'Climate Change. Ade on the Frontline': Bangladesh en Bhutan

donderdag 19 augustus 2021

De natuur in de Bangladesh-delta is prachtig en weelderig, maar wordt ook bedreigd door het steeds extremere weer dat de klimaatverandering veroorzaakt. De cyclonen die vanuit de Indische Oceaan binnenrollen, zijn een gigantisch probleem voor zo'n laaggelegen land: een kwart van Bangladesh ligt slechts een paar meter boven de zeespiegel.

Maar Bangladesh is gezegend met een van de grootste verdedigingswerken van de natuur tegen de vloedgolven die door extreem weer worden veroorzaakt: mangrovewouden. Ade steunt de inspanningen van de regering om - tegen de stroom in - enorme nieuwe gebieden met mangroves te beplanten.


Een andere manier om de klimaatverandering het hoofd te bieden, ontdekt Ade in het Friendship Hospital. Het is niet op land gebouwd, het drijft. In een landschap dat voortdurend met het water meebeweegt, waar huizen en ziekenhuizen van de ene dag op de andere kunnen worden weggespoeld, is dit een manier om een gebouw permanent te maken wanneer het land dat allesbehalve is.

In Dhaka, de hoofdstad van Bangladesh, wordt Ade geconfronteerd met een van de grootste gevolgen van de klimaatverandering voor ons allemaal, waar we ook wonen: de migratie. Naar verwachting zullen tientallen miljoenen mensen het deltagebied van Bangladesh verlaten, en velen komen naar Dhaka, met alle gevolgen van dien voor huisvesting, sanitaire voorzieningen en openbare diensten.

In het bergstaatje Bhutan ontdekt Ade hoe smeltende gletsjers in de Himalaya de hele wereld beïnvloeden. Hij ontmoet ook een yakherder en hoort van hem hoe moeilijk het leven hier wordt voor gewone mensen. De eerste minister van Bhutan vertelt Ade hoe onverdiend dat lot is voor Bhutan, want het land is niet alleen koolstofneutraal, het is zelfs koolstofnegatief: het haalt meer koolstofdioxide uit de atmosfeer dan het uitstoot.

Tot slot ontmoet Ade een man die 'Bhutan's Tree Warrior' wordt genoemd: hij heeft in zijn hele leven eigenhandig meer dan 100.000 bomen geplant. Het is een hoopvol voorbeeld van de dingen die we allemaal kunnen doen om de planeet te helpen beschermen.

'Climate Change. Ade on the Frontline', vrijdag 20 augustus om 20.30 uur op Canvas.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Andy reist naar Boekarest om te shoppen en vergelijkt de prijzen met Dina in België. Wie komt het goedkoopst uit? Daarnaast test hij of duurdere diesel echt langer meegaat en Dina doet onderzoek naar kale mannen.

'Ze Zeggen Dat', om 21.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 aan zee
    12:00
    Zomerbeelden
  • 09:00
    Zomerbeelden
    12:00
    Radio 1: #Weetikveel
  • 11:45
    Casper en Emma
    11:55
    Samson en Marie
  • 11:35
    Met Vier in Bed
    12:25
    B&B zoekt Lief
  • 00:40
    Geen uitzending
    12:10
    Filthy House SOS
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:10
    The Goldbergs
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:15
    All New Traffic Cops
  • 08:40
    Geen uitzending
    16:05
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 11:30
    Oogappels
    12:30
    Lang Leve de Liefde
  • 11:40
    FBI: International
    12:30
    NCIS
  • 10:55
    Geen uitzending
    11:55
    The Neighborhood
  • 11:05
    The Block Australia
    12:05
    Crazy Rich Agents
  • 10:45
    Garage Sale Mysteries: The Pandora's Box Murders
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 11:48
    De perfecte badkamer
    11:55
    5-voor-12
  • 11:40
    Foodies & The City
    12:15
    Peppe's Emilia-Romagna
  • 11:10
    Death in Paradise
    12:15
    Father Brown
  • 11:40
    Grey's Anatomy
  • 11:45
    NOS Journaal
    13:25
    Kook mee met MAX
  • 11:15
    Het Vuur van de Friezen
    12:00
    NOS Journaal
  • 11:50
    Het Zandkasteel
    12:05
    Sarah en Eend