Axel Daeseleire bezoekt woensdag het meest luxueuze woonzorgcentrum van het land

Woensdag bij VTM neemt Axel Daeseleire zijn intrek in het meest exclusieve woonzorgcentrum van het land: Belle Epoque in het mondaine Knokke. In het centrum verblijven momenteel 32 ouderen.
Er zijn 72 kamers beschikbaar maar die zijn niet allemaal bezet en dat zal waarschijnlijk iets te maken hebben met het prijskaartje. Een standaardkamer kost er 115 euro per dag, een suite varieert tussen 169 en 229 euro per dag, alles inbegrepen. Het ontbijt wordt op de kamer geserveerd omdat er rekening wordt gehouden met het ritme van de bewoners. De directrice licht toe: 'Er zijn nu eenmaal vroege vogels en mensen die liever wat uitslapen'. Dat klinkt als muziek in de oren van Axel: 'Wat het ontbijt betreft, ik ben type 2', lacht hij.
Axel maakt kennis met de 88-jarige Georges, een gewezen Sabena piloot, die nog maar twee maanden in Belle Epoque woont. Ondanks alle luxe mist hij zijn vrouw die hem na 25 jaar huwelijk verliet voor een rijke Amerikaan. Hij heeft duidelijk nog veel hartzeer van de breuk met haar. Zijn valies staat klaar want zodra hij kan, wil hij naar Amerika om haar terug te zien. Ook Axel gaat hij missen, waarna Axel hem een belofte doet.
De directrice brengt Axel naar de gesloten afdeling waar ouderen verblijven die kampen met dementie. Stefaan brengt elke dag een bezoek aan zijn demente moeder die al een paar maanden in Belle Epoque verblijft: 'Elke glimlach die we haar kunnen geven, is belangrijk. En ik vermoed dat zij glimlacht omdat ze tevreden is.'
Axel ontmoet er ook het koppel Boxy, ze zijn bijna 70 jaar getrouwd. De heer Boxy (97) is oprichter van de Kredietbank, het huidige KBC en wanneer Axel polst of hij van Antwerpen is, is de verontwaardiging enorm: 'Kortrijk alstublieft! Dat is het grootste affront dat ze mij kunnen aandoen, is denken dat ik van Antwerpen ben! Dat zijn allemaal dikke koppen!' Ze hebben elkaar in 1945 leren kennen, op het bal van de Bevrijding, en zijn na al die tijd nog steeds gelukkig samen. 'De vlam is eruit, maar de liefde bestaat nog.'
Na vijf dagen blikt Axel terug: 'Ik kan niet ontkennen dat ik heb genoten van de luxe, maar het zijn de mensen die ik me het meest zal herinneren, zonder enige twijfel. Wat je hebt met luxe, dat is dat je dat snel gewoon wordt, maar de eenzaamheid doorbreken, dat maakt de highlight van hun dag. En dat is voor iedereen hetzelfde, arm of rijk.'
'Axel Gaat Binnen', woensdag 6 oktober om 21.40 uur bij VTM. De afleveringen van 'Axel Gaat Binnen' zijn ook te (her)bekijken op VTM GO.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VTM zoekt nieuw zangtalent: schrijf je nu in voor 'The Voice van Vlaanderen' 2027
- Koppels strijden om een ton in 'De Staatsloterij Show' op SBS6
- Omroep ZWART en BNNVARA lanceren 'Die Andere Late Night'
- Nieuw gezicht Robèrt van Beckhoven vormt ij(s)ersterk duo met Miljuschka op 24Kitchen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- 'Wacht… kussen zij echt?' Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance'
- Wat schaft de pot in 'Dagelijkse Kost'?
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Ziggo Sport pakt uit voor kampioenskraker El Clásico: Barcelona - Real Madrid
- Deze onderwerpen hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Groeiend succes voor Kai Merckx op JOE: extra show op vrijdagochtend
- Qmusic brengt K3 en Donnie samen voor het Foute Anthem van 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7'
Kijktip van de dag

Nog veertien dansers, of zeven duo's, zijn in de running. Van een zwoele paso doble tot een klassieke Weense wals: iedereen geeft het beste van zichzelf. De dansers trekken ook naar Carré in Amsterdam voor een inspirerend bezoek aan de musical 'West Side Story'.
'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.



































