'De Weg naar Mekka': dromen van Al-Andalus

maandag 10 september 2007

'De weg naar Mekka', nieuw op Canvas, start in het prachtige Spaanse Cordoba. Dit was ooit de hoofdstad van een bloeiend en uitgestrekt islamitisch rijk, Al Andalus. Nu is het een bolwerk van diepgelovige, katholieke Spanjaarden. De Mezquita, ooit de grootste moskee van het Andalusische rijk, is tot kathedraal omgedoopt.

D


e moslims zijn er nog, zelfbewuster dan ooit, ook al waren zij decennialang gedwongen om hun geloof te verbergen. En ze dromen van hun grootse verleden, van hun grote moslimrijk.

In Algeciras, het meest zuidelijk punt van Spanje, neemt Jan de boot naar de Marokkaanse havenstad Tanger. Voor het eerst in zijn lange reis zet hij voet aan wal op islamitische bodem. In Chefchaouen, een prachtig blauw bergstadje, krijgt Jan zijn eerste les in de islam van Ali Raissouni, de sjeik van de lokale soefi's. Samen met hen danst hij zichzelf in een trance. Hij neemt de trein naar Casablanca, en bezoekt er de gigantische maar protserige Hassan II-moskee. Daar krijgt hij te horen hoe wijlen koning Hassan zijn onderdanen zonder enige schroom geld aftroggelde om de bouw van 'zijn' moskee te financieren.

In Marokko maakt Jan voor het eerst ook kennis met sterke moslimvrouwen, die geen blad voor de mond nemen. Hij krijgt het aan de stok met Nadia Yassine, dochter van een invloedrijke sjeik, oppositieleidster, én fundamentalistische moslima. Maar Jan wordt ook ontroerd in het opvangtehuis van Solidarité Féminine, dat opkomt voor ongehuwde moeders. Na een schijnhuwelijk werden die in de steek gelaten door de vader. Wat voor de islam zonder veel problemen kan.

'De Weg naar Mekka', vanaf vrijdag 28 september wekelijks om 20.50 uur op Canvas.

DOSSIER: Het najaar van 2007

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Felix Heremans in 'De Slimste Mens ter Wereld'

In de grote finale schuift acteur Felix Heremans weer aan. Met liefst tien deelnames en vijf overwinningen ontpopte hij zich dit seizoen als de topfavoriet. Maar wordt hij ook de nieuwe 'Slimste mens ter wereld'? Bart Cannaerts en Soundos El Ahmadi vormen de jury en reiken na het finalespel de oorkonde uit aan de laureaat.

'De Slimste Mens ter Wereld', om 21.15 uur op Play4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:15
    Villa Politica
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 23:45
    Nachtlus
    06:00
    De Warmste Week
  • 23:35
    Geen uitzending
    07:00
    Sam & Julia
  • 01:40
    Kan ik het ook?
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 00:50
    Geen uitzending
    07:15
    Filthy House SOS
  • 01:45
    Geen uitzending
    14:45
    Parks and Recreation
  • 01:30
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:20
    JOE XMAS
    06:45
    A Joyous Christmas
  • 01:30
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:00
    De Tafel van Gert
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 01:50
    New Amsterdam
    07:20
    Friends
  • 02:10
    Blue Bloods
    07:05
    Action
  • 01:45
    Play kerst haardvuur 2025
    11:35
    Christmas in My Heart
  • 01:45
    So Help Me Todd
    12:30
    CSI: Vegas
  • 00:40
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:00
    Publireportage
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 02:05
    A la carte
    06:45
    Het feestmenu van ..
  • 01:45
    Father Brown
    07:00
    McDonald and Dodds
  • 01:40
    First Dates Australia
    12:55
    Storage Wars
  • 02:05
    EenVandaag
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 01:00
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:45
    3 Op Reis
    10:20
    Nelli en Nora