'Belpop 10' over Gabriel Rios

zondag 8 november 2020

In 2004 breekt Gabriel Rios door met de single Broad Daylight op het album Ghostboy. Met zijn latin sound blaast de Belgische Puerto Ricaan een welkome warme wind door de 'Belpop'.

Maar het plotse succes overrompelt hem en hij hekelt het hem door de media aangemeten imago van sexy latin popidool.


Het album Angelhead is bovendien niet de gedroomde opvolger voor zijn gevierde eersteling. Het bevat sterke songs, maar klinkt overgeproducet. Dat voedt Gabriels zelftwijfel. Zijn aangeboren onzekerheid en perfectionisme bemoeilijken zijn artistieke zoektocht. Hij raakt steeds meer vervreemd van zichzelf en zijn muziek. Rios vlucht het nachtleven in en breekt met zijn band.

Wanneer hij op de ZAMU Awards een gelegenheidsband vormt met jazzpianist Jef Neve ziet hij het licht. Hij ontdekt dat zijn nummers ook overeind blijven in een minimale bezetting. Samen met Neve en percussionist Kobe Proesmans maakt hij The Dangerous Return, een artistiek groeialbum dat Rios in al zijn puur- en schoonheid toont.

Dat de nieuw ingeslagen weg de juiste is, bevestigt hij met This Marauder's Midnight, een intieme luisterplaat met pareltjes als de hitsingle Gold die ook internationaal erg goed scoort. Het monstersucces van Gold legt de lat voor een opvolger torenhoog, maar na een lange en moeilijke zoektocht heeft Rios in de zomer van 2020 nieuw werk klaar. Daarop grijpt hij terug naar zijn latin roots en brengt hij een hommage aan de man die hem de liefde voor muziek bijbracht: zijn vader.

Met getuigenissen van: Gabriel Rios (muzikant), Maria Luisa Rios (moeder Gabriel), Géraldine Merchiers (vriendin), Sven De Potter (drummer), Rodrigo Fuentealba (gitarist), Jo Bogaert (producer), Peter Lesage (toetsenist), Kobe Proesmans (percussionist), Eva Schampaert  (percussioniste), Werner Dewachter (boekingsagent), Tomas De Soete (presentator Stubru), Jef Neve  (pianist), Ruben Samama (contrabassist), Amber Docters van Leeuwen (celliste).

'Belpop 10: Gabriel Rios', maandag 9 november om 21.20 uur op Canvas.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:35
    Dwars door de Lage landen
    22:25
    VRT NWS laat
  • 21:30
    Maigret
    23:15
    Helsinki Syndrome
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:35
    The Voice van Vlaanderen
    22:50
    So You Think You Can Dance
  • 20:30
    The Transporter Refueled
    22:15
    Bad Boys II
  • 20:35
    Johnny English Reborn
    22:20
    There's Something About Mary
  • 20:35
    The Core
    22:45
    Downhill
  • 20:50
    Narcos
    22:50
    ER
  • 20:35
    Columbo
    21:55
    Baywatch
  • 20:40
    Godzilla
    22:50
    Vik & Gert
  • 21:20
    Matlock
    22:15
    FBI: International
  • 20:35
    Natural Born Killers
    22:50
    Journey to the Center of the Earth
  • 21:25
    48 Hours to Buy
    23:20
    Million Dollar Listing Los Angeles
  • 21:40
    Love you to Death: Playbook for Murder
    22:40
    Without a Trace
  • 21:24
    Trends Talk
    22:00
    Z-Nieuws
  • 21:30
    Alles over je terras
    22:00
    More Than A Feeling
  • 21:30
    Lekker Messy - Weekmenu
    22:15
    Meat Timon
  • 21:00
    Lynley
    22:50
    McDonald and Dodds
  • 21:25
    NCIS
    22:20
    See How They Run
  • 21:30
    Jan-Willem Ruimt Op!
    22:25
    Keuringsdienst van Waarde
  • 21:10
    Café Kockelmann
    22:00
    Nieuwsuur
  • 21:35
    Sluipschutters
    22:10
    Podium ZWART: Jonna Fraser