Documentaire 'Opgelegd werk' op Canvas biedt unieke kijk achter schermen Koningin Elizabethwedstrijd

zaterdag 20 mei 2017

De Koningin Elisabethwedstrijd is volop aan de gang. Uitgelezen op dit moment komen Belgisch productiehuis Caviar en regisseur Brecht Vanhoenacker op de proppen met 'Opgelegd werk', een unieke documentaire die ons meevoert achter de coulissen van deze prestigieuze wedstrijd. De documentaire wordt op zondag 21 mei uitgezonden op Canvas.

In deze cinematografische vertelling volgen we enkele van de twaalf finalisten bij hun intensieve voorbereiding tijdens dit buitengewoon prestigieus muzikaal concours. Na jarenlange voorbereiding en vele opofferingen hebben deze jonge getalenteerde muzikanten eindelijk de kans om zich te manifesteren als solist. De druk en de verwachtingen zijn dan ook niet min. In slechts acht dagen moeten ze in volledige afzondering een opgelegd werk en een concerto naar keuzeinstuderen.


Regisseur Brecht Vanhoenacker, bekend van 'Buffalo Forever' en 'De Wet Van Het Dorp', speelde al lang met het idee om zich in deze wereld te verdiepen. Waarom deze jonge, getalenteerde muzikanten net voor deze aartsmoeilijke wedstrijd kiezen intrigeerde hem en hij vond dat het verhaal van de finalisten verteld moest worden.

'Scene voor scene onthullen we hoe zij zich meticuleus voorbereiden', legt Vanhoenacker uit, 'we tonen hoe ze met de zenuwslopende druk leren omgaan, de moeilijkheden die ze ondervinden en hoe zij reflecteren over de muziek, het concours, hun verleden, maar ook hun toekomst.'

Het parcours van de kandidaten eindigt in de Bozar, waar zij samen met het Nationaal Orkest van België, onder leiding van Marin Alsop, de twee stukken voor publiek en internationale jury moeten spelen.

De film besluit met de dramatische proclamatie die met een wrange nasmaak zou eindigen voor de Koreaanse Jiyoon Lee. Na de afroeping van de winnaar meende de violiste haar naam gehoord te hebben en kwam naar voren in plaats van terechte winnares Lim Ji Young. De juryvoorzitter moest Lee ontgoochelen en stuurde haar terug van het podium. De namen van de twee Koreaanse violisten liggen zo dicht bij elkaar dat ze het verkeerd had verstaan.

'Opgelegd Werk', zondag 21 mei om 18.15 uur op Canvas.


Persbericht Walkie Talkie/Caviar
http://www.canvas.be
canvas.tv
Meer artikels over Canvas
Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Is't gelukt?' met Sven de Leijer

Fien Germijns, Ward Lemmelijn, Annemie Struyf, Bart Cannaerts, Birgit Aertgeerts, Mohsin Abbas, Stephanie Planckaert en Timon Verbeeck moesten het afgelopen jaar in alle discretie uitdagingen tot een goed einde brengen. Elke aflevering stellen drie van hen hun uitdaging voor aan hun tegenspelers, die moeten inschatten of het wel of niet gelukt is. In de studio krijgen ze voor het eerst beelden te zien van elkaars uitdagingen.

'Is 't Gelukt?', om 20.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    WinWin
    13:59
    Clips
  • 08:00
    Zomerbeelden
    16:50
    Mammals
  • 13:45
    Coop Troep
    13:55
    Kleine dingen
  • 13:45
    Chicago P.D.
    14:50
    Columbo
  • 13:15
    Ik Vertrek
    14:20
    Faster
  • 13:35
    Grosse Pointe Garden Society
    14:30
    Dater's Handbook
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:20
    Airwolf
  • 09:30
    Geen uitzending
    15:20
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    15:05
    Geen uitzending
  • 13:40
    Achter De Schermen: Masterclasses
    14:40
    Friends
  • 13:05
    CSI: Crime Scene Investigation
    16:45
    Criminal Minds
  • 13:35
    Most Outrageous Crimes
    15:35
    The Neighborhood
  • 13:30
    A Place in the Sun
    17:15
    Komen Eten
  • 13:25
    Accident, Suicide, or Murder
    16:55
    Snapped: Killer Couples
  • 13:54
    Z-Weekoverzicht
    14:28
    Trends Talk
  • 13:36
    Mijn tuin
    13:55
    Het appartement
  • 13:35
    Open Vuur
    15:10
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 13:10
    Midsomer Murders
    15:05
    Grantchester
  • 13:40
    NCIS
    18:05
    Scandal
  • 13:10
    NOS Studio Sport Live
    17:25
    Keuringsdienst van Waarde
  • 13:20
    Fryslân Dok
    13:55
    Andere Tijden presenteert: Door Vrouwenogen
  • 13:45
    De zomer van Zoë
    14:20
    Summer Break