Belgische boeren naar Brazilië in 'Beroepen zonder Grenzen'

Op maandag 10 december kruipen vier Belgische boeren in de huid van hun Braziliaanse stielgenoten in 'Beroepen zonder Grenzen'. Ze leven en werken er samen met de cowboys van een fazenda, een Braziliaanse boerderij. De confrontatie met de manier van boeren in Brazilië is soms hard, maar onze landgenoten hebben veel bewondering voor de ecologische manier waarop de boeren er vee telen.
Vier Belgische boeren laten hun koeien een week achter en gaan de uitdaging van hun leven aan: samen leven en werken met de cowboys van een Braziliaanse boerderij. Al snel wordt duidelijk dat de boerenstiel in Brazilië heel wat harder is dan hier in België en daar hebben de boeren het niet altijd makkelijk mee.
Het brandmerken van vee is voor hen net een brug te ver en ook bij het slachten worden de emoties hen soms te veel: 'Emotioneel kan ik dat niet, met een mes de stal ingaan en een koe slachten. Thuis zetten we ze op een vrachtwagen en zie je het niet gebeuren.'
Maar de overweldigende natuur en de unieke relatie tussen mens en dier doet hen snel in eigen boezem kijken: 'Hier kunnen ze nog duizend jaar boeren met respect voor de natuur! In Europa kunnen we dat niet meer.' Het maakt hen stil en doet de boeren nadenken over de dagelijkse ratrace waar ze al zo lang in meedraaien.
Boeren in Brazilië: feiten en cijfers
Met een oppervlakte van 195 000 vierkante kilometer is de Pantanal het grootste draslandgebied ter wereld. Het gebied is gelegen in Mato Grosso do Sul, een van de 26 deelstaten van Brazilië en de derde grootste van het land. De Pantanal biedt plaats aan vijftig miljoen runderen. Een fazenda of veeboerderij in de Pantanal is gemiddeld vijftienduizend hectaren groot.
In België zijn er ongeveer 23 000 veeboerderijen, die samen goed zijn voor 2 513 000 runderen. Slechts een klein deel daarvan – zo’n tien procent – is bestemd voor de vleesproductie. Dat in tegenstelling tot de Panatanal, waar het grootste deel van de runderen voor de vleesproductie is bestemd.
'Beroepen zonder Grenzen', maandag 10 december om 20.40 uur op Eén.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Drie broers gaan na 30 jaar opnieuw samen in bad voor Viktor Verhulst in 'Brieven Aan Samson'
- Wanneer bescherming faalt, rest alleen nog verzet: de indringende dramaserie 'L’affaire Laura Stern'
- Nieuw seizoen 'Amsterdam Centraal 24/7' op National Geographic
- 'Sterren op het Doek' keert terug met presentatrice Carrie ten Napel
- Dit is de winnaar van 'Project Dans 2026'
- 'NPO Doc: Alles moet beter' op NPO 3
- Donderdag in 'Zembla': Gokkers in je tijdlijn
- 'Een sok op de werf?': Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt'
- Alcohol in het ziekenhuis en vrouwen op het voetbalveld: 'Ze Zeggen Dat' legt pijnpunten en clichés bloot
- 'VRT NWS Pano' onderzoekt: Niet naar school
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz
Kijktip van de dag

Vijf jaar na hun eerste culinaire ontmoeting voor het programma 'Sergio over de grens' trekken Sergio Herman en Marco Borsato terug naar Toscane. In Firenze duiken ze in de wereld van gelato en gaan ze op zoek naar de perfecte fiore di latte. Met een eigen machine en artisanale melk probeert Marco het ultieme ijs te maken.
'Sergio in Italië: Marco 2026', om 21.50 uur op VTM.




































