De liedjes van Kommil Foo in 'Liefde voor Muziek'

zondag 19 mei 2019

Ze zijn broers, braken door in het legendarische tv-programma 'Morgen Maandag' met Mark Uytterhoeven en scoorden met hun song Ruimtevaarder het beste nummer van de Lage Landen.

Maar Raf en Mich Walschaerts van Kommil Foo zijn ook geboren vertellers, zo blijkt in 'Liefde voor Muziek'. De artiesten hangen aan hun lippen bij het horen van de hilarische verhalen over hun kindertijd, het creatieve nest waarin ze opgroeiden en die ene ruzie in 30 jaar tijd, die toch 3 uur heeft geduurd. 'We zijn toen 3 uur gesplit en hebben een hele rare voorstelling gespeeld', klinkt het.


Dat de broers een cabaretduo zouden vormen, stond in de sterren geschreven. 'Ons vader heeft geen enkele gêne en is gemaakt om op een podium te staan, ons mama schrijft prachtige gedichten', vertellen Raf en Mich bij het zien van hun jeugdfoto's. 'Tot ze op hun 50ste plots besloten om hun huis te verkopen en een discotheek te beginnen. Dat was de max, ik werd toen juist 18 en kon ‘als ne grote’ door die discotheek lopen en trakteren.' De grote doorbraak van Kommil Foo kwam er in de jaren '90. 'Mark Uytterhoeven vroeg tijdens een voorstelling of we wilden meedoen in zijn tv-show. We begonnen op dat moment net onze eerste tour in theaters en werden plots wereldberoemd in Vlaanderen.'

Ook muzikaal wordt de aflevering met Kommil Foo een vat vol verrassingen. Stef Kamil doet wat Raf en Mich niet voor mogelijk hielden: hen aan het huilen brengen. 'Ik ga heel veel mensen een Duvel moeten trakteren, want ik ging niet blijten', aldus Raf. Ook Bart Kaëll trekt de emotionele kaart, maar wel om alles eens flink van zich af te zingen.

De doorleefde teksten van de broers Walschaerts zijn hun grote kracht. Het zijn die teksten die Laura Tesoro voor Schone Schijn hebben doen kiezen. Geen grote verrassing volgens Mich. 'Dat is een nummer waar veel power in zit. Je kan het heel klein brengen, maar ook heel groot. Echt iets voor jou.' Laura weet de broers een eerste keer te ontroeren met haar Engelstalige versie. Ook Ilse kiest nadien voor een song met een betekenis, Zuster. De emotie in de tekst spreekt haar enorm aan. 'We worden hier iedere keer van onze zetel geblazen', besluit Bart Kaëll.

Bart zelf laat zich speciaal voor Kommil Foo van een hele andere kant zien. Hij maakt zich in zijn krachtige versie van Ik Red Me Wel boos op een leraar die niet in hem geloofde toen Bart nog kind was. 'Dit is iets dat we nog nooit gezien hebben: een kwade Bart Kaëll. Het allerbeste wat je ooit hebt gedaan', besluit Jan Leyers. Jan verrast Raf en Mich met een nummer dat hen nauw aan het hart ligt: Lief En Stil. Hij maakt er volgens Ilse een soort filmische soundtrack van.

Stef Kamil pakt maandag uit met een cover om stil van te worden. Hij koos voor Potvis, één van de liedjes waar Raf en Mich het meest trots op zijn. Stefs versie Big Whale gaat bij hen door merg en been. De tranen en de stilte achteraf zeggen alles. 'Ik huil omdat ik nu terug écht geluisterd heb, ik hoorde terug waarover het nummer ging', aldus Raf. Milow sluit af met de bekendste hit van Kommil Foo: Ruimtevaarder. 'In die song zit álles voor mij. De reden waarom ik muziek maak, op een podium sta, nummers ben beginnen schrijven…'. Milow weet het liedje volgens de broers een compleet nieuwe invulling te geven. 'Raf zingt dit zwaar en doorleefd', vindt Mich. 'Bij jou is het precies het jongetje zelf die voor meester Frank zingt.' Raf en Mich sluiten hun 'avond om nooit meer te vergeten' af met Angst Is Maar Voor Even, Spijt Is Voor Altijd van Daniël Logues.

'Liefde voor Muziek', maandag 20 mei om 20.35 uur op VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Carmen klaagt over het gebrek aan passie bij Xavier. Wanneer deze laatste bij Pascale het bed gaat repareren, wordt dit door Fernand anders geïnterpreteerd. Hij gaat stoken bij Carmen, met als gevolg dat zij Xavier buitengooit. Xavier gaat dan maar logeren bij Pascale, wat het misverstand nog verergert. Ondertussen papt Carmen aan met Fernand in de hoop Xavier jaloers te maken.

'FC De Kampioenen', om 19.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Veldrijden
    02:45
    Journaallus
  • 15:25
    Sporza: European Open
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 15:30
    Lu en de dolle boel minis
    06:00
    Tik Tak
  • 14:25
    Dag & Bedankt
    07:50
    De Buurtpolitie Extra
  • 14:15
    Jason Bourne
    00:45
    Geen uitzending
  • 13:50
    Erin Brockovich
    06:00
    Qmusic
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 14:20
    Angels in the Snow
    06:50
    The Spirit of Christmas
  • 15:20
    Matlock
    01:10
    Walker, Texas Ranger
  • 15:15
    Friends
    01:30
    De Tafel van de Week
  • 14:45
    NCIS
    02:35
    Geen uitzending
  • 15:30
    The Fresh Prince of Bel-Air
    07:45
    The First 48
  • 15:20
    The Sky is the Limit
    06:50
    The Block Australia
  • 14:40
    Snapped
    07:50
    Homicide: Hours to Kill
  • 15:03
    Z-Weekoverzicht
    04:22
    Herhalingslus
  • 15:29
    Publireportage
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:25
    Streetfood
    02:05
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 15:00
    All Creatures Great and Small
    02:25
    The Great British Bake Off
  • 15:20
    The Real Housewives of Beverly Hills
    07:20
    Zombie House Flipping
  • 14:30
    NOS Sport: UCI Europe Tour Mannen
    08:00
    NOS Journaal
  • 15:30
    Fryslân Dok
    08:00
    Nieuwsuur
  • 15:20
    Vier kinderen en Het
    07:55
    Dino Daan & Lucy