David Van Reybrouck komt naar 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 9 december 2022
Foto: TVvisie - © Nico De Freyn 2020

Zijn academische carrière - hij is doctor in de archeologie – gaat als een speer. Maar het literair debuut van David Van Reybrouck, De Plaag, maakt duidelijk dat hij nog andere talenten heeft.

Al snel beslist hij om al zijn tijd aan het schrijven te wijden. Klasbakken als Josse De Pauw en Bruno Vanden Broecke brengen zijn toneelteksten tot leven. En in 2010 slaat Congo: Een geschiedenis in als een bom: waanzinnige verkoopcijfers, de Libris Geschiedenis Prijs én de AKO Literatuurprijs, boven op een hoop internationale onderscheidingen.


Het overweldigende succes verrast David. Hij geeft het een plaats door zijn tijd en energie ook aan vrijwilligerswerk te wijden: hij wordt voorzitter van PEN Vlaanderen, dat zich inzet voor vrijheid van meningsuiting. En hij richt de G1000 op, een Belgische burgertop. Als vijftiger is David Van Reybrouck nog altijd even begeesterd door de mens en waar die toe in staat is. Van adembenemende schoonheid tot pikdonkere gruwel. Van Indonesië tot Washington DC. Hoewel schrijven hem fundamenteel gelukkig maakt, voelt het als een plicht om op politiek vlak mee aan de alarmbel te trekken. De democratie ligt wereldwijd onder vuur en onze planeet staat in brand. Om maar iets te noemen. ​

David Van Reybrouck wandelt de studio van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' binnen met aangrijpende documentaires, ontroerende hedendaagse dans en genoeg verhalen, inzichten en vlammende waarheden om een heel seizoen te vullen.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 10 december rond 22.00 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

In de regio Auvergne runnen Gentenaars Christophe en Evelyne een drukke doorreiscamping, waar reizigers tot rust kunnen komen. Ex-mijnwerker Geert en Martine zijn de trotse eigenaars van hun camping in het zonnige Portugal.

'Vlaamse campings in het buitenland', om 21.20 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:20
    Witse
    18:14
    VRT NWS Update
  • 17:40
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    20:10
    Terzake
  • 17:30
    GameKeepers
    17:55
    Karrewiet
  • 17:05
    Aspe
    18:15
    De kotmadam
  • 17:10
    My Kitchen Rules
    18:30
    De Planckaerts
  • 17:20
    9-1-1
    18:10
    The Goldbergs
  • 17:00
    Stargate SG-1
    17:55
    Top 20 Funniest
  • 17:35
    ER
    19:10
    Magnum P.I.
  • 17:40
    Bompa
    19:05
    De keuken van Sofie
  • 17:15
    Lang Leve de Liefde
    17:45
    Het Blok
  • 17:00
    Manifest
    17:55
    Fire Country
  • 17:15
    Two and a Half Men
    17:45
    3rd Rock From the Sun
  • 17:05
    Hello Goodbye
    18:05
    Sort Your Life Out
  • 17:15
    Menendez: Blood Brothers
    18:50
    Killer at the Crime Scene
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:38
    Leven als vakman
    19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 17:30
    Lekker Messy
    17:55
    De Zomerkeuken
  • 17:00
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 16:55
    Below Deck
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:15
    NOS WK Avond
    17:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 17:25
    Noord-Zuid-Oost-West
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:25
    De Dodelijkste 60
    17:55
    Checkpoint