'Die Huis' dinsdag met Piet Huysentruyt

Piet Huysentruyt wordt door Eric Goens opgehaald in het Zuid-Afrikaanse Franschoek, waar hij zijn 'Likoké on tour' pop-up restaurant heeft geopend. Van daar rijden ze naar 'Die Huis' en is er het eerste van vele kippenvelmomenten.
Piet wordt verwelkomd met een nummer van Rage against the machine, 'Fuck you, I won't do what you tell me.' Ik zal niet doen wat je me zegt. De toon voor de komende 24 uur is gezet. 'Het geeft perfect weer wie ik ben.'
'Ik heb mezelf meer onder controle'
De tv-kok heeft de reputatie een nijdige, koppige man te zijn die de controverse niet schuwt. Niet toen hij in zijn restaurant de gasten kreeft met varkensoren voorschotelde of toen hij de wind van voren kreeg wanneer hij live op televisie een levende kreeft de poten uittrok. Of toen hij weer eens een collega schoffeerde of een boude uitspraak deed over de Michelin-inspecteurs. Hoe kijkt de chef vandaag terug op die controverses ? En wat hebben we geleerd vandaag? 'Ik ben diplomatischer geworden. En ik moet eerlijk zeggen: ik ben daar fier op. Dat ik mezelf meer onder controle heb.'
Maar in deze aflevering leren we ook een andere Piet kennen. In de tv-kamer bijvoorbeeld met de filmpjes van pa en ma Huysentruyt in Congo. Ze hadden er een koffieplantage, maar bij de onafhankelijkheid is de familie Congo moeten ontvluchten. Het is nog altijd met een krop in de keel als Piet over die periode spreekt en denkt aan hoe zijn vader gekrenkt is teruggekeerd naar België. Het is het onverwerkte verleden van de familie Huysentruyt. Het heeft de familie getekend, het heeft Piet getekend.
Afscheid van Bomma Huysentruyt
Tijdens zijn 24 uur in 'Die Huis' is de moeder van Piet nooit ver weg. Maar op dat moment is Bomma Huysentruyt ziek. Piet vertelt dat hij vreest dat zijn moeder de uitzending van 'Die Huis' niet meer op televisie zal zien. Ze is inderdaad kort na de opnames overleden. Deze aflevering ziet Piet dan ook als een afscheid en eerbetoon aan haar.
Piet onthult ook dat hij zich lang heeft afgevraagd of zijn perfectionistisch trekje niet zijn ondergang zou worden. 'Ik heb het gehad. Een depressie. Niemand heeft het geweten, maar ik heb het wel gehad.' Dit perfectionisme was bijna onleefbaar voor wie met hem werkte. Speciaal voor hen heeft Piet vandaag een verrassende boodschap.
Het strafste kookprogramma
En dan komt het hoofdgerecht. Als Piet terugkeert van een korte middagwandeling tussen de wijnranken wacht hem opnieuw een verwelkoming. 'Hallo chef', klinkt het. Het is collega-kok Jeroen Meus die hem opwacht. Piet is volledig van de kaart.
De beide koks maken van 'Die Huis' het strafste kookprogramma ooit. Het respect voor elkaar is enorm groot. 'Jeroen is mijn enige echte opvolger en die staat daar. Je weet eigenlijk niet hoe gelukkig je me gemaakt hebt daarmee. Het zijn constant kippenvelmomenten geweest de voorbije 24 uur.'
'Die Huis', dinsdag 4 december om 20.40 uur op Eén.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Hoe willen bekende Vlamingen sterven? En wat willen ze als laatste avondmaal?
- Deze Nederlandse én Vlaamse kandidaten strijden om de titel van Robinson 2026
- Deze Vlaamse én Nederlandse kleppers strijden voor de titel van Robinson 2026
- Actueler dan ooit: acht ‘Gevangenisdirecteurs’ tonen de realiteit achter de tralies
- ‘Is ’t gelukt?’: Mohsin Abbas verrast met stunt en Stephanie Planckaert overwint haar grootste angst
- Nieuwe ronde, nieuwe acts, nieuwe regels in De Kwalificatie van 'Got Talent'
- DNA-detectives speuren naar diagnoses in 'Focus'
- DNA-test centraal in laatste aflevering van 'Sous X'
- Denzel verliest trouwring, Hyndi haar muurtje in 'Blind Getrouwd'
- Dit zie je maandag in 'Radar'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Luistercijfers: JOE grote winnaar met beste maandscore ooit
- Qmusic viert 25ste verjaardag met spectaculair lichtfestival in Mechelen
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Renkum
Multimedia SPOTLIGHT
-
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs' -
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week!
Kijktip van de dag

De koppels genieten van een romantisch weekend in Brugge, met cava en openhartige gesprekken. Na een pittige teamactiviteit volgt de ultieme ontknoping. Denzel en Elke krijgen lof van de experten, terwijl Ellen en Matti twijfelen over hun toekomst.
'Blind Getrouwd', om 20.40 uur op VTM.



































