'Die Huis' dinsdag met Piet Huysentruyt

Piet Huysentruyt wordt door Eric Goens opgehaald in het Zuid-Afrikaanse Franschoek, waar hij zijn 'Likoké on tour' pop-up restaurant heeft geopend. Van daar rijden ze naar 'Die Huis' en is er het eerste van vele kippenvelmomenten.
Piet wordt verwelkomd met een nummer van Rage against the machine, 'Fuck you, I won't do what you tell me.' Ik zal niet doen wat je me zegt. De toon voor de komende 24 uur is gezet. 'Het geeft perfect weer wie ik ben.'
'Ik heb mezelf meer onder controle'
De tv-kok heeft de reputatie een nijdige, koppige man te zijn die de controverse niet schuwt. Niet toen hij in zijn restaurant de gasten kreeft met varkensoren voorschotelde of toen hij de wind van voren kreeg wanneer hij live op televisie een levende kreeft de poten uittrok. Of toen hij weer eens een collega schoffeerde of een boude uitspraak deed over de Michelin-inspecteurs. Hoe kijkt de chef vandaag terug op die controverses ? En wat hebben we geleerd vandaag? 'Ik ben diplomatischer geworden. En ik moet eerlijk zeggen: ik ben daar fier op. Dat ik mezelf meer onder controle heb.'
Maar in deze aflevering leren we ook een andere Piet kennen. In de tv-kamer bijvoorbeeld met de filmpjes van pa en ma Huysentruyt in Congo. Ze hadden er een koffieplantage, maar bij de onafhankelijkheid is de familie Congo moeten ontvluchten. Het is nog altijd met een krop in de keel als Piet over die periode spreekt en denkt aan hoe zijn vader gekrenkt is teruggekeerd naar België. Het is het onverwerkte verleden van de familie Huysentruyt. Het heeft de familie getekend, het heeft Piet getekend.
Afscheid van Bomma Huysentruyt
Tijdens zijn 24 uur in 'Die Huis' is de moeder van Piet nooit ver weg. Maar op dat moment is Bomma Huysentruyt ziek. Piet vertelt dat hij vreest dat zijn moeder de uitzending van 'Die Huis' niet meer op televisie zal zien. Ze is inderdaad kort na de opnames overleden. Deze aflevering ziet Piet dan ook als een afscheid en eerbetoon aan haar.
Piet onthult ook dat hij zich lang heeft afgevraagd of zijn perfectionistisch trekje niet zijn ondergang zou worden. 'Ik heb het gehad. Een depressie. Niemand heeft het geweten, maar ik heb het wel gehad.' Dit perfectionisme was bijna onleefbaar voor wie met hem werkte. Speciaal voor hen heeft Piet vandaag een verrassende boodschap.
Het strafste kookprogramma
En dan komt het hoofdgerecht. Als Piet terugkeert van een korte middagwandeling tussen de wijnranken wacht hem opnieuw een verwelkoming. 'Hallo chef', klinkt het. Het is collega-kok Jeroen Meus die hem opwacht. Piet is volledig van de kaart.
De beide koks maken van 'Die Huis' het strafste kookprogramma ooit. Het respect voor elkaar is enorm groot. 'Jeroen is mijn enige echte opvolger en die staat daar. Je weet eigenlijk niet hoe gelukkig je me gemaakt hebt daarmee. Het zijn constant kippenvelmomenten geweest de voorbije 24 uur.'
'Die Huis', dinsdag 4 december om 20.40 uur op Eén.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit zijn de 'Heel Holland Bakt'-bakkers van seizoen 14
- 'Papi chulo met krulletjes', kombucha uit het labo en een 'verdronken' kalf: 'Mijn Restaurant' trapt af met pittige kookproef
- Axel Daeseleire duikt opnieuw onder in gesloten werelden in een emotioneel vierde seizoen van 'Axel Gaat Binnen'
- 'De Slimste Mens ter Wereld' is terug: ontdek de kandidaten van de eerste week
- Emotionele exit voor Jasmijn Van Hoof in ‘De Verraders’: wordt Thomas Smith de nieuwe Verrader?
- Annabelle getuigt over de slopende zoektocht naar haar biologische moeder in 'Sous X'
- Cartoon Network kondigt 'Tijd voor Avontuur: Side Quests' aan
- 'Dwars door de Pyreneeën': Andorra en de Gele Trein
- Finn en Jake verwelkomen je terug in het Land van Ooo!
- Maandag in 'Het Uur van de Wolf Kort': Giovanni/Carmen
- Qmusic viert 25ste verjaardag met spectaculair lichtfestival in Mechelen
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Renkum
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT
Kijktip van de dag

Liveverslag van Frankrijk - België, de vierde wedstrijd van de Rode Duivels in groep 1 van Divisie A van de UEFA Nations League, vanuit het Stade de France in Parijs, Frankrijk.
'UEFA Nations League: Frankrijk-België', om 20.25 uur op VTM.



































