'Andermans Zaken' schiet weer ondernemingen in nood ter hulp

zondag 23 januari 2022
Foto: Eén - © VRT 2022

'Andermans Zaken' is weer helemaal terug met acht nieuwe afleveringen. Net zoals in het eerste seizoen zet Kamal Kharmach zijn missie onverminderd voort: ondernemingen in moeilijkheden helpen.

Hij kan daarbij terugvallen op enkele gekende recepten. Met om te beginnen gepassioneerde ondernemers die Kamals hulp inroepen als laatste redmiddel omdat ze door de bomen het bos niet meer zien.  Vervolgens maakt hij een scherpe analyse en gaat hij maanden samen met de ondernemers aan de slag, met in zijn kielzog een leger aan experten. Dat traject is er één met veel vallen en opstaan, pijnlijke confrontaties en soms heftige, emotionele reacties.


'Andermans Zaken' in coronatijden: een extra uitdaging!
Een programma als 'Andermans Zaken' is in tijden van corona relevanter dan ooit: bedrijven een duwtje in de juiste richting geven is in deze moeilijke en onvoorspelbare tijden een absolute noodzaak. Want ondertussen is de crisis voelbaar geworden in zowat alle sectoren, dus ook bij onze kleine ondernemers die het onderwerp zijn van het programma.

Toch is corona niet het vertrekpunt van de nieuwe reeks: want als een bedrijf zijn activiteiten moet staken door de strenge maatregelen kunnen Kamal, noch zijn leger aan experten, veel impact uitoefenen. Wel vormt de pandemie het kader waarbinnen onze ondernemers vandaag moeten werken. Dat zorgt voor extra grote druk en een heel grote onvoorspelbare factor. In die zin is corona altijd sluimerend aanwezig en zorgt dit voor een extra pigment in de reeks.

Problemen uit onverwachte hoek
En de echte problemen van onze ondernemers? Die komen vaak uit een heel onverwachte hoek. En die bleken ook al voor de coronacrisis aanwezig te zijn. De achterliggende problemen steken vaak de kop op naast de financiële problemen waar elke ondernemer mee kampt.

Enkele voorbeelden: wat als vader en zoon een heel andere visie hebben over hoe hun familiebedrijf gered moet worden? Of wat als angst om te falen ervoor zorgt dat je willens nillens blijft doorgaan, ondanks dat bedrijfskundig alle alarmbellen afgaan? Of wat als je tenslotte stilaan bezwijkt onder de enorme druk als bedrijfsleider en je daardoor je bedrijf en je personeel mee in je val dreigt mee te nemen?

Kamal Kharmach: 'Deze reeks is veel meer dan een tv-programma. Ik sta ermee op en ga ermee slapen. Want een zaak sluiten, blijkt soms een betere piste dan verder doen', vertelt Kamal Kharmach.

Kamal meer onder druk
Nog meer dan in het eerste seizoen zijn de financiële problemen waarmee onze ondernemers kampen precair. Het is vaak vijf óver twaalf. Komt daarbij dat er tijdens de trajecten heel wat onverwachte problemen opduiken die hun situatie nog veel moeilijker maken. En moet Kamal nog meer uit de kast halen om de bedrijven weer op de rails te krijgen. Maar ook dat is geen garantie, waardoor de zaak sluiten soms een slimmere optie blijkt dan verder doen. En dat bezorgt Kamal, als expert én als coach extra druk.

Samen met partners NSZ (Neutraal Syndicaat voor Zelfstandigen), UNIZO (Unie van Zelfstandige Ondernemers), VOKA (Vlaams netwerk voor Ondernemingen en Kamers van koophandel in Alle sectoren) gaat Kamal op zoek naar structurele oplossingen voor deze acht ondernemers.

Aflevering 1: Zetelfabriek Depoorter (24 januari)
Dit verhaal gaat over Samy Depoorter en zijn ouders Jean-Pierre en Noëlla, de drie zaakvoerders van een West-Vlaams familiebedrijf, dat al 43 jaar zetels op maat maakt. Een mooie geschiedenis met een mooi product, alleen de klanten blijven uit. De omzet- en winstcijfers liegen er dan ook niet om: jaar na jaar dalen de inkomsten. Zo kan het niet blijven duren. Al blijkt al snel dat er misschien een ander, misschien nog wel fundamenteler probleem meespeelt: het verschil in visie tussen vader en zoon over waar het bedrijf naartoe moet.

'Andermans Zaken', vanaf maandag 24 januari om 20.40 uur op Eén.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Na een jarenlange, vruchteloze zoektocht naar de ware ontmoet Charlie Cantilini eindelijk de man van haar dromen: chirurg Kevin Fields. Het koppel laat er geen gras over groeien en wil zo snel mogelijk in het huwelijksbootje stappen. Charlies toekomstige schoonmoeder Viola is echter niet te spreken over de verloving. Ze besluit er alles aan te doen om Charlie het leven zuur te maken en krijgt hierbij de hulp van haar vroegere assistente Ruby. Charlie laat zich echter niet afschrikken en vecht vastberaden terug.

'Monster-in-Law', film uit 2005 met oa. Jane Fonda, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:20
    VRT NWS laat
    23:36
    Keno
  • 23:05
    Charcoal
    00:50
    Terzake
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:45
    I Can See Your Voice
    23:45
    Chicago Fire
  • 23:10
    Wolf
    01:30
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 22:50
    Chloe
    00:40
    How I Met Your Mother
  • 22:05
    Tango & Cash
    00:00
    Most Daring
  • 23:20
    ER
    00:05
    Suits
  • 23:20
    Nonkel Jef
    23:55
    Keeping Up Appearances
  • 23:10
    De douane in actie
    00:05
    Oogappels
  • 22:55
    CIA
    23:50
    Fire Country
  • 22:40
    Argo
    01:00
    Blue Bloods
  • 22:45
    Billion Dollar Playground
    23:45
    Hello Goodbye NL
  • 23:10
    Without a Trace
    23:55
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 23:14
    Z-Beurs
    23:27
    Trends Talk
  • 23:19
    Publireportage
    23:55
    5-voor-12
  • 23:05
    Lekker Messy - Weekmenu
    23:55
    Vanavond bij ons
  • 23:20
    McDonald and Dodds
    01:00
    Marie Antoinette
  • 22:25
    Confessions of a Shopaholic
    00:25
    Scrubs
  • 20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    23:40
    Floortje naar het einde van de wereld
  • 23:20
    McDonald and Dodds
    00:50
    De Nachtzoen
  • 23:05
    De slimste mens België
    00:15
    Reizen Waes: de bucketlist