Documentaire 'Opgelegd werk' op Canvas biedt unieke kijk achter schermen Koningin Elizabethwedstrijd

De Koningin Elisabethwedstrijd is volop aan de gang. Uitgelezen op dit moment komen Belgisch productiehuis Caviar en regisseur Brecht Vanhoenacker op de proppen met 'Opgelegd werk', een unieke documentaire die ons meevoert achter de coulissen van deze prestigieuze wedstrijd. De documentaire wordt op zondag 21 mei uitgezonden op Canvas.
In deze cinematografische vertelling volgen we enkele van de twaalf finalisten bij hun intensieve voorbereiding tijdens dit buitengewoon prestigieus muzikaal concours. Na jarenlange voorbereiding en vele opofferingen hebben deze jonge getalenteerde muzikanten eindelijk de kans om zich te manifesteren als solist. De druk en de verwachtingen zijn dan ook niet min. In slechts acht dagen moeten ze in volledige afzondering een opgelegd werk en een concerto naar keuzeinstuderen.
Regisseur Brecht Vanhoenacker, bekend van 'Buffalo Forever' en 'De Wet Van Het Dorp', speelde al lang met het idee om zich in deze wereld te verdiepen. Waarom deze jonge, getalenteerde muzikanten net voor deze aartsmoeilijke wedstrijd kiezen intrigeerde hem en hij vond dat het verhaal van de finalisten verteld moest worden.
'Scene voor scene onthullen we hoe zij zich meticuleus voorbereiden', legt Vanhoenacker uit, 'we tonen hoe ze met de zenuwslopende druk leren omgaan, de moeilijkheden die ze ondervinden en hoe zij reflecteren over de muziek, het concours, hun verleden, maar ook hun toekomst.'
Het parcours van de kandidaten eindigt in de Bozar, waar zij samen met het Nationaal Orkest van België, onder leiding van Marin Alsop, de twee stukken voor publiek en internationale jury moeten spelen.
De film besluit met de dramatische proclamatie die met een wrange nasmaak zou eindigen voor de Koreaanse Jiyoon Lee. Na de afroeping van de winnaar meende de violiste haar naam gehoord te hebben en kwam naar voren in plaats van terechte winnares Lim Ji Young. De juryvoorzitter moest Lee ontgoochelen en stuurde haar terug van het podium. De namen van de twee Koreaanse violisten liggen zo dicht bij elkaar dat ze het verkeerd had verstaan.
'Opgelegd Werk', zondag 21 mei om 18.15 uur op Canvas.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Huub Stapel bekijkt het jaar vanuit vogelperspectief
- Emma Wortelboer en Jurre Geluk jagen bn'ers de stuipen op het lijf in nieuw Zapp-programma 'Gillen & Schrikken'
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Na lange zomerstop! Dan start 'Sturm der Liebe' opnieuw op VTM GOLD
- D66-fractievoozitter Jan Paternotte bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina'
- Dit zie je deze week in 'Thuis'
- Dit zie je deze week in 'Familie'
- Metejoor onthult in 'Happy Hour' dat hij al meerdere K3-nummers schreef onder een schuilnaam
- Eric Corton blijft de komende jaren te horen bij KINK
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit café De Engel aan de Groote Markt in Oldenzaal
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Na 56 uur radio: Ender Scholtens zat in De Wekker XL
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz!
Kijktip van de dag

De zoektocht naar het vijfde schild gaat volop verder. Blijft Ruben zwijgen om Marc-Marie te beschermen? Ruben heeft alleszins een heel eigen tactiek om de verraders te ontmaskeren en dat leidt tot verhitte discussies.
'De Verraders', om 20.00 uur op VTM.



































