De gemoederen lopen hoog op in 'Vrederechters'

dinsdag 5 april 2022
Foto: VTM - © DPG Media 2022

Woensdag geeft VTM de kijkers een blik in het vredegerecht dat dagelijks maatschappelijke geschillen oplost in het hele land.

In Laken eist de advocaat van een Brusselse verhuurder de betaling van drie maanden achterstallige huur van een zeventigjarige vrouw. Zij wordt in het vredegerecht bijgestaan door haar zoon. Volgens hem stroomt er al maandenlang geen warm water door de kranen en is er slechts één stopcontact in de hele woning dat bovendien niet goed geaard is. De burgemeester sprak een verhuurverbod uit omdat het appartement onbewoonbaar is. De huurders hebben het appartement daarom verlaten. Zij menen dat ze de gevraagde huur niet moeten betalen en dus lopen de gemoederen hoog op in het vredegerecht. Vrederechter Martine Mosselmans tracht de boel te bedaren.



In Pelt eist de watermaatschappij de betaling van een achterstallige factuur van 240 euro van een koppel dat ondertussen gescheiden is. Beide ex-partners werden gedagvaard, maar enkel de vrouw kwam opdagen. 'Dit zijn facturen van toen ik niet meer woonachtig was op het adres maar ik ben mijn naam ervan vergeten te halen', vertelt de vrouw. 'Als uw naam op een contract staat, dan moet je die factuur betalen. Je zal je geld moeten terugvragen bij je ex', verklaart de vrederechter. Met de nodige empathie spoort ze de vrouw aan om haar zaken op orde te krijgen en zeker gebruik te maken van het gratis juridisch advies.

'Vrederechters', woensdag 6 april om 21.50 uur bij VTM en ook op VTM GO.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De F*ckulteit' van Videoland

Wanneer een journalist een artikel publiceert over het machtsmisbruik op Anouks oude universiteit, komt Hartman zwaar onder vuur te liggen. Anouk wordt door de situatie gedwongen om kleur te bekennen.

'De f*ckulteit', om 21.40 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:35
    Flikken Maastricht
    16:25
    De jaren 90 voor tieners
  • 13:00
    Zomerbeelden
    17:30
    Rebirth
  • 16:00
    Molang
    16:05
    De mini's
  • 15:15
    NYPD Blue
    16:15
    America's Funniest Home Video's
  • 15:55
    Hell's Kitchen USA
  • 14:55
    Erin Brockovich
    17:15
    9-1-1
  • 15:55
    Xena: Warrior Princess
    16:50
    Stargate SG-1
  • 15:45
    Matlock
    16:40
    Suits
  • 15:35
    Joe
    16:05
    Geen uitzending
  • 15:05
    Komen Eten bij Nonkels
    16:05
    Oogappels
  • 15:25
    A Small Light
    16:25
    Grey's Anatomy
  • 15:20
    Ice Airport Alaska
    16:10
    Pawn Stars
  • 15:45
    Property Brothers
    16:40
    Come Dine with Me: The Professionals
  • 16:00
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:50
    Tooldokter
    16:30
    Vitamine 55
  • 15:35
    Becoming Meewis
    16:15
    Het Weekmenu
  • 15:15
    Murdoch Mysteries
    16:10
    The Madame Blanc Mysteries
  • 15:20
    Burn Notice
    17:00
    Below Deck
  • 15:35
    NOS Journaal
    16:05
    Goedenavond Nederland
  • 16:00
    NOS Journaal
    16:10
    Kook mee met MAX
  • 15:25
    Superjuffie
    16:50
    Brugklas marathon