Axel praat met Jacky en Swa: samenwonend homokoppel in een woonzorgcentrum

zondag 13 september 2020

Maandag 14 september zendt VTM om 21.55 uur Axel Daeseleires verblijf in het woonzorgcentrum Hof De Beuken in Ekeren, uit. En het is met een dubbel gevoel dat hij er binnenstapt.

'Met alle respect voor de mensen die daar werken en wonen, maar ik word daar altijd een beetje depressief van. Ik had dat destijds ook als ik mijn grootvader ging bezoeken, ik moest daar altijd een beetje mijn moed voor verzamele.n'


Het woonzorgcentrum telt 157 bewoners, met Axel erbij vijf dagen lang 158. Niet alleen loopt Axel een dag lang mee als verpleegkundige, hij praat er vooral veel met de bewoners en hun bezoekers. Axels 'buurman' René (90) verblijft al vijf jaar in Hof De Beuken en is er zielsgelukkig. Dat was hij er al snel, maar sinds enkele jaren ook omdat hij er Irène (63) heeft leren kennen, met wie hij al enkele jaren een koppel vormt. René is al een hele tijd met de directeur aan het onderhandelen om samen met Irène te mogen eten.

In het woonzorgcentrum woont nog een ander koppel, dat samenwoont op een kamer. Axel is verrast twee mannen aan te treffen: Jacky (94) en Swa (89). Ze kennen mekaar al van 1963. Vorig jaar is Swa gevallen en brak hij zijn heup, waardoor hij in een rolstoel terecht kwam. Zichzelf thuis behelpen ging niet meer lukken en dus besloot het koppel om samen naar een woonzorgcentrum te verhuizen. De pioniers van de holebigemeenschap vertellen Axel waar ze mekaar hebben leren kennen.

Axel krijgt een krop in de keel bij het verhaal van de 88-jarige Leon, die zijn Marie-Josee (66) elke dag komt bezoeken. De situatie thuis was niet meer haalbaar. 'Elke dag kom ik naar hier. Maar haar continu verzorgen, het klokje rond, dat ging niet meer.' Maar het doet Leon pijn. Veel pijn. Hij vindt dit leven niet menswaardig meer en deelt met Axel zijn gevoelens en gedachten. 'Toen ik Marie-Josee naar hier heb moeten brengen, was mijn leven ten einde. Ik heb alleen nog interesse in haar, al de rest interesseert me niet.'

Op de beschermde afdeling brengt Axel een bezoek aan Lena (79). Zij verblijft al drie jaar in het woonzorgcentrum en zit in een vergevorderd stadium van dementie. Haar man Marcel (84), waarmee ze al 55 jaar een koppel vormt, komt elke dag bij haar langs. Ondanks dat ze niet goed meer kunnen praten, is het mooi om te zien hoeveel chemie er nog is tussen hen.

De opnames van 'Axel Gaat Binnen' vonden plaats voor de corona-uitbraak.

'Axel Gaat Binnen', maandag 14 september om 21.55 uur bij VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Evert loopt nog steeds te treuren over de dood van Willemijn en nu is ook nog een van zijn honden overleden. Ondertussen is Martin nog steeds niet open tegen Cheryl en de therapie van dr. Rossi lijkt niet te helpen. In de winkelstraat wordt Claire opnieuw geconfronteerd met Ernst, zij lijken beiden hun verleden niet los te kunnen laten en Anouk wordt geacht vrijwilligerswerk te doen op de hockeyvereniging van Vlinder.

'Gooische Vrouwen', om 00.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Ik vraag het aan
    22:00
    Lichtpuntjes tegen kanker
  • 20:35
    De Krokusquiz
    21:30
    Het complot tegen Zuid-Afrika
  • 20:15
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    21:45
    Sporza: UEFA Champions League Vrouwen
  • 20:40
    Welkom Aan Boord
    21:50
    Erfgenaam Gezocht
  • 20:35
    UEFA Champions League
    23:15
    UEFA Champions League samenvattingen
  • 20:35
    Marry Me
    22:40
    9-1-1: Lone Star
  • 20:35
    Transformers: Revenge of the Fallen
    23:05
    Human Capital
  • 20:50
    Yellowjackets
    22:50
    ER
  • 20:35
    The X-Files
    22:25
    Baywatch
  • 20:00
    De Tafel van Tine
    21:15
    Dealen Met Coke
  • 20:35
    Bohemian Rhapsody
    23:05
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    21:45
    Komen eten
  • 20:30
    Mark of a Serial Killer
    21:20
    World's Most Evil Killers
  • 20:51
    Car Upd8te
    21:00
    Z-Nieuws
  • 20:41
    De tip
    20:55
    Mar10
  • 20:40
    Winterse Kost
    20:55
    Bon Appetit
  • 19:55
    The Doctor Blake Mysteries
    21:00
    Blue Lights
  • 20:35
    Hudson & Rex
    21:30
    The Resident
  • 20:35
    NOS Olympische Winterspelen
    22:10
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 20:35
    Bureau Buitenland specials - De dag dat Trump meer dan Groenland opeist
    21:25
    Dit is de kwestie
  • 20:25
    Meiden die rijden
    21:20
    Sterk