Kinderpsychiater Binu Singh in 'Alleen Elvis Blijft Bestaan'

vrijdag 22 oktober 2021

Heel jonge kinderen en hun welzijn, dat is haar grote passie. Het net ontgonnen terrein van vroegkinderlijke ervaringen en wat die later in het leven allemaal teweegbrengen is haar vakgebied. Dat ze daarbij rekening houdt met wat baby's ervaren - zelfs nog voor ze geboren zijn - is wat kinderpsychiater Binu Singh uniek maakt.

Toen ze acht was wilde ze ‘hartjesdokter’ worden. En dat werd ze in zekere zin ook. Ze is de bezieler van de ‘kleine K’, een pioniersproject van de afdeling kinderpsychiatrie in het Universitair Psychiatrisch Centrum van de KU Leuven in de campus Gasthuisberg. Ouders kunnen er terecht wanneer hun baby of peuter ontwikkelingsproblemen heeft. Met zachte hand en eindeloos geduld biedt ze hulp.


De moeder van Binu nam haar en haar zus mee naar Europa, op de vlucht voor de onlusten in New Delhi na de aanslag op de Indische premier Indira Ghandi. Een ervaring die een diepe indruk maakte op de jonge Binu.

Dat ze is opgevoed in vier talen - Nederlands, Engels, Punjabi en Hindi - vindt ze een verrijking: elke taal zegt ook iets over de cultuur. Haar Indiase afkomst maakt dat ze heel breed naar de wereld kijkt. Misschien is dat wel de reden waarom mensen zich veilig voelen bij haar? Zelf weet ze niet goed waar haar roots nog liggen.

Binu Singh roept de samenleving op om beter te zorgen voor baby’s en hun ouders. 'Als je aan de volksgezondheid wil werken, moet je vroeg beginnen. Liefst nog voor de conceptie.'

'Alleen Elvis Blijft Bestaan: Binu Singh', zaterdag 23 oktober omstreeks 22.00 uur op Canvas en VRT NU. Herhaling op Canvas op zondag om 18.00 uur.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

De New Yorkse zakenman en verstokte vrijgezel Edward Lewis is een specialist in het opkopen van maatschappijen, die hij daarna opsplitst en weer doorverkoopt. Wanneer hij voor zaken in Los Angeles is, vraagt hij op een avond de weg aan Vivian Ward, een straathoertje. Hij is zo onder de indruk van haar charmes dat hij haar 3.000 dollar aanbiedt om hem voor een week te vergezellen.

'Pretty Woman', film uit 1990 met oa. Julia Roberts en Richard Gere, om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:30
    Sporza: Baloise Belgium Tour
    17:55
    Kijk uit
  • 10:00
    Lentebeelden
    16:55
    Jamie Cooks the Mediterranean
  • 15:35
    Aap, Poot, Pies
    15:45
    Saïd & Anna
  • 15:25
    Chicago Fire
    16:20
    I Can See Your Voice
  • 13:10
    Catch Me if You Can
    15:45
    De Bogaartjes
  • 14:40
    Pitch Perfect 3
    16:30
    9-1-1
  • 15:05
    Airwolf
    17:00
    Top 20 Funniest
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:45
    La Brea
  • 15:15
    Geen uitzending
    15:45
    Wat nu weer?
  • 15:20
    Friends
    15:50
    Komen Eten bij De Tafel van Gert/Tine
  • 15:35
    NCIS
    22:35
    Criminal Minds
  • 15:15
    Storage Wars
    15:45
    Two and a Half Men
  • 14:50
    The Block Australia
    20:35
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 15:00
    Snapped
    17:15
    World's Most Evil Killers
  • 15:34
    Logistics TV
    16:08
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 15:35
    Kan ik het ook?
    15:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 15:35
    Foodies & The City
    16:05
    Open Vuur
  • 15:25
    Miss Scarlet
    16:15
    The Marlow Murder Club
  • 15:30
    Below Deck Mediterranean
    18:10
    White Collar
  • 15:05
    NOS Sport: Hockey Pro League
    18:00
    NOS WK Avond
  • 15:30
    Fryslân Dok
    16:05
    Pauscast
  • 15:20
    ZappBios: Iedereen is van de wereld
    16:45
    De Selectie