'Axel Gaat Binnen' op de afdeling kinderoncologie van het UZA

dinsdag 12 oktober 2021

Op woensdag 13 oktober verblijft Axel Daeseleire 5 dagen op de afdeling kinderoncologie van het Universitair Ziekenhuis Antwerpen. In Vlaanderen krijgen jaarlijks ongeveer 250 kinderen te maken met kanker. De overlevingskansen zijn 70 à 80% wat een hoopvol cijfer is.

De meest voorkomende ziekte is leukemie, gevolgd door hersentumoren en lymfeklierkanker. Axel ontmoet er mama Jolien en haar dochter Marie-Lou die vandaag op bloedcontrole komen. De kleine dappere Marie-Lou is slechts 2,5 jaar en is al anderhalf jaar in behandeling voor leukemie. Bij verpleegster Diane weet ze als geen ander wat haar te wachten staat maar ze ondergaat alles met een ongelooflijk enthousiasme.


Bekijk hier de preview:


Axel kijkt er vol ongeloof naar: 'Onwaarschijnlijk! Als je spelend door het leven kunt gaan, ben je een gelukkig mens. En daar staat geen leeftijd op. Dat kindje lift haar moeder op in deze super moeilijke en emotionele periode, dat is ongelooflijk mooi en moedig.' Het personeel doet er alles aan om het verblijf van de kinderen én hun ouders zo aangenaam mogelijk te maken. Zo wandelen er twee echte mini-pony’s in de gangen die zorgen voor knuffeltherapie, of komt Ivo, de ballonnenman, wekelijks de meest gekke figuurtjes maken voor de jonge patiëntjes.
        
Samira komt vandaag met haar dochter Axelle naar het ziekenhuis. Het meisje had een gezwel op haar lever van 13 op 15 cm, wat uitzonderlijk groot is voor een kind van drie jaar. De chemo lijkt aan te slaan maar de kanker is zo agressief dat de kans op herval aanwezig blijft. Maar daar denkt Axelle niet aan: van zodra ze bekomen is van haar chemokuur wil ze al meteen terug in de gangen racen met Axel.
        
Axel maakt ook kennis met vader Gerry en zijn zoon Gianni bij wie 5 maanden geleden een grote hersentumor werd ontdekt. Omdat zijn haar door de chemo was uitgevallen, hebben zijn papa, oom en neefjes ook hun haar afgeschoren om hem te steunen. 'Mijn mama wou dat ook doen, maar ze mocht niet van mij', lacht Gianni.

'Axel Gaat Binnen', woensdag 13 oktober om 21.40 uur bij VTM en VTM GO.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

De zeventienjarige studente Millie wordt het zoveelste slachtoffer van de beruchte seriemoordenaar The Butcher, maar door een vloek van zijn magische dolk worden ze plots wakker in elkaars lichaam. Wanneer Millie erachter komt dat de vloek na 24 uur permanent wordt, schakelt ze de hulp van haar vrienden in om te voorkomen dat ze er voorgoed uitziet als een maniak van middelbare leeftijd.

'Freaky', film uit 2020 met oa. Vince Vaughn, om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    De jaren 90 voor tieners
    21:50
    Eviva España
  • 20:35
    Van der Valk
    22:05
    The Last King of Scotland
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:45
    K3 Originals: De Reünie
    21:55
    Happy Hour
  • 20:35
    Mission: Impossible -- Fallout
    23:20
    The Hunt for Red October
  • 20:35
    Inferno
    22:55
    U-Turn
  • 20:35
    Freaky
    22:30
    Acceleration
  • 20:50
    Mayans M.C.
    23:00
    ER
  • 21:05
    Benidorm
    22:05
    Cheers
  • 21:15
    The Idea of You
    23:15
    Knokke Tof
  • 20:35
    The Rookie
    22:25
    NCIS: Origins
  • 20:35
    Police Academy 5: Assignment Miami Beach
    22:10
    Rambo: First Blood Part II
  • 20:35
    Kopen Of Slopen?
    21:45
    Luxe Listings Sydney
  • 20:30
    The Hunt for Peter Tobin
    22:45
    Without a Trace
  • 21:21
    Trends Talk
    21:55
    Z-Nieuws
  • 21:20
    De perfecte werkplaats
    22:00
    More Than A Feeling
  • 21:05
    Wordt aangekondigd
    21:30
    Open Vuur
  • 21:00
    The Hairdresser Mysteries
    21:55
    McDonald and Dodds
  • 20:35
    Scandal
    22:25
    Night at the Museum: Battle of the Smithsonian
  • 21:20
    AVROTROS Triviant
    22:10
    NOS Studio Sport Voetbal
  • 20:25
    NPO Doc: De non en de wegwerpkinderen
    21:35
    Vuurtorenverhalen
  • 21:10
    De Witte Man
    21:55
    Sluipschutters