David Van Reybrouck komt naar 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 9 december 2022
Foto: TVvisie - © Nico De Freyn 2020

Zijn academische carrière - hij is doctor in de archeologie – gaat als een speer. Maar het literair debuut van David Van Reybrouck, De Plaag, maakt duidelijk dat hij nog andere talenten heeft.

Al snel beslist hij om al zijn tijd aan het schrijven te wijden. Klasbakken als Josse De Pauw en Bruno Vanden Broecke brengen zijn toneelteksten tot leven. En in 2010 slaat Congo: Een geschiedenis in als een bom: waanzinnige verkoopcijfers, de Libris Geschiedenis Prijs én de AKO Literatuurprijs, boven op een hoop internationale onderscheidingen.


Het overweldigende succes verrast David. Hij geeft het een plaats door zijn tijd en energie ook aan vrijwilligerswerk te wijden: hij wordt voorzitter van PEN Vlaanderen, dat zich inzet voor vrijheid van meningsuiting. En hij richt de G1000 op, een Belgische burgertop. Als vijftiger is David Van Reybrouck nog altijd even begeesterd door de mens en waar die toe in staat is. Van adembenemende schoonheid tot pikdonkere gruwel. Van Indonesië tot Washington DC. Hoewel schrijven hem fundamenteel gelukkig maakt, voelt het als een plicht om op politiek vlak mee aan de alarmbel te trekken. De democratie ligt wereldwijd onder vuur en onze planeet staat in brand. Om maar iets te noemen. ​

David Van Reybrouck wandelt de studio van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' binnen met aangrijpende documentaires, ontroerende hedendaagse dans en genoeg verhalen, inzichten en vlammende waarheden om een heel seizoen te vullen.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 10 december rond 22.00 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

De zeventienjarige studente Millie wordt het zoveelste slachtoffer van de beruchte seriemoordenaar The Butcher, maar door een vloek van zijn magische dolk worden ze plots wakker in elkaars lichaam. Wanneer Millie erachter komt dat de vloek na 24 uur permanent wordt, schakelt ze de hulp van haar vrienden in om te voorkomen dat ze er voorgoed uitziet als een maniak van middelbare leeftijd.

'Freaky', film uit 2020 met oa. Vince Vaughn, om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:50
    Clips
    18:12
    VRT NWS Update
  • 17:15
    Meet the Roman Emperor with Mary Beard
    18:15
    Sporza: WK Hockey Mannen 2026
  • 18:00
    De camping
    18:10
    De Hoppers
  • 17:05
    Aspe
    18:15
    De Kotmadam
  • 18:00
    24 Hours in A&E
    19:05
    Home and Away
  • 17:10
    9-1-1
    18:10
    How I Met Your Mother
  • 17:35
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 17:55
    ER
    18:55
    24
  • 18:05
    Chez Bompa Lawijt
    19:05
    De keuken van Sofie
  • 18:00
    Scheire en de Schepping
    19:10
    Zeg Eens Euh
  • 17:55
    FBI: Most Wanted
    19:40
    Superman & Lois
  • 17:50
    The Neighborhood
    18:45
    Storage Wars
  • 18:05
    Love It or List It
    19:10
    Lang Leve de Liefde
  • 17:05
    Hailey Dean Mystery: Murder, With Love
    18:40
    Accident, Suicide, or Murder
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:56
    Simple diy
    18:55
    Soul & Disco Train
  • 17:55
    Urban Barbecue
    18:20
    Foodies & The City
  • 17:10
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:55
    Below Deck Sailing Yacht
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:45
    NOS Sport: WK Hockey Mannen 2026
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:15
    NOS Journaal Regio
  • 18:05
    Submarine Jim
    18:15
    Freeks wilde wereld