'Axel Gaat Binnen' in het afkickcentrum

Op maandag 28 september brengt 'Axel Gaat Binnen' om 21.55 uur verslag uit van Axel Daeseleires verblijf in het afkickcentrum in Sleidinge.
Axel sprokkelt levensverhalen op de afdelingen 'crisistoxicomanie', waar mensen geholpen worden die met een verslaving kampen, en op 'dubbele diagnose' waar verslaafden ook een psychische problematiek hebben.
Op de afdeling 'dubbele diagnose' verblijft de 33-jarige Timothy. Hij werd 19 maanden geleden geïnterneerd. Het was dat, of 2 jaar cel. Zijn levensverhaal maakt indruk op Axel. 'Toen ik 7 was, heb ik voor het eerst een sigaret gerookt, op 9 jaar heb ik voor het eerst heroïne gebruikt, samen met een oudere heroïneverslaafde die me dat aanbood', vertelt Timothy. 'Op mijn 12de kreeg ik mijn eerste spuit cocaïne van hem. Ik mag dan wel maar 12 geweest zijn, ik wist goed waar ik mee begon toen.' Timothy was verslaafd van zijn 17de tot zijn 30ste en is ondertussen succesvol van de drugs af. 'Dit verblijf hier heeft mij goed gedaan. Ik verlaat het afkickcentrum elk weekend om naar mijn ouders te gaan, ik kan het aan iemand te zien drinken, ik kan iemand een joint zien roken, het doet me allemaal niets meer. Mijn vrijheid is het allerbelangrijkste.'
Ook de 44-jarige Gunther werd geïnterneerd. 'Ik zit hier tegen mijn goesting, ja', zegt de man. 'Ik ben een gevaar voor de maatschappij zeggen ze. Ik heb ooit tegen een politieman mijn gedacht gezegd, en dat mag je hier niet in België blijkbaar.' Axel wil weten hoe Gunther dan 'uit zijn krammen is geschoten' en hoe het zit met illegaal gebruik.
Axel Daeseleire: 'Foute vrienden, een relatiebreuk, gezondheidsproblemen, een familielid dat overleden is,... zoveel zaken kunnen blijkbaar een aanleiding zijn om een verslaving te ontwikkelen. Ik heb hier geleerd dat werkelijk iedereen aan drank en drugs verslaafd kan raken, als de omstandigheden in het leven tegenzitten.'
Op de afdeling 'crisistoxicomanie' ontmoet Axel Tommy (48), die er sinds 2 dagen verblijft. Opnieuw verblijft, want Tommy was er 10 dagen geleden ook al maar heeft zich laten meeslepen door vrienden en herviel. Zijn dochters zijn zijn grootste motivatie. 'Ze zijn boos op me, voor hen is het belangrijk dat ik helemaal afkick van de heroïne, anders kan ik hen kwijt raken.' Axel polst of hem dat stress geeft of positieve kracht.
Ook Luigi (41) is hier op eigen initiatief. Hij is reeds 20 jaar verslaafd aan heroïne en raakt er maar niet van af. 'De grootste fout van mijn leven is dat ik drugs geprobeerd heb, ik had dat nooit mogen doen. Ik heb al meerdere opnames gedaan maar toen was ik nog niet zo gemotiveerd als nu. Nu denk ik: ik ben 41 jaar, nù is het het moment, nu moet ik er iets aan doen voor mijn leven voorbij is.'
Axel Daeseleire zoekt ex-drugsverslaafde Timothy op, die ondertussen alleen woont in 'Axel Gaat Buiten' bij VTM GO
In 'Axel Gaat Binnen' zat de 33-jarige Timothy nog op de afdeling dubbele diagnose in Sleidinge, nu woont bij begeleid alleen, recht tegenover het afkickcentrum. In 'Axel Gaat Buiten', op maandag 28 september bij VTM GO, bezoekt Axel Daeseleire hem in zijn nieuwe omgeving, in zijn nieuwe kamer en ontdekt hoe het nu met hem gaat. Daarna neemt Axel Timothy mee naar Level Up in Gent waar je een virtual reality ervaring kan beleven.
'Axel Gaat Binnen', maandag 28 september om 21.55 uur bij VTM. Ook te (her)bekijken op VTM GO.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Raven van Dorst met X in paspoort reist door het Amerika van Trump in nieuw seizoen 'Nachtdieren USA'
- Reboot van 'Buffy the Vampire Slayer' geschrapt
- National Geographic viert 100 jaar Sir David Attenborough
- Britt Van Marsenille en Dieter Vanoutrive zijn terug met 'Kunnen We Overeenkomen?'
- Ramon Brugman keert terug op 24Kitchen met 'Ramon's Zoete Keuken'
- Geen Boekenweek zonder 'Eus' Boekenclub'
- Kefah Allush ontmoet overal ter wereld sterke vrouwen in EO-serie 'De vrouwen van...'
- 'Radar' maandag over babbeltrucs, een wonderscan en de LOI
- Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië: 'Ik ga moeten spauwen'
- 'Ik wil méér!': Jury 'So You Think You Can Dance' wordt overspoeld door danstalent
- Hans Zimmer elfde jaar op rij populairste componist 'NPO Filmmuziek Top 400'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Castricum
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Muziek voor iedereen: AVROTROS Klassiek in actie voor Leerorkest
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice'
Kijktip van de dag

Op 1 juli 2010 wordt Brenda Rollier in Stekene dood aangetroffen, hangend aan een hondenleiband. De politie spreekt van zelfdoding, maar haar familie verdenkt echtgenote Cindy. Drie jaar later komt de gruwelijke waarheid aan het licht.
'Moordzaken: Liefde is geen alibi', om 21.50 uur op VTM.



































