Arnout Hauben maandag in het spoor van Joseph Abbeel

Vroeger was de wereld groter dan vandaag. Reizen was moeilijker en avontuurlijker. Wie vertrok, kwam misschien nooit meer terug. In het nieuwe avontuurlijke reisprogramma 'De Helden van Arnout' treedt Arnout Hauben in de voetsporen van Belgen die ooit het grote avontuur hebben opgezocht, mensen die we nu nog nauwelijks of helemaal niet meer kennen.
Zij trokken weg onder de kerktoren en kozen voor een onzeker bestaan in de wijde wereld. Het waren gewone mensen, en toch hebben zij uitzonderlijke prestaties neergezet. Toen Arnout Hauben hun dagboeken en brieven ontdekte, ging zijn jongenshart sneller slaan en besloot hij om ze een voor een achterna te reizen, soms eeuwen later, op zoek naar hun verhaal.
Met cameraman Jasper Stoefs aan zijn zijde volgt Arnout onder anderen een missionaris die op bezoek ging bij de Plathoofdindianen in de Rocky Mountains. De slag om Moskou maakt hij mee met een soldaat van Napoleon – in de sneeuw en de ijzige kou. Hij reist naar Mongolië in het spoor van een dertiende-eeuwse Vlaming die een speciale boodschap had voor de Mongoolse heerser Khan. En op al zijn avontuurlijke tochten praat hij met passanten, omwonenden en bevoorrechte getuigen. Want de geschiedenis leeft voort, in elk van ons.
Naast de televisiereeks komt er ook het boek 'De Helden van Arnout'. Hiervoor werkte Arnout Hauben samen met Eric Rinckhout, voormalig cultuurredacteur bij De Morgen en auteur van twee boeken over Willem Elsschot.
Aflevering 1: Vertrekt uit Vrasene
Arnout en cameraman Jasper starten hun avontuur in Vrasene. Daar was twee eeuwen geleden de spanning te snijden toen de lotelingen werden bekendgemaakt voor het leger van Napoleon. Ook de naam van Joseph Abbeel wordt getrokken. Omdat hij erg groot is, komt hij terecht bij de carabiniers te paard. Met die elite-eenheid is hij erbij wanneer Napoleon Rusland binnenvalt. Zijn dagboek is het ontnuchterende relaas van een uitputtende veldtocht. Want dag na dag wordt duidelijker dat de geplande triomftocht helemaal anders uitdraait. Door de sneeuw trekken Arnout en Jasper weg uit Moskou. Ze volgen de route van het leger van Napoleon dat verslagen de aftocht blies. Ze ontmoeten een oude kolonel met een bijzonder verhaal, doorkruisen ondergesneeuwde slagvelden, maar komen weer op temperatuur door een warm Kozaks onthaal.
Stem: Nico Sturm
'De Helden van Arnout', vanaf maandag 28 augustus om 20.40 uur op Eén.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Najaar 2017: alle plannen, alle zenders! (BE)
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Laatste seizoen van 'Flikken Rotterdam' start vrijdag
- Kijkcijfers: dinsdag 20 oktober 2026
- 'No Yap!' is terug met nieuwe afleveringen: kinderen zoeken zélf uit wat mag, kan en waarom
- Ruben Van Gucht start op 2 november als presentator van 'De Tafel'
- Graaft Femke haar eigen graf? En is dit het einde van Kaat in 'Thuis'?
- Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar in 'De Verraders'
- 'De Zaak Alzheimer' van Erik van Looy in een Amerikaans jasje: 'Memory of a Killer' bij Play
- Hap, slik… en dan? 'Het Klokhuis' volgt de reis van een Broodje Gezond
- Nina Derwael over haar loodzware revalidatie en de pijn op de kinetafel in 'De Operatiekamer'
- Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment
- NPO Klassiek en NPO Start presenteren 'De Gamemuziek Top 50'
- Ga met Radio Veronica mee op Het Nationale Vriendenweekend
- Bart (34) uit Apeldoorn kraakt Het Geluid van Qmusic en wint 36.000 euro
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Utrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'? -
Netflix onthult officiële trailer van animatiefilm 'Steps' -
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels -
Jury grijpt in, in 'Mijn Restaurant' -
Ellen en Matti stoppen het 'Blind Getrouwd'-experiment -
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
-
Bert is Faroek 2.0 in 'De Verraders' -
Ontdek de eerste beelden van de nieuwe 'Fabeltjeskrant' -
Marc Coucke spaart duo's niet in 'Mijn Restaurant' -
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs' -
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps'
Kijktip van de dag

Nina Derwael ontdekt wat er tijdens haar schouderoperatie gebeurde, nadat haar schouder voor de tweede keer uit de kom schoot. Ze blikt terug op de loodzware revalidatie en haar race tegen de klok richting de Olympische Spelen.
'De Operatiekamer', om 22.00 uur op VTM.




































