'Axel Gaat Binnen' op de afdeling kinderoncologie van het UZA

dinsdag 12 oktober 2021

Op woensdag 13 oktober verblijft Axel Daeseleire 5 dagen op de afdeling kinderoncologie van het Universitair Ziekenhuis Antwerpen. In Vlaanderen krijgen jaarlijks ongeveer 250 kinderen te maken met kanker. De overlevingskansen zijn 70 à 80% wat een hoopvol cijfer is.

De meest voorkomende ziekte is leukemie, gevolgd door hersentumoren en lymfeklierkanker. Axel ontmoet er mama Jolien en haar dochter Marie-Lou die vandaag op bloedcontrole komen. De kleine dappere Marie-Lou is slechts 2,5 jaar en is al anderhalf jaar in behandeling voor leukemie. Bij verpleegster Diane weet ze als geen ander wat haar te wachten staat maar ze ondergaat alles met een ongelooflijk enthousiasme.


Bekijk hier de preview:


Axel kijkt er vol ongeloof naar: 'Onwaarschijnlijk! Als je spelend door het leven kunt gaan, ben je een gelukkig mens. En daar staat geen leeftijd op. Dat kindje lift haar moeder op in deze super moeilijke en emotionele periode, dat is ongelooflijk mooi en moedig.' Het personeel doet er alles aan om het verblijf van de kinderen én hun ouders zo aangenaam mogelijk te maken. Zo wandelen er twee echte mini-pony’s in de gangen die zorgen voor knuffeltherapie, of komt Ivo, de ballonnenman, wekelijks de meest gekke figuurtjes maken voor de jonge patiëntjes.
        
Samira komt vandaag met haar dochter Axelle naar het ziekenhuis. Het meisje had een gezwel op haar lever van 13 op 15 cm, wat uitzonderlijk groot is voor een kind van drie jaar. De chemo lijkt aan te slaan maar de kanker is zo agressief dat de kans op herval aanwezig blijft. Maar daar denkt Axelle niet aan: van zodra ze bekomen is van haar chemokuur wil ze al meteen terug in de gangen racen met Axel.
        
Axel maakt ook kennis met vader Gerry en zijn zoon Gianni bij wie 5 maanden geleden een grote hersentumor werd ontdekt. Omdat zijn haar door de chemo was uitgevallen, hebben zijn papa, oom en neefjes ook hun haar afgeschoren om hem te steunen. 'Mijn mama wou dat ook doen, maar ze mocht niet van mij', lacht Gianni.

'Axel Gaat Binnen', woensdag 13 oktober om 21.40 uur bij VTM en VTM GO.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Kotmadam Sergeant' - Farzad (VTM)

De examens zijn volop bezig en de studenten moeten het even zonder hun kotmadam stellen. Ingeborg moedigt hen vanop afstand aan. En terwijl de drukte Maxim te veel wordt, lijkt Fauve de liefde te vinden.

'Kotmadam Sergeant', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:45
    VRT NWS Villa Politica
    02:05
    Journaallus
  • 23:00
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:20
    De Verraders
    01:10
    NYPD Blue
  • 00:55
    Geen uitzending
    11:20
    MasterChef Australië
  • 01:25
    The Big Bang Theory
    01:20
    Geen uitzending
  • 01:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:45
    Joe
    05:10
    Abracadabra and a Christmas Miracle
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:20
    Zeg Eens Euh
    02:05
    De Tafel van Gert
  • 01:45
    How to Get Away With Murder
    02:45
    Geen uitzending
  • 01:25
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 00:45
    Masterchef New Zealand
    01:55
    A Place in the Sun
  • 01:25
    Geen uitzending
    07:05
    Without a Trace
  • 01:11
    Trends Talk
    00:25
    Herhalingslus
  • 01:46
    Simple diy
    01:58
    Zo doe je het!
  • 01:35
    Lekker Messy
    02:15
    De Zomerkeuken
  • 01:20
    Harry Wild
    02:15
    London Kills
  • 01:10
    Burn Notice
    01:50
    Below Deck Down Under
  • 01:10
    Het verhaal van Nederland - Amsterdam
    02:10
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:10
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:55
    Van Roosmalen & Groenteman
    01:55
    Too Good To Be True