'De Weg naar Mekka': dromen van Al-Andalus

maandag 10 september 2007

'De weg naar Mekka', nieuw op Canvas, start in het prachtige Spaanse Cordoba. Dit was ooit de hoofdstad van een bloeiend en uitgestrekt islamitisch rijk, Al Andalus. Nu is het een bolwerk van diepgelovige, katholieke Spanjaarden. De Mezquita, ooit de grootste moskee van het Andalusische rijk, is tot kathedraal omgedoopt.

D


e moslims zijn er nog, zelfbewuster dan ooit, ook al waren zij decennialang gedwongen om hun geloof te verbergen. En ze dromen van hun grootse verleden, van hun grote moslimrijk.

In Algeciras, het meest zuidelijk punt van Spanje, neemt Jan de boot naar de Marokkaanse havenstad Tanger. Voor het eerst in zijn lange reis zet hij voet aan wal op islamitische bodem. In Chefchaouen, een prachtig blauw bergstadje, krijgt Jan zijn eerste les in de islam van Ali Raissouni, de sjeik van de lokale soefi's. Samen met hen danst hij zichzelf in een trance. Hij neemt de trein naar Casablanca, en bezoekt er de gigantische maar protserige Hassan II-moskee. Daar krijgt hij te horen hoe wijlen koning Hassan zijn onderdanen zonder enige schroom geld aftroggelde om de bouw van 'zijn' moskee te financieren.

In Marokko maakt Jan voor het eerst ook kennis met sterke moslimvrouwen, die geen blad voor de mond nemen. Hij krijgt het aan de stok met Nadia Yassine, dochter van een invloedrijke sjeik, oppositieleidster, én fundamentalistische moslima. Maar Jan wordt ook ontroerd in het opvangtehuis van Solidarité Féminine, dat opkomt voor ongehuwde moeders. Na een schijnhuwelijk werden die in de steek gelaten door de vader. Wat voor de islam zonder veel problemen kan.

'De Weg naar Mekka', vanaf vrijdag 28 september wekelijks om 20.50 uur op Canvas.

DOSSIER: Het najaar van 2007

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Het is 1976. De zomer is heet en zwoel. Ondertussen draait het terras van café De sportvriend op volle toeren. Willy baat dat café al jaren uit, samen met zijn middelste zoon Achiel. Zijn oudste zoon Arthur is vooral bezig met muziek en probeert door te breken met zijn rockbandje. Maar Willy's hoop is vooral gevestigd op zijn jongste zoon en oogappel Albert. Hij zou dit jaar de kermiskoers wel eens kunnen winnen. Maar dan komt de mysterieuze Barbara in het dorp wonen.

'Vergeet Barbara', om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:55
    Vrede op aarde
    07:00
    De week van Karrewiet met VGT
  • 16:25
    Planet Earth III
    23:50
    Nachtlus
  • 16:30
    Ghost Rockers: Voor altijd?
    06:00
    Tik Tak
  • 15:00
    2050
    07:00
    LEGO Friends: The Next Chapter
  • 13:30
    WK Darts 2026
    02:30
    Geen uitzending
  • 15:25
    Last Christmas
    06:00
    Qmusic
  • 16:35
    Keeping Up Appearances
    07:00
    Willy
  • 16:10
    Everything Christmas
    05:30
    The Santa Class
  • 16:50
    SOS Piet
    00:25
    The X-Files
  • 16:35
    Blind Gekocht
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:45
    Criminal Minds
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:55
    Two and a Half Men
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:25
    Rodeo Christmas Romance
    06:55
    De Eregast
  • 16:40
    Cold Justice
    05:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 16:46
    Fleet TV
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:45
    Hallo Roger
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:00
    Bon Appetit
    06:40
    Chris Cooks Cymru
  • 16:15
    Grantchester
    01:20
    London Kills
  • 16:40
    Law & Order: Organized Crime
    06:45
    Shipping Wars
  • 16:10
    NOS Sport: OKT Schaatsen
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 16:50
    Socutera
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 16:55
    CupCakeCup
    07:00
    Sneeuwpret