Canvas brengt nieuwe reeks reportages in 'Striptease'

Dit voorjaar brengt Canvas opnieuw een bloemlezing van de beste reportages uit het legendarische RTBF-magazine 'Striptease'. Zestien afleveringen van één of meerdere minidocumentaires vormen een dwarsdoorsnede uit 17 jaar spraakmakende reportages over de meest uiteenlopende onderwerpen: tranches de vie uit Wallonië, Brussel én Vlaanderen, op een vernieuwende en gedurfde manier in beeld gebracht door mensen met ondertussen klinkende namen als Benoit Mariage, Manu Bonmariage, Yves Hinant, Peter Boeckx en Lucas Vander Taelen.
Onze gids door de wonderlijke wereld van 'Striptease' is Dimitri Verhulst: schrijver en ervaringsdeskundige van la Flandre profonde die diep in het landelijke Wallonië een vast stek heeft gevonden en dus perfect geplaatst is om ons deze spiegel van onszelf voor te houden.
Aflevering 1 op donderdag 12 januari
Bewakingsfirma (Peter Boeckx, 1995)
In deze eerste reportage maken we kennis met een dynamische Vlaamse onderneming die zich onvoorwaardelijk engageert en gerund wordt door een gedreven CEO. En dat in de bewakingssector. Wie jong, sportief en politiek correct is, kan er meteen aan de slag. Maar wie zich niet gedraagt, vliegt eruit.
Madame est servie (André François) (1991)
Zij is de eigenares van het hotel, hij de enige bediende. Aangezien zij bijna de enige gaste is, staat hij bijna helemaal tot haar beschikking. Tussendoor en met een goed humeur vertelt hij dat zij soms een beetje moppert. Zij speelt haar rol, die van eigenares, uitstekend. Hij zweert dat hij zal vertrekken, maar het is sterker dan hijzelf : hij blijft toch. Het lijkt bijna een liefdesverhaal.
Over 'Striptease'
'Striptease' werd in 1985 opgestart door Jean Libon en Marco Lamensch. Ze wilden af van het klassieke documentaire format met zijn belerende commentaar en talking heads. Wat zij voor oog hadden, waren korte reportages die volop gebruik maakten van de kracht van de beeldtaal, zonder commentaar, duiding of inleiding. De beelden moesten voor zichzelf spreken. Elke aflevering van 'Striptease' bevatte vier reportages van 12 à 15 minuten. Dat hield de aandacht van de kijkers op scherp en wekte nieuwsgierigheid naar het vervolg van het programma.
Ook wat de onderwerpen betreft, werden duidelijke keuzes gemaakt. 'Striptease' ging het niet zoeken in het verre buitenland, maar in de buurt, bij mensen en toestanden die we kennen, die we herkennen. Alledaagse dingen als relaties, familieverbanden, werk en werkloosheid, mensen met dromen en ambities. In de stad, op het platteland, in Wallonië en Brussel, maar opmerkelijk vaak ook in Vlaanderen. Daarvoor deden Libon en Lamentsch onder meer een beroep op een aantal jonge Vlaamse reporters, zoals Peter Boeckx, Luckas Vander Taelen en Karl Martens. Manu Riche was de perfect tweetalige Brusselaar en bij de Franstalige reporters waren mensen als Manu Bonmariage, Yves Hinant en André François.
'Striptease' werd een geweldig succes en groeide uit tot een echt cultprogramma. Het werd door La Une uitgezonden na 'Het Journaal' en haalde vaak hogere kijkcijfers dan het nieuws. Het programma liep tot 2002 bij RTBF en wordt door dezelfde producers ook nu nog gemaakt voor France 3. 'Striptease' was in de jaren ’80 en ’90 wat 'Man Bijt Hond' nu is, maar de toon was radicaler en rauwer.
'Striptease', vanaf donderdag 12 januari om 22.20 uur op Canvas.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw seizoen 'LUBACH' een uur later op tv, maar vroeger bij Videoland
- Renze Klamer staat voor zware klus na einde van 'RTL Tonight'
- Eric Goens blikt terug op 50 jaar Memorial Van Damme
- Feelgoodreeks 'Time:out' vanaf maandag op VRT 1
- Arnout Hauben wandelt een adembenemende tocht 'Dwars door de Pyreneeën'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians'
Kijktip van de dag

Dina en Andy trekken opnieuw naar de schoolbanken om enkele hardnekkige schoolmythes aan de realiteit te toetsen. Werken leerkrachten wel hard? Gaan kinderen soms met een lege brooddoos naar school? En moeten leerlingen echt stilzitten in de klas?
'Ze zeggen dat: Terug naar school', om 20.35 uur op VTM.





































