De liedjes van Kommil Foo in 'Liefde voor Muziek'

Ze zijn broers, braken door in het legendarische tv-programma 'Morgen Maandag' met Mark Uytterhoeven en scoorden met hun song Ruimtevaarder het beste nummer van de Lage Landen.
Maar Raf en Mich Walschaerts van Kommil Foo zijn ook geboren vertellers, zo blijkt in 'Liefde voor Muziek'. De artiesten hangen aan hun lippen bij het horen van de hilarische verhalen over hun kindertijd, het creatieve nest waarin ze opgroeiden en die ene ruzie in 30 jaar tijd, die toch 3 uur heeft geduurd. 'We zijn toen 3 uur gesplit en hebben een hele rare voorstelling gespeeld', klinkt het.
Dat de broers een cabaretduo zouden vormen, stond in de sterren geschreven. 'Ons vader heeft geen enkele gêne en is gemaakt om op een podium te staan, ons mama schrijft prachtige gedichten', vertellen Raf en Mich bij het zien van hun jeugdfoto's. 'Tot ze op hun 50ste plots besloten om hun huis te verkopen en een discotheek te beginnen. Dat was de max, ik werd toen juist 18 en kon ‘als ne grote’ door die discotheek lopen en trakteren.' De grote doorbraak van Kommil Foo kwam er in de jaren '90. 'Mark Uytterhoeven vroeg tijdens een voorstelling of we wilden meedoen in zijn tv-show. We begonnen op dat moment net onze eerste tour in theaters en werden plots wereldberoemd in Vlaanderen.'
Ook muzikaal wordt de aflevering met Kommil Foo een vat vol verrassingen. Stef Kamil doet wat Raf en Mich niet voor mogelijk hielden: hen aan het huilen brengen. 'Ik ga heel veel mensen een Duvel moeten trakteren, want ik ging niet blijten', aldus Raf. Ook Bart Kaëll trekt de emotionele kaart, maar wel om alles eens flink van zich af te zingen.
De doorleefde teksten van de broers Walschaerts zijn hun grote kracht. Het zijn die teksten die Laura Tesoro voor Schone Schijn hebben doen kiezen. Geen grote verrassing volgens Mich. 'Dat is een nummer waar veel power in zit. Je kan het heel klein brengen, maar ook heel groot. Echt iets voor jou.' Laura weet de broers een eerste keer te ontroeren met haar Engelstalige versie. Ook Ilse kiest nadien voor een song met een betekenis, Zuster. De emotie in de tekst spreekt haar enorm aan. 'We worden hier iedere keer van onze zetel geblazen', besluit Bart Kaëll.
Bart zelf laat zich speciaal voor Kommil Foo van een hele andere kant zien. Hij maakt zich in zijn krachtige versie van Ik Red Me Wel boos op een leraar die niet in hem geloofde toen Bart nog kind was. 'Dit is iets dat we nog nooit gezien hebben: een kwade Bart Kaëll. Het allerbeste wat je ooit hebt gedaan', besluit Jan Leyers. Jan verrast Raf en Mich met een nummer dat hen nauw aan het hart ligt: Lief En Stil. Hij maakt er volgens Ilse een soort filmische soundtrack van.
Stef Kamil pakt maandag uit met een cover om stil van te worden. Hij koos voor Potvis, één van de liedjes waar Raf en Mich het meest trots op zijn. Stefs versie Big Whale gaat bij hen door merg en been. De tranen en de stilte achteraf zeggen alles. 'Ik huil omdat ik nu terug écht geluisterd heb, ik hoorde terug waarover het nummer ging', aldus Raf. Milow sluit af met de bekendste hit van Kommil Foo: Ruimtevaarder. 'In die song zit álles voor mij. De reden waarom ik muziek maak, op een podium sta, nummers ben beginnen schrijven…'. Milow weet het liedje volgens de broers een compleet nieuwe invulling te geven. 'Raf zingt dit zwaar en doorleefd', vindt Mich. 'Bij jou is het precies het jongetje zelf die voor meester Frank zingt.' Raf en Mich sluiten hun 'avond om nooit meer te vergeten' af met Angst Is Maar Voor Even, Spijt Is Voor Altijd van Daniël Logues.
'Liefde voor Muziek', maandag 20 mei om 20.35 uur op VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Verrassing in 'B&B Vol Liefde': negende eigenaar sluit zich aan voor liefdesavontuur
- Nieuwe NTR-serie over de rol van wetenschap in tijden van oorlog
- Kijkcijfers: dinsdag 4 augustus 2026
- Dit zijn de kandidaten van het tweede seizoen van 'Bestemming X'
- Goed nieuws voor de fans: 'Mijn Restaurant' dit najaar weer bij VTM
- Kleurrijke nazomer bij MAX met drie bloemencorso’s
- Dit is de tussenstand voor de 4e kwalificatieronde van de Gouden Televizier-Ring 2026
- Kijk in augustus naar de première van 'Camp Rock 3' op Disney Channel
- 'Telefacts Zomer' over nepagent die 30 staten in zijn greep hield
- Dit mag je niet missen op Crime+Investigation in augustus
- Luistercijfers: JOE groeit sterk in juli, Qmusic blijft absolute marktleider
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Speciale MAX-uitzending op NPO Radio 1: kan Nederland nog zonder vrijwilligers?
- Radiospecial over vrouwenstraten in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz
Kijktip van de dag

Er zijn mensen die dromen van een cruise. Sommigen willen pure luxe ervaren en behandeld worden als een koning. De anderen houden meer van een culturele cruise, met bijvoorbeeld een stop in Wenen voor een concert met muziek van Mozart. En weer anderen willen de nostalgie van vroeger voelen op een klipper, waarbij ze zelf meehelpen om de zeilen te hijsen.
'Telefacts Zomer', om 22.45 uur op VTM.



































