Documentaire 'Opgelegd werk' op Canvas biedt unieke kijk achter schermen Koningin Elizabethwedstrijd

De Koningin Elisabethwedstrijd is volop aan de gang. Uitgelezen op dit moment komen Belgisch productiehuis Caviar en regisseur Brecht Vanhoenacker op de proppen met 'Opgelegd werk', een unieke documentaire die ons meevoert achter de coulissen van deze prestigieuze wedstrijd. De documentaire wordt op zondag 21 mei uitgezonden op Canvas.
In deze cinematografische vertelling volgen we enkele van de twaalf finalisten bij hun intensieve voorbereiding tijdens dit buitengewoon prestigieus muzikaal concours. Na jarenlange voorbereiding en vele opofferingen hebben deze jonge getalenteerde muzikanten eindelijk de kans om zich te manifesteren als solist. De druk en de verwachtingen zijn dan ook niet min. In slechts acht dagen moeten ze in volledige afzondering een opgelegd werk en een concerto naar keuzeinstuderen.
Regisseur Brecht Vanhoenacker, bekend van 'Buffalo Forever' en 'De Wet Van Het Dorp', speelde al lang met het idee om zich in deze wereld te verdiepen. Waarom deze jonge, getalenteerde muzikanten net voor deze aartsmoeilijke wedstrijd kiezen intrigeerde hem en hij vond dat het verhaal van de finalisten verteld moest worden.
'Scene voor scene onthullen we hoe zij zich meticuleus voorbereiden', legt Vanhoenacker uit, 'we tonen hoe ze met de zenuwslopende druk leren omgaan, de moeilijkheden die ze ondervinden en hoe zij reflecteren over de muziek, het concours, hun verleden, maar ook hun toekomst.'
Het parcours van de kandidaten eindigt in de Bozar, waar zij samen met het Nationaal Orkest van België, onder leiding van Marin Alsop, de twee stukken voor publiek en internationale jury moeten spelen.
De film besluit met de dramatische proclamatie die met een wrange nasmaak zou eindigen voor de Koreaanse Jiyoon Lee. Na de afroeping van de winnaar meende de violiste haar naam gehoord te hebben en kwam naar voren in plaats van terechte winnares Lim Ji Young. De juryvoorzitter moest Lee ontgoochelen en stuurde haar terug van het podium. De namen van de twee Koreaanse violisten liggen zo dicht bij elkaar dat ze het verkeerd had verstaan.
'Opgelegd Werk', zondag 21 mei om 18.15 uur op Canvas.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Proximus en Flanders Classics verlengen samenwerking tot 2028
- Coaches zetten elkaar 'een hak' en voor het eerst een violiste in 'The Voice van Vlaanderen'
- Beste Olympische Winterspelen ooit voor Eurosport in Nederland
- Kijkcijfers: 20, 21 en 22 februari 2026
- Het wielervoorjaar bij Sporza: van Omloop tot Luik, live en met duiding
- Deze opvallende zaken zie je dinsdag in 'De Rechtbank'
- James Cooke sluit seizoen van 'JAMES & co' af met spectaculaire finale
- Dinsdag in 'Focus': zwanger dankzij de wetenschap
- Onbekend schilderij duikt op in 'Geheimen van het Museum'
- Nieuw seizoen van 'Who's That Girl' op NPO 3
- 'De Twintigers' van Klara zijn terug! Dit jong talent kleurt de toekomst van klassieke muziek, jazz en global
- Genomineerden Qmusic Top 40 Awards bekend
- JOE lanceert spannend radiospel 'Coen & Sander: Verstopt!'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Cafe Bistro Rijnbar
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser'
Kijktip van de dag

Gorik van Oudheusden staat op een keerpunt in zijn leven. Een jeugd vol trauma's, jaren van alcoholgebruik en het gewicht van succes hebben diepe sporen nagelaten. Hij besluit rigoureus in te grijpen en kiest voor therapie, nuchterheid en zelfonderzoek, in een poging relaties te herstellen en zichzelf opnieuw uit te vinden. Welke obstakels en inzichten komen kijken bij een transformatie als deze? Welke man keert terug op het podium als de strijd met zijn demonen is gestreden?
'Zwangere Guy: Dansen op de vulkaan', om 21.25 uur op VRT Canvas.



































