'Alloo in de Psychiatrie' volgt Ilse, Jan en Evelien op therapie

Gemiddeld 753.000 kijkers – goed voor een marktaandeel van 39,2% (VVA 18-54, live +5) – stapten vorige week samen met Luk Alloo binnen in Psychiatrisch Centrum Caritas. Daar werden de muren rond de psychiatrie doorbroken en praatte Luk open met verschillende patiënten.
Op donderdag 10 maart volgt hij Ilse, Evelien en Jan op therapie. Luk maakt ook kennis met Maarten, een patiënt met een dwangneurose.
Jan kreeg een hersenaandoening na een fysieke inspanning. Sindsdien is hij halfzijdig verlamd en heeft hij alles opnieuw moeten aanleren. 'Ik was vroeger een actieve vertegenwoordiger en volg nu dagelijks kine om mijn lichaam optimaal te onderhouden', vertelt hij. 'Ik kon niet meer praten en was volledig op anderen aangewezen. Ik heb meermaals overwogen om uit het leven te stappen en daarom heb ik psychiatrische begeleiding nodig.' Luk Alloo volgt Jan tijdens de kinesitherapie. Daar maakt hij ook kennis met Bjorn. Hij liep bij een werkongeval twee hersenletsels op. 'Ik raakte verlamd en kreeg het psychisch heel moeilijk', vertrouwt hij Luk toe. 'Ik ben agressief geworden omdat ik nooit meer als vanouds zal functioneren. Daarom word ik nu psychiatrisch bijgestaan.'
Tijdens de kooktherapie leert Luk nieuwe patiënten kennen. Allen hebben ze een specifieke aandoening. Erwin heeft een zware vorm van epilepsie, Tina werd aangereden, zit in een rolstoel en heeft psychiatrische zorgen nodig. 'Samen in groep therapie volgen werkt angsten, depressies en gezondheidsproblemen tegen. Positieve activiteiten krikken het zelfvertrouwen op en doorbreken de negatieve spiraal', besluit Luk Alloo.
Ilse heeft een dissociatieproblematiek. Zij creëert door traumatische ervaringen onbewust nieuwe persoonlijkheidsdelen. Vandaag volgt ze hippotherapie. Tussen de paarden wordt Ilse een totaal ander mens. 'Door de paarden word ik rustig en assertiever. Door de therapie kan ik mij voorbereiden op het leven straks buiten de psychiatrie.'
Evelien lijdt aan een dissociatieve identiteitsstoornis, vroeger bekend als het meervoudig persoonlijkheidssyndroom. Ze laat in haar hart kijken tijdens de gesprekstherapie, waar ze een kunstwerk moet beschrijven dat haar raakt. Evelien kiest voor een rustgevende mysterieuze foto. 'Ik word depressief van die zwartgallige foto', reageert lotgenote Ilse.
Luk ontmoet ook Maarten, een jongeman die na drugsgebruik psychoses kreeg. 'Het was het allemaal niet waard. Achteraf bekeken heb ik de verkeerde keuzes gemaakt. Ik heb momenteel een dwangneurose, een soort obsessief handelen. Ik wil uitsluitend perfectie en structuur in mijn leven. Alleen als alles netjes in orde staat, kom ik innerlijk tot rust', vertelt hij openlijk in 'Alloo in de Psychiatrie'.
'Alloo in de Psychiatrie', donderdag 10 maart om 21.50 uur op VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Janine Abbring presenteert slotseizoen 'VPRO Zomergasten'
- EO-kinderserie 'Oorlog-stories' vertelt het verhaal over Adriaan en het geheim van zijn vader
- WNL-presentator Frank van Leeuwen wint 27ste seizoen van 'De Slimste Mens': 'Als een idioot voorbereid'
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'So You Think You Can Dance'?
- Welke 'Dagelijkse Kost' eten we deze week?
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Neighbours: A New Chapter' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Wietze de Jager en Chris Bergström hoor je deze zomer op 100% NL
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit De Werf in Enkhuizen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Gesprek met Rinus Gerritsen en Nico Dijkshoorn in 'FM op 5'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance'
Kijktip van de dag

De allerlaatste auditiedag is aangebroken. De plaatsen voor de Callback zijn schaars, de Golden Tickets nog schaarser. Onder anderen een dansende advocaat, een dokter en een klassieke ballerina wagen hun kans.
'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.



































