'Alloo in de Psychiatrie' volgt Ilse, Jan en Evelien op therapie

woensdag 9 maart 2016

Gemiddeld 753.000 kijkers – goed voor een marktaandeel van 39,2% (VVA 18-54, live +5) – stapten vorige week samen met Luk Alloo binnen in Psychiatrisch Centrum Caritas. Daar werden de muren rond de psychiatrie doorbroken en praatte Luk open met verschillende patiënten.

Op donderdag 10 maart volgt hij Ilse, Evelien en Jan op therapie. Luk maakt ook kennis met Maarten, een patiënt met een dwangneurose.


Jan kreeg een hersenaandoening na een fysieke inspanning. Sindsdien is hij halfzijdig verlamd en heeft hij alles opnieuw moeten aanleren. 'Ik was vroeger een actieve vertegenwoordiger en volg nu dagelijks kine om mijn lichaam optimaal te onderhouden', vertelt hij. 'Ik kon niet meer praten en was volledig op anderen aangewezen. Ik heb meermaals overwogen om uit het leven te stappen en daarom heb ik psychiatrische begeleiding nodig.' Luk Alloo volgt Jan tijdens de kinesitherapie. Daar maakt hij ook kennis met Bjorn. Hij liep bij een werkongeval twee hersenletsels op. 'Ik raakte verlamd en kreeg het psychisch heel moeilijk', vertrouwt hij Luk toe. 'Ik ben agressief geworden omdat ik nooit meer als vanouds zal functioneren. Daarom word ik nu psychiatrisch bijgestaan.'

Tijdens de kooktherapie leert Luk nieuwe patiënten kennen. Allen hebben ze een specifieke aandoening. Erwin heeft een zware vorm van epilepsie, Tina werd aangereden, zit in een rolstoel en heeft psychiatrische zorgen nodig. 'Samen in groep therapie volgen werkt angsten, depressies en gezondheidsproblemen tegen. Positieve activiteiten krikken het zelfvertrouwen op en doorbreken de negatieve spiraal', besluit Luk Alloo.

Ilse heeft een dissociatieproblematiek. Zij creëert door traumatische ervaringen onbewust nieuwe persoonlijkheidsdelen. Vandaag volgt ze hippotherapie. Tussen de paarden wordt Ilse een totaal ander mens. 'Door de paarden word ik rustig en assertiever. Door de therapie kan ik mij voorbereiden op het leven straks buiten de psychiatrie.'

Evelien lijdt aan een dissociatieve identiteitsstoornis, vroeger bekend als het meervoudig persoonlijkheidssyndroom. Ze laat in haar hart kijken tijdens de gesprekstherapie, waar ze een kunstwerk moet beschrijven dat haar raakt. Evelien kiest voor een rustgevende mysterieuze foto. 'Ik word depressief van die zwartgallige foto', reageert lotgenote Ilse.

Luk ontmoet ook Maarten, een jongeman die na drugsgebruik psychoses kreeg. 'Het was het allemaal niet waard. Achteraf bekeken heb ik de verkeerde keuzes gemaakt. Ik heb momenteel een dwangneurose, een soort obsessief handelen. Ik wil uitsluitend perfectie en structuur in mijn leven. Alleen als alles netjes in orde staat, kom ik innerlijk tot rust', vertelt hij openlijk in 'Alloo in de Psychiatrie'.

'Alloo in de Psychiatrie', donderdag 10 maart om 21.50 uur op VTM.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

De neurotische Mr. Bean zit ook met de kerstdagen niet stil. Zo maakt hij vrienden bij het Leger des Heils, rijdt hij naar huis met de grootste kerstboom die hij maar kan vinden en koopt hij een mooi cadeau voor zijn vriendinnetje. Dat over smaak niet valt te twisten, ondervindt Mr. Bean dan ook aan den lijve als hij met kerst door zijn vriendin wordt verlaten. Ondanks dat sluit Mr. Bean de feestdagen af met een feestelijke knal.

'Mr. Bean', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:25
    Live live live
    01:10
    Het weer (laat)
  • 21:00
    Fallen
    06:00
    De Warmste Week
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:25
    De Familie Claus 3
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:00
    WK Darts 2026
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:25
    Downsizing
    01:55
    Geen uitzending
  • 20:35
    All New Traffic Cops
    00:55
    Geen uitzending
  • 20:35
    Poinsettias for Christmas
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:55
    Home Improvement
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:05
    James de musical
    01:35
    De Tafel van de Week
  • 21:10
    NCIS
    01:00
    Criminal Minds
  • 20:35
    Office Christmas Party
    02:45
    Play kerst haardvuur 2025
  • 20:35
    Christmas on the Farm
    06:40
    Het feestmenu van ..
  • 20:30
    Holly Jolly Homicides
    06:20
    Cold Case
  • 20:58
    Logistics TV
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:17
    De ambachter
    05:55
    Sixties To Six
  • 20:40
    Bon Appetit
    02:20
    Het Weekmenu
  • 21:00
    Ripper Street
    01:25
    Midsomer Murders
  • 21:00
    Chronicle
    06:55
    Below Deck Mediterranean
  • 20:30
    Wie is de Mol? 25 jaar
    03:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 20:40
    Sterren op het doek
    01:45
    Nieuwsuur
  • 20:30
    Abba Silver, Abba Gold
    06:55
    Laura's Ster