De liedjes van Kommil Foo in 'Liefde voor Muziek'

Ze zijn broers, braken door in het legendarische tv-programma 'Morgen Maandag' met Mark Uytterhoeven en scoorden met hun song Ruimtevaarder het beste nummer van de Lage Landen.
Maar Raf en Mich Walschaerts van Kommil Foo zijn ook geboren vertellers, zo blijkt in 'Liefde voor Muziek'. De artiesten hangen aan hun lippen bij het horen van de hilarische verhalen over hun kindertijd, het creatieve nest waarin ze opgroeiden en die ene ruzie in 30 jaar tijd, die toch 3 uur heeft geduurd. 'We zijn toen 3 uur gesplit en hebben een hele rare voorstelling gespeeld', klinkt het.
Dat de broers een cabaretduo zouden vormen, stond in de sterren geschreven. 'Ons vader heeft geen enkele gêne en is gemaakt om op een podium te staan, ons mama schrijft prachtige gedichten', vertellen Raf en Mich bij het zien van hun jeugdfoto's. 'Tot ze op hun 50ste plots besloten om hun huis te verkopen en een discotheek te beginnen. Dat was de max, ik werd toen juist 18 en kon ‘als ne grote’ door die discotheek lopen en trakteren.' De grote doorbraak van Kommil Foo kwam er in de jaren '90. 'Mark Uytterhoeven vroeg tijdens een voorstelling of we wilden meedoen in zijn tv-show. We begonnen op dat moment net onze eerste tour in theaters en werden plots wereldberoemd in Vlaanderen.'
Ook muzikaal wordt de aflevering met Kommil Foo een vat vol verrassingen. Stef Kamil doet wat Raf en Mich niet voor mogelijk hielden: hen aan het huilen brengen. 'Ik ga heel veel mensen een Duvel moeten trakteren, want ik ging niet blijten', aldus Raf. Ook Bart Kaëll trekt de emotionele kaart, maar wel om alles eens flink van zich af te zingen.
De doorleefde teksten van de broers Walschaerts zijn hun grote kracht. Het zijn die teksten die Laura Tesoro voor Schone Schijn hebben doen kiezen. Geen grote verrassing volgens Mich. 'Dat is een nummer waar veel power in zit. Je kan het heel klein brengen, maar ook heel groot. Echt iets voor jou.' Laura weet de broers een eerste keer te ontroeren met haar Engelstalige versie. Ook Ilse kiest nadien voor een song met een betekenis, Zuster. De emotie in de tekst spreekt haar enorm aan. 'We worden hier iedere keer van onze zetel geblazen', besluit Bart Kaëll.
Bart zelf laat zich speciaal voor Kommil Foo van een hele andere kant zien. Hij maakt zich in zijn krachtige versie van Ik Red Me Wel boos op een leraar die niet in hem geloofde toen Bart nog kind was. 'Dit is iets dat we nog nooit gezien hebben: een kwade Bart Kaëll. Het allerbeste wat je ooit hebt gedaan', besluit Jan Leyers. Jan verrast Raf en Mich met een nummer dat hen nauw aan het hart ligt: Lief En Stil. Hij maakt er volgens Ilse een soort filmische soundtrack van.
Stef Kamil pakt maandag uit met een cover om stil van te worden. Hij koos voor Potvis, één van de liedjes waar Raf en Mich het meest trots op zijn. Stefs versie Big Whale gaat bij hen door merg en been. De tranen en de stilte achteraf zeggen alles. 'Ik huil omdat ik nu terug écht geluisterd heb, ik hoorde terug waarover het nummer ging', aldus Raf. Milow sluit af met de bekendste hit van Kommil Foo: Ruimtevaarder. 'In die song zit álles voor mij. De reden waarom ik muziek maak, op een podium sta, nummers ben beginnen schrijven…'. Milow weet het liedje volgens de broers een compleet nieuwe invulling te geven. 'Raf zingt dit zwaar en doorleefd', vindt Mich. 'Bij jou is het precies het jongetje zelf die voor meester Frank zingt.' Raf en Mich sluiten hun 'avond om nooit meer te vergeten' af met Angst Is Maar Voor Even, Spijt Is Voor Altijd van Daniël Logues.
'Liefde voor Muziek', maandag 20 mei om 20.35 uur op VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Deze 'Huis Gemaakt'-koppels mogen verder verbouwen in Kessel en Wielsbeke
- Dit zijn alle deelnemers van het nieuwe seizoen 'De Container Cup' (en er zitten verrassingen tussen)
- Hartverscheurende keuzes in 'The Voice van Vlaanderen': Big Battles eisen hun tol
- 'De Mutti’s' op vakantie, en plots kapen 6 bekende Pappi’s hun podcast
- Vanaf vandaag op VRT MAX: Ella Leyers als verpleegkundige Amanda in 'Dag & Nacht' 2
- Topdokter Guy T’Sjoen mikt via 'Komen Eten' op plekje in 'Viva La Feta': 'Een open sollicitatie'
- D-day in Kessel en Wielsbeke: wie valt af in 'Huis Gemaakt'?
- Aanranding Den Haag en rellen Breda in 'Opsporing Verzocht'
- Dit zie je in april op de Disney Channels
- Wat schaft de pot in 'Dagelijkse Kost'?
- 'A Solitary Reign' van Amenra is opnieuw de nummer 1 in 'De Zwaarste Lijst'
- 3FM-dj's Mark en Mai organiseren experiment: 'Concert voor Kleinere Mensen'
- Dit hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' op NPO Radio 1
- The Cats ontvangt NPO Radio 5 Evergreen Award
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carričre lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen
Kijktip van de dag

De introductie van stagiair Willem verloopt stroef: verloskundige Louise weigert hem te begeleiden. Ella neemt Willem onder haar hoede bij de geplande bevalling van een doodgeboren baby. Arts-assistent Frederik heeft op zijn beurt moeite met de autoritaire anesthesist Jacob. Intussen tobt Ella met haar eigen zwangerschap. Ze maakt een afspraak bij de abortuskliniek, maar vertelt dit niet aan Jerry.
'Dag & Nacht', om 21.30 uur op VRT 1.



































