'Belpop 10' over Gabriel Rios

zondag 8 november 2020

In 2004 breekt Gabriel Rios door met de single Broad Daylight op het album Ghostboy. Met zijn latin sound blaast de Belgische Puerto Ricaan een welkome warme wind door de 'Belpop'.

Maar het plotse succes overrompelt hem en hij hekelt het hem door de media aangemeten imago van sexy latin popidool.


Het album Angelhead is bovendien niet de gedroomde opvolger voor zijn gevierde eersteling. Het bevat sterke songs, maar klinkt overgeproducet. Dat voedt Gabriels zelftwijfel. Zijn aangeboren onzekerheid en perfectionisme bemoeilijken zijn artistieke zoektocht. Hij raakt steeds meer vervreemd van zichzelf en zijn muziek. Rios vlucht het nachtleven in en breekt met zijn band.

Wanneer hij op de ZAMU Awards een gelegenheidsband vormt met jazzpianist Jef Neve ziet hij het licht. Hij ontdekt dat zijn nummers ook overeind blijven in een minimale bezetting. Samen met Neve en percussionist Kobe Proesmans maakt hij The Dangerous Return, een artistiek groeialbum dat Rios in al zijn puur- en schoonheid toont.

Dat de nieuw ingeslagen weg de juiste is, bevestigt hij met This Marauder's Midnight, een intieme luisterplaat met pareltjes als de hitsingle Gold die ook internationaal erg goed scoort. Het monstersucces van Gold legt de lat voor een opvolger torenhoog, maar na een lange en moeilijke zoektocht heeft Rios in de zomer van 2020 nieuw werk klaar. Daarop grijpt hij terug naar zijn latin roots en brengt hij een hommage aan de man die hem de liefde voor muziek bijbracht: zijn vader.

Met getuigenissen van: Gabriel Rios (muzikant), Maria Luisa Rios (moeder Gabriel), Géraldine Merchiers (vriendin), Sven De Potter (drummer), Rodrigo Fuentealba (gitarist), Jo Bogaert (producer), Peter Lesage (toetsenist), Kobe Proesmans (percussionist), Eva Schampaert  (percussioniste), Werner Dewachter (boekingsagent), Tomas De Soete (presentator Stubru), Jef Neve  (pianist), Ruben Samama (contrabassist), Amber Docters van Leeuwen (celliste).

'Belpop 10: Gabriel Rios', maandag 9 november om 21.20 uur op Canvas.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Winter Vol Liefde' (VTM)

In Zürich probeert Inn de nieuwe vrijgezel Maarten beter te leren kennen, terwijl Benjamin alleen achterblijft. Nicolas is verbaasd wanneer hij terugkomt van een wandeling. In Oostenrijk blijft Dirk een mysterie en bij Kevin verschijnt een nieuwe dame.

'Winter Vol Liefde', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:40
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 02:05
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 22:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:55
    Geen uitzending
    06:05
    Flin & Flo
  • 02:40
    Geen uitzending
    07:15
    De alarmcentrale: pech onderweg
  • 01:40
    Geen uitzending
    01:15
    The Big Bang Theory
  • 01:30
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:35
    Geen uitzending
    15:10
    Baywatch
  • 01:00
    Geen uitzending
    01:05
    The Golden Girls
  • 04:50
    Geen uitzending
    01:30
    De Tafel van Gert
  • 03:00
    Geen uitzending
    01:05
    FBI
  • 02:30
    Geen uitzending
    01:35
    Running Wild With Bear Grylls
  • 02:30
    Geen uitzending
    01:40
    Body Shockers
  • 04:50
    Geen uitzending
    01:15
    Big Sky
  • 04:22
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:50
    Tooldokter
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:50
    Guten Appetit
    01:25
    Winterse Kost
  • 04:10
    Midsomer Murders
    01:45
    Queens of Mystery
  • 04:30
    Zombie House Flipping
    01:15
    Transplant
  • 03:10
    NOS Journaal
    01:10
    NOS Journaal Laat
  • 01:15
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:10
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    01:15
    Woonkoorts