'Alloo in de Psychiatrie' volgt Ilse, Jan en Evelien op therapie

woensdag 9 maart 2016

Gemiddeld 753.000 kijkers – goed voor een marktaandeel van 39,2% (VVA 18-54, live +5) – stapten vorige week samen met Luk Alloo binnen in Psychiatrisch Centrum Caritas. Daar werden de muren rond de psychiatrie doorbroken en praatte Luk open met verschillende patiënten.

Op donderdag 10 maart volgt hij Ilse, Evelien en Jan op therapie. Luk maakt ook kennis met Maarten, een patiënt met een dwangneurose.


Jan kreeg een hersenaandoening na een fysieke inspanning. Sindsdien is hij halfzijdig verlamd en heeft hij alles opnieuw moeten aanleren. 'Ik was vroeger een actieve vertegenwoordiger en volg nu dagelijks kine om mijn lichaam optimaal te onderhouden', vertelt hij. 'Ik kon niet meer praten en was volledig op anderen aangewezen. Ik heb meermaals overwogen om uit het leven te stappen en daarom heb ik psychiatrische begeleiding nodig.' Luk Alloo volgt Jan tijdens de kinesitherapie. Daar maakt hij ook kennis met Bjorn. Hij liep bij een werkongeval twee hersenletsels op. 'Ik raakte verlamd en kreeg het psychisch heel moeilijk', vertrouwt hij Luk toe. 'Ik ben agressief geworden omdat ik nooit meer als vanouds zal functioneren. Daarom word ik nu psychiatrisch bijgestaan.'

Tijdens de kooktherapie leert Luk nieuwe patiënten kennen. Allen hebben ze een specifieke aandoening. Erwin heeft een zware vorm van epilepsie, Tina werd aangereden, zit in een rolstoel en heeft psychiatrische zorgen nodig. 'Samen in groep therapie volgen werkt angsten, depressies en gezondheidsproblemen tegen. Positieve activiteiten krikken het zelfvertrouwen op en doorbreken de negatieve spiraal', besluit Luk Alloo.

Ilse heeft een dissociatieproblematiek. Zij creëert door traumatische ervaringen onbewust nieuwe persoonlijkheidsdelen. Vandaag volgt ze hippotherapie. Tussen de paarden wordt Ilse een totaal ander mens. 'Door de paarden word ik rustig en assertiever. Door de therapie kan ik mij voorbereiden op het leven straks buiten de psychiatrie.'

Evelien lijdt aan een dissociatieve identiteitsstoornis, vroeger bekend als het meervoudig persoonlijkheidssyndroom. Ze laat in haar hart kijken tijdens de gesprekstherapie, waar ze een kunstwerk moet beschrijven dat haar raakt. Evelien kiest voor een rustgevende mysterieuze foto. 'Ik word depressief van die zwartgallige foto', reageert lotgenote Ilse.

Luk ontmoet ook Maarten, een jongeman die na drugsgebruik psychoses kreeg. 'Het was het allemaal niet waard. Achteraf bekeken heb ik de verkeerde keuzes gemaakt. Ik heb momenteel een dwangneurose, een soort obsessief handelen. Ik wil uitsluitend perfectie en structuur in mijn leven. Alleen als alles netjes in orde staat, kom ik innerlijk tot rust', vertelt hij openlijk in 'Alloo in de Psychiatrie'.

'Alloo in de Psychiatrie', donderdag 10 maart om 21.50 uur op VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts' - Birgit Van Mol (VTM)

Jongeren hebben meer en meer steekwapens bij zich. En tieners gebruiken die wapens ook echt. In het Verenigd Koninkrijk stijgt het aantal jongeren die veroordeeld worden voor moord in de leeftijdscategorie van twaalf tot zeventien jaar. In amper acht jaar tijd is er sprake van een stijging met 300%. Ouders van slachtoffers doen hun verhaal en experten geven toelichting. Ze zien dat de communicatie via sociale media een duidelijke rol speelt in deze evolutie.

'Telefacts', om 21.45 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:40
    Journaallus
    00:50
    Dagelijkse kost
  • 23:50
    90 minutes
    01:00
    Het Weer
  • 22:15
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:10
    Geen uitzending
    00:00
    Winter Vol Liefde
  • 01:05
    Geen uitzending
    00:20
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 01:35
    The Big Bang Theory
    01:00
    9-1-1: Lone Star
  • 01:00
    Geen uitzending
    00:10
    Xena: Warrior Princess
  • 01:10
    Geen uitzending
    00:45
    Buffy the Vampire Slayer
  • 01:10
    Geen uitzending
    01:00
    The Golden Girls
  • 01:45
    De Tafel van Gert
    02:35
    Geen uitzending
  • 01:20
    Neighbours: A New Chapter
    00:50
    New Girl
  • 01:00
    Swamp People
    00:25
    Bar Rescue
  • 00:45
    Bachelor in Paradise Australia
    02:00
    Botched
  • 01:40
    Geen uitzending
    00:20
    Family Law
  • 00:35
    CEO van mijn leven
    06:00
    Herhalingslus
  • 01:42
    Publireportage
    00:00
    Oh What A Night
  • 01:35
    Guillaume's Paris
  • 01:35
    Darby and Joan
    00:55
    Ripper Street
  • 01:10
    First Dates Australia
    00:10
    NCIS
  • 01:30
    NOS Journaal Laat
    00:30
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 01:35
    Nieuwsuur
    06:35
    Pauscast
  • 01:15
    Rundfunk: Schwalbe
    00:50
    Meiden die rijden