Artiesten brengen ode aan 40 jaar Clouseau in 'Liefde voor Muziek'

Ze waren al te zien in het legendarische seizoen met het hoverboard en de bottle flip, maar nu zijn Koen en Kris Wauters klaar om zich een tweede keer te laten verrassen in 'Liefde voor Muziek'.
Op dinsdag 2 april staan de songs van Clouseau centraal. Met 40 muzikale jaren op de teller hoeft het niet te verbazen dat de broers door hun collega’s bestempeld worden als 'legendarisch', 'iconen' of 'een instituut'. Ze grasduinden in het meest uitgebreide repertoire van dit seizoen en doen hun eigen ding met de allergrootste hits en één verborgen parel uit de Clouseau-geschiedenis.
Die verborgen parel komt van Koens poulain Laura Tesoro. Zij koos voor Stil, een song van de meest recente Clouseau-plaat. ''Wist ik veel dat stil zo stil kon zijn': wat een zin', beschrijft Laura. 'Ik denk dat ik dit de mooiste Clouseau-tekst vind die ik ooit heb gelezen.' Haar straffe versie maakt Koen letterlijk stil. 'Dit nummer vertegenwoordigt een jaar uit mijn leven', vertelt Koen. 'Ik ben gescheiden, je zit thuis in een groot huis en de allereerste keer dat de kinderen bij Valerie waren, dat is akelig. Ik dacht toen letterlijk: ik wist niet dat stil zo stil kon zijn. Jouw ouders zijn ook uit elkaar, jij hebt het van de andere kant gezien.'
Even stil wordt het tijdens de song van K3: Vanbinnen. 'De originele boodschap is er één die wij als K3 supercool vinden: over jezelf zijn, dat iedereen mooi is op zijn manier. Daar zijn we afgebleven. Wij zijn voor een ander verhaal gegaan', vertelt Hanne. 'Wij hebben het letterlijk genomen, dat diep vanbinnen nog altijd de mensen zitten die we ooit verloren zijn. Voor hen zingen we nu dit liedje', vult Marthe aan. Jasper raakt op zijn beurt een gevoelige snaar met Domino, waarin hij zijn loepzuivere stem extra in de verf zet met een stukje klassieke 'Mozart en zo'. Suzan & Freek gaan voor een hit die ook in Nederland een klassieker werd en daar als enige Clouseau-song ooit op nummer 1 stond: Passie.
Het contrast met Regi kan niet groter zijn. Hij neemt Ik Wil Niet Dat Je Weggaat onder handen en doet dat zoals het hem betaamt: met een '100% volle gas Regi'-versie die Koen en Kris uit hun zetel blaast. 'Ik ben in shock! Ik ben gewoon in shock! Ik wist niet dat dit kon', reageert Kris met open mond. Ook Tourist LeMC stapt af van het origineel en maakt een vette hiphop-song van Brommer. Johannes liet zich bij zijn keuze voor Oker inspireren door zijn vriendin en de Gorki-sound die hij in het nummer hoort. Stan ging op zoek naar een lied 'over respect en hoeveel mooier de wereld zou zijn als we wat liever en verdraagzamer tegen elkaar zouden zijn'. Hij vond dat in De Tegenpartij. 'Het nummer begint met één bepaalde noot, die is genoeg gespeeld en die gaan we niet doen. Al de rest wel', teast Stan, die volgens Jasper uitpakt met U2-vibes.
Koen en Kris sluiten de avond in schoonheid af met hun 'Liefde voor Muziek'-klassieker 'Ik Wil Je Terug'.
'Liefde voor Muziek', dinsdag 2 april om 20.40 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Malou Petter is terug bij de NPO als presentator 'EenVandaag'
- Pathé vertoont nieuwe HBO Original 'A Knight at the Seven Kingdoms' vier dagen voor release
- 'Brieven aan Hueting': over de getuigenissen die Nederland niet wilde horen
- Tom Hanks maakt zijn debuut op The HISTORY Channel met documentaire over Tweede Wereldoorlog
- Topaffiche voor de MIA's 2025 met onder meer Pommelien Thijs en Zwangere Guy
- EK Handbal 2026 mannen exclusief live bij Ziggo Sport
- Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord in 'Dealen met Coke'
- 'Mysteriejagers' zoekt verder: wie heeft het gedaan?
- Van succesvol hersteltraject tot onbenutte tweede kansen dinsdag in 'De Rechtbank'
- Dit zijn de bekende Vlamingen voor de tweede week van ‘De Dag van Vandaag’
- Componist der Nederlanden Camiel Jansen co-presentator NPO Klassiek-programma 'Podium'
- NPO 3FM en NPO FunX vieren 40 jaar Eurosonic Noorderslag
- Chaos bij Qmusic: verboden woord 'beetje' zorgt direct voor ongekende reeks versprekingen
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Maarssen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden -
Ontdek de officiële trailer van 'Megan', seizoen 2 -
Dit is de eerste afvaller van 'Bestemming X' -
Elodie Gabias leert het vakjargon van urologie in 'Een Echte Job' -
Vanaf maandag is 'Florentina' je nieuwe afspraak bij VTM -
Aster in 'Bestemming X': 'Dit zijn mijn twee finalisten' -
VTM Series brengt adrenaline van ER terug -
Eindelijk ontmaskerd! King Krab, wie ben je echt?
Kijktip van de dag

De crew staat voor een bijzondere uitdaging: een vlucht met de Rode Duivels. Ze moeten 118 maaltijden serveren in slechts één uur tijd. Alsof dat niet volstaat, zorgt code oranje voor zware turbulentie. Voor de crew altijd een echte beproeving.
'Welkom aan Boord', om 20.40 uur op VTM.



































