David Van Reybrouck komt naar 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 9 december 2022
Foto: TVvisie - © Nico De Freyn 2020

Zijn academische carrière - hij is doctor in de archeologie – gaat als een speer. Maar het literair debuut van David Van Reybrouck, De Plaag, maakt duidelijk dat hij nog andere talenten heeft.

Al snel beslist hij om al zijn tijd aan het schrijven te wijden. Klasbakken als Josse De Pauw en Bruno Vanden Broecke brengen zijn toneelteksten tot leven. En in 2010 slaat Congo: Een geschiedenis in als een bom: waanzinnige verkoopcijfers, de Libris Geschiedenis Prijs én de AKO Literatuurprijs, boven op een hoop internationale onderscheidingen.


Het overweldigende succes verrast David. Hij geeft het een plaats door zijn tijd en energie ook aan vrijwilligerswerk te wijden: hij wordt voorzitter van PEN Vlaanderen, dat zich inzet voor vrijheid van meningsuiting. En hij richt de G1000 op, een Belgische burgertop. Als vijftiger is David Van Reybrouck nog altijd even begeesterd door de mens en waar die toe in staat is. Van adembenemende schoonheid tot pikdonkere gruwel. Van Indonesië tot Washington DC. Hoewel schrijven hem fundamenteel gelukkig maakt, voelt het als een plicht om op politiek vlak mee aan de alarmbel te trekken. De democratie ligt wereldwijd onder vuur en onze planeet staat in brand. Om maar iets te noemen. ​

David Van Reybrouck wandelt de studio van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' binnen met aangrijpende documentaires, ontroerende hedendaagse dans en genoeg verhalen, inzichten en vlammende waarheden om een heel seizoen te vullen.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 10 december rond 22.00 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' (VTM GO+)

De zestienjarige Ellen worstelt met zichzelf en loopt weg van huis, vastbesloten om te verdwijnen. Haar ouders blijven wanhopig achter. De Cel Vermiste Personen start een zware zoektocht: hoe vind je iemand die niet gevonden wil worden?

'Goens docu: Cel Vermiste Personen ', om 22.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 op VRT 1: WinWin
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Zomerbeelden
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 09:20
    Sarah zingt
    05:25
    Geen uitzending
  • 09:00
    Heidi
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:05
    My Kitchen Rules
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:00
    Willy
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:40
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Joe
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Geen uitzending
    02:15
    Oep z'n bakkes
  • 08:50
    Castle
    02:20
    Geen uitzending
  • 08:30
    Police Academy 6: City Under Siege
    02:20
    Geen uitzending
  • 09:10
    Op hete kolen
    02:45
    A Place in the Sun
  • 08:40
    Snapped
    02:10
    Geen uitzending
  • 06:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:16
    Aan de wand
    05:55
    Sixties To Six
  • 08:35
    Open Vuur
    02:20
    Foodies & The City
  • 09:20
    Midsomer Murders
    02:15
    Ripper Street
  • 08:50
    Burn Notice
    02:25
    Below Deck Down Under
  • 09:15
    Goedemorgen Nederland
    02:00
    NOS Journaal Laat
  • 09:15
    Nederland in Beweging
    02:20
    Nieuwsuur
  • 09:20
    Vos en Haas
    02:05
    Reizen Waes