Documentaire 'Opgelegd werk' op Canvas biedt unieke kijk achter schermen Koningin Elizabethwedstrijd

De Koningin Elisabethwedstrijd is volop aan de gang. Uitgelezen op dit moment komen Belgisch productiehuis Caviar en regisseur Brecht Vanhoenacker op de proppen met 'Opgelegd werk', een unieke documentaire die ons meevoert achter de coulissen van deze prestigieuze wedstrijd. De documentaire wordt op zondag 21 mei uitgezonden op Canvas.
In deze cinematografische vertelling volgen we enkele van de twaalf finalisten bij hun intensieve voorbereiding tijdens dit buitengewoon prestigieus muzikaal concours. Na jarenlange voorbereiding en vele opofferingen hebben deze jonge getalenteerde muzikanten eindelijk de kans om zich te manifesteren als solist. De druk en de verwachtingen zijn dan ook niet min. In slechts acht dagen moeten ze in volledige afzondering een opgelegd werk en een concerto naar keuzeinstuderen.
Regisseur Brecht Vanhoenacker, bekend van 'Buffalo Forever' en 'De Wet Van Het Dorp', speelde al lang met het idee om zich in deze wereld te verdiepen. Waarom deze jonge, getalenteerde muzikanten net voor deze aartsmoeilijke wedstrijd kiezen intrigeerde hem en hij vond dat het verhaal van de finalisten verteld moest worden.
'Scene voor scene onthullen we hoe zij zich meticuleus voorbereiden', legt Vanhoenacker uit, 'we tonen hoe ze met de zenuwslopende druk leren omgaan, de moeilijkheden die ze ondervinden en hoe zij reflecteren over de muziek, het concours, hun verleden, maar ook hun toekomst.'
Het parcours van de kandidaten eindigt in de Bozar, waar zij samen met het Nationaal Orkest van België, onder leiding van Marin Alsop, de twee stukken voor publiek en internationale jury moeten spelen.
De film besluit met de dramatische proclamatie die met een wrange nasmaak zou eindigen voor de Koreaanse Jiyoon Lee. Na de afroeping van de winnaar meende de violiste haar naam gehoord te hebben en kwam naar voren in plaats van terechte winnares Lim Ji Young. De juryvoorzitter moest Lee ontgoochelen en stuurde haar terug van het podium. De namen van de twee Koreaanse violisten liggen zo dicht bij elkaar dat ze het verkeerd had verstaan.
'Opgelegd Werk', zondag 21 mei om 18.15 uur op Canvas.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Zondag Matchdag': Carl Dircksens brengt voetbalsamenvattingen terug naar Play
- Duizenden kilometers, één eindstreep: deze koppels gaan de strijd aan in 'Race Across The World'?
- Kijkcijfers: dinsdag 25 augustus 2026
- De Belgen uit 'Jade en de Belgen' maken kennis met hun kersverse host: 'Who the f*ck is Jade Mintjens?'
- Zalmsperma, slakkenslijm en grote dromen in de eerste aflevering van 'Knokke Tof'
- Documentaire over Dolly Parton vanavond na 'Nieuwsuur'
- 'Dit is de Kwestie' over de Russisch-Orthodoxe kerk in Nederland
- Dit is het maandmenu van 24Kitchen
- Ontdek wat er in september op STAR Channel te zien is
- Van geraffineerde misleiding tot mysterieuze vakantieverdwijningen: nieuw op Crime+Investigation in september
- Dit zijn de 800 favoriete 80s-hits van de JOE-luisteraar
- TOP vernieuwt najaarsprogrammering met nieuwe ochtend- en avondshows
- Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint… een nieuwe thuis zonder verhuis'
- Sebastiaan Ockhuysen trapt weekend af met nieuwe 'BVO Show' op NPO 3FM
- Rani De Coninck stopt met avondspits bij JOE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE'
Kijktip van de dag

29 jaar geleden kwam prinses Diana, de ex-vrouw van de Britse koning Charles, om bij een auto-ongeluk. Na al die jaren is het voor haar voormalige bodyguard Ken Wharfe nog altijd moeilijk om te aanvaarden dat het zo gelopen is in die tunnel in Parijs. Hij maakte van dichtbij mee hoe de relatie van Diana met Charles uitliep op een scheiding. Zij snakte naar een normaal leven en uiteindelijk leidde dat ook tot een breuk met haar persoonlijke beveiligingsteam. En daardoor kon ze niet meer ontsnappen aan de paparazzi. Dat werd uiteindelijk haar dood. Bodyguard Ken Wharfe vertelt over zijn uitzonderlijke relatie met Diana.
'Telefacts Zomer', om 22.15 uur op VTM.



































