David Van Reybrouck komt naar 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 9 december 2022

Zijn academische carrière - hij is doctor in de archeologie – gaat als een speer. Maar het literair debuut van David Van Reybrouck, De Plaag, maakt duidelijk dat hij nog andere talenten heeft.

Al snel beslist hij om al zijn tijd aan het schrijven te wijden. Klasbakken als Josse De Pauw en Bruno Vanden Broecke brengen zijn toneelteksten tot leven. En in 2010 slaat Congo: Een geschiedenis in als een bom: waanzinnige verkoopcijfers, de Libris Geschiedenis Prijs én de AKO Literatuurprijs, boven op een hoop internationale onderscheidingen.


Het overweldigende succes verrast David. Hij geeft het een plaats door zijn tijd en energie ook aan vrijwilligerswerk te wijden: hij wordt voorzitter van PEN Vlaanderen, dat zich inzet voor vrijheid van meningsuiting. En hij richt de G1000 op, een Belgische burgertop. Als vijftiger is David Van Reybrouck nog altijd even begeesterd door de mens en waar die toe in staat is. Van adembenemende schoonheid tot pikdonkere gruwel. Van Indonesië tot Washington DC. Hoewel schrijven hem fundamenteel gelukkig maakt, voelt het als een plicht om op politiek vlak mee aan de alarmbel te trekken. De democratie ligt wereldwijd onder vuur en onze planeet staat in brand. Om maar iets te noemen. ​

David Van Reybrouck wandelt de studio van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' binnen met aangrijpende documentaires, ontroerende hedendaagse dans en genoeg verhalen, inzichten en vlammende waarheden om een heel seizoen te vullen.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 10 december rond 22.00 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Salut en de Kost' (Play)

Viktor Verhulst (31) sterft na een val uit Nachtwacht-Flyer in Plopsaland. Bockie wil weten wat het allerlaatste is wat Vik wil eten voor zijn dood.

'Salut en de Kost', om 22.30 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Herfstbeelden
    12:10
    Dagelijkse kost
  • 09:00
    Herfstbeelden
    12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
  • 11:45
    Casper en Emma
    11:55
    Samson en Marie
  • 11:35
    Familie
    12:10
    Expeditie Pairi Daiza
  • 11:35
    MasterChef Australië
    12:35
    Kitchen Nightmares
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:20
    Ghosts
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:00
    Police Interceptors
  • 10:50
    Twinkle All the Way
    12:30
    The Christmas Cure
  • 10:00
    Joe
    14:50
    Geen uitzending
  • 11:00
    Geen uitzending
    11:50
    Two and a Half Men
  • 11:30
    FBI: Most Wanted
    12:20
    NCIS
  • 11:40
    The Neighborhood
    12:35
    Storage Wars
  • 11:35
    Say Yes to the Dress: Atlanta
    12:05
    Het Roer Om
  • 11:20
    Cold Case Forensics
    13:10
    Accident, Suicide, or Murder
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 11:35
    Simple diy
    12:00
    Brasserie 55
  • 11:10
    De Eregast
    12:05
    Wild van Wild
  • 11:15
    Death in Paradise
    12:15
    Father Brown
  • 11:30
    Below Deck Mediterranean
    12:15
    Below Deck Down Under
  • 11:15
    Tijd voor Max
    12:00
    NOS Journaal
  • 11:35
    Symfonische Sessies
    11:50
    Nu te Zien!
  • 11:30
    Zin in Zappelin
    11:50
    Raad eens hoeveel ik van je hou