Axel Daeseleire laat zijn emoties de vrije loop tijdens therapie in 'Axel Gaat Binnen'

Op woensdag 22 september om 21.45 uur bij VTM stapt Axel Daeseleire het grootste psychiatrisch centrum van België binnen: Asster in Sint-Truiden. Hij zal er 5 dagen en 4 nachten meeleven op de afdeling Nova waar een tiental patiënten verblijven die kampen met angst- en persoonlijkheidsstoornissen en vaak last hebben van een depressie.
Het worden 5 intense dagen en Axel is zwaar onder de indruk van de verhalen die hij er te horen krijgt.
Voor de patiënten is het naast de zorg belangrijk dat ze zich zowel sportief en recreatief kunnen uiten, dit om hun psychische problemen beter te kunnen aanpakken. Axel neemt met enkele patiënten van zijn afdeling deel aan een creatieve therapie met klei. Aan de hand van de gemaakte werken, komen er veel verhalen en emoties los. Zoals bij Sabine: 'Mijn kunst is blijkbaar niet zo goed, maar dit beeldt een hart uit, met een heel zwaar beschadigde kant met diepe kerven, en een andere kant met littekens.'
Ook bij Axel komen er tijdens het boetseerwerk onverwachts gevoelens naar boven: 'Dit gaat over het laatste jaar met alle maatregelen die werden opgelegd. Ik heb mij dikwijls alleen en afgezonderd gevoeld van mijn naasten en vrienden. De onkunde om contact te maken is eigenlijk de grondslag van wat ik geprobeerd heb duidelijk te maken.' De therapeute wil weten wat het met hem deed om dit te maken? Axel krijgt het heel erg moeilijk: 'Oh, let’s not go there… Het maken zelf vond ik na verloop wel fijn, maar je moet bewust naar de kern van die emoties en dat maakt natuurlijk wat los.'
Axel maakt vervolgens kennis met Maureen. Hun gesprek neemt een onverwachte wending wanneer Maureen in shock geraakt bij het vertellen van haar verhaal: ze werd zowel door haar vader als door haar stiefvader seksueel misbruikt en mishandeld, vanaf dat ze 6 à 7 jaar was, tot haar 14 jaar. Op haar 16de heeft ze een poging tot zelfmoord ondernomen. De vriend van haar moeder werd vervolgd, kreeg 15 jaar gevangenisstraf en is inmiddels vrij, zij kreeg levenslang. Tegen haar vader werd nooit klacht ingediend.
Na zijn verblijf in Asster blikt Axel terug: 'Deze vijf dagen hebben indruk op mij gemaakt. Ik ben iedereen dankbaar die de moed had om zijn of haar verhaal met mij te delen. Ik wens alle patiënten een spoedig herstel zodat ze hun leven op een rustige en veilige manier kunnen verder zetten.'
'Axel Gaat Binnen', woensdag 22 september om 21.45 uur bij VTM. De afleveringen van 'Axel Gaat Binnen' zijn ook te (her)bekijken op VTM GO.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Jesse Klaver, Britt Dekker en John de Bever te gast in 'Vier Linkerhanden' met Wilfred Genee
- Roxeanne Hazes, Nick Schilder, Jim Bakkum, Diggy Dex en Zoë Livay in eerste editie van 'Nationale Lichtjesavond'
- Mis de start van 'Expeditie Robinson 2026' niet
- 'Kamp Fly': Acht jongeren op avontuur met Tom Waes en Fly
- 'Over De Oceaan'-bemanning ontdekt nieuwe zeilboot: 'Kleiner dan gedacht!'
- Dit zie je deze week in 'Florentina'
- Dit zie je deze week in 'Thuis'
- Dit zie je deze week in 'Familie'
- Play Sports zet je op de eerste rij bij Bayern München – Borussia Dortmund
- Viktor en Sarah tonen de werf van hun nieuwe huis in 'De Verhulstjes'
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
- 'Qmusic Top 40 Live' brengt The Bausa, The Opposites en Suzan & Freek samen in Rotterdam Ahoy
- Libelle krijgt eigen radiozender: dit mag je vanaf 1 december verwachten
- Barend van Deelen, Wijnand Speelman en nieuwkomer Nellie Benner in Glazen Huis
- Samen op stap voor een warmere kerst: JOE lanceert De Grote Pakjestocht
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'?
Kijktip van de dag

Aan het begin van zijn vierde jaar op Zweinstein wordt Harry Potter door de Vuurbeker uitgekozen om zijn school te vertegenwoordigen op een belangrijk tovertoernooi. Hij moet het in allerlei gevaarlijke proeven opnemen tegen de beste studenten van drie verschillende tovenaarsscholen. Gelukkig kan hij zoals altijd rekenen op de steun van zijn beste vrienden Hermelien Griffel en Ron Wemel. Ondertussen begint ook de kracht van zijn aartsvijand Voldemort toe te nemen.
'Harry Potter and the Goblet of Fire', film uit 2005 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.




































