'De Weg naar Mekka': dromen van Al-Andalus

maandag 10 september 2007

'De weg naar Mekka', nieuw op Canvas, start in het prachtige Spaanse Cordoba. Dit was ooit de hoofdstad van een bloeiend en uitgestrekt islamitisch rijk, Al Andalus. Nu is het een bolwerk van diepgelovige, katholieke Spanjaarden. De Mezquita, ooit de grootste moskee van het Andalusische rijk, is tot kathedraal omgedoopt.

D


e moslims zijn er nog, zelfbewuster dan ooit, ook al waren zij decennialang gedwongen om hun geloof te verbergen. En ze dromen van hun grootse verleden, van hun grote moslimrijk.

In Algeciras, het meest zuidelijk punt van Spanje, neemt Jan de boot naar de Marokkaanse havenstad Tanger. Voor het eerst in zijn lange reis zet hij voet aan wal op islamitische bodem. In Chefchaouen, een prachtig blauw bergstadje, krijgt Jan zijn eerste les in de islam van Ali Raissouni, de sjeik van de lokale soefi's. Samen met hen danst hij zichzelf in een trance. Hij neemt de trein naar Casablanca, en bezoekt er de gigantische maar protserige Hassan II-moskee. Daar krijgt hij te horen hoe wijlen koning Hassan zijn onderdanen zonder enige schroom geld aftroggelde om de bouw van 'zijn' moskee te financieren.

In Marokko maakt Jan voor het eerst ook kennis met sterke moslimvrouwen, die geen blad voor de mond nemen. Hij krijgt het aan de stok met Nadia Yassine, dochter van een invloedrijke sjeik, oppositieleidster, én fundamentalistische moslima. Maar Jan wordt ook ontroerd in het opvangtehuis van Solidarité Féminine, dat opkomt voor ongehuwde moeders. Na een schijnhuwelijk werden die in de steek gelaten door de vader. Wat voor de islam zonder veel problemen kan.

'De Weg naar Mekka', vanaf vrijdag 28 september wekelijks om 20.50 uur op Canvas.

DOSSIER: Het najaar van 2007

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Gekocht' (Play)

Sophie en Daan ontmoeten Fenna en Quinten. Al acht jaar vormen ze een koppel, maar ze schipperen nog steeds tussen vier verschillende plekken: het appartement van haar papa, het huis van haar mama, dat van haar stiefvader en het huis van Quintens ouders. Vooral Fenna voelt zich daardoor nergens écht thuis, en daar willen ze nu verandering in brengen. Hun droom? Een (half)open bebouwing in Bonheiden, met minstens drie slaapkamers, gelegen in een rustige straat.

'Blind Gekocht', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:15
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:35
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:15
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Kabouter Plop
  • 02:20
    Geen uitzending
    07:20
    Urk!
  • 00:45
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:20
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:40
    Geen uitzending
    15:25
    Baywatch
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:30
    Geen uitzending
    02:15
    De Tafel van Tine
  • 02:05
    Geen uitzending
    02:20
    This Is Us
  • 02:50
    Geen uitzending
    06:50
    Blood & Treasure
  • 04:25
    Geen uitzending
    06:10
    Paris in Love
  • 02:15
    Geen uitzending
    07:15
    Shades of Blue
  • 23:14
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:38
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:45
    Guillaume's Paris
  • 04:20
    Sally Lockhart Mysteries
    02:35
    The Count of Monte Cristo
  • 04:05
    Hot Yachts
    02:10
    Cougar Town
  • 03:10
    NOS Journaal
    02:00
    EenVandaag
  • 04:30
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:55
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    02:40
    BRANDMERK - Kind van een Vermoorde Ouder