David Van Reybrouck komt naar 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 9 december 2022
Foto: TVvisie - © Nico De Freyn 2020

Zijn academische carrière - hij is doctor in de archeologie – gaat als een speer. Maar het literair debuut van David Van Reybrouck, De Plaag, maakt duidelijk dat hij nog andere talenten heeft.

Al snel beslist hij om al zijn tijd aan het schrijven te wijden. Klasbakken als Josse De Pauw en Bruno Vanden Broecke brengen zijn toneelteksten tot leven. En in 2010 slaat Congo: Een geschiedenis in als een bom: waanzinnige verkoopcijfers, de Libris Geschiedenis Prijs én de AKO Literatuurprijs, boven op een hoop internationale onderscheidingen.


Het overweldigende succes verrast David. Hij geeft het een plaats door zijn tijd en energie ook aan vrijwilligerswerk te wijden: hij wordt voorzitter van PEN Vlaanderen, dat zich inzet voor vrijheid van meningsuiting. En hij richt de G1000 op, een Belgische burgertop. Als vijftiger is David Van Reybrouck nog altijd even begeesterd door de mens en waar die toe in staat is. Van adembenemende schoonheid tot pikdonkere gruwel. Van Indonesië tot Washington DC. Hoewel schrijven hem fundamenteel gelukkig maakt, voelt het als een plicht om op politiek vlak mee aan de alarmbel te trekken. De democratie ligt wereldwijd onder vuur en onze planeet staat in brand. Om maar iets te noemen. ​

David Van Reybrouck wandelt de studio van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' binnen met aangrijpende documentaires, ontroerende hedendaagse dans en genoeg verhalen, inzichten en vlammende waarheden om een heel seizoen te vullen.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 10 december rond 22.00 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'So You Think You Can Dance' - finalisten (VTM)

Na weken vol audities, callbacks en studioshows is het zover: de grote finale van 'So You Think You Can Dance'. Zes dansers strijden in solo's, duo's en voor het eerst ook trio's om de titel én een unieke danskans in Los Angeles. Wie wint 'So You Think You Can Dance 2026'?

'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:00
    VRT NWS journaal 13u
    13:25
    Het weer (middag)
  • 12:50
    Sporza: Giro d'Italia Vrouwen 2026
  • 12:55
    Mega Mindy
    13:20
    Geitenmeid
  • 13:00
    VTM Nieuws
    13:35
    Het Weer (middag)
  • 13:00
    Meiden die rijden
    13:50
    The Lost Husband
  • 05:55
    Geen uitzending
    13:50
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:55
    Airwolf
  • 09:15
    Geen uitzending
    15:40
    La Brea
  • 09:55
    Joe
    15:20
    Geen uitzending
  • 12:45
    Achter de schermen
    13:40
    Friends
  • 12:25
    The Spencer Sisters
    13:20
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 12:30
    Lost Car Rescue
    15:10
    3rd Rock From the Sun
  • 13:00
    De Zomerkeuken
    13:25
    Next Level Chef
  • 11:35
    Garage Sale Mystery: The Deadly Room
    13:05
    Snapped: Killer Couples
  • 12:46
    Fleet TV
    13:10
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 12:57
    Tooldokter
    13:14
    De tip
  • 12:20
    Vlaamse Klassiekers
    13:05
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 12:25
    Agatha Christie: Murder is Easy
    13:15
    Midsomer Murders
  • 12:55
    American Housewife
    14:45
    NCIS: Los Angeles
  • 12:10
    Buitenhof
    13:10
    NOS Studio Sport Live
  • 12:35
    Volle Zalen
    13:15
    Fryslân Dok
  • 12:40
    Moomin Vallei
    13:05
    Mega Mindy