De laatste aflevering van 'Op Slot': Van paaspauze naar vierde golf

maandag 20 december 2021

In de derde aflevering lijkt het dat we stilaan aan het 'einde van de tunnel' zijn? Na de derde lockdown wil iedereen weer leven. De vaccinatiestrategie blijkt de exit met de heropening van de horeca en een zomerplan vol versoepelingen.

Maar in oktober is corona terug van nooit weggeweest met een vierde golf. 


De paaspauze komt hard binnen, zeker bij Ann van kledingboetiek 'Othello', die het shoppen op afspraak maar niets vindt. Kapster Sevda is evenmin te spreken over dit 'gebroken woord'. Intussen maakt Andrea er het beste van met haar foodtruck en doet Portland een fotoshoot voor hun volgende plaat. Want optreden zit er nog altijd niet in.

Maar er komt perspectief voor de horeca, die eerst zijn terrassen mag openen. Andrea gaat ervoor, net als Steve die eindelijk Plopsapark en hotel kan openen.

'Ik heb vaak de verhalen gehoord van de oorlog. De Eerste, de Tweede Wereldoorlog, zoals iedereen denk ik, bij zijn grootouders. En als ik dan mag kiezen, geef mij dan toch nog maar covid. In plaats van een wereldoorlog', aldus Steve Van de Kerkhof van Plopsaland.

En er is nog meer goed nieuws met het 'zomerplan'. Ook Patrick heropent zijn cinema; later in juni volgen nog versoepelingen en Portland treedt zelfs een eerste keer terug op. Midden juli gaan de cijfers weer de slechte kant op en wordt de pauzeknop opnieuw ingedrukt. Het Covid Safe Ticket lijkt, samen met de hoge vaccinatiegraad, hét instrument voor de definitieve heropening van de samenleving. Portland viert het met een topconcert in het Rivierenhof. Maar midden oktober schieten de cijfers weer omhoog en is de vierde golf een feit.

Met getuigenissen van de ondernemers Andrea De Smedt, Ann Dirckx, Jente Pironet en Sarah Pepels, Steve Van de Kerkhof, Patrick Deboes en Sevda Durukan; en van de politici Alexander De Croo, Annelies Verlinden, Frank Vandenbroucke en Jan Jambon.

'Op Slot', dinsdag 21 december om 21.20 uur op Canvas.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Gekocht' (Play)

Anne en Hannelore geven de experten twee opties: een woning voor Anne alleen of een huis voor hen samen. Britt en Nils hopen dan weer op een laagbouwwoning voor henzelf en hun dochtertje Gloria.

'Blind Gekocht', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:35
    Sporza: La Vuelta Femenina 2026
    17:35
    Clips
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:55
    Samson en Marie
    16:00
    Molang
  • 15:15
    The Good Doctor
    16:10
    Sara
  • 15:55
    Achter gesloten deuren
    16:45
    De Pfaffs
  • 15:40
    The Goldbergs
    16:05
    Mystery 101: Playing Dead
  • 15:35
    Police Interceptors
    16:25
    Cheers
  • 09:20
    Geen uitzending
    16:10
    Baywatch
  • 15:35
    Joe
    16:05
    Geen uitzending
  • 15:55
    Junior Bake Off Vlaanderen
    16:40
    De Zussen Coorevits
  • 14:30
    The Wedding Planner
    16:15
    This Is Us
  • 15:10
    Bar Rescue
    16:50
    Two and a Half Men
  • 15:25
    Property Brothers
    16:20
    Het Blok
  • 15:20
    The First 48
    17:00
    Natural Born Killer
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:54
    Mijn tuin
    16:00
    Vitamine 55
  • 15:45
    Veldvers
    16:05
    Lekker Messy
  • 15:00
    Murdoch Mysteries
    16:00
    Call the Midwife
  • 15:10
    White Collar
    16:55
    Below Deck Mediterranean
  • 15:40
    Tussen Kunst en Kitsch
    16:30
    Soep, Sores en Soelaas
  • 15:40
    Op de planken
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:45
    13 in de oorlog
    16:45
    Oorlog-stories