Documentaire 'De Politieke Droom van Rick Brink' op NPO 1

zaterdag 20 februari 2021

Op zondag 21 februari zendt KRO-NCRV op NPO 1 de documentaire 'De Politieke Droom van Rick Brink' uit. Een documentaire over de politieke dromen en realistische ambities van Rick Brink, de allereerste, door het publiek gekozen minister van Gehandicaptenzaken van Nederland, geïnitieerd door KRO-NCRV.

Rick droomt al jaren van een carrière in de landelijke politiek. Een jaar nadat hij is verkozen tot minister van Gehandicaptenzaken weet hij zeker: hij stelt zich verkiesbaar als Tweede Kamerlid voor het CDA, de partij waarvoor hij eerder in Hardenberg al de lokale fractie leidde. 'In Den Haag voel ik me als een vis in het water. En in Nederland zien we nog veel te weinig politici met een beperking.' Maar dan wordt een van z’n beste vrienden ineens zijn politieke concurrent, ontbrandt de strijd om de macht binnen het CDA en brengt een verrassende kandidaat hem aan het twijfelen. Gaat het Rick lukken om zijn politieke droom waar te maken?


'En de winnaar is….. Rick'. Deze vijf woorden veranderen op maandagavond 17 juni 2019 ingrijpend het leven van de 33-jarige Rick Brink uit Hardenberg, op dat moment werkzaam als financieel projectmanager. In een liveshow op NPO 1 wordt Rick door het publiek verkozen tot de allereerste minister van Gehandicaptenzaken van ons land, een initiatief van omroep KRO-NCRV.

Ondersteund door een team van specialisten en programmamakers komt Rick als minister namens de omroep op voor de belangen van 1,8 miljoen Nederlanders met een beperking. Met een troonrede lanceert hij in september 2019 zijn speerpunten. Hij gaat zich richten op een inclusieve start voor kinderen, wil zorgen voor meer zichtbaarheid van mensen met een beperking in de media en hij maakt zich sterk voor meer stageplekken voor studenten met een beperking.

Minister Brink wordt al snel een graag geziene gast in radio- en tv-programma’s om toe te lichten hoe ons land inclusiever kan én moet worden, hij is gesprekspartner voor vele belangenorganisaties en hij heeft regelmatig overleg met ministers en Kamerleden over de positie van mensen met een beperking in de samenleving. Alles met maar één doel: om te zorgen dat iedereen in ons land mee kan doen.

'De Politieke Droom van Rick Brink', zondag 21 februari om 11.05 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Helden van Hier: De MUG Heli' (VTM)

Het team helpt een oudere man die onwel wordt na een glaasje jenever. Een vrouw krijgt hulp na een ongeval met haar scooter. De hulpdiensten komen ter plaatse na een auto-ongeluk, waarna ze zich haasten naar een man met keelkanker die bloed verliest.

'Helden van hier: De MUG heli', om 22.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Radio 2 op VRT 1: ann&daan
    11:00
    Zomerbeelden
  • 09:00
    Zomerbeelden
    11:15
    De Afspraak
  • 10:55
    Vos en Haas
    11:05
    Kaatjes Kameraadjes
  • 09:45
    Geen uitzending
    11:50
    Familie
  • 09:40
    MasterChef Australië
    11:05
    Kitchen Nightmares
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:00
    Ghosts
  • 10:00
    Geen uitzending
    13:35
    Stargate SG-1
  • 10:50
    Cross Country Christmas
    12:25
    A Royal Christmas
  • 10:00
    Joe
    14:45
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    11:40
    Lang Leve de Liefde
  • 10:55
    FBI: Most Wanted
    12:40
    NCIS
  • 10:30
    Two and a Half Men
    11:00
    Geen uitzending
  • 10:45
    Love It or List It UK
    11:40
    Lang Leve de Liefde
  • 10:30
    The Body Next Door
    11:30
    The Body..
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 10:40
    De kunstenaar
    11:00
    Vitamine 55
  • 10:25
    Becoming Meewis
    11:10
    Sarah's Sweet Table
  • 10:05
    Father Brown
    11:05
    Death in Paradise
  • 10:45
    Below Deck Down Under
    11:35
    Grey's Anatomy
  • 10:10
    NOS Algemene Politieke Beschouwingen
    13:30
    NOS Journaal
  • 10:00
    Kunststof
    11:00
    NOS Journaal
  • 10:55
    Timmy tijd
    11:00
    Sesamstraat: 10 voor...