De laatste aflevering van 'Het Huis' met Mathieu Terryn van Bazart

Nooit eerder was een gast zo enthousiast om naar 'Het Huis' te komen. 'Ik heb er zo'n zin in', zijn de eerste woorden van Mathieu Terryn, de frontman van Bazart, wanneer hij Eric Goens voor de deur ziet staan.
In zijn opwinding vergeet hij de voordeur achter zich toe te trekken, zodat ze een straat verder al rechtsomkeer moeten maken. Is het nu snel naar de hel of traag naar de hemel? Het heeft toch meer weg van dat laatste, zo blijkt. Want eens ze zijn aangekomen in 'Het Huis', neemt de goesting van Mathieu alleen maar toe: 'Ik ga hier niet meer weg willen.Ik wil dadelijk in dat zwembad. Het is hier gewoon een pretpark.'
De mooiste van de klas
De weg naar de hemel begon al vroeg voor Mathieu Terryn. Wie herinnert zich nog dat 11-jarige jongetje dat in 2005 met veel branie op het podium stond van Junior Eurosong. Met coole moves, een groen 'debardeurke' en het nummer 'De allermooiste van de klas'. Op de achtergrond danste een vriendinnetje mee:
'Dat was Marie. Ik heb haar leren kennen op skivakantie toen ik 11 jaar was. Eigenlijk ben ik al op haar verliefd sinds ik haar ken.'
Het tekst van het liedje was dan ook profetisch. Matt zong: 'Je bent de allermooiste van de klas en je koos voor mij. En als ik nu al wat groter was, vroeg ik: trouw met mij, trouw met mij.'
Het duurde tot Mathieu 26 en dus al wat groter was, voor hij Marie vorig jaar ten huwelijk vroeg.
Niet al goud wat blinkt
Nauwelijks vijf jaar geleden speelden de jongens van Bazart nog als straatmuzikant in de Gentse binnenstad. Het ‘busken’ bracht hen wel al een aardige cent op. 'We kregen briefjes van 10 en 20 euro, we hadden dagen dat we 500 euro hadden. Zalige tijd.'
Op het podium van de Gentse Feesten speelden ze hun nummer 'Breintrein'. Niemand pikte het op. Twee jaar lang hebben ze met dat liedje geleurd langs radiostations en platenmaatschappijen. Maar uiteindelijk werd het onder de nieuwe titel 'Goud' een gigantische hit voor Bazart.
De braafste van de klas
'Liever snel naar de hel dan traag naar de hemel.' Het catchy zinnetje uit 'Goud' blijkt ook in de Sportkamer heel wat waarheid over Mathieu Terryn te bevatten.
Maar toch wordt al snel duidelijk dat Mathieu eigenlijk de braafste jongen van de klas is.
'Ik wil geen gedoe, Ik stel niet graag teleur.'
Mathieu wil altijd voor iedereen goed doen. Op school deed hij zijn best want hij wou zijn grootvader niet teleurstellen. Die vond een carrière in de muziek maar niets. Dat was toch geen toekomstplan, zo zonder diploma. Zijn grootvader heeft het succes van Bazart helaas niet meer mogen meemaken.
'Oma zal het hem wel al verteld hebben, dat alles goed is gekomen.'
De toekomst
Na de sportproeven mag Mathieu even uitblazen op het terras. Tot er plotseling een deur opengaat en de liefde van zijn leven als speciale gast opdraaft. Marie komt haar Mathieu steunen. Het zal de meest romantische avond in 'Het Huis' worden. Marie en Mathieu vullen elkaar perfect aan. De toekomstplannen zijn duidelijk:
'Trouwen en kindjes krijgen.'
En Mathieu moet nog iets opbiechten. Hij onthult zijn best bewaarde geheim. Zijn moeder zal schrikken, want tot nu toe heeft Mathieu zijn geheim altijd kunnen verbergen. 'Sorry, mama.'
Deze week geen vier op een rij of een strategisch schaakspel, zoals bij Marc Coucke. Mathieu houdt het bij wedstrijdjes 'FIFA' op de playstation. En ook hier gaat hij met het goud lopen, of liever met de beker.
Het is duidelijk: er stroomt een feelgood-vibe door deze laatste aflevering van het seizoen.
'Het Huis' is een programma van Het Nieuwshuis voor Eén.
'Het Huis met Mathieu Terryn', dinsdag 22 december om 20.40 uur op Eén en via VRT NU.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Ketnet zet volop in op wetenschap met nieuwe programma’s
- Vier nieuwkomers beloven chaos en liefde in 'Florentina'
- SBS6 haalt spelshow 'I've Got The Music In Me' van de zaterdagavond
- Kom van dat gat af bereikt hoogtepunt
- 'Een Echte Job' keert terug met déze nieuwe deelnemers!
- Ex-Mol Eline kaart mogelijke medische fouten aan bij verlies van pasgeboren kindje in 'Justice For All'
- Karine Klaassen gaat 'Op een Ander' in de Ballroom scene
- Oproep rond ernstig mishandelde vrouw in 'Opsporing Verzocht'
- Roosje Pertz serveert nostalgisch communiefeest in 'Komen Eten'
- Dit staat op stapel bij STAR Channel in april
- Politiek commentator Kees Boonman stopt bij 'Nieuwsweekend'
- Unieke liveconcerten tussen de Italiaanse bergtoppen: Willy organiseert de ultieme muzikale escape
- Qmusic-ochtendshow 'Mattie & Marieke' start ruim anderhalf uur te laat door zomertijd
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit De Lèghe Polder in Beuningen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur
Kijktip van de dag

Ellen Callebout, Dominique Persoone, Patricia Kargbo, Amelie Albrecht en Frank Boeckx zijn deze week de gasten van Niels Destadsbader. Amelie vertelt hoe ze haar verloofde leerde kennen via een datingapp. Ozark Henry en tenor Denzil Delaere brengen een beklijvende versie van 'Miss Sarajevo' van Bono en Pavarotti. Isabelle A, Mayorga, Dina Ayada en Stijn Meuris staan ook op het podium. Voor het publiek steekt Niels het nummer 'Roller Coaster' van Danny Vera in een 'eigen' jasje.
'Ik Vraag Het Aan', om 20.50 uur op VRT 1.



































