'Climate Change. Ade on the Frontline': Bangladesh en Bhutan

De natuur in de Bangladesh-delta is prachtig en weelderig, maar wordt ook bedreigd door het steeds extremere weer dat de klimaatverandering veroorzaakt. De cyclonen die vanuit de Indische Oceaan binnenrollen, zijn een gigantisch probleem voor zo'n laaggelegen land: een kwart van Bangladesh ligt slechts een paar meter boven de zeespiegel.
Maar Bangladesh is gezegend met een van de grootste verdedigingswerken van de natuur tegen de vloedgolven die door extreem weer worden veroorzaakt: mangrovewouden. Ade steunt de inspanningen van de regering om - tegen de stroom in - enorme nieuwe gebieden met mangroves te beplanten.
Een andere manier om de klimaatverandering het hoofd te bieden, ontdekt Ade in het Friendship Hospital. Het is niet op land gebouwd, het drijft. In een landschap dat voortdurend met het water meebeweegt, waar huizen en ziekenhuizen van de ene dag op de andere kunnen worden weggespoeld, is dit een manier om een gebouw permanent te maken wanneer het land dat allesbehalve is.
In Dhaka, de hoofdstad van Bangladesh, wordt Ade geconfronteerd met een van de grootste gevolgen van de klimaatverandering voor ons allemaal, waar we ook wonen: de migratie. Naar verwachting zullen tientallen miljoenen mensen het deltagebied van Bangladesh verlaten, en velen komen naar Dhaka, met alle gevolgen van dien voor huisvesting, sanitaire voorzieningen en openbare diensten.
In het bergstaatje Bhutan ontdekt Ade hoe smeltende gletsjers in de Himalaya de hele wereld beïnvloeden. Hij ontmoet ook een yakherder en hoort van hem hoe moeilijk het leven hier wordt voor gewone mensen. De eerste minister van Bhutan vertelt Ade hoe onverdiend dat lot is voor Bhutan, want het land is niet alleen koolstofneutraal, het is zelfs koolstofnegatief: het haalt meer koolstofdioxide uit de atmosfeer dan het uitstoot.
Tot slot ontmoet Ade een man die 'Bhutan's Tree Warrior' wordt genoemd: hij heeft in zijn hele leven eigenhandig meer dan 100.000 bomen geplant. Het is een hoopvol voorbeeld van de dingen die we allemaal kunnen doen om de planeet te helpen beschermen.
'Climate Change. Ade on the Frontline', vrijdag 20 augustus om 20.30 uur op Canvas.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Proximus lanceert nieuwe zender Pickx Crime op 1 april
- Kamal Kharmach deelt zijn kennis in 'Andermans Zaken' op VRT 1
- Onderwijseditie 'The Passion' brengt paasverhaal dichter bij jongeren
- Katy Perry aangekondigd als headliner van 'Isle Of MTV Malta 2026'
- Koppel daagt elkaar uit in 'So You Think You Can Dance'
- 'Zembla' donderdag over afbouw gesloten jeugdzorg
- Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen
- De Planckaerts steken de handen uit de mouwen in 'Huis Gemaakt'
- Karine Claassen gaat 'Op Een Ander' bij Musica Mundi
- Dinsdag in 'Je Zal Het Maar Hebben': Waar mag ik je voor wakker maken?
- VRT reageert op de heisa rond filmpje van Studio Brussel-presentatoren
- FunX Awards 2026: Edison-winnaar CHO, Kaya Imani en Qlas treden op
- Ruud de Wild tijdelijk afwezig op NPO Radio 2
- Qmusic-dj’s Mattie & Marieke gaan de strijd aan met de zomertijd
- Kobe Ilsen presenteert 'Verstand van Zaken' op Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene
Kijktip van de dag

Meesters Peter Janssens en Fatima Ahmad staan een man bij die verdacht wordt van de moord op zijn minderjarige zoon. De zoon lag wekenlang levenloos in bed. We volgen ook meester Verjauw. Haar cliënt wordt verdacht van het in de voedselketen brengen van sportpaarden die daarvoor uiteraard niet geschikt zijn.
'Justice For All', om 22.20 uur op Play.



































