De Battles worden afgetrapt door team Koen en team Bart

Naar huis of naar de lives: dat is de inzet van de Battles, die vanaf vrijdag 19 april losbarsten bij VTM. Het wordt alles of niets voor de 24 resterende kandidaten, want steals of sing offs kunnen hen in deze fase van de wedstrijd niet meer redden.
Met de Battles is 'The Voice van Vlaanderen' toe aan zijn derde stadium, na de Blind Auditions en de Knockouts. 'Het kaf is eigenlijk al van het koren gescheiden. De coaches zullen het erg moeilijk krijgen', beseft Koen Wauters. In de Battles nemen de kandidaten het in duo tegen elkaar op. Aan hun coaches om te bepalen met welke 3 topstemmen ze naar de ultieme liveshows trekken. In de eerste Battle-aflevering zijn de teams van Koen en Bart aan zet.
Vooraleer de Battles van start gaan, neemt Koen zijn poulains mee op teambuilding… naar het ziekenhuis. In een stemkliniek wil hij letterlijk the voice van zijn kandidaten laten onderzoeken. 'Ze willen hun leven vullen met hun stem, dan moeten ze ook weten hoe die eruit ziet en hoe ze die moeten gebruiken', zegt de coach. Na die leerrijke trip is het aan Amy (20, Willebroek) en Ibe (17, Genk) om hun stembanden los te gooien op Meant To Be van Bebe Rexha. 'Twee super getalenteerde mensen', volgens Koen, die het als een persoonlijke nederlaag zou beschouwen als dit géén fantastisch duet wordt. Wint de krachtige gospelzangeres Amy het van de mysterieuze en muzikale Ibe? 'Als dit het niveau is van de komende Battles, dan gaan we een moeilijke tijd tegemoet', meent Alex.
'Mijn mama zei: jij gaat sowieso een liefdesliedje moeten zingen met een jongen'. De moeder van Rune (17, Schriek) had het bij het rechte eind, want voor de tweede battle van team Koen neemt Rune het op tegen Brad (21, Keerbergen). Koen heeft voor hen het romantische Need You Know van Lady Antebellum uitgekozen, inclusief een performance waarin ze elkaar diep in de ogen moeten kijken en oncomfortabel dicht bij elkaar moeten zingen. 'We komen gelukkig goed overeen', lacht Rune. Is er voldoende chemie tussen hen om de battle tot een goed einde te brengen?
Ter voorbereiding van de Battles trakteert Bart zijn team op een studiereisje richting Dublin, de hoofdstad van de folk, rock ’n roll en straatmuzikanten. Straffe madammen Rachel (22, Haccourt) en Petra (44, Malle) moeten als eerste bewijzen dat ze iets opgestoken hebben van hun muzikale citytrip. Geen soul noch rock voor de dames, wel een popnummer dat hen allebei uit hun comfortzone sleurt: I’m Still Standing van Elton John. 'Het doel van dit nummer is niet meer of niet minder dan de zaal te doen ontploffen. De zangeres die het meest verantwoordelijk is voor die ontploffing, wint de battle', zegt Bart.
'Dit had ik niet verwacht', zegt Wim (51, Lommel) als hij zijn Battle-partner Karim (27, Antwerpen) ziet. De tweede battle van team Bart gaat dan ook tussen twee uitersten. Het nummer White Room van Cream moet het perfecte huwelijk vormen tussen de rauwe bluesstem van Wim en het zachte nachtegalengeluid van Karim. 'Als tegenstellingen elkaar vinden ontstaat er soms pure schoonheid', zegt een trotse en licht geëmotioneerde coach.
Samuel (20, Sint-Niklaas), de vrolijke reggaegast, en Bram (22, Zele), de nonchalante singer-songwriter. Op papier passen de twee niet echt bij elkaar, maar toch matcht Bart hen in zijn derde en laatste battle. Wat ze wél gemeen hebben, is dat ze een publiek kunnen inpakken. Dat mogen ze bewijzen met het groovy Señorita van Justin Timberlake. 'Bij dit nummer is de timing belangrijker dan de melodie”, zegt Bart. Bovendien heeft Bart nog een opdracht voor hen: “Jullie moeten je meest sexy moves bovenhalen.'
'Twee zangers die veel energie kunnen geven', zegt Koen over Tasha (23, Brasschaat) en Wannes (16, Bocholt), die de laatste battle van hun team mogen uitvechten. Wannes deed tijdens de Knockouts een ‘Beyoncéke’ en toonde dat hij 3 toonladders met de vingers in de neus kan zingen. De energieke Tasha, nieuwkomer bij team Koen, liet met een stevig nummer van The Artic Monkeys zien dat ze zeker niet voor hem moet onderdoen. Koen heeft voor hen Faith van Stevie Wonder en Ariana Grande gekozen. 'Het nummer is een TGV, je moet de hele tijd gas geven en dat is killing', zegt Wannes. Kunnen ze de power van het scherm doen spatten?
'The Voice van Vlaanderen', vrijdag 19 april om 20.40 uur op VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Een clubhuis vóór kerst: De Warmste Week wil al 1 van de 216 projecten samen realiseren
- 'On ira tous au paradis': Lidewij Nuitten volgt 11 jaar lang een Brussels gezin
- ‘Is ’t gelukt?’: Ward Lemmelijn en Bart Cannaerts falen, Fien Germijns haalt het op het nippertje
- 'De Verraders': Kürt Rogiers verraden door zijn eigen kompanen: 'Nu hoop ik dat de bondgenoten winnen'
- Emmy-winnaar 'KABAM!' terug met nieuwe avonturen over grote en kleine angsten
- D-Day lonkt in 'Mijn Restaurant': Thaise ribbetjes zorgen voor discussie in Halle
- Repetitie tijdens halve finale van 'Got Talent' loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama
- Dinsdag in 'Focus': waarom drinken we steeds vaker alcoholvrij?
- 'Dwars door de Pyreneeën' door Catalonië naar de zee
- Deze onderwerpen behandelt 'Radar' maandag
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Utrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'In the End' van Linkin Park twee jaar op rij op nummer 1 in de '500 van de jaren nul'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' duikt weer in de rijke Nederlandse muziekgeschiedenis
Multimedia SPOTLIGHT
-
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'? -
Netflix onthult officiële trailer van animatiefilm 'Steps' -
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels -
Jury grijpt in, in 'Mijn Restaurant' -
Ellen en Matti stoppen het 'Blind Getrouwd'-experiment -
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
-
Bert is Faroek 2.0 in 'De Verraders' -
Ontdek de eerste beelden van de nieuwe 'Fabeltjeskrant' -
Marc Coucke spaart duo's niet in 'Mijn Restaurant' -
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs' -
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders'
Kijktip van de dag

Viktor Verhulst (31) sterft na een val uit Nachtwacht-Flyer in Plopsaland. Bockie wil weten wat het allerlaatste is wat Vik wil eten voor zijn dood.
'Salut en de Kost', om 22.30 uur op Play.




































