'De Weg naar Mekka': dromen van Al-Andalus

maandag 10 september 2007

'De weg naar Mekka', nieuw op Canvas, start in het prachtige Spaanse Cordoba. Dit was ooit de hoofdstad van een bloeiend en uitgestrekt islamitisch rijk, Al Andalus. Nu is het een bolwerk van diepgelovige, katholieke Spanjaarden. De Mezquita, ooit de grootste moskee van het Andalusische rijk, is tot kathedraal omgedoopt.

D


e moslims zijn er nog, zelfbewuster dan ooit, ook al waren zij decennialang gedwongen om hun geloof te verbergen. En ze dromen van hun grootse verleden, van hun grote moslimrijk.

In Algeciras, het meest zuidelijk punt van Spanje, neemt Jan de boot naar de Marokkaanse havenstad Tanger. Voor het eerst in zijn lange reis zet hij voet aan wal op islamitische bodem. In Chefchaouen, een prachtig blauw bergstadje, krijgt Jan zijn eerste les in de islam van Ali Raissouni, de sjeik van de lokale soefi's. Samen met hen danst hij zichzelf in een trance. Hij neemt de trein naar Casablanca, en bezoekt er de gigantische maar protserige Hassan II-moskee. Daar krijgt hij te horen hoe wijlen koning Hassan zijn onderdanen zonder enige schroom geld aftroggelde om de bouw van 'zijn' moskee te financieren.

In Marokko maakt Jan voor het eerst ook kennis met sterke moslimvrouwen, die geen blad voor de mond nemen. Hij krijgt het aan de stok met Nadia Yassine, dochter van een invloedrijke sjeik, oppositieleidster, én fundamentalistische moslima. Maar Jan wordt ook ontroerd in het opvangtehuis van Solidarité Féminine, dat opkomt voor ongehuwde moeders. Na een schijnhuwelijk werden die in de steek gelaten door de vader. Wat voor de islam zonder veel problemen kan.

'De Weg naar Mekka', vanaf vrijdag 28 september wekelijks om 20.50 uur op Canvas.

DOSSIER: Het najaar van 2007

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Het is 1 april, een hoogdag voor Xavier. Zijn aprilgrappen worden echter door weinigen gesmaakt. Hij probeert Fernand een poets te bakken door verkleed als Arabier voor veel geld een duif van hem te kopen. Hij krijgt echter al snel de rekening gepresenteerd. Bieke wil een nieuwe account binnenhalen en besluit de verantwoordelijke te verleiden. Ze zegt Marc dat het een aprilgrap is. Ook zij krijgt het deksel op haar neus.

'FC De Kampioenen', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:15
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    17:55
    Kijk uit
  • 10:00
    Winterbeelden
    17:05
    Surviving Hothouse Earth
  • 15:45
    Saïd & Anna
    15:55
    Samson en Marie
  • 15:10
    Billie vs Benjamin
    15:55
    Kan ik het ook?
  • 15:10
    Ruby Herring Mysteries: Prediction Murder
    16:55
    Familie Gillis: massa is kassa
  • 15:25
    Marry Me
    17:20
    S.W.A.T.
  • 15:25
    Baywatch
    17:10
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 15:15
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
    16:05
    Zorro
  • 15:20
    Geen uitzending
    15:50
    Joe
  • 15:30
    Friends
    16:25
    Huizenjagers
  • 14:55
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 15:30
    Brooklyn Nine-Nine
    20:35
    King Arthur: Legend of the Sword
  • 15:15
    A Place in the Sun
    16:10
    Chateau Meiland
  • 15:05
    Snapped
    16:50
    World's Most Evil Killers
  • 15:23
    De CFO podcast
    16:00
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 15:32
    Diy on wheels
    15:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 15:10
    Bon Appetit
    16:10
    De Chalet aan de Semois
  • 15:00
    Death in Paradise
    16:05
    Art Detectives
  • 15:25
    Grey's Anatomy
  • 15:35
    NOS Olympische Winterspelen
    21:50
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 15:30
    Fryslân Dok
    16:00
    De verwondering
  • 15:30
    Invisible Sue
    16:55
    Checkpoint