'Climate Change. Ade on the Frontline': Bangladesh en Bhutan

donderdag 19 augustus 2021

De natuur in de Bangladesh-delta is prachtig en weelderig, maar wordt ook bedreigd door het steeds extremere weer dat de klimaatverandering veroorzaakt. De cyclonen die vanuit de Indische Oceaan binnenrollen, zijn een gigantisch probleem voor zo'n laaggelegen land: een kwart van Bangladesh ligt slechts een paar meter boven de zeespiegel.

Maar Bangladesh is gezegend met een van de grootste verdedigingswerken van de natuur tegen de vloedgolven die door extreem weer worden veroorzaakt: mangrovewouden. Ade steunt de inspanningen van de regering om - tegen de stroom in - enorme nieuwe gebieden met mangroves te beplanten.


Een andere manier om de klimaatverandering het hoofd te bieden, ontdekt Ade in het Friendship Hospital. Het is niet op land gebouwd, het drijft. In een landschap dat voortdurend met het water meebeweegt, waar huizen en ziekenhuizen van de ene dag op de andere kunnen worden weggespoeld, is dit een manier om een gebouw permanent te maken wanneer het land dat allesbehalve is.

In Dhaka, de hoofdstad van Bangladesh, wordt Ade geconfronteerd met een van de grootste gevolgen van de klimaatverandering voor ons allemaal, waar we ook wonen: de migratie. Naar verwachting zullen tientallen miljoenen mensen het deltagebied van Bangladesh verlaten, en velen komen naar Dhaka, met alle gevolgen van dien voor huisvesting, sanitaire voorzieningen en openbare diensten.

In het bergstaatje Bhutan ontdekt Ade hoe smeltende gletsjers in de Himalaya de hele wereld beïnvloeden. Hij ontmoet ook een yakherder en hoort van hem hoe moeilijk het leven hier wordt voor gewone mensen. De eerste minister van Bhutan vertelt Ade hoe onverdiend dat lot is voor Bhutan, want het land is niet alleen koolstofneutraal, het is zelfs koolstofnegatief: het haalt meer koolstofdioxide uit de atmosfeer dan het uitstoot.

Tot slot ontmoet Ade een man die 'Bhutan's Tree Warrior' wordt genoemd: hij heeft in zijn hele leven eigenhandig meer dan 100.000 bomen geplant. Het is een hoopvol voorbeeld van de dingen die we allemaal kunnen doen om de planeet te helpen beschermen.

'Climate Change. Ade on the Frontline', vrijdag 20 augustus om 20.30 uur op Canvas.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'So You Think You Can Dance' (VTM)

De studioshows gaan verder en opnieuw dansen de kandidaten in duo's, vaak in stijlen die niet de hunne zijn. Niet alleen de jury, maar ook honderd dansliefhebbers uit Nederland en Vlaanderen hebben inspraak in wie doorgaat.

'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:05
    Chateau Planckaert
    20:50
    Knokke Off
  • 20:45
    The Deal
    21:35
    Sweetpea
  • 20:40
    Sportweekend met VGT
    21:15
    Knokke Off
  • 19:55
    So You Think You Can Dance
    21:35
    Philippe Geubels - Droog
  • 20:45
    Smeris
    21:45
    De Trein
  • 20:35
    The Racer
    22:15
    9-1-1
  • 20:45
    Police Interceptors
    22:30
    The Untouchables
  • 20:35
    ER
    00:35
    Murder in a Small Town
  • 20:30
    SUPER 50
    21:40
    Tien Om Te Zien
  • 20:00
    De Mol
    21:10
    Café De Mol
  • 20:25
    FBI: International
    22:10
    Matlock
  • 20:35
    Journey 2: The Mysterious Island
    22:15
    The Dark Knight Rises
  • 20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
    00:00
    Zo Man Zo Vrouw
  • 20:30
    Serial Killer Wives
    22:30
    Aurora Teagarden Mysteries: Something New
  • 20:27
    Transport & Van.TV
    20:55
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 20:39
    Zelf gedaan, goed gedaan
    21:00
    Hadiemicha
  • 20:40
    Taste of Australia met Hayden Quinn
    21:05
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 20:05
    Harry Wild
    21:00
    Black Ops
  • 20:25
    Bob's Burgers
  • 20:25
    Maestro: Speciale editie
    21:35
    Over Mijn Lijk
  • 20:15
    Oorlogsalbums
    21:00
    Metropolis
  • 20:25
    Parels voor de zwijnen
    21:20
    De Fiksers