Conner Rousseau en Natalia nemen plaats op de biechtstoel in 'Het Conclaaf van 2024'
Deze week zet 'Het Conclaaf van 2024' opnieuw in op openhartige biechten, vurige debatten en actuele thema's. Nadat Bart De Wever vorige week zijn bezorgdheid had geuit over Conner Rousseau, komt Rousseau nu zélf aan het woord tijdens een openhartige biecht.
De politicus blikt terug op een bewogen jaar, waarin een politiek schandaal hem tot ontslag dwong. Een jaar na de gebeurtenissen reflecteert hij op zijn comeback: 'Ik ben op vraag van heel veel mensen terug in de politiek gestapt. Ik heb mijn best gedaan, een goede score behaald. In het Vlaamse regeerakkoord heb ik veel kunnen doen voor jongeren, kinderen en jeugdzorg. Dat was waarom ik ooit de politiek in ging. Dat zijn kleine lichtpuntjes dit jaar', vertelt Conner. Ondanks een hernieuwde inzet blijft de kritiek groot. Recente peilingen tonen een wankelend vertrouwen in hem als partijvoorzitter. 'Mensen zullen snel weer zien dat ik de meest betrouwbare partijvoorzitter ben. Alles wat ik zeg - als ik nuchter ben - meen ik', zegt hij met een monkellachje. Rousseau reflecteert ook op de eenzaamheid van het politieke leven en het belang van zijn werk: 'I’ve been better, I’ve been worse. Maar ik sta er als ik er moet staan. Dat drijft me. Zonder mijn werk zak ik in elkaar als een pudding.'
Naast Rousseau doet ook Natalia een opmerkelijke biecht. De zangeres kijkt terug op een moeilijk jaar waarin ze in een mediastorm belandde nadat het programma Back to Reality van de buis werd gehaald. 'Ik heb momenten gehad dat ik op mijn moeder ben gaan hangen. Al wenend. Ze wist niet meer waar ze het had. Maar het is wat het is. Het is gepasseerd en ik wil vooruit. Ik blijf het zeggen: ik heb twee kindjes en ik wil dat ze sterk worden en de wereld aankunnen. Dat wil ik en daar ga ik ook alles voor doen.”'Ze onthult ook hoe ze steun vond bij haar familie en muziek. 'Muziek geneest. De warmte en liefde van mijn publiek voel ik letterlijk op me stralen. Het is een wisselwerking. Wie zou ik zijn als ik dat niet naar waarde schat?'
Natalia zorgt ook voor de muzikale noot in het kasteel.
De aflevering biedt meer dan alleen persoonlijke verhalen. Rousseau schuift aan bij een discussie over klimaatverandering, samen met de vaste kasteelbewoners Cathérine Moerkerke, William Boeva, Nina Derwael en Marc Coucke. Het gesprek wordt aangezwengeld door een aangrijpende getuigenis van een Belg uit het door noodweer getroffen Picanya bij Valencia. Ook CD&V-voorzitter Sammy Mahdi maakt zijn entree. Eric Goens neemt de politicus onder vuur met kritische vragen over de falende regeringsvorming. Het gesprek mondt uit in een scherpe analyse van de politieke arena. 'Er bestaan maar twee soorten politiekers: luchtraketten en torpedo’s onder water. De meesten zijn het tweede: ze zeggen aan tafel hun ding, maar zeggen niet alles wat er op hun lever ligt. Georges-Louis Bouchez is geen torpedo, maar heeft een arsenaal aan luchtraketten groter dan dat van Rusland en de VS samen', klinkt het.
'Het Conclaaf van 2024', zondag 22 december om 21.00 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Ankers los! Tom Waes is vertrokken voor opnames 'Zeilen Waes'
- Marco Borsato herenigd met Sergio in Italië: 'Ik weet niet of het nog lukt om te zingen, maar het begint te kriebelen'
- It's a wrap! Donderdag laatste aflevering van 'Neighbours: A New Chapter' op Play Fictie
- Ronald de Boer en dochters in nieuw adventure-realityformat 'Survive Your Family' op SBS6
- Dit zijn de vier finalisten van 'Project Dans'
- Sandrine André en Roel Vanderstukken onthullen opmerkelijke collecties in 'Eenmaal Andermaal'
- ‘F*CK DRUGS’ is een intiem portret van drie queer mannen in de wereld van extatische chemsex en rauwe realiteit
- Woensdag in 'Nomaden': 'Defying the junta: Filmmakers in Hiding'
- 'VRT NWS Pano' onderzoekt: Waar zijn de drones?
- Dinsdag in 'Nomaden': de wandelende kostuums van Kinshasa
- Qmusic lanceert AI-gestuurd stemmen via DM als extra kanaal voor 00s hitlijst
- NPO 3FM zoekt ultieme festivalganger voor het 3FM Gouden Festivalbandje
- Genomineerden NPO FunX Awards 2026 bekend: Qlas grootste kanshebber
- Al 25 jaar de luisteraar centraal in Stand.nl op NPO Radio 1
- De hits bij JOE zijn geld waard dankzij nieuw radiospel 'Het Winnende Woord'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carričre lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty
Kijktip van de dag

In oktober en november vorig jaar signaleerde men op verschillende plaatsen in België drones. Ze verschenen boven meerdere militaire bases en luchthavens. Brussels Airport moest zelfs meerdere keren tijdelijk sluiten. Minister van Defensie Theo Francken en legerstafchef Frederik Vansina gaven herhaaldelijk toelichting in de media.
'Pano', om 20.45 uur op VRT 1.



































