De laatste aflevering van 'Op Slot': Van paaspauze naar vierde golf

maandag 20 december 2021

In de derde aflevering lijkt het dat we stilaan aan het 'einde van de tunnel' zijn? Na de derde lockdown wil iedereen weer leven. De vaccinatiestrategie blijkt de exit met de heropening van de horeca en een zomerplan vol versoepelingen.

Maar in oktober is corona terug van nooit weggeweest met een vierde golf. 


De paaspauze komt hard binnen, zeker bij Ann van kledingboetiek 'Othello', die het shoppen op afspraak maar niets vindt. Kapster Sevda is evenmin te spreken over dit 'gebroken woord'. Intussen maakt Andrea er het beste van met haar foodtruck en doet Portland een fotoshoot voor hun volgende plaat. Want optreden zit er nog altijd niet in.

Maar er komt perspectief voor de horeca, die eerst zijn terrassen mag openen. Andrea gaat ervoor, net als Steve die eindelijk Plopsapark en hotel kan openen.

'Ik heb vaak de verhalen gehoord van de oorlog. De Eerste, de Tweede Wereldoorlog, zoals iedereen denk ik, bij zijn grootouders. En als ik dan mag kiezen, geef mij dan toch nog maar covid. In plaats van een wereldoorlog', aldus Steve Van de Kerkhof van Plopsaland.

En er is nog meer goed nieuws met het 'zomerplan'. Ook Patrick heropent zijn cinema; later in juni volgen nog versoepelingen en Portland treedt zelfs een eerste keer terug op. Midden juli gaan de cijfers weer de slechte kant op en wordt de pauzeknop opnieuw ingedrukt. Het Covid Safe Ticket lijkt, samen met de hoge vaccinatiegraad, hét instrument voor de definitieve heropening van de samenleving. Portland viert het met een topconcert in het Rivierenhof. Maar midden oktober schieten de cijfers weer omhoog en is de vierde golf een feit.

Met getuigenissen van de ondernemers Andrea De Smedt, Ann Dirckx, Jente Pironet en Sarah Pepels, Steve Van de Kerkhof, Patrick Deboes en Sevda Durukan; en van de politici Alexander De Croo, Annelies Verlinden, Frank Vandenbroucke en Jan Jambon.

'Op Slot', dinsdag 21 december om 21.20 uur op Canvas.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Ziekenhuizen voeren vaker een alcoholverbod in, maar hoeveel wordt er gedronken op plaatsen waar er geen verbod geldt? Met Imke Courtois en Thomas Buffel test Dina voetbalmythes, terwijl Andy onderzoekt wat helpt tegen een lookadem. En wie laat zich digitaal misleiden?

'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:00
    Mr. Magoo
    02:15
    Journaallus
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    07:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Wat een weekend
  • 06:00
    Tik Tak
    05:45
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:00
    The Good Doctor
  • 02:50
    Geen uitzending
    07:20
    Urk!
  • 06:00
    Qmusic
    02:00
    Geen uitzending
  • 01:10
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    02:25
    De Tafel van Tine
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:50
    This Is Us
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:20
    Blood & Treasure
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:05
    Property Brothers
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:35
    Shades of Blue
  • 02:11
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:46
    Red de meubelen
    05:55
    Sixties To Six
  • 05:20
    De Gastentafel
    02:25
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 06:00
    Mrs Sidhu Investigates
    02:30
    Blue Lights
  • 06:00
    Storage Wars
    02:20
    Cougar Town
  • 05:55
    Nederland in Beweging
    02:00
    EenVandaag
  • 00:55
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 04:15
    Eva
    02:15
    NPO Doc: De Bi-kwestie