Axel Daeseleire bezoekt woensdag het meest luxueuze woonzorgcentrum van het land

dinsdag 5 oktober 2021

Woensdag bij VTM neemt Axel Daeseleire zijn intrek in het meest exclusieve woonzorgcentrum van het land: Belle Epoque in het mondaine Knokke. In het centrum verblijven momenteel 32 ouderen.

Er zijn 72 kamers beschikbaar maar die zijn niet allemaal bezet en dat zal waarschijnlijk iets te maken hebben met het prijskaartje. Een standaardkamer kost er 115 euro per dag, een suite varieert tussen 169 en 229 euro per dag, alles inbegrepen. Het ontbijt wordt op de kamer geserveerd omdat er rekening wordt gehouden met het ritme van de bewoners. De directrice licht toe: 'Er zijn nu eenmaal vroege vogels en mensen die liever wat uitslapen'. Dat klinkt als muziek in de oren van Axel: 'Wat het ontbijt betreft, ik ben type 2', lacht hij.


Axel maakt kennis met de 88-jarige Georges, een gewezen Sabena piloot, die nog maar twee maanden in Belle Epoque woont. Ondanks alle luxe mist hij zijn vrouw die hem na 25 jaar huwelijk verliet voor een rijke Amerikaan. Hij heeft duidelijk nog veel hartzeer van de breuk met haar. Zijn valies staat klaar want zodra hij kan, wil hij naar Amerika om haar terug te zien. Ook Axel gaat hij missen, waarna Axel hem een belofte doet.


De directrice brengt Axel naar de gesloten afdeling waar ouderen verblijven die kampen met dementie. Stefaan brengt elke dag een bezoek aan zijn demente moeder die al een paar maanden in Belle Epoque verblijft: 'Elke glimlach die we haar kunnen geven, is belangrijk. En ik vermoed dat zij glimlacht omdat ze tevreden is.'

Axel ontmoet er ook het koppel Boxy, ze zijn bijna 70 jaar getrouwd. De heer Boxy (97) is oprichter van de Kredietbank, het huidige KBC en wanneer Axel polst of hij van Antwerpen is, is de verontwaardiging enorm: 'Kortrijk alstublieft! Dat is het grootste affront dat ze mij kunnen aandoen, is denken dat ik van Antwerpen ben! Dat zijn allemaal dikke koppen!' Ze hebben elkaar in 1945 leren kennen, op het bal van de Bevrijding, en zijn na al die tijd nog steeds gelukkig samen. 'De vlam is eruit, maar de liefde bestaat nog.'

Na vijf dagen blikt Axel terug: 'Ik kan niet ontkennen dat ik heb genoten van de luxe, maar het zijn de mensen die ik me het meest zal herinneren, zonder enige twijfel. Wat je hebt met luxe, dat is dat je dat snel gewoon wordt, maar de eenzaamheid doorbreken, dat maakt de highlight van hun dag. En dat is voor iedereen hetzelfde, arm of rijk.'

'Axel Gaat Binnen', woensdag 6 oktober om 21.40 uur bij VTM. De afleveringen van 'Axel Gaat Binnen' zijn ook te (her)bekijken op VTM GO.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Voice van Vlaanderen' - Laura Tesoro (VTM)

Het tiende seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' barst los. Coaches Koen, Mathieu, Laura en Joost brengen de sfeer er meteen in met een knallend openingsnummer. Zodra de stoelen draaien, begint de strijd tussen de coaches pas écht.

'The Voice van Vlaanderen', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:00
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    18:04
    VRT NWS Update
  • 13:00
    Winterbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 14:15
    Ellie de olifant
    14:20
    Sarah knutselt
  • 14:15
    Wittekerke
    15:25
    Gooische Vrouwen
  • 13:25
    Helicopter ER
    14:20
    De alarmcentrale: pech onderweg
  • 11:45
    Geen uitzending
    14:30
    S.W.A.T.
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:25
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 09:05
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:00
    Geen uitzending
  • 14:10
    Bake Off Vlaanderen
    15:20
    De Tafel van Gert
  • 13:25
    C.S.I. New York
    14:20
    Doc
  • 13:45
    The First 48
    14:40
    Seal Team
  • 14:05
    Lekker Lang Leven
    14:30
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 13:50
    Forensic Files II
    14:20
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:07
    Diy on wheels
    14:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 13:55
    Bon Appetit
    14:50
    Chris Cooks Cymru
  • 13:55
    Sister Boniface Mysteries
    14:50
    Outrageous
  • 14:00
    First Dates Australia
    15:05
    The Equalizer
  • 13:45
    NOS Olympische Winterspelen
    21:30
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 14:15
    De Geknipte Gast
    15:00
    NOS Journaal
  • 14:10
    SamSam
    14:25
    De Smurfen