David Van Reybrouck komt naar 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 9 december 2022

Zijn academische carrière - hij is doctor in de archeologie – gaat als een speer. Maar het literair debuut van David Van Reybrouck, De Plaag, maakt duidelijk dat hij nog andere talenten heeft.

Al snel beslist hij om al zijn tijd aan het schrijven te wijden. Klasbakken als Josse De Pauw en Bruno Vanden Broecke brengen zijn toneelteksten tot leven. En in 2010 slaat Congo: Een geschiedenis in als een bom: waanzinnige verkoopcijfers, de Libris Geschiedenis Prijs én de AKO Literatuurprijs, boven op een hoop internationale onderscheidingen.


Het overweldigende succes verrast David. Hij geeft het een plaats door zijn tijd en energie ook aan vrijwilligerswerk te wijden: hij wordt voorzitter van PEN Vlaanderen, dat zich inzet voor vrijheid van meningsuiting. En hij richt de G1000 op, een Belgische burgertop. Als vijftiger is David Van Reybrouck nog altijd even begeesterd door de mens en waar die toe in staat is. Van adembenemende schoonheid tot pikdonkere gruwel. Van Indonesië tot Washington DC. Hoewel schrijven hem fundamenteel gelukkig maakt, voelt het als een plicht om op politiek vlak mee aan de alarmbel te trekken. De democratie ligt wereldwijd onder vuur en onze planeet staat in brand. Om maar iets te noemen. ​

David Van Reybrouck wandelt de studio van 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' binnen met aangrijpende documentaires, ontroerende hedendaagse dans en genoeg verhalen, inzichten en vlammende waarheden om een heel seizoen te vullen.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan', zaterdag 10 december rond 22.00 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

Alle acts die de jury door heeft gelaten strijden voor een plek in de halve finale. De lat ligt hoog, want de jury moet unaniem akkoord gaan. Alleen acts die vijf keer een 'ja' krijgen, stoten door naar de halve finale.

'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    18:30
    Blokken
  • 17:50
    Simple Minds: Everything is Possible
    19:20
    De ideale wereld
  • 18:05
    GameKeepers
    18:30
    Hallo Kroket
  • 18:10
    Expeditie Pairi Daiza
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:00
    24 Hours in A&E
    19:05
    Home and Away
  • 17:20
    Chicago Med
    18:15
    How I Met Your Mother
  • 17:40
    Police Interceptors
    20:35
    Major Payne
  • 17:05
    Destination Christmas
    18:50
    A Very English Christmas
  • 17:20
    Sturm der Liebe
    18:25
    De keuken van Sofie
  • 17:25
    De Slimste Mens Ter Wereld
    18:40
    Stukken van mensen
  • 17:50
    FBI: Most Wanted
    19:40
    Superman & Lois
  • 17:55
    The Neighborhood
    18:25
    Storage Wars
  • 18:00
    Love It or List It
    19:05
    Say Yes to the Dress: Atlanta
  • 17:05
    Hailey Dean Mysteries: A Prescription for Murder
    18:35
    Accident, Suicide, or Murder
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:12
    De Branche-Expert
    18:55
    Soul & Disco Train
  • 17:45
    Wild van Wild
    18:15
    Foodies & The City
  • 18:10
    Death in Paradise
    19:15
    Father Brown
  • 17:50
    The Resident
    18:45
    Below Deck Mediterranean
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:15
    NOS Sportjournaal
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:15
    NOS Journaal Regio
  • 17:55
    Checkpoint
    18:20
    Ik ben de Faker