De laatste aflevering van 'Op Slot': Van paaspauze naar vierde golf

maandag 20 december 2021

In de derde aflevering lijkt het dat we stilaan aan het 'einde van de tunnel' zijn? Na de derde lockdown wil iedereen weer leven. De vaccinatiestrategie blijkt de exit met de heropening van de horeca en een zomerplan vol versoepelingen.

Maar in oktober is corona terug van nooit weggeweest met een vierde golf. 


De paaspauze komt hard binnen, zeker bij Ann van kledingboetiek 'Othello', die het shoppen op afspraak maar niets vindt. Kapster Sevda is evenmin te spreken over dit 'gebroken woord'. Intussen maakt Andrea er het beste van met haar foodtruck en doet Portland een fotoshoot voor hun volgende plaat. Want optreden zit er nog altijd niet in.

Maar er komt perspectief voor de horeca, die eerst zijn terrassen mag openen. Andrea gaat ervoor, net als Steve die eindelijk Plopsapark en hotel kan openen.

'Ik heb vaak de verhalen gehoord van de oorlog. De Eerste, de Tweede Wereldoorlog, zoals iedereen denk ik, bij zijn grootouders. En als ik dan mag kiezen, geef mij dan toch nog maar covid. In plaats van een wereldoorlog', aldus Steve Van de Kerkhof van Plopsaland.

En er is nog meer goed nieuws met het 'zomerplan'. Ook Patrick heropent zijn cinema; later in juni volgen nog versoepelingen en Portland treedt zelfs een eerste keer terug op. Midden juli gaan de cijfers weer de slechte kant op en wordt de pauzeknop opnieuw ingedrukt. Het Covid Safe Ticket lijkt, samen met de hoge vaccinatiegraad, hét instrument voor de definitieve heropening van de samenleving. Portland viert het met een topconcert in het Rivierenhof. Maar midden oktober schieten de cijfers weer omhoog en is de vierde golf een feit.

Met getuigenissen van de ondernemers Andrea De Smedt, Ann Dirckx, Jente Pironet en Sarah Pepels, Steve Van de Kerkhof, Patrick Deboes en Sevda Durukan; en van de politici Alexander De Croo, Annelies Verlinden, Frank Vandenbroucke en Jan Jambon.

'Op Slot', dinsdag 21 december om 21.20 uur op Canvas.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' (VTM)

Na een week volledige focus ontmoeten de koppels elkaar voor het eerst en dineren samen onder toeziend oog van de experten. Daarna volgt een diepgaand gesprek en start in België de uitdagende fase van het samenwonen.

'Blind Getrouwd', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:50
    Switch
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:00
    Terzake
    23:10
    90 minutes
  • 20:00
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:00
    Familie
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:30
    Ramsay's Kitchen Nightmares
  • 19:40
    S.W.A.T.
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:40
    All New Traffic Cops
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:10
    Believe in Christmas
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:00
    'Allo 'Allo!
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:45
    FBI
    06:55
    Friends
  • 19:40
    Ice Airport Alaska
    06:40
    Evil
  • 18:40
    Snowy With a Chance of Christmas
    05:00
    Geen uitzending
  • 19:35
    Snapped
    06:50
    Cold Justice
  • 20:00
    Z-Nieuws
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:50
    Roger
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:00
    Vietnjam, met Quyên
    06:50
    De Garde van Gert
  • 20:00
    Father Brown
    00:50
    Happy Valley
  • 19:45
    NCIS: New Orleans
    07:00
    Storage Wars
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 19:50
    Met het Mes op Tafel
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 19:25
    Onderweg naar liefde
    07:00
    Ta-daaa!