De paashaas komt met twee ei-genaardige opdrachten langs bij 'LEGO Masters'

Zaterdag 3 april geven presentatoren Kürt Rogiers en Ruben Nicolai twee nieuwe opdrachten aan de kandidaten van 'LEGO Masters'. Het niveau wordt steeds hoger, de concurrentie steeds zwaarder en de opdrachten steeds moeilijker.
Deze week wordt er geen team naar huis gestuurd, maar voor de overblijvende zes duo’s staat er wel degelijk iets belangrijk op het spel: de winnaars krijgen een gigantisch voordeel voor de volgende aflevering. De eerste opdracht: een symmetrisch paasei bouwen met een diameter van exact 16 steentjes.
Lijkt simpel, maar omdat het systeem gebaseerd is op hoekige steentjes, zijn bolle en ovale vormen één van de moeilijkste zaken om te bouwen met LEGO. De kandidaten krijgen 2 uren de tijd voor hun paasei. Roy en Thomas kibbelen over de kleur van hun ei: 'Ik vind een blauw ei niet echt Pasen. We gaan werken met lichtgeel, de échte kleur van een kippenei. Als je een relatietest wil doen, raad ik aan om samen een paasei met LEGO te bouwen', verzucht het koppel.
Jan en Julien nemen een risico en pakken het anders aan: 'We denken dat de meeste teams op dezelfde manier zullen werken zoals het voorbeeld, wat misschien ook gewoon slim is, maar wij gaan proberen ons te onderscheiden met een andere techniek.' Maar interessante bouwtechnieken resulteren soms ook in ruitvormige en vierkante paaseieren...
'Ik heb nog nooit van mijn leven een ei gebouwd. Een ei op zich is al moeilijk om te tekenen en dan nog eens een ei in 3D bouwen… Dat is een beetje met een ei in je broek zitten', grappen Dries en Killian.
Opdracht 2 gaat over bouwkunde en constructie: de duo's krijgen 8 uur de tijd om een toren van 1m20 hoog te bouwen. De toren moet niet alleen mooi zijn, maar ook tegen een 'stootje' kunnen. Daarenboven moet het ei dat ze gebouwd hebben in de toren passen. De toren die het langste stand houdt op de trilplaat, wint deze aflevering.
Wie wordt de winnaar van deze ei-genaardige opdrachten?
De afleveringen van 'LEGO Masters' zijn ook te (her)bekijken op VTM GO.
LEGO® Masters is een VTM/RTLNl coproductie en wordt geproduceerd door EndemolShine Nederland - onderdeel van Banijay Benelux - en is gebaseerd op het originele Britse format van Tuesday’s Child en de LEGO Group.
'LEGO Masters', zaterdag 3 april om 20.30 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: donderdag 16 april 2026
- Nieuwe serie 'About Face' vanaf zaterdag op TLC
- 'Daar Zijn Beelden Van': een hilarische duik in 70 jaar VRT-geschiedenis
- Dit zijn de artiesten van het nieuwe seizoen 'Beste Zangers'
- Play brengt de zondagochtendnostalgie van Samson en Gert eenmalig terug met originele aflevering
- Dit zie je zaterdag in 'Kassa'
- Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice': 'Deze song is vocaal het strafste dat er tussen zit'
- 'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn': tussen zware trainingssessies door oefent Ward Lemmelijn zijn skills als... verpleger
- 'Pointer' legt vinger op jarenlang verkeerde aanpak intieme terreur
- In 'Meldpunt Actueel': vaker diagnose ADHD bij ouderen
Multimedia SPOTLIGHT
-
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug!
Kijktip van de dag

Nadat zijn ouders voor zijn ogen worden neergeschoten door een overvaller, wordt miljonairszoon Bruce Wayne opgevangen door zijn butler Alfred. Jaren later reist de gedesillusioneerde Bruce naar Azië, waar hij in contact komt met de mysterieuze Henri Ducard, die hem opleidt tot ninja. Nadien besluit Bruce terug te keren naar Gotham City om zijn geboortestad te zuiveren van corruptie en misdaad.
'Batman Begins', film uit 2005 met oa. Christian Bale, om 20.35 uur op Play.



































