'Belpop 10' over Gabriel Rios

zondag 8 november 2020

In 2004 breekt Gabriel Rios door met de single Broad Daylight op het album Ghostboy. Met zijn latin sound blaast de Belgische Puerto Ricaan een welkome warme wind door de 'Belpop'.

Maar het plotse succes overrompelt hem en hij hekelt het hem door de media aangemeten imago van sexy latin popidool.


Het album Angelhead is bovendien niet de gedroomde opvolger voor zijn gevierde eersteling. Het bevat sterke songs, maar klinkt overgeproducet. Dat voedt Gabriels zelftwijfel. Zijn aangeboren onzekerheid en perfectionisme bemoeilijken zijn artistieke zoektocht. Hij raakt steeds meer vervreemd van zichzelf en zijn muziek. Rios vlucht het nachtleven in en breekt met zijn band.

Wanneer hij op de ZAMU Awards een gelegenheidsband vormt met jazzpianist Jef Neve ziet hij het licht. Hij ontdekt dat zijn nummers ook overeind blijven in een minimale bezetting. Samen met Neve en percussionist Kobe Proesmans maakt hij The Dangerous Return, een artistiek groeialbum dat Rios in al zijn puur- en schoonheid toont.

Dat de nieuw ingeslagen weg de juiste is, bevestigt hij met This Marauder's Midnight, een intieme luisterplaat met pareltjes als de hitsingle Gold die ook internationaal erg goed scoort. Het monstersucces van Gold legt de lat voor een opvolger torenhoog, maar na een lange en moeilijke zoektocht heeft Rios in de zomer van 2020 nieuw werk klaar. Daarop grijpt hij terug naar zijn latin roots en brengt hij een hommage aan de man die hem de liefde voor muziek bijbracht: zijn vader.

Met getuigenissen van: Gabriel Rios (muzikant), Maria Luisa Rios (moeder Gabriel), Géraldine Merchiers (vriendin), Sven De Potter (drummer), Rodrigo Fuentealba (gitarist), Jo Bogaert (producer), Peter Lesage (toetsenist), Kobe Proesmans (percussionist), Eva Schampaert  (percussioniste), Werner Dewachter (boekingsagent), Tomas De Soete (presentator Stubru), Jef Neve  (pianist), Ruben Samama (contrabassist), Amber Docters van Leeuwen (celliste).

'Belpop 10: Gabriel Rios', maandag 9 november om 21.20 uur op Canvas.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

De jonge Whitney Houston heeft een stem als een nachtegaal. In de jaren 80 begint ze te zingen met haar moeder in het gospelkoor in New Jersey. Ze krijgt algauw een platencontract en scoort de ene nummer 1-hit na de andere. Uiteindelijk ontpopt Whitney zich als een van de grootste popartiesten, maar de roem en het sterrendom eisen een zware tol.

'Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody', film uit 2022 met oa. Naomi Ackie, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:25
    McDonald & Dodds
    19:55
    Het weer
  • 18:45
    Hoe moeilijk kan het zijn?
    19:00
    United
  • 18:10
    Goed Geplant
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:50
    De Augurkenkoning
    18:50
    Steenrijk, Straatarm
  • 18:25
    The Big Bang Theory
    20:35
    Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody
  • 18:25
    Caught on Dashcam
    22:30
    Training Day
  • 17:30
    A Cheerful Christmas
    19:00
    Romance at Reindeer Lodge
  • 18:45
    SOS Piet
    19:20
    Drie mannen onder een dak
  • 18:30
    Zeg Eens Euh
    20:00
    Kamp Jeroom
  • 18:40
    Criminal Minds
    20:25
    NCIS: Sydney
  • 18:35
    The Neighborhood
    20:35
    RoboCop
  • 18:05
    Komen Eten
    20:35
    Blind Gekocht NL
  • 18:30
    24 Hours in Police Custody
    20:30
    The Beverley Allitt Tapes
  • 18:41
    Business Branding
    18:55
    Z-Weekoverzicht
  • 18:39
    Simple diy
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:30
    Over (h)eerlijke groenten
    19:05
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 18:10
    The Hardacres
    19:05
    The Good Ship Murder
  • 18:10
    Scandal
    20:00
    American Dad
  • 18:10
    NOS Studio Sport
    19:00
    Beste Zangers
  • 18:15
    Podium Klassiek
    19:25
    Vroege Vogels
  • 18:45
    Alle dagen druk
    19:00
    NOS Jeugdjournaal