Canvas brengt nieuwe reeks reportages in 'Striptease'

Dit voorjaar brengt Canvas opnieuw een bloemlezing van de beste reportages uit het legendarische RTBF-magazine 'Striptease'. Zestien afleveringen van één of meerdere minidocumentaires vormen een dwarsdoorsnede uit 17 jaar spraakmakende reportages over de meest uiteenlopende onderwerpen: tranches de vie uit Wallonië, Brussel én Vlaanderen, op een vernieuwende en gedurfde manier in beeld gebracht door mensen met ondertussen klinkende namen als Benoit Mariage, Manu Bonmariage, Yves Hinant, Peter Boeckx en Lucas Vander Taelen.
Onze gids door de wonderlijke wereld van 'Striptease' is Dimitri Verhulst: schrijver en ervaringsdeskundige van la Flandre profonde die diep in het landelijke Wallonië een vast stek heeft gevonden en dus perfect geplaatst is om ons deze spiegel van onszelf voor te houden.
Aflevering 1 op donderdag 12 januari
Bewakingsfirma (Peter Boeckx, 1995)
In deze eerste reportage maken we kennis met een dynamische Vlaamse onderneming die zich onvoorwaardelijk engageert en gerund wordt door een gedreven CEO. En dat in de bewakingssector. Wie jong, sportief en politiek correct is, kan er meteen aan de slag. Maar wie zich niet gedraagt, vliegt eruit.
Madame est servie (André François) (1991)
Zij is de eigenares van het hotel, hij de enige bediende. Aangezien zij bijna de enige gaste is, staat hij bijna helemaal tot haar beschikking. Tussendoor en met een goed humeur vertelt hij dat zij soms een beetje moppert. Zij speelt haar rol, die van eigenares, uitstekend. Hij zweert dat hij zal vertrekken, maar het is sterker dan hijzelf : hij blijft toch. Het lijkt bijna een liefdesverhaal.
Over 'Striptease'
'Striptease' werd in 1985 opgestart door Jean Libon en Marco Lamensch. Ze wilden af van het klassieke documentaire format met zijn belerende commentaar en talking heads. Wat zij voor oog hadden, waren korte reportages die volop gebruik maakten van de kracht van de beeldtaal, zonder commentaar, duiding of inleiding. De beelden moesten voor zichzelf spreken. Elke aflevering van 'Striptease' bevatte vier reportages van 12 à 15 minuten. Dat hield de aandacht van de kijkers op scherp en wekte nieuwsgierigheid naar het vervolg van het programma.
Ook wat de onderwerpen betreft, werden duidelijke keuzes gemaakt. 'Striptease' ging het niet zoeken in het verre buitenland, maar in de buurt, bij mensen en toestanden die we kennen, die we herkennen. Alledaagse dingen als relaties, familieverbanden, werk en werkloosheid, mensen met dromen en ambities. In de stad, op het platteland, in Wallonië en Brussel, maar opmerkelijk vaak ook in Vlaanderen. Daarvoor deden Libon en Lamentsch onder meer een beroep op een aantal jonge Vlaamse reporters, zoals Peter Boeckx, Luckas Vander Taelen en Karl Martens. Manu Riche was de perfect tweetalige Brusselaar en bij de Franstalige reporters waren mensen als Manu Bonmariage, Yves Hinant en André François.
'Striptease' werd een geweldig succes en groeide uit tot een echt cultprogramma. Het werd door La Une uitgezonden na 'Het Journaal' en haalde vaak hogere kijkcijfers dan het nieuws. Het programma liep tot 2002 bij RTBF en wordt door dezelfde producers ook nu nog gemaakt voor France 3. 'Striptease' was in de jaren ’80 en ’90 wat 'Man Bijt Hond' nu is, maar de toon was radicaler en rauwer.
'Striptease', vanaf donderdag 12 januari om 22.20 uur op Canvas.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Belgian Cat Julie Vanloo nieuwste naam van 'Het Huis'
- Pijnlijke misser in 'De Verraders': eerste verbanning treft bondgenoot, Ruben Van Gucht stemt op zichzelf
- Ruben Van Gucht maakt het opnieuw bont in 'De Verraders': 'Hij wil slimmer zijn dan het spel'
- Jolien Roets presenteert 'Naked Attraction Vlaanderen': naakt daten zonder filters op Streamz
- Wetsvoorstel voor hervorming landelijke publieke omroep ingediend
- Kotmadam Sergeant pakt het op z’n Ingeborgs aan met de kotstudenten
- Wereldberoemde kip Curry krijgt concurrentie: baasje Jo keert terug naar 'Got Talent' met hond Bo
- 'Het Uur van de Wolf' over Gene Wilder
- Cartoonito introduceert 'Dino Ranch: Eilandverkenners'
- Deze onderwerpen brengt 'Radar' maandag onder de aandacht
- Sander Tegen De Tijd keert terug: dit jaar wordt de uitdaging nóg moeilijker
- Eric Corton blijft de komende jaren te horen bij KINK
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit café De Engel aan de Groote Markt in Oldenzaal
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Na 56 uur radio: Ender Scholtens zat in De Wekker XL
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd!
Kijktip van de dag

De koppels groeien dichter naar elkaar toe tijdens hun huwelijksreis in Zuid-Tirol. Elke deelt een belangrijk geheim met Denzel. Marjan en Mattias praten over hun relatie, terwijl Hyndi Valentin uitdaagt. Ellen en Matti hervinden hun speelsheid.
'Blind Getrouwd', om 20.40 uur op VTM.





































