'Die Huis' met Zuhal Demir: 'Fier om de dochter van een mijnwerker te zijn'

Dinsdag ontvangt Eric Goens politica Zuhal Demir in 'Die Huis'. Wanneer zij op het domein aankomt, neemt Eric een risico. 'Mijn rij-instructeur zei: je moet een bord op je auto plaatsen met 'Gevaar op de weg', vertelt Zuhal.
Ondanks die bekentenis laat Eric haar toch met de tractor naar 'Die Huis' rijden… Ze komen gelukkig heelhuids aan. Het is de start van een boeiende 24 uur in 'Die Huis'.
'Ik vergeet niet waar ik vandaan kom'
Op een nummer van de Turkse zanger Tarkan komt de staatssecretaris voor armoedebestrijding, gelijke kansen en wetenschapsbeleid Zuhal Demir het huis binnen. Ze voelt er zich onmiddellijk thuis. Geen hoek, kant of kast slaat ze over in haar ontdekkingstocht in 'Die Huis'.
De Belgische politica met Turks-Koerdische roots, geboren in een mijnwerkersgezin in Genk zal het de komende uren vaak over haar afkomst hebben. Wanneer Eric het mijnwerkerssjaaltje bovenhaalt dat ze ook heeft gedragen bij haar eedaflegging in 2017 wordt het belang van afkomst en familie echt duidelijk. 'Je vergeet dat niet, je vergeet niet vanwaar je komt. Vandaar ook die mijnwerkerssjaal bij de eedaflegging bij de koning. Ook al sta ik daar voor de koning, ik vergeet niet dat ik de dochter ben van een mijnwerker en daar ben ik heel trots en fier op.'
'Moeilijk om te accepteren dat je moeder er niet meer is'
En haar vader zorgt er wel voor dat ze haar afkomst en haar taak als politica niet vergeet. 'Elke zondag vraagt hij: Wat heb je voor de mensen gedaan?' Hij houdt het zorgvuldig bij in de 'Demir' schriftjes. Regelmatig onderwerpt hij zijn dochter aan een strengere controle dan die van een parlementaire onderzoekscommissie.
Demir betekent ijzer. Maar de ijzeren dame van de Belgische politiek smelt bij het zien van de familiefilmpjes in de kinderkamer. En de 13.000 kilometer tussen Genk en Kaapstad vallen haar zwaar. Het is de eerste keer dat ze haar dochtertje Rozanne thuis heeft moeten achterlaten. En bij die gedachte komt ook het gemis van haar moeder naar boven. Haar moeder stierf enkele weken na de geboorte van dochtertje Rozanne. De dood van haar moeder is iets wat ze tot op vandaag nog altijd niet kan aanvaarden. 'Ik weet wel dat ik dat moet aanvaarden, maar het is heel moeilijk te accepteren dat je moeder er niet is.'
Maar welke mysterieuze gast zit er plots op het terras? Welke verhalen worden er opgehaald in het maanlicht van het Zuid-Afrikaanse Wellington? En welke rol heeft Nelson Mandela gespeeld in de carrière van Zuhal Demir? In deze aflevering van 'Die Huis' leren we de vrouw achter de politica kennen, rad van tong, emotioneel en gedreven. Durven, denken, doen.
'Die Huis', dinsdag 20 november om 20.35 uur op Eén.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- KRO-NCRV roept Nederland op tot een Lief gebaar
- Kijkcijfers: 8, 9, 10 en 11 oktober 2026
- Hoe willen bekende Vlamingen sterven? En wat willen ze als laatste avondmaal?
- Deze Nederlandse én Vlaamse kandidaten strijden om de titel van Robinson 2026
- Deze Vlaamse én Nederlandse kleppers strijden voor de titel van Robinson 2026
- 'Wat komen we hier doen?': Marc Coucke spaart duo’s niet tijdens generale repetitie in 'Mijn Restaurant'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Nieuwe ronde, nieuwe acts, nieuwe regels in De Kwalificatie van 'Got Talent'
- DNA-detectives speuren naar diagnoses in 'Focus'
- DNA-test centraal in laatste aflevering van 'Sous X'
- Qmusic Foute Party grootser dan ooit: 'The Big One' gaat naar GelreDome
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Luistercijfers: JOE grote winnaar met beste maandscore ooit
- Qmusic viert 25ste verjaardag met spectaculair lichtfestival in Mechelen
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
Multimedia SPOTLIGHT
-
Marc Coucke spaart duo's niet in 'Mijn Restaurant' -
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs' -
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie
Kijktip van de dag

Severide onderzoekt een verdachte brand in een middelbare school. Novak krijgt onverwacht telefoon. Violet krijgt iemand van kazerne 51 mee tijdens haar ambulancedienst.
'Chicago Fire', om 22.30 uur op VTM.



































