Documentaire 'Opgelegd werk' op Canvas biedt unieke kijk achter schermen Koningin Elizabethwedstrijd

De Koningin Elisabethwedstrijd is volop aan de gang. Uitgelezen op dit moment komen Belgisch productiehuis Caviar en regisseur Brecht Vanhoenacker op de proppen met 'Opgelegd werk', een unieke documentaire die ons meevoert achter de coulissen van deze prestigieuze wedstrijd. De documentaire wordt op zondag 21 mei uitgezonden op Canvas.
In deze cinematografische vertelling volgen we enkele van de twaalf finalisten bij hun intensieve voorbereiding tijdens dit buitengewoon prestigieus muzikaal concours. Na jarenlange voorbereiding en vele opofferingen hebben deze jonge getalenteerde muzikanten eindelijk de kans om zich te manifesteren als solist. De druk en de verwachtingen zijn dan ook niet min. In slechts acht dagen moeten ze in volledige afzondering een opgelegd werk en een concerto naar keuzeinstuderen.
Regisseur Brecht Vanhoenacker, bekend van 'Buffalo Forever' en 'De Wet Van Het Dorp', speelde al lang met het idee om zich in deze wereld te verdiepen. Waarom deze jonge, getalenteerde muzikanten net voor deze aartsmoeilijke wedstrijd kiezen intrigeerde hem en hij vond dat het verhaal van de finalisten verteld moest worden.
'Scene voor scene onthullen we hoe zij zich meticuleus voorbereiden', legt Vanhoenacker uit, 'we tonen hoe ze met de zenuwslopende druk leren omgaan, de moeilijkheden die ze ondervinden en hoe zij reflecteren over de muziek, het concours, hun verleden, maar ook hun toekomst.'
Het parcours van de kandidaten eindigt in de Bozar, waar zij samen met het Nationaal Orkest van België, onder leiding van Marin Alsop, de twee stukken voor publiek en internationale jury moeten spelen.
De film besluit met de dramatische proclamatie die met een wrange nasmaak zou eindigen voor de Koreaanse Jiyoon Lee. Na de afroeping van de winnaar meende de violiste haar naam gehoord te hebben en kwam naar voren in plaats van terechte winnares Lim Ji Young. De juryvoorzitter moest Lee ontgoochelen en stuurde haar terug van het podium. De namen van de twee Koreaanse violisten liggen zo dicht bij elkaar dat ze het verkeerd had verstaan.
'Opgelegd Werk', zondag 21 mei om 18.15 uur op Canvas.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Samson & Marie lanceren nieuwe single én kondigen gloednieuwe reeks 'De Club van Samson' aan
- Kijkcijfers: woensdag 5 augustus 2026
- 'Familie' viert 35 jaar en zoekt 35 kijkers voor nieuwe begingeneriek
- Verrassing in 'B&B Vol Liefde': negende eigenaar sluit zich aan voor liefdesavontuur
- Nieuwe NTR-serie over de rol van wetenschap in tijden van oorlog
- Louis van Gaal en Danny Blind in 'Tussen de Palen' op Ziggo Sport
- Kleurrijke nazomer bij MAX met drie bloemencorso’s
- Dit is de tussenstand voor de 4e kwalificatieronde van de Gouden Televizier-Ring 2026
- Kijk in augustus naar de première van 'Camp Rock 3' op Disney Channel
- 'Telefacts Zomer' over nepagent die 30 staten in zijn greep hield
- Luistercijfers: JOE groeit sterk in juli, Qmusic blijft absolute marktleider
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Speciale MAX-uitzending op NPO Radio 1: kan Nederland nog zonder vrijwilligers?
- Radiospecial over vrouwenstraten in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz
Kijktip van de dag

Linda zingt zich van de markt naar TikTok terwijl ze blijft vechten tegen pech en vermoeidheid. Dj Youri geniet intussen van zijn bekendheid in Kortrijk, maar mist soms echte connecties. Welke droom dreigt als eerste te ontsporen?
'Pak alles wat je kan - Een Kamping Kitsch Club documentaire', om 22.55 uur op VTM.



































