'Doe De Stemtest 07' zondag op Eén

Voor veel mensen is een kiesstrijd telkens weer een doolhof van meningen, standpunten, en thema's. Welke partij is nu voor of tegen de verhoging van het brugpensioen en wie vindt dat de Belgische kerncentrales vanaf 2015 dicht moeten? Doe De Stemtest 07 wil in dit politieke labyrint een multimediale gids zijn voor alle Vlamingen en hen duidelijk maken waar de partijen precies voor staan.
O
p zondag 27 mei wordt De Stemtest gelanceerd op http://www.doedestemtest.be/ en 's avonds is er Doe De Stemtest op Eén, een gevarieerd programma over wat de Vlamingen willen en wat de partijen bieden.
De Stemtest
De Stemtest is een lijst van stellingen die peilen naar de beleidsvoorkeur van de deelnemers aan de test en die in de programma's van de diverse partijen een bepaald gewicht krijgen. Zo is het mogelijk om te weten te komen welke partij inhoudelijk het kortst bij de betrokken deelnemer aan de test staat. De Stemtest is uiteraard geen voorspelling van het stemgedrag, maar biedt de deelnemers wel een stemprofiel.
Concreet bevat Doe De Stemtest dit jaar 36 uiteenlopende stellingen over dominante verkiezingsthema's. De Stemtest 07 werd ontwikkeld door een groep politicologen van vier Vlaamse universiteiten (VUB, UA, KUL en UGent). Zij hebben nog meer verfijningen aangebracht in vergelijking met de vorige edities. Zo zal de deelnemer aan Doe De Stemtest op internet nu de mogelijkheid krijgen om partijen uit te sluiten. Of hij kan gewichten toekennen aan thema's. Wie bijvoorbeeld vindt dat 'economie' boven alles gaat, kan dat thema zwaarder laten doorwegen.
Doe De Stemtest
Op zondag 27 mei gaat http://www.doedestemtest.be/ online en 's avonds zendt Eén Doe De Stemtest uit. Het programma is een mix van stellingen rond actuele thema's, debatjes met politici en meningen van Bekende Vlamingen. De kijker informeren over de standpunten die de verschillende partijen innemen in het politieke debat, blijft het belangrijkste doel van het programma. Doe De Stemtest vertelt de kijker welke partij nauw aansluit bij zijn of haar overtuiging. Wie via sms antwoordt op de stellingen krijgt een stemprofiel.
In het programma krijgen politici van de 8 partijen die zetelen in een parlement, de kans om het standpunt van hun partij rond bepaalde van de 36 stellingen toe te lichten. Dat gebeurt via korte debatjes of in een interview. Die politici zijn Patrick Janssens (sp.a), Pieter De Crem (CD&V), Vincent Van Quickenborne (VLD), Jean-Marie Dedecker (Lijst Dedecker), Tinne Van der Straeten (Groen!), Gerolf Annemans (Vlaams Belang), Bart De Wever (N-VA) en Geert Lambert (Spirit).
De jongerenafdelingen van de partijen supporteren vanaf de zijlijn.
Maar er is ook de Vlaamse huisvrouw Sylvia Muyshondt, die pertinente vragen zal opwerpen. Want met sommige stellingen kan je vele kanten uit natuurlijk, soms ook onvermoede. Weer andere stellingen worden toegelicht via informatieve reportages.
Zes Bekende Vlamingen - Stany Crets, Katja Retsin, Freddy De Kerpel, Marlène de Wouters, Jan Verheyen en Dahlia Pessemiers – vertellen bij het begin van het programma naar waar hun politieke voorkeur vorige keer uitging. Op het eind krijgen we te zien waar ze nu uitkomen.
Honderd gewone Vlamingen nemen in de studio deel aan de stemtest. In de loop van de uitzending gaan we na wat zij denken over bepaalde stellingen aan de hand van publiekspeilingen.
Ook Radio 1, Radio 2 en Donna besteden aandacht aan De Stemtest.
Doe de stemtest is vanaf 27 mei ook beschikbaar op het internet. Met ruim één miljoen internet-deelnemers aan de stemtest voor de verkiezingen van 2003 heeft Doe de stemtest zijn waarde bewezen als informatie- en bewustmakingsinstrument voor de verkiezingen. De nieuwe editie van de Stemtest is nog completer en evenwichtiger. De test wordt aangeboden op http://www.doedestemtest.be/ en is bereikbaar via http://www.verkiezingen07.be/.
'Doe De Stemtest', zondag 27 mei om 20.25 uur op Eén.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Verkiezingen 2007
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Eurovisiesongfestival 2027' vindt plaats in Bulgaarse kuststad Burgas
- VTM verschuift 'Ik Weet Er Alles Van' naar late avond na tegenvallende kijkcijfers
- Afscheid van Michiel maandag 17 augustus live te volgen
- Kijkcijfers: donderdag 13 augustus 2026
- Natassia Van Kerkvoorde stapt onverwacht uit ‘The Real Housewives of Antwerp’: 'De juiste keuze op dit moment'
- 'Harrie Jekkers: In mijn liedjes kan ik wonen' zaterdag op NPO 1
- Een eigenwijze bewoonster zet de boel op stelten in 'Taakstraf'
- CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien'
- Documentaire 'De Indische tafel' op de dag van de Nationale Indië-herdenking te zien
- Zo trapt Ziggo Sport het nieuwe voetbalseizoen af
- Nostalgie zet volop in op muziek, persoonlijkheid en nostalgie in het najaar 2026
- Qmusic trapt 'Het Foute Uur' een half uur vroeger af
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanaf Theater aan de Parade in Den Bosch
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Luistercijfers: JOE groeit sterk in juli, Qmusic blijft absolute marktleider
Multimedia SPOTLIGHT
-
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning
Kijktip van de dag

De woning van Joost en Cleo uit Landsmeer is door veroudering flink in verval geraakt, waardoor zij er niet meer prettig wonen met hun twee kindjes. Veel zaken zijn kapot en er zijn te weinig geschikte slaapkamers, waardoor het hele gezin gedwongen is samen op één slaapkamer te slapen. Joost wil graag verhuizen, terwijl Cleo liever de woning sloopt en heropbouwt.
'Kopen of Slopen?', om 21.20 uur op Play.
































