'De Weg naar Mekka': dromen van Al-Andalus

maandag 10 september 2007

'De weg naar Mekka', nieuw op Canvas, start in het prachtige Spaanse Cordoba. Dit was ooit de hoofdstad van een bloeiend en uitgestrekt islamitisch rijk, Al Andalus. Nu is het een bolwerk van diepgelovige, katholieke Spanjaarden. De Mezquita, ooit de grootste moskee van het Andalusische rijk, is tot kathedraal omgedoopt.

D


e moslims zijn er nog, zelfbewuster dan ooit, ook al waren zij decennialang gedwongen om hun geloof te verbergen. En ze dromen van hun grootse verleden, van hun grote moslimrijk.

In Algeciras, het meest zuidelijk punt van Spanje, neemt Jan de boot naar de Marokkaanse havenstad Tanger. Voor het eerst in zijn lange reis zet hij voet aan wal op islamitische bodem. In Chefchaouen, een prachtig blauw bergstadje, krijgt Jan zijn eerste les in de islam van Ali Raissouni, de sjeik van de lokale soefi's. Samen met hen danst hij zichzelf in een trance. Hij neemt de trein naar Casablanca, en bezoekt er de gigantische maar protserige Hassan II-moskee. Daar krijgt hij te horen hoe wijlen koning Hassan zijn onderdanen zonder enige schroom geld aftroggelde om de bouw van 'zijn' moskee te financieren.

In Marokko maakt Jan voor het eerst ook kennis met sterke moslimvrouwen, die geen blad voor de mond nemen. Hij krijgt het aan de stok met Nadia Yassine, dochter van een invloedrijke sjeik, oppositieleidster, én fundamentalistische moslima. Maar Jan wordt ook ontroerd in het opvangtehuis van Solidarité Féminine, dat opkomt voor ongehuwde moeders. Na een schijnhuwelijk werden die in de steek gelaten door de vader. Wat voor de islam zonder veel problemen kan.

'De Weg naar Mekka', vanaf vrijdag 28 september wekelijks om 20.50 uur op Canvas.

DOSSIER: Het najaar van 2007

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

De ruwbouw gaat in alle vier de panden volop vooruit. Vandaag ontdekken de koppels uit Kessel en Aalst welke maquettes de voorkeur krijgen van de jury. De deadline komt ondertussen steeds dichterbij en Johny laat dat nog eens duidelijk voelen.

'Huis Gemaakt', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:30
    Blokken
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    13:00
    Winterbeelden
  • 12:30
    Hallo Kroket
    12:50
    Mega Mindy
  • 12:15
    Het echte leven in de ZOO
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 10:45
    Geen uitzending
    13:20
    GPs: Behind Closed Doors
  • 11:45
    Geen uitzending
    14:30
    S.W.A.T.
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:55
    Xena: Warrior Princess
  • 08:45
    Geen uitzending
    16:10
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 12:30
    Family Matters
    14:10
    De Tafel van de Week
  • 12:20
    Neighbours: A New Chapter
    12:50
    C.S.I. New York
  • 12:10
    Borderforce USA: The Bridges
    13:10
    Fear Factor USA.
  • 12:10
    Chateau Meiland
    13:00
    Botched
  • 12:00
    Cold Case Killers
    12:55
    Snapped
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 12:33
    Wonen
    12:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 11:55
    Loïc zot van koken weekmenu
    12:50
    Het Weekmenu
  • 11:55
    The Marlow Murder Club
    12:50
    Agatha Christie's Marple
  • 12:15
    Scrubs
    13:15
    Cougar Town
  • 12:30
    NOS Journaal
    13:20
    Kook mee met MAX
  • 12:30
    Andere Tijden Kort
    13:00
    NOS Journaal
  • 12:30
    Maya de Bij
    12:45
    Olivia