David Van Reybrouck komt naar 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 9 december 2022
Foto: TVvisie - © Nico De Freyn 2020

Zijn academische carrière - hij is doctor in de archeologie – gaat als een speer. Maar het literair debuut van David Van Reybrouck, De Plaag, maakt duidelijk dat hij nog andere talenten heeft.

Al snel beslist hij om al zijn tijd aan het schrijven te wijden. Klasbakken als Josse De Pauw en Bruno Vanden Broecke brengen zijn toneelteksten tot leven. En in 2010 slaat Congo: Een geschiedenis in als een bom: waanzinnige verkoopcijfers, de Libris Geschiedenis Prijs én de AKO Literatuurprijs, boven op een hoop internationale onderscheidingen.


Het overweldigende succes verrast David. Hij geeft het een plaats door zijn tijd en energie ook aan vrijwilligerswerk te wijden: hij wordt voorzitter van PEN Vlaanderen, dat zich inzet voor vrijheid van meningsuiting. En hij richt de G1000 op, een Belgische burgertop. Als vijftiger is David Van Reybrouck nog altijd even begeesterd door de mens en waar die toe in staat is. Van adembenemende schoonheid tot pikdonkere gruwel. Van Indonesië tot Washington DC. Hoewel schrijven hem fundamenteel gelukkig maakt, voelt het als een plicht om op politiek vlak mee aan de alarmbel te trekken. De democratie ligt wereldwijd onder vuur en onze planeet staat in brand. Om maar iets te noemen. ​

David Van Reybrouck wandelt de studio van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' binnen met aangrijpende documentaires, ontroerende hedendaagse dans en genoeg verhalen, inzichten en vlammende waarheden om een heel seizoen te vullen.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 10 december rond 22.00 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Anne de Baetzelier, Willy Sommers, Aaron Blommaert, Laura Tesoro 'Tien Om Te Zien' VTM 2025

Presentatoren Anne De Baetzelier, Willy Sommers, Laura Tesoro en Aaron Blommaert strijken dit jaar neer aan het indrukwekkende Silt in Middelkerke. Vanavond komen o.a. Aaron Blommaert & Zoë Livay, Stan Van Samang, MAKSIM & Babet, K3, Metejoor, Sam Gooris, Bas Serra, Berre, De Romeo's en Niels Destadsbader langs. Belle Perez sluit de avond af met een sprankelend miniconcert.

'Tien om te Zien', om 20.35 uur bij VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:00
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:30
    Nachtlus
    07:00
    Zomerbeelden
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:20
    Geen uitzending
    05:35
    Plop & de Peppers
  • 00:50
    Geen uitzending
    11:10
    Secrets of the World's Most Expensive Cruise Ship
  • 01:15
    Geen uitzending
    13:40
    Grosse Pointe Garden Society
  • 01:30
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:25
    La Brea
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:30
    Geen uitzending
    08:50
    Zo doe je het!
  • 01:50
    Grey's Anatomy
  • 02:05
    Pawn Stars
    03:05
    Geen uitzending
  • 01:55
    Big Miracles
    02:50
    Geen uitzending
  • 02:00
    Geen uitzending
    02:05
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 00:48
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 02:00
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 01:40
    De Wereldkeuken
    02:25
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 01:35
    Darby and Joan
    02:40
    Midsomer Murders
  • 01:50
    Below Deck
    02:25
    Grey's Anatomy
  • 01:20
    Goedenavond Nederland
    01:55
    EenVandaag
  • 00:50
    Nieuwsuur
    08:00
    Petrus in het land
  • 02:00
    Nog Eén Keer Fit
    02:35
    Wildlife