'De MUG' werpt blik achter de schermen bij onderzoek naar mogelijke besmetting met coronavirus

zondag 8 maart 2020

Nu maandag 9 maart brengt 'De MUG' om 21.40 uur een unieke kijk in het onderzoeksproces van een eerste mogelijke besmetting van SARS-CoV-2, beter bekend als het Coronavirus, in België.

Begin februari om 22.18 uur is het alle hens aan dek op de spoeddienst van ZNA Stuivenberg. Een patiënt die mogelijk besmet is met het virus wordt binnengebracht. De patiënt verbleef drie weken tot een maand in Nanning, een stad in het zuiden van China en was op bezoek bij vrienden en familie. Eenmaal geland begon de man in kwestie zich ziek te voelen.


'In dit geval hadden we geen duidelijke verklaring waarom die patiënt een griepaal syndroom had', vertelt spoedarts Kurt. 'Zijn Influenza-testen waren negatief. Er waren geen ontstekingsparameters in het bloed of tekenen van een longontsteking. Dus moesten we op zoek gaan naar een ander virus dat het wél kon zijn.'

'De MUG' volgt de patiënt van het moment dat hij wordt binnengebracht op de spoeddienst tot aan het nieuws of hij al dan niet besmet is met het coronavirus. 'De stalen moeten naar het referentielaboratorium van professor Marc Van Ranst gestuurd worden, het enige laboratorium dat de testen kan doen. De stalen worden afgenomen, opgestuurd, geanalyseerd en dan krijgen wij het resultaat', aldus spoedarts Kurt. Wanneer het staal eenmaal vertrokken is naar UZ Leuven, breken er spannende uren aan voor de patiënt.

Spoedarts Tine en spoedverpleegkundige Steve rukken met de MUG uit voor een zwaar arbeidsongeval in de haven van Antwerpen. Al snel blijkt dat het hoofd van het slachtoffer geplet werd. 'De haven is een risicogebied. In die zin dat er heel veel grote machines zijn. Er gebeuren niet super veel ongelukken, maar als er eentje gebeurt, dan leert de ervaring dat het vaak wel serieuze ongevallen zijn', aldus spoedarts Tine.

In ZNA Stuivenberg behandelen de artsen ook een 5-jarig meisje dat verbrand is door kokend water, een kleuter met een ontwrichte pink, een vrouw met een allergische reactie, een man met een ontwrichte enkel en een man met een hoofdwonde door een val met de fiets.

'De MUG', maandag 9 maart om 21.40 uur bij VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts' - Birgit Van Mol (VTM)

Het online platform OnlyFans bestaat sinds 2016. Het was bedoeld als een platform waar creatievelingen hun content konden delen tegen betaling. Maar plots, mee door corona, werd het razend populair bij sekswerkers. Vijf jonge vrouwelijke sekswerkers die via OnlyFans werken, vertellen openhartig waarom ze kiezen voor hun job. Daar hebben ze zo hun eigen redenen voor. Goed verdienen is een reden, maar sommigen willen op die manier opnieuw controle krijgen over hun eigen lichaam en hoe mensen naar hen kijken.

'Telefacts', om 22.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:00
    Villa Politica
    01:00
    Het weer (laat)
  • 23:45
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 22:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:35
    NYPD Blue
    07:00
    Jabaloe
  • 00:20
    Gestrand op Honeymoon Island - Australië
    02:10
    Geen uitzending
  • 00:45
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:10
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:00
    JOE XMAS
    23:50
    Last Christmas At Home
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 00:45
    De Zussen Coorevits
    02:00
    De Tafel van Tine
  • 01:10
    Neighbours: A New Chapter
    01:05
    FBI
  • 01:20
    Cobra Kai
    02:35
    Geen uitzending
  • 00:25
    Botched
    01:10
    Send Nudes: Body SOS
  • 00:55
    Rizzoli & Isles
    01:05
    My Life is Murder
  • 00:22
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:19
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 01:25
    Winterse Kost
    01:40
    Het feestmenu van ..
  • 00:45
    Granite Harbour
    01:35
    The Madame Blanc Mysteries
  • 01:00
    Hudson & Rex
    03:25
    The Secret Lives of Mormon Wives
  • 01:05
    Pauw & De Wit
    01:50
    EenVandaag
  • 00:50
    Nieuwsuur
    01:00
    Ongehoord Nieuws
  • 00:40
    Boerderij van Dorst
    01:15
    Bij ons op de Wallen