'Die Huis' met Zuhal Demir: 'Fier om de dochter van een mijnwerker te zijn'

Dinsdag ontvangt Eric Goens politica Zuhal Demir in 'Die Huis'. Wanneer zij op het domein aankomt, neemt Eric een risico. 'Mijn rij-instructeur zei: je moet een bord op je auto plaatsen met 'Gevaar op de weg', vertelt Zuhal.
Ondanks die bekentenis laat Eric haar toch met de tractor naar 'Die Huis' rijden… Ze komen gelukkig heelhuids aan. Het is de start van een boeiende 24 uur in 'Die Huis'.
'Ik vergeet niet waar ik vandaan kom'
Op een nummer van de Turkse zanger Tarkan komt de staatssecretaris voor armoedebestrijding, gelijke kansen en wetenschapsbeleid Zuhal Demir het huis binnen. Ze voelt er zich onmiddellijk thuis. Geen hoek, kant of kast slaat ze over in haar ontdekkingstocht in 'Die Huis'.
De Belgische politica met Turks-Koerdische roots, geboren in een mijnwerkersgezin in Genk zal het de komende uren vaak over haar afkomst hebben. Wanneer Eric het mijnwerkerssjaaltje bovenhaalt dat ze ook heeft gedragen bij haar eedaflegging in 2017 wordt het belang van afkomst en familie echt duidelijk. 'Je vergeet dat niet, je vergeet niet vanwaar je komt. Vandaar ook die mijnwerkerssjaal bij de eedaflegging bij de koning. Ook al sta ik daar voor de koning, ik vergeet niet dat ik de dochter ben van een mijnwerker en daar ben ik heel trots en fier op.'
'Moeilijk om te accepteren dat je moeder er niet meer is'
En haar vader zorgt er wel voor dat ze haar afkomst en haar taak als politica niet vergeet. 'Elke zondag vraagt hij: Wat heb je voor de mensen gedaan?' Hij houdt het zorgvuldig bij in de 'Demir' schriftjes. Regelmatig onderwerpt hij zijn dochter aan een strengere controle dan die van een parlementaire onderzoekscommissie.
Demir betekent ijzer. Maar de ijzeren dame van de Belgische politiek smelt bij het zien van de familiefilmpjes in de kinderkamer. En de 13.000 kilometer tussen Genk en Kaapstad vallen haar zwaar. Het is de eerste keer dat ze haar dochtertje Rozanne thuis heeft moeten achterlaten. En bij die gedachte komt ook het gemis van haar moeder naar boven. Haar moeder stierf enkele weken na de geboorte van dochtertje Rozanne. De dood van haar moeder is iets wat ze tot op vandaag nog altijd niet kan aanvaarden. 'Ik weet wel dat ik dat moet aanvaarden, maar het is heel moeilijk te accepteren dat je moeder er niet is.'
Maar welke mysterieuze gast zit er plots op het terras? Welke verhalen worden er opgehaald in het maanlicht van het Zuid-Afrikaanse Wellington? En welke rol heeft Nelson Mandela gespeeld in de carrière van Zuhal Demir? In deze aflevering van 'Die Huis' leren we de vrouw achter de politica kennen, rad van tong, emotioneel en gedreven. Durven, denken, doen.
'Die Huis', dinsdag 20 november om 20.35 uur op Eén.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VRT trapt sportzomer 2026 af met WK voetbal, Tour de France en vernieuwde Sporza-look
- Femke danst zich naar de top en wint 'So You Think You Can Dance'
- Nieuwe documentaire 'The Cult of the Real Housewife' op TLC
- De WK-koorts begint bij Ziggo Sport
- Wilfred Genee presenteert nieuw programma 'Mi Dushi: Wat is dan liefde?'
- Joke Devynck dinsdag in 'Door de Bomen'
- Zomerse avonturen in juni op Cartoon Network
- Juni wordt één groot kijkfeest met je favoriete Cartoonito-vrienden
- Zomerse avonturen in juni op Cartoon Network
- Ontdek nieuwe afleveringen van jouw favorieten op Cartoonito
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Maastricht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' over bijzonder opnames van The Nits
- Belle Perez brengt live haar grootste hits tijdens De Foute Party van Qmusic
Multimedia SPOTLIGHT
-
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp'
Kijktip van de dag

Nu de nieuwe film over Michael Jackson is uitgekomen, duiken er nieuwe beschuldigingen van seksueel misbruik van kinderen op. Het gaat om vier kinderen uit één Amerikaans gezin, de familie Cascio. Jackson was er letterlijk vriend aan huis. Ze zijn intussen volwassen en vier van de vijf kinderen beweren dat ze langdurig seksueel misbruikt zijn. Ze wisten het niet van elkaar, want het was een geheim tussen hen en de popster.
'Telefacts Zomer', om 21.50 uur op VTM.



































