Artiesten brengen ode aan 40 jaar Clouseau in 'Liefde voor Muziek'

Ze waren al te zien in het legendarische seizoen met het hoverboard en de bottle flip, maar nu zijn Koen en Kris Wauters klaar om zich een tweede keer te laten verrassen in 'Liefde voor Muziek'.
Op dinsdag 2 april staan de songs van Clouseau centraal. Met 40 muzikale jaren op de teller hoeft het niet te verbazen dat de broers door hun collega’s bestempeld worden als 'legendarisch', 'iconen' of 'een instituut'. Ze grasduinden in het meest uitgebreide repertoire van dit seizoen en doen hun eigen ding met de allergrootste hits en één verborgen parel uit de Clouseau-geschiedenis.
Die verborgen parel komt van Koens poulain Laura Tesoro. Zij koos voor Stil, een song van de meest recente Clouseau-plaat. ''Wist ik veel dat stil zo stil kon zijn': wat een zin', beschrijft Laura. 'Ik denk dat ik dit de mooiste Clouseau-tekst vind die ik ooit heb gelezen.' Haar straffe versie maakt Koen letterlijk stil. 'Dit nummer vertegenwoordigt een jaar uit mijn leven', vertelt Koen. 'Ik ben gescheiden, je zit thuis in een groot huis en de allereerste keer dat de kinderen bij Valerie waren, dat is akelig. Ik dacht toen letterlijk: ik wist niet dat stil zo stil kon zijn. Jouw ouders zijn ook uit elkaar, jij hebt het van de andere kant gezien.'
Even stil wordt het tijdens de song van K3: Vanbinnen. 'De originele boodschap is er één die wij als K3 supercool vinden: over jezelf zijn, dat iedereen mooi is op zijn manier. Daar zijn we afgebleven. Wij zijn voor een ander verhaal gegaan', vertelt Hanne. 'Wij hebben het letterlijk genomen, dat diep vanbinnen nog altijd de mensen zitten die we ooit verloren zijn. Voor hen zingen we nu dit liedje', vult Marthe aan. Jasper raakt op zijn beurt een gevoelige snaar met Domino, waarin hij zijn loepzuivere stem extra in de verf zet met een stukje klassieke 'Mozart en zo'. Suzan & Freek gaan voor een hit die ook in Nederland een klassieker werd en daar als enige Clouseau-song ooit op nummer 1 stond: Passie.
Het contrast met Regi kan niet groter zijn. Hij neemt Ik Wil Niet Dat Je Weggaat onder handen en doet dat zoals het hem betaamt: met een '100% volle gas Regi'-versie die Koen en Kris uit hun zetel blaast. 'Ik ben in shock! Ik ben gewoon in shock! Ik wist niet dat dit kon', reageert Kris met open mond. Ook Tourist LeMC stapt af van het origineel en maakt een vette hiphop-song van Brommer. Johannes liet zich bij zijn keuze voor Oker inspireren door zijn vriendin en de Gorki-sound die hij in het nummer hoort. Stan ging op zoek naar een lied 'over respect en hoeveel mooier de wereld zou zijn als we wat liever en verdraagzamer tegen elkaar zouden zijn'. Hij vond dat in De Tegenpartij. 'Het nummer begint met één bepaalde noot, die is genoeg gespeeld en die gaan we niet doen. Al de rest wel', teast Stan, die volgens Jasper uitpakt met U2-vibes.
Koen en Kris sluiten de avond in schoonheid af met hun 'Liefde voor Muziek'-klassieker 'Ik Wil Je Terug'.
'Liefde voor Muziek', dinsdag 2 april om 20.40 uur bij VTM.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Goedenavond Nederland' terug op NPO 1: afscheid voor Welmoed Sijtsma, entree voor Frank van Leeuwen
- Celien Hermans bezorgt kijkers kippenvel met eerbetoon aan mama Margriet tijdens ‘Vlaanderen Feest’
- 'SOS Piet'-icoon Piet Huysentruyt krijgt Vlaams ereteken
- Oproep! Waag jij je kans als kandidaat in 'Blokken'?
- AVROTROS maakt nieuw seizoen van 'Dag & Nacht'
- Nieuwe reeks 'MAX Vakantieman': tips, trends en valkuilen voor vakantiegangers
- 'De weg naar Fenix': documentaire over de totstandkoming van dit kunstmuseum over migratie
- De 'Au Pairs' krijgen het moeilijker in Canada
- Liefde kent geen hokjes in 'B&B Zoekt Lief': Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit
- Van Kempense koeien tot Damse zwanen: wie wint de bedjesstrijd in 'Met Vier In Bed'?
- 'Dijkstra & Evenblij Ter PlekkeBar' vanuit Biertje in Hellevoetsluis
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- JOE Parad’ice Beach schiet uit de startblokken met knallend optreden van Milk Inc.
- Annemiek van Vleuten opent 'NPO Radio 1 Tourcafé'
- Luistercijfers: Hoogste marktaandeel ooit voor radiozenders DPG Media
Multimedia SPOTLIGHT
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+
Kijktip van de dag

Billie heeft een gitaar gekregen voor zijn verjaardag en heeft een bandje opgericht met Saartje. Boma werpt zich op als manager. Billie en Saartje moeten van school een BV interviewen, en Billie heeft Jan Leyers uitgenodigd. Boma vindt dit een goede gelegenheid om professioneel advies te vragen. De dames zijn in alle staten door het nakende bezoek. Carmens frituur heeft niet genoeg meer te doen. Er moet dringend naar nieuwe klanten worden gezocht.
'FC De Kampioenen', om 20.15 uur op VRT 1.



































