'De MUG': man loopt ernstige brandwonden op door vergeten pot op het vuur

Afgelopen maandag kregen 613.000 kijkers - goed voor een marktaandeel van 29.2% op VVA 18-54 (live+uitgesteld) - een kijk achter de schermen van de spoeddienst van ZNA Stuivenberg.
Op maandag 16 november om 21.55 uur blijkt dat gevaar in een klein hoekje schuilt of in dit geval 'in een klein pannetje'. De MUG rukt uit voor de 23-jarige Mats die ernstige brandwonden opliep nadat een pot met vet vuur vatte. 'Je weet dat de brandweer en politie daar zullen zijn en dat veel mensen op straat zullen komen, want iedereen zit thuis door corona. Het is de kunst om zo rustig mogelijk te blijven', vertelt spoedverpleegkundige Peter. Mats wordt naar het brandwondencentrum van Stuivenberg gebracht. Zijn vriendin is blij dat ze hem nog even mag zien, want bezoek is door de coronamaatregelen van dat moment beperkt.
Spoedverpleegkundige Vicky en ambulancier Macario worden opgeroepen voor een man die in een smal keldergat is gevallen. Ze proberen zijn been in de kleine ruimte zo goed mogelijk te spalken. 'We hadden 50 cm op 50 cm plaats om te werken en het was daar heel erg donker. Die man had veel pijn dus we moesten tegen de klok werken om hem uit die put te krijgen', vertelt Vicky. Met hulp van de brandweer wordt de man uit zijn hachelijke situatie bevrijd. Een operatie kan echter niet worden vermeden en ook bij hem is te merken hoe de bezoekmaatregelen omwille van corona op de patiënt en zijn familie inhakken.
De MUG moet uitrijden naar de haven. De voet van een man zit geplet tussen een heftruck en de muur. Het team moet snel werken om de gebroken teen van de patiënt te kunnen redden. 'Van alle tenen die we hebben, hebben we maar één teen echt nodig en dat is de grote teen. Het heeft een grote impact op je leven als je die teen verliest en ik vreesde het ergste', vertelt anesthesist Kevin. Kunnen ze een amputatie vermijden?
De afleveringen van 'De MUG' zijn ook te (her)bekijken op VTM GO.
'De MUG', maandag 16 november om 21.55 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuwe EO-serie 'Klinkt als een sekte' met Israel van Dorsten
- Nieuwe dramaserie 'Rust en Vreugd' bij MAX op NPO 1
- 'Ivo op Zondag' keert terug met nieuwe rubriek over bijzondere vriendschappen
- Ziggo Sport introduceert nieuwe F1 show 'Race Café: Na de GP'
- Nieuw seizoen van 'Body Cam' op Discovery
- Kostelijke fout in 'Konvooi': 'Je hebt net een baby met een hamer op zijn gezicht geslagen'
- Wat schaft de pot in 'Dagelijkse Kost'?
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Neighbours: A New Chapter' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man'
Kijktip van de dag

Na overleg met de psychologen beslist Philippe om Veronica op een heel kordate manier bloot te stellen aan haar angst voor water. Peter krijgt steeds meer grip op zijn vliegangst tot hij zijn grootste angst onder ogen moet komen en echt alle controle moet loslaten. Philippe wil Mies en Nel helpen bij het overwinnen van hun podiumangst. De tweeling kan prachtig zingen, alleen niet voor publiek en zeker niet voor een jury. Philippe ziet alvast een eerste logische stap voor hen: meedoen aan een auditie.
'Gene Paniek', om 20.05 uur op VRT 1.



































