Andy Peelman arresteert voor de eerste keer in zijn leven een moordverdachte

De tweede aflevering van 'Andy op Patrouille' op dinsdag 22 oktober schetst het bewogen relaas van Andy Peelmans passage in Chesapeake, de tweede grootste stad van de Amerikaanse staat Virginia. Voor het eerst in zijn leven pakt hij er een moordverdachte op bij een bloedstollende actie.
'Ik volg op Instagram een pagina waar altijd berichten worden gepost over politiemensen in Amerika die neergeschoten worden. Als je dan bedenkt dat dat mijn collega's hier elke dag kan overkomen, is dat zeer triestig. Terwijl ze allemaal echt het hart op de goede plaats hebben. Dit zijn topgasten.'
Terwijl deputy Jimmy er vorige week helemaal alleen voor stond in een gebied in Mississippi dat 10 x zo groot is als Brussel, moet Andy nu zijn plaats zoeken in een heel groot team in Chesapeake in de Amerikaanse staat Victoria. Sergeant Duane MacNair leidt een eliteteam van de Sheriff, dat ingezet wordt voor noodoproepen, instaat voor een veilig verkeer, maar vooral voortvluchtige criminelen opspoort. En dat zijn er in Virginia heel wat. Zo krijgt het team van Duane een belangrijke tip over de schuilplaats van een moordverdachte en zijn kompaan. Als ze hen te pakken krijgen, is de kans groot dat ze levenslang achter de tralies vliegen. Alle wagens stellen zich verdekt op in de buurt van het huis. Het geheim van een goeie surveillance zit hem in wachten, nog eens wachten, nòg een beetje geduld tonen, tot le moment suprême: de levensgevaarlijke verdachte in het vizier krijgen en hem ter plekke overmeesteren.
Andy Peelman is zwaar onder de indruk van de arrestatie: 'Dit is het spannendste dat ik ooit heb gedaan. Die gast was met een geladen pistool en een bivakmuts aan het wandelen. Je kan dat gevoel niet beschrijven als je zo iemand tegenhoudt. Die man heeft niets te verliezen. Hij weet dat hij jaren de bak in zal gaan als we hem tegenhouden, dus hij zal er alles aan doen om weg te geraken. Ik ben hier niet goed van, wij hebben een moordenaar van de straat gehaald.'
Het is de eerste moordverdachte die Andy oppakt in z’n leven. Zijn collega’s van Duanes team in Virginia klisten er op 6 maanden tijd al 42.
Ook een tweede primeur viel Andy te beurt in Virginia: hij mag mee op patrouille op één van de Harley Davidsons: 'Hoe cool is dit?! Als dit onderdeel uitmaakt van je job, rondrijden met een Harley Davidson, wauw!'
Nog in 'Andy op Patrouille' gaat Andy mee op zoek naar een man die gezocht wordt voor slagen en verwondingen. Hij probeert een met een groot mes gewapende man te arresteren. En hij schiet te hulp bij een 911 noodoproep wanneer een andere gewapende overvaller wordt gesignaleerd. In Amerika heeft een agent een dienstwapen, een pepperspray én een taser, waarmee je naalden in het lichaam van je slachtoffer schiet die een elektrische schok van 50.000 volt toedienen. Na zo'n schok ben je tijdelijk verlamd. En als je wat ongeluk hebt, komen de tasernaalden, die met kleine weerhaken onder je huid worden geschoten, in je oksel terecht. Dat is exact wat de overvaller overkomt. En die kan er niet mee lachen.
'Andy op Patrouille' in Virginia, dinsdag 22 oktober om 20.35 uur op VTM.
https://vtm.be/
vtm
vtm.be
Meer artikels over VTM
Meer artikels over Banijay Belgium
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'De Mutti’s' op vakantie, en plots kapen 6 bekende Pappi’s hun podcast
- Vanaf vandaag op VRT MAX: Ella Leyers als verpleegkundige Amanda in 'Dag & Nacht' 2
- 'Sergio in Italië': deze 8 BV's ontdekken met Sergio Herman de Italiaanse keuken
- Nieuw seizoen van 'Outback Opal Hunters' op Discovery
- Topchef Timon Michiels krijgt zijn eerste programma 'Meat Timon' op njam!
- Dit zie je in april op de Disney Channels
- Wat schaft de pot in 'Dagelijkse Kost'?
- Dit zie je maandag in 'Radar'
- Ziggo Sport Kick ’t Met On Tour presenteert 'Met Memphis in Brazilië'
- Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance'
- Dit hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' op NPO Radio 1
- The Cats ontvangt NPO Radio 5 Evergreen Award
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- 'FM op 5' viert start Evergreen week van de jaren 60
- Estelle Cruijff en Johnny de Mol luiden weekend in met nieuwe radioshow op Radio Noordzee
Multimedia SPOTLIGHT
-
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen
Kijktip van de dag

Glacioloog Eric Rignot keert samen met zijn zoon terug naar hun woning in Los Angeles die verwoest werd door de bosbranden in 2025. Wanneer wetenschapper Alain Hubert met zijn team in een whiteout terechtkomt, wordt duidelijk hoe onvoorspelbaar het leven op Antarctica is. Klimaatwetenschapper Simon Steffen zet het levenswerk van zijn vader Konrad Steffen rond automatische weerstations verder.
'2050', om 21.15 uur op VRT Canvas.



































