Dina Tersago en Andy Peelman ontdekken dat gokken kinderspel is in 'Ze Zeggen Dat'

Ze zeggen dat... gokken kinderspel is. Minderjarigen mogen in België niet gokken. Maar hoe zit het met de handhaving van dat verbod? Dina Tersago en Andy Peelman doen donderdag de test in 'Ze Zeggen Dat' door jongeren met verborgen camera's op pad te sturen.
Ze confronteren bevoegd minister Paul Van Tigchelt met het resultaat. Verder onderzoekt het duo of wolven écht gevaarlijk zijn voor mensen en komt Andy te weten of je met een lege tank nog 20 km kan rijden.
Gokken is kinderspel: in 3 op de 4 winkels konden jongeren een gokje wagen
Uit verschillende onderzoeken blijkt dat steeds meer minderjarigen gokken. Nochtans is het kopen van kraslootjes of het gokken op sportwedstrijden onder de 18 jaar illegaal in ons land. In het eerste deel van het onderzoek sturen Andy en onderzoeksjournaliste VTM NIEUWS en HLN Evi De Witte vier minderjarigen undercover op pad naar krantenwinkels om via een gokautomaat in te zetten op een sportwedstrijd. Samen met Dina ontdekt minister van Justitie Paul Van Tigchelt de spraakmakende resultaten van het onderzoek. Gokken op sportwedstrijden blijkt wel degelijk kinderspel: in 75% van de bezochte verkooppunten konden de jongeren gokken op sportwedstrijden én kregen ze hun ticket om hun inzet te valideren. “Dat is verrassend. Dat zegt ook wel iets over de zin of onzin van de maatregelen die de overheid oplegt, want wat voor zin hebben zo’n maatregelen als ze toch niet worden nageleefd?”, klinkt het bij Minister Van Tigchelt.
Maar is dit slechts het topje van de ijsberg? Een gokautomaat is namelijk een onpersoonlijke manier van gokken. Daarom stuurt Andy de vier minderjarigen voor een tweede keer op pad. Ditmaal om rechtstreeks bij de handelaar krasloten te kopen. Slagen ze daarin zonder hun identiteitskaart voor te leggen? En wat is het maximumbedrag dat jongeren in één keer konden uitgeven aan krasloten?
Ze zeggen dat je nog 20 km kan rijden met een lege tank
Het is de schrik van veel chauffeurs: er is geen tankstation in de buurt en plots begint het lampje van de brandstoftank te flikkeren om aan te geven dat de wagen niet verder kan rijden. Al geloven veel mensen dat je nog minstens 20 kilometer met een lege tank kan rijden, omdat de constructeurs een soort veiligheidsmarge inbouwen. Andy deed de test door Bibi, de mascotte van Club Brugge, een lift te geven van bij hem thuis tot aan het stadion van Club Brugge 80 km verderop. Halen ze het onderste uit de ‘(jerry)can’ en geraken ze op tijd in Brugge voor de match?
Ze zeggen dat wolven gevaarlijk zijn voor mensen
Sinds de wolf terug gesignaleerd is in Vlaanderen, zijn ook de verhalen over hoe gevaarlijk de wolf voor de mens is terug. Andy en Dina gooien hun lijven letterlijk in de strijd om dit te onderzoeken. Andy wordt een volledige nacht alleen achtergelaten op een veld waar verse sporen van een wolf gevonden waren. Roodkapje Dina mag dan weer verkleed als roodkapje de confrontatie aangaan met twee echte wolven...
'Ze Zeggen Dat', donderdag 30 mei om 20.40 uur bij VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Plots duikt hij weer op: Gunther Levi keert terug naar 'Familie'
- Nog exact 1 week tot de seizoensfinale van 'Thuis': wat moet je weten?
- Kijkcijfers: donderdag 18 juni 2026
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - FINALEWEEK!
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - FINALEWEEK!
- Dit zie je deze week in 'Familie' - FINALEWEEK!
- 'NPO Cultuur' met Rachel Pouwer op Oerol Festival
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Zomer bij Nostalgie: ex-Miss België Ellen Petri en treinconducteur Kristof nemen je mee op reis
- 'FM op 5' zaterdag over de Hoogmis van het Zuiden
- Luistercijfers! Qmusic zet succesverhaal verder en behoudt toppositie
- TOP groeit bij alle doelgroepen
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt'
Kijktip van de dag

De New Yorkse zakenman en verstokte vrijgezel Edward Lewis is een specialist in het opkopen van maatschappijen, die hij daarna opsplitst en weer doorverkoopt. Wanneer hij voor zaken in Los Angeles is, vraagt hij op een avond de weg aan Vivian Ward, een straathoertje. Hij is zo onder de indruk van haar charmes dat hij haar 3.000 dollar aanbiedt om hem voor een week te vergezellen.
'Pretty Woman', film uit 1990 met oa. Julia Roberts en Richard Gere, om 20.30 uur op VTM.



































