Documentaire 'De Politieke Droom van Rick Brink' op NPO 1

zaterdag 20 februari 2021

Op zondag 21 februari zendt KRO-NCRV op NPO 1 de documentaire 'De Politieke Droom van Rick Brink' uit. Een documentaire over de politieke dromen en realistische ambities van Rick Brink, de allereerste, door het publiek gekozen minister van Gehandicaptenzaken van Nederland, geïnitieerd door KRO-NCRV.

Rick droomt al jaren van een carrière in de landelijke politiek. Een jaar nadat hij is verkozen tot minister van Gehandicaptenzaken weet hij zeker: hij stelt zich verkiesbaar als Tweede Kamerlid voor het CDA, de partij waarvoor hij eerder in Hardenberg al de lokale fractie leidde. 'In Den Haag voel ik me als een vis in het water. En in Nederland zien we nog veel te weinig politici met een beperking.' Maar dan wordt een van z’n beste vrienden ineens zijn politieke concurrent, ontbrandt de strijd om de macht binnen het CDA en brengt een verrassende kandidaat hem aan het twijfelen. Gaat het Rick lukken om zijn politieke droom waar te maken?


'En de winnaar is….. Rick'. Deze vijf woorden veranderen op maandagavond 17 juni 2019 ingrijpend het leven van de 33-jarige Rick Brink uit Hardenberg, op dat moment werkzaam als financieel projectmanager. In een liveshow op NPO 1 wordt Rick door het publiek verkozen tot de allereerste minister van Gehandicaptenzaken van ons land, een initiatief van omroep KRO-NCRV.

Ondersteund door een team van specialisten en programmamakers komt Rick als minister namens de omroep op voor de belangen van 1,8 miljoen Nederlanders met een beperking. Met een troonrede lanceert hij in september 2019 zijn speerpunten. Hij gaat zich richten op een inclusieve start voor kinderen, wil zorgen voor meer zichtbaarheid van mensen met een beperking in de media en hij maakt zich sterk voor meer stageplekken voor studenten met een beperking.

Minister Brink wordt al snel een graag geziene gast in radio- en tv-programma’s om toe te lichten hoe ons land inclusiever kan én moet worden, hij is gesprekspartner voor vele belangenorganisaties en hij heeft regelmatig overleg met ministers en Kamerleden over de positie van mensen met een beperking in de samenleving. Alles met maar één doel: om te zorgen dat iedereen in ons land mee kan doen.

'De Politieke Droom van Rick Brink', zondag 21 februari om 11.05 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Peter van de Veire in 'Vlaanderen Feest'

Artiesten als Gert Verhulst & James Cooke, CAMILLE, Bart Peeters, Aaron Blommaert, Flip Kowlier, de cast van '#LikeMe', Liliane Saint-Pierre en Niels Destadsbader brengen een feestelijke mix van nieuwe hits en tijdloze klassiekers. Peter Van de Veire zorgt als gastheer voor een onvergetelijke avond vol ambiance. Vlaanderen feest zorgt ook voor een uniek eerbetoon aan Margriet Hermans. Haar dochter Celien Hermans brengt een nummer, samen met drie andere straffe zangeressen uit de Kempen: Barbara Dex, Leez en Natalia.

'Vlaanderen Feest', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Sporza: FIFA WK voetbal 2026 magazine
    00:10
    Journaallus
  • 08:00
    Radio 2 Camping Karolien
    00:45
    Nachtlus
  • 08:45
    De Gebroeders Schimm
    04:55
    Geen uitzending
  • 09:20
    Nonkel Jef
    01:10
    Geen uitzending
  • 01:50
    Geen uitzending
    11:05
    Filthy House SOS
  • 05:15
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    01:20
    Geen uitzending
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:30
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 09:15
    Hallo Roger
    04:50
    Geen uitzending
  • 08:35
    Manifest
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:55
    Storage Wars
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:20
    De Sterrenkaart
    01:50
    Emma Willis: Delivering Babies
  • 08:10
    Pocket Dial Murder
    02:05
    Geen uitzending
  • 09:00
    Z-Weekoverzicht
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:13
    Kan ik het ook?
    05:55
    Sixties To Six
  • 09:15
    Meat Timon
    02:15
    Vietnjam, met Quyên
  • 08:30
    Death in Paradise
    02:30
    Call the Midwife
  • 09:20
    Below Deck
    03:10
    Grey's Anatomy
  • 09:05
    Waar doen ze het van?
    02:10
    EenVandaag
  • 09:05
    Mocronado's
  • 09:20
    Het betoverde dorp van Pinokkio
    02:25
    NOS De Avondetappe