'Alloo' schetst verhaal van vier Vlamingen die leven in het verleden

dinsdag 9 maart 2021

Luk Alloo belicht woensdag een nieuw thema in 'Alloo' bij VTM. Luk ontmoet in de tweede aflevering vier Vlamingen die in het verleden leven, elk met hun eigen verhaal.

Zo ontsnapt Jacques (73) bewust aan de waan van de dag, leeft hij op zijn eigen ritme en zit hij in zijn eigenwijze biotoop: de elektronica. Al 40 jaar leeft Jacques tussen meters hoog gestapelde luidsprekers, radio's, bandopnemers, platendraaiers, jukeboxen, cassetterecorders en televisies.


Luk Alloo: 'Ik geloofde mijn ogen niet. Zijn werktafel is bijna onvindbaar tussen al de elektrische toestellen. Jacques is een levende wetenschappelijke en technische encyclopedie. Hij kent alle merken en alle soorten toestellen, lampen, wisselstukken en zekeringen tot 70 jaar terug. Jacques interviewen was niet makkelijk, want hij begon telkens over een bepaald type radio uit 1931 of een platendraaier uit 1968. Hij is zo gepassioneerd, werkt tot ’s avonds laat en nam daardoor geen tijd om te huwen of een gezinsleven na te streven.'


Roger (82) reed voor het eerst met een auto toen hij acht jaar was. Later werd hij garagist en sindsdien verzamelt hij oude wagens. Zijn loods ademt nostalgie en melancholie. Het is een waar museum met zestig auto’s: een Rollys Royces uit 1935, Mercedessen uit 1959, een Ford T uit 1927, … 'Er staat hier voor een fortuin aan wagens zegt men, maar dat interesseert mij niet. Als ik elke dag mijn brood en melk kan betalen, ben ik gelukkig. Mijn gezondheid primeert. Ik hoop alleen dat mijn kleinzoon mijn passie overneemt, want mijn zoon is niet wild van mijn verzameling', vertelt Roger.

Mariette (79) woont in een zeldzaam geworden rijhuisje met een fluitketel op de ouderwetse kolenkachel en een antieke staande klok. Alles in haar interieur doet herinneren aan de tijd van toen. 'Ik heb hier drie dochters en twee zonen grootgebracht. Alles moet hier zo blijven. Ze moeten niet afkomen met nieuwe zetels of nieuw behangpapier. Als ik ooit moet verhuizen naar een rusthuis, ga ik liever meteen naar het kerkhof', aldus Mariette.

Ook Roger (80) zit nog heerlijk vast in het verleden en is nog steeds actief als fietsenmaker. Hij leeft in zijn kleine wereld. Het ouderlijk huis zal hij nooit verbouwen en hij wil zeker geen visionaire gadgets. 'Ik werk sinds 1963 elke dag, zeven op zeven. Mijn fietsen kosten 707 of 618 euro, geen ronde getallen voor mij', lacht Roger. 'Mijn vrouw overleed 14 jaar geleden. Het alleen zijn is niet makkelijk, maar ik blijf doorwerken om nog onder de mensen te komen.'

Luk Alloo: 'Niet iedereen wil in zesde versnelling leven en gegijzeld worden door de allernieuwste snufjes. Sommige Vlamingen vinden het geluk door aan een eigen tempo te leven in een melancholisch kader. Het is aandoenlijk en ontroerend om zien dat mensen zweren bij de kleine en grote persoonlijke herinneringen.'

De afleveringen van 'Alloo' zijn ook te (her)bekijken op VTM GO.

'Alloo', woensdag 10 maart om 21.50 uur bij VTM.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

K3 Originals Karen, Kristel en Kathleen

Het aftellen is begonnen. De repetities worden intenser, het decor wordt onthuld en de laatste aanpassingen worden doorgevoerd. En dan eindelijk: dé grote dag. Wat gebeurt er wanneer Karen, Kristel en Kathleen samen het podium betreden?

'K3 Originals: Het verhaal van Karen, Kristel en Kathleen', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:21
    De inzichten van...
    12:00
    De week van Bruzz
  • 10:00
    Lentebeelden
    15:20
    Sporza: Giro d'Italia Vrouwen 2026
  • 11:40
    Sarah & Zola koken
    11:45
    Casper en Emma
  • 09:45
    Geen uitzending
    11:45
    Blind Gesprongen
  • 11:20
    GPs: Behind Closed Doors
    12:10
    The Motorway
  • 06:15
    Geen uitzending
    13:25
    Departure
  • 10:00
    Geen uitzending
    15:00
    Airwolf
  • 09:05
    Geen uitzending
    15:45
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    15:30
    Geen uitzending
  • 11:20
    Foodies & The City
    11:55
    Vik & Gert
  • 11:30
    Fire Country
    14:05
    NCIS
  • 11:15
    Geen uitzending
    12:15
    Storage Wars
  • 11:40
    Property Brothers
    16:15
    Chateau Meiland: En Route
  • 11:40
    Murder 360
    12:30
    Snapped
  • 11:43
    Trends Talk
    12:16
    CEO van mijn leven
  • 11:36
    Mijn tuin
    12:00
    Request
  • 11:35
    De Garde van Gert
    12:00
    Vanavond bij ons
  • 11:30
    Beyond Paradise
    12:30
    The Wives
  • 11:15
    Below Deck Mediterranean
    18:10
    White Collar
  • 11:25
    Het mooiste meisje van de klas
    12:20
    Sterren NL Top 25
  • 10:45
    Walking With Dinosaurs
    11:45
    Culture Bites
  • 11:40
    Machtige Mike
    11:45
    Mojo Fliptop