'De Weg naar Mekka': dromen van Al-Andalus

maandag 10 september 2007

'De weg naar Mekka', nieuw op Canvas, start in het prachtige Spaanse Cordoba. Dit was ooit de hoofdstad van een bloeiend en uitgestrekt islamitisch rijk, Al Andalus. Nu is het een bolwerk van diepgelovige, katholieke Spanjaarden. De Mezquita, ooit de grootste moskee van het Andalusische rijk, is tot kathedraal omgedoopt.

D


e moslims zijn er nog, zelfbewuster dan ooit, ook al waren zij decennialang gedwongen om hun geloof te verbergen. En ze dromen van hun grootse verleden, van hun grote moslimrijk.

In Algeciras, het meest zuidelijk punt van Spanje, neemt Jan de boot naar de Marokkaanse havenstad Tanger. Voor het eerst in zijn lange reis zet hij voet aan wal op islamitische bodem. In Chefchaouen, een prachtig blauw bergstadje, krijgt Jan zijn eerste les in de islam van Ali Raissouni, de sjeik van de lokale soefi's. Samen met hen danst hij zichzelf in een trance. Hij neemt de trein naar Casablanca, en bezoekt er de gigantische maar protserige Hassan II-moskee. Daar krijgt hij te horen hoe wijlen koning Hassan zijn onderdanen zonder enige schroom geld aftroggelde om de bouw van 'zijn' moskee te financieren.

In Marokko maakt Jan voor het eerst ook kennis met sterke moslimvrouwen, die geen blad voor de mond nemen. Hij krijgt het aan de stok met Nadia Yassine, dochter van een invloedrijke sjeik, oppositieleidster, én fundamentalistische moslima. Maar Jan wordt ook ontroerd in het opvangtehuis van Solidarité Féminine, dat opkomt voor ongehuwde moeders. Na een schijnhuwelijk werden die in de steek gelaten door de vader. Wat voor de islam zonder veel problemen kan.

'De Weg naar Mekka', vanaf vrijdag 28 september wekelijks om 20.50 uur op Canvas.

DOSSIER: Het najaar van 2007

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

De knappe privédetectives Dylan, Natalie en Alex, die voor de mysterieuze Charlie werken, worden ingehuurd door miljonair Eric Knox van Knox Technologies. Het revolutionaire stemherkenningsprogramma dat hij heeft ontwikkeld, werd gestolen. De Angels brengen een bezoek aan Roger Corwin, Knox' grootste concurrent.

'Charlie's Angels', film uit 2000 met oa. Cameron Diaz, om 22.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:50
    De Ridder
    15:40
    Hotel Romantiek
  • 13:00
    Winterbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:05
    Sam & Julia
    15:15
    Sarah danst
  • 14:15
    Wittekerke
    15:20
    Gooische Vrouwen
  • 15:05
    Random Breath Test
    15:30
    Blind Getrouwd UK
  • 14:35
    S.W.A.T.
    15:15
    Animal Control
  • 14:50
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 08:50
    Geen uitzending
    16:00
    Baywatch
  • 15:10
    Geen uitzending
    15:40
    Joe
  • 15:10
    De Tafel van Tine
    16:25
    De Moeite Waard?!
  • 14:25
    Doc
    16:15
    Grey's Anatomy
  • 13:30
    Aquaman and the Lost Kingdom
    15:35
    NCIS: Los Angeles
  • 14:45
    The Real Housewives of Beverly Hills
    15:35
    The Block Australia
  • 14:25
    Snapped
    15:15
    Mark of a Serial Killer
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:13
    Zo doe je het!
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:00
    De Garde van Gert
    15:25
    De Eregast
  • 14:50
    Outrageous
    15:45
    The Doctor Blake Mysteries
  • 15:05
    The Equalizer
    16:00
    Prison Break
  • 13:55
    NOS Olympische Winterspelen
    22:55
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 15:00
    NOS Journaal
    15:15
    Jongstof
  • 15:05
    Bollie & Billie
    15:15
    Machtige Mike