'De Zonen van Van As' breiden uit

De nv Van As begint op woensdag 7 februari aan een nieuw werkjaar. Dan gaat seizoen 4 van de succesvolle comedy van start. En in tegenstelling tot het financieel geklungel in de reeks, kan de serie zelf een mooi bedrijfsresultaat voorleggen.
De Vlaamse comedy rond kleine zelfstandigen en grote ego’s scoorde in zijn vorig seizoen gemiddeld 658.000 kijkers en 31,7% marktaandeel (VVA 18-54, live+7).
In aflevering 1 meldt Dimitri (gespeeld door Sid Van Oerle, bekend als Kobe uit 'Thuis') zich als arbeider aan bij Van As. Dimitri is de zoon van Victor Brepols (Dirk van Dyck) en net afgestudeerd. Zijn vader hoopt dat een job bij de afbraakfirma van Dimitri een echte man zal maken, maar zijn rechtlijnige principes botsen al snel op het gefoefel en de bedrijfscultuur bij Van As.
Later in aflevering drie van dit seizoen komt ook Zjang in dienst, gespeeld door Sam Louwyck. Louwyck is een van de zeldzame Vlaamse acteurs die meer in het buitenland werken. Zo stond hij twee jaar geleden nog tegenover de Italiaanse superster Monica Belluci, een avontuur dat hem samen met haar op de rode loper van het Filmfestival van Cannes deed belanden. Andere opvallende rollen speelde hij in 'Cargo', 'Eigen Kweek' en 'Rundskop'. Halverwege seizoen 4 keert ook kleinzoon Kevin Van As (Jonas van Geel) terug uit Australië, maar hij is niet echt veranderd en start al snel zijn eigen louche zaakjes.
De rol van Maaike Cafmeyer wordt dan weer uitgebreid. Zij dook midden vorig seizoen voor het eerst op als Belinda, de ex van Zjempie (Peter Van den Eede), en Belinda is er om te blijven. Want in seizoen 4 laten de vrouwen van het familiebedrijf zich niet in een hoekje duwen. Linde (Rilke Eyckermans) weet Dick (Ben Segers) helemaal rond haar vinger te draaien, Belinda wil een man en Rita (Els Béatse) staat op haar strepen na alweer een flater van Eddy Van As (Jan Van Looveren). Zelfs Frakke (Carry Goossens) gaat op zoek naar een lief.
Seizoen vier start waar drie eindigde: Eddy en Herman slagen er niet in het zakelijk even goed te doen als hun vader Frans (Jaak Van Assche). Meer nog, ze zijn in de val getrapt die Daan (Sven De Ridder) voor hen had opgezet: ze hebben een verkeerd gebouw afgebroken. De firma Van As moet nu een astronomische schadeclaim aan de stad betalen, mogelijk hun ondergang. Maar de Van Askes hebben nog één geheim wapen: een geheugenstick waarop onder meer informatie staat over de zwarte boekhouding van Daan. Daan wil de stick terug in ruil voor veel geld. Eddy wil de stick eerst onderzoeken en ontdekt dat er ook compromitterende informatie opstaat van grote aannemers en politici… Eddy kopieert de informatie en is vastbesloten van die te gebruiken. De zaak loopt uit de hand en het komt tot een finale confrontatie tussen pater familias Frans en zijn oudste zoon.
Aflevering 1: Dimitri
Frakke moet van Frans een nieuwe werkkracht onder zijn vleugels nemen: Dimitri (Sid Van Oerle). Frakke neemt Dimitri tegen zijn zin mee naar een afbraakpand. In een afgesloten gedeelte stoten ze op tientallen splinternieuwe elektronische toestellen, wellicht de buit van een dievenbende.
'De Zonen van Van As', woensdag 7 februari om 20.30 uur bij VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Volg de weg naar 'Sing & Dance UP! 2026' in nieuw tv-programma
- Zinderende start voor 'Play that Song' in bloedheet Kortenberg
- Danny Ghosen legt de schokkende illegale medicijnhandel bloot in nieuwe PowNed-serie 'Danny en de Medicijnmaffia'
- Nieuwe KRO-NCRV-serie 'De Verloskundigen' volgt geboortezorg van dichtbij
- Kijk de aangrijpende serie 'One Day In My Body' op TLC
- Dit staat in juli op het menu van National Geographic
- Dit is nieuw bij RTL in juli
- Het mooiste motorsportweekend van het jaar: TT van Assen 2026 live op Ziggo Sport
- Dit zie je in 'Opsporing Verzocht'
- Maandag in 'Close Up': Thom Browne - Op maat gemaakte dromen
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'?
Kijktip van de dag
Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.



































