Axel Daeseleire laat zijn emoties de vrije loop tijdens therapie in 'Axel Gaat Binnen'

dinsdag 21 september 2021

Op woensdag 22 september om 21.45 uur bij VTM stapt Axel Daeseleire het grootste psychiatrisch centrum van België binnen: Asster in Sint-Truiden. Hij zal er 5 dagen en 4 nachten meeleven op de afdeling Nova waar een tiental patiënten verblijven die kampen met angst- en persoonlijkheidsstoornissen en vaak last hebben van een depressie.

Het worden 5 intense dagen en Axel is zwaar onder de indruk van de verhalen die hij er te horen krijgt.


Voor de patiënten is het naast de zorg belangrijk dat ze zich zowel sportief en recreatief kunnen uiten, dit om hun psychische problemen beter te kunnen aanpakken. Axel neemt met enkele patiënten van zijn afdeling deel aan een creatieve therapie met klei. Aan de hand van de gemaakte werken, komen er veel verhalen en emoties los. Zoals bij Sabine: 'Mijn kunst is blijkbaar niet zo goed, maar dit beeldt een hart uit, met een heel zwaar beschadigde kant met diepe kerven, en een andere kant met littekens.'

Ook bij Axel komen er tijdens het boetseerwerk onverwachts gevoelens naar boven: 'Dit gaat over het laatste jaar met alle maatregelen die werden opgelegd. Ik heb mij dikwijls alleen en afgezonderd gevoeld van mijn naasten en vrienden. De onkunde om contact te maken is eigenlijk de grondslag van wat ik geprobeerd heb duidelijk te maken.' De therapeute wil weten wat het met hem deed om dit te maken? Axel krijgt het heel erg moeilijk: 'Oh, let’s not go there… Het maken zelf vond ik na verloop wel fijn, maar je moet bewust naar de kern van die emoties en dat maakt natuurlijk wat los.'


Axel maakt vervolgens kennis met Maureen. Hun gesprek neemt een onverwachte wending wanneer Maureen in shock geraakt bij het vertellen van haar verhaal: ze werd zowel door haar vader als door haar stiefvader seksueel misbruikt en mishandeld, vanaf dat ze 6 à 7 jaar was, tot haar 14 jaar. Op haar 16de heeft ze een poging tot zelfmoord ondernomen. De vriend van haar moeder werd vervolgd, kreeg 15 jaar gevangenisstraf en is inmiddels vrij, zij kreeg levenslang. Tegen haar vader werd nooit klacht ingediend.

Na zijn verblijf in Asster blikt Axel terug: 'Deze vijf dagen hebben indruk op mij gemaakt. Ik ben iedereen dankbaar die de moed had om zijn of haar verhaal met mij te delen. Ik wens alle patiënten een spoedig herstel zodat ze hun leven op een rustige en veilige manier kunnen verder zetten.'

'Axel Gaat Binnen', woensdag 22 september om 21.45 uur bij VTM. De afleveringen van 'Axel Gaat Binnen' zijn ook te (her)bekijken op VTM GO.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

April 1912. De Titanic verlaat de haven van Queenstown. Meer dan 2.000 passagiers zullen de overtocht over de Atlantische Oceaan meemaken. Het vaartuig is voor velen het schip der dromen, maar de jonge Rose beschouwt de Titanic als een slavenschip dat haar geketend terug naar huis terug zal brengen. Om de financiële problemen van haar ouders op te lossen is ze immers verplicht om met de rijke Cal te trouwen. Rose houdt niet van haar verloofde en besluit overboord te springen.

'Titanic', film uit 1997 met Kate Winslet en Leonardo DiCaprio, om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    02:05
    Het weer
  • 01:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:30
    Geen uitzending
    06:05
    Kabouter Plop
  • 01:30
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
    00:50
    Geen uitzending
  • 01:25
    Geen uitzending
    02:00
    How I Met Your Mother
  • 00:50
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 01:30
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 01:35
    Geen uitzending
    06:55
    This Is Us
  • 02:00
    Blue Bloods
    02:00
    Highway Thru Hell
  • 01:55
    Gold Coast Ocean Rescue
    02:25
    Geen uitzending
  • 02:05
    Geen uitzending
    07:20
    Without a Trace
  • 00:13
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 02:00
    De Branche-Expert
    00:00
    Oh What A Night
  • 02:10
    De Garde van Gert
    02:15
    Peppe's Toscane
  • 01:55
    Outrageous
    02:15
    Lynley
  • 02:00
    Below Deck
    03:15
    Grey's Anatomy
  • 01:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    02:05
    NOS Studio Sport
  • 01:50
    Café Kockelmann
    02:10
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    02:10
    EenVandaag