De laatste aflevering van 'Op Slot': Van paaspauze naar vierde golf

maandag 20 december 2021

In de derde aflevering lijkt het dat we stilaan aan het 'einde van de tunnel' zijn? Na de derde lockdown wil iedereen weer leven. De vaccinatiestrategie blijkt de exit met de heropening van de horeca en een zomerplan vol versoepelingen.

Maar in oktober is corona terug van nooit weggeweest met een vierde golf. 


De paaspauze komt hard binnen, zeker bij Ann van kledingboetiek 'Othello', die het shoppen op afspraak maar niets vindt. Kapster Sevda is evenmin te spreken over dit 'gebroken woord'. Intussen maakt Andrea er het beste van met haar foodtruck en doet Portland een fotoshoot voor hun volgende plaat. Want optreden zit er nog altijd niet in.

Maar er komt perspectief voor de horeca, die eerst zijn terrassen mag openen. Andrea gaat ervoor, net als Steve die eindelijk Plopsapark en hotel kan openen.

'Ik heb vaak de verhalen gehoord van de oorlog. De Eerste, de Tweede Wereldoorlog, zoals iedereen denk ik, bij zijn grootouders. En als ik dan mag kiezen, geef mij dan toch nog maar covid. In plaats van een wereldoorlog', aldus Steve Van de Kerkhof van Plopsaland.

En er is nog meer goed nieuws met het 'zomerplan'. Ook Patrick heropent zijn cinema; later in juni volgen nog versoepelingen en Portland treedt zelfs een eerste keer terug op. Midden juli gaan de cijfers weer de slechte kant op en wordt de pauzeknop opnieuw ingedrukt. Het Covid Safe Ticket lijkt, samen met de hoge vaccinatiegraad, hét instrument voor de definitieve heropening van de samenleving. Portland viert het met een topconcert in het Rivierenhof. Maar midden oktober schieten de cijfers weer omhoog en is de vierde golf een feit.

Met getuigenissen van de ondernemers Andrea De Smedt, Ann Dirckx, Jente Pironet en Sarah Pepels, Steve Van de Kerkhof, Patrick Deboes en Sevda Durukan; en van de politici Alexander De Croo, Annelies Verlinden, Frank Vandenbroucke en Jan Jambon.

'Op Slot', dinsdag 21 december om 21.20 uur op Canvas.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Sergio in Italië: Marco 2026' (VTM GO+)

Vijf jaar na hun eerste culinaire ontmoeting voor het programma 'Sergio over de grens' trekken Sergio Herman en Marco Borsato terug naar Toscane. In Firenze duiken ze in de wereld van gelato en gaan ze op zoek naar de perfecte fiore di latte. Met een eigen machine en artisanale melk probeert Marco het ultieme ijs te maken.

'Sergio in Italië: Marco 2026', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:45
    Sporza: Waalse Pijl
    18:04
    VRT NWS Update
  • 17:45
    The Office
    18:25
    Dennis Tyfus eindelijk op canvas
  • 17:55
    Karrewiet
    18:05
    Lettersoep
  • 17:10
    Ze Zeggen Dat
    18:25
    Florentina
  • 17:15
    MasterChef Australië - Back to Win
    18:30
    Home and Away
  • 17:30
    9-1-1
    18:20
    The Goldbergs
  • 17:45
    Police Interceptors
    20:35
    The Last of the Mohicans
  • 17:40
    ER
    19:10
    Allegiance
  • 17:55
    Nonkel Jef
    18:20
    Sturm der Liebe
  • 17:55
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    19:05
    De Container Cup
  • 18:00
    So Help Me Todd
    18:50
    The Rookie
  • 17:45
    3rd Rock From the Sun
    18:50
    Pawn Stars
  • 17:55
    A Place in the Sun
    18:50
    Masterchef USA
  • 17:10
    Poisonous Protégé
    18:40
    Fear Thy Neighbour
  • 15:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:01
    Zelf gedaan, goed gedaan
    18:55
    Seventies To Seven
  • 17:50
    Apero - Dining
    18:20
    De Dagschotel
  • 17:05
    Death in Paradise
    19:10
    Hope Street
  • 17:50
    Below Deck Mediterranean
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:20
    NOS Sportjournaal
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:15
    NOS Journaal Regio
  • 18:00
    De Proefkeuken
    18:30
    De eerste keer