Conner Rousseau en Natalia nemen plaats op de biechtstoel in 'Het Conclaaf van 2024'

zaterdag 21 december 2024
Foto: VTM - © DPG Media 2024

Deze week zet 'Het Conclaaf van 2024' opnieuw in op openhartige biechten, vurige debatten en actuele thema's. Nadat Bart De Wever vorige week zijn bezorgdheid had geuit over Conner Rousseau, komt Rousseau nu zélf aan het woord tijdens een openhartige biecht.

De politicus blikt terug op een bewogen jaar, waarin een politiek schandaal hem tot ontslag dwong. Een jaar na de gebeurtenissen reflecteert hij op zijn comeback: 'Ik ben op vraag van heel veel mensen terug in de politiek gestapt. Ik heb mijn best gedaan, een goede score behaald. In het Vlaamse regeerakkoord heb ik veel kunnen doen voor jongeren, kinderen en jeugdzorg. Dat was waarom ik ooit de politiek in ging. Dat zijn kleine lichtpuntjes dit jaar', vertelt Conner. Ondanks een hernieuwde inzet blijft de kritiek groot. Recente peilingen tonen een wankelend vertrouwen in hem als partijvoorzitter. 'Mensen zullen snel weer zien dat ik de meest betrouwbare partijvoorzitter ben. Alles wat ik zeg - als ik nuchter ben - meen ik', zegt hij met een monkellachje. Rousseau reflecteert ook op de eenzaamheid van het politieke leven en het belang van zijn werk: 'I’ve been better, I’ve been worse. Maar ik sta er als ik er moet staan. Dat drijft me. Zonder mijn werk zak ik in elkaar als een pudding.'



Naast Rousseau doet ook Natalia een opmerkelijke biecht. De zangeres kijkt terug op een moeilijk jaar waarin ze in een mediastorm belandde nadat het programma Back to Reality van de buis werd gehaald. 'Ik heb momenten gehad dat ik op mijn moeder ben gaan hangen. Al wenend. Ze wist niet meer waar ze het had. Maar het is wat het is. Het is gepasseerd en ik wil vooruit. Ik blijf het zeggen: ik heb twee kindjes en ik wil dat ze sterk worden en de wereld aankunnen. Dat wil ik en daar ga ik ook alles voor doen.”'Ze onthult ook hoe ze steun vond bij haar familie en muziek. 'Muziek geneest. De warmte en liefde van mijn publiek voel ik letterlijk op me stralen. Het is een wisselwerking. Wie zou ik zijn als ik dat niet naar waarde schat?'

Natalia zorgt ook voor de muzikale noot in het kasteel.

De aflevering biedt meer dan alleen persoonlijke verhalen. Rousseau schuift aan bij een discussie over klimaatverandering, samen met de vaste kasteelbewoners Cathérine Moerkerke, William Boeva, Nina Derwael en Marc Coucke. Het gesprek wordt aangezwengeld door een aangrijpende getuigenis van een Belg uit het door noodweer getroffen Picanya bij Valencia. Ook CD&V-voorzitter Sammy Mahdi maakt zijn entree. Eric Goens neemt de politicus onder vuur met kritische vragen over de falende regeringsvorming. Het gesprek mondt uit in een scherpe analyse van de politieke arena. 'Er bestaan maar twee soorten politiekers: luchtraketten en torpedo’s onder water. De meesten zijn het tweede: ze zeggen aan tafel hun ding, maar zeggen niet alles wat er op hun lever ligt. Georges-Louis Bouchez is geen torpedo, maar heeft een arsenaal aan luchtraketten groter dan dat van Rusland en de VS samen', klinkt het.

'Het Conclaaf van 2024', zondag 22 december om 21.00 uur bij VTM.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Celebrity MasterChef Vlaanderen' - Ruben Van Gucht (Play)

Opnieuw staat er een MasterClass op het menu. Dit keer krijgen de chefs een spoedcursus Libanese keuken van Ghina Bazzi. Spoed, chaos en tijdsgebrek zijn deel van het geheel. Door zijn blessure greep Ruben Van Gucht naast de immuniteitspin en bovendien leverde de snijwonde hem zes draadjes op. Niet bepaald ideaal om te koken in het heetst van de strijd en de jury heeft geen medelijden.

'Celebrity MasterChef Vlaanderen', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:25
    Flikken Maastricht
    16:15
    Kunnen we overeenkomen?
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:35
    Aap, Poot, Pies
    15:45
    Saďd & Anna
  • 15:15
    The Good Doctor
    16:05
    America's Funniest Home Videos
  • 15:00
    Een Eigen Huis
    15:50
    Achter gesloten deuren
  • 15:35
    I Now Pronounce You Chuck and Larry
    17:30
    9-1-1
  • 15:30
    Police Interceptors
    16:20
    Cheers
  • 08:40
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 15:30
    Joe
    16:00
    Geen uitzending
  • 15:35
    De Tafel van Tine
    16:55
    Huizenjagers
  • 15:20
    FBI: International
    16:10
    This Is Us
  • 15:35
    Doom Patrol
    16:45
    Two and a Half Men
  • 15:20
    Property Brothers
    16:15
    Het Blok
  • 14:55
    Killer Couples
    15:45
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:32
    Zelf gedaan, goed gedaan
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:40
    Loďc: Zot van Koken
    15:55
    Streetfood
  • 15:00
    Murdoch Mysteries
    16:00
    Call the Midwife
  • 15:05
    Law & Order: Special Victims Unit
    16:00
    The Resident
  • 15:30
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 15:25
    De spelende mens
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:25
    Thabo en de neushoornzaak
    16:55
    Peperbollen