'Die Huis' dinsdag met Piet Huysentruyt

maandag 3 december 2018

​Piet Huysentruyt wordt door Eric Goens opgehaald in het Zuid-Afrikaanse Franschoek, waar hij zijn 'Likoké on tour' pop-up restaurant heeft geopend. Van daar rijden ze naar 'Die Huis' en is er het eerste van vele kippenvelmomenten.

Piet wordt verwelkomd met een nummer van Rage against the machine, 'Fuck you, I won't do what you tell me.' Ik zal niet doen wat je me zegt. De toon voor de komende 24 uur is gezet. 'Het geeft perfect weer wie ik ben.'


'Ik heb mezelf meer onder controle'
De tv-kok heeft de reputatie een nijdige, koppige man te zijn die de controverse niet schuwt. Niet toen hij in zijn restaurant de gasten kreeft met varkensoren voorschotelde of toen hij de wind van voren kreeg wanneer hij live op televisie een levende kreeft de poten uittrok. Of toen hij weer eens een collega schoffeerde of een boude uitspraak deed over de Michelin-inspecteurs. Hoe kijkt de chef vandaag terug op die controverses ? En wat hebben we geleerd vandaag? 'Ik ben diplomatischer geworden. En ik moet eerlijk zeggen: ik ben daar fier op. Dat ik mezelf meer onder controle heb.'

Maar in deze aflevering leren we ook een andere Piet kennen. In de tv-kamer bijvoorbeeld met de filmpjes van pa en ma Huysentruyt in Congo. Ze hadden er een koffieplantage, maar bij de onafhankelijkheid is de familie Congo moeten ontvluchten. Het is nog altijd met een krop in de keel als Piet over die periode spreekt en denkt aan hoe zijn vader gekrenkt is teruggekeerd naar België. Het is het onverwerkte verleden van de familie Huysentruyt. Het heeft de familie getekend, het heeft Piet getekend.

Afscheid van Bomma Huysentruyt
Tijdens zijn 24 uur in 'Die Huis' is de moeder van Piet nooit ver weg. Maar op dat moment is  Bomma Huysentruyt ziek. Piet vertelt dat hij vreest dat zijn moeder de uitzending van 'Die Huis' niet meer op televisie zal zien. Ze is inderdaad kort na de opnames overleden. Deze aflevering ziet Piet dan ook als een afscheid en eerbetoon aan haar.

Piet onthult ook dat hij zich lang heeft afgevraagd of zijn perfectionistisch trekje niet zijn ondergang zou worden. 'Ik heb het gehad. Een depressie. Niemand heeft het geweten, maar ik heb het wel gehad.' Dit perfectionisme was bijna onleefbaar voor wie met hem werkte. Speciaal voor hen heeft Piet vandaag een verrassende boodschap.

Het strafste kookprogramma
En dan komt het hoofdgerecht. Als Piet terugkeert van een korte middagwandeling tussen de wijnranken wacht hem opnieuw een verwelkoming. 'Hallo chef', klinkt het.  Het is collega-kok Jeroen Meus die hem opwacht. Piet is volledig van de kaart.

De beide koks maken van 'Die Huis' het strafste kookprogramma ooit. Het respect voor elkaar is enorm groot. 'Jeroen is mijn enige echte opvolger en die staat daar. Je weet eigenlijk niet hoe gelukkig je me gemaakt hebt daarmee. Het zijn constant kippenvelmomenten geweest de voorbije 24 uur.'

'Die Huis', dinsdag 4 december om 20.40 uur op Eén.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'SOS Piet XL' (VTM)

Isabel uit Waregem wil eindelijk een échte bearnaisesaus maken, maar haar versie lijkt meer op een dunne soep zonder smaak. Johan uit Brecht probeert ajuinsoep, maar ook hij faalt: een flauw, ondefinieerbaar mengsel waar zelfs een ui van zou huilen.

'SOS Piet XL', om 18.20 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:25
    Journaallus
    06:00
    In bed met Olly
  • 00:30
    Missing People
    01:30
    Nachtlus
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:30
    Blind getrouwd
    00:55
    NYPD Blue
  • 20:00
    Darts
    01:10
    Geen uitzending
  • 00:40
    The Big Bang Theory
    01:40
    Geen uitzending
  • 00:05
    Xena: Warrior Princess
    01:00
    Geen uitzending
  • 22:05
    Project Christmas Wish
    01:35
    Joe
  • 00:35
    Home Improvement
    01:25
    SOS Piet
  • 23:55
    Vermist
    01:05
    De Zussen Coorevits
  • 00:40
    FBI
    01:40
    Neighbours: A New Chapter
  • 00:00
    Dunkirk
    02:00
    Cobra Kai
  • 00:45
    Embarrassing Bodies
    02:50
    Geen uitzending
  • 00:30
    Elementary
    01:25
    Rizzoli & Isles
  • 00:13
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:39
    Publireportage
    05:55
    Sixties To Six
  • 00:35
    Puur Oosters - Japans
    01:10
    Veldvers
  • 00:00
    Vienna Blood
    01:40
    Douglas is Cancelled
  • 00:05
    Prison Break
    01:00
    Hudson & Rex
  • 23:55
    Onvergetelijke Liedjes
    01:15
    EenVandaag
  • 00:35
    De Nachtzoen
    01:35
    Café Kockelmann
  • 23:55
    NOS Sport: ISU Wereldbeker Schaatsen
    03:45
    Carrie op Vrijdag