'Alleen Elvis Blijft Bestaan' met Wivina Demeester

Weinig mensen praten zo vurig over hun inspiratiebronnen en ideeën als Wivina Demeester Deze grande dame in de politiek staat al jaren voor puur engagement en grote levensvreugde. Benieuwd waar zij haar drive vandaan haalt.
Wivina Demeester, geboren in 1943 in Aalst, is één van de vrouwelijke pioniers in de Belgische politiek. Na haar studie voor landbouwkundig ingenieur gaat ze lesgeven. Met inzet en passie om te ijveren voor een betere wereld rolt ze – zonder een voorafgaand plan – in de politiek en zit ze rond haar 30ste in de Kamer. Daar weet ze met haar perfectionistisch karakter ideeën om te zetten in concrete realisaties. Als ze ergens voor gaat, gaat ze voor 100%.
Onder het motto 'Every crisis is an opportunity' engageert ze zich vooral in de sectoren welzijn, gezondheid en cultuur. Ruim 30 jaar lang is ze zo een boegbeeld van de CD&V, waarvan bijna de helft als minister.
Naar eigen zeggen werd haar leven bepaald door haar oudste zoon Steven, die geboren is met het syndroom van Down. 'Mijn visie op de zorg en op de mens is gericht op het creëren van een wereld waarin elke persoon – met zijn eigen waarde - het recht heeft op een normaal en gelukkig leven.' 45 jaar later is het dienstencentrum Monnikenheide, dat ze samen met haar man oprichtte, een toonbeeld voor de opvang van mensen met een mentale handicap.
Een omgeving om je goed te voelen kan volgens Demeester niet zonder kunst en architectuur. Op haar initiatief werd de eerste Vlaamse Bouwmeester aangesteld, ze was ook lang betrokken bij het Flanders Fashion Institute. Haar engagement manifesteert zich tot op vandaag, via uiteenlopende bestuursmandaten en valt altijd weer onder die ene noemer : de zorg voor de ander.
Voor 'Alleen Elvis' kiest ze al zeker voor een fragment uit de documentaire 'Zie mij doen' van Klara Van Es, over het leven en de emoties van mensen met een zware handicap.
'Alleen Elvis Blijft Bestaan' met Wivina Demeester, zaterdag 28 november om 22.15 uur op Canvas en via VRT NU. Herhaling op zondag om 18.00 uur.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Pierre van Hooijdonk stopt als vaste analist bij de NOS
- NPO maakt plannen bekend voor nieuw televisieseizoen
- Karine Claassen volgt acht Vlamingen in Amerika in 'Home Sweet Home'
- Kijkcijfers: maandag 31 augustus 2026
- Dan start het veertiende seizoen van 'Heel Holland Bakt'
- Alienbaby’s, onverklaarbare implantaten & bigfoots in 'Axel Terug Naar Amerika'
- 'Ik heb het schijt aan tradities': Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd'
- Ontdek alles wat Cartoonito in september voor je in petto heeft
- Duik vanaf september het nieuwe schooljaar in met Cartoon Network
- Dit serveren Disney Channel & Disney Jr. in september
- Nieuwe ochtendshow van Qmusic heet 'Hey Mattie!'
- Nieuwe ochtendshow 'Radio 10 Staat Op! met Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte' begint maandag
- Bijzondere wensen en exclusieve optredens tijdens de NPO Radio 2 Wensweek voor KWF
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanaf de Oude Markt in Enschede
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM!
Kijktip van de dag

Vandaag trouwen Mattias en Marjan, waarna we kennismaken met Ellen en Matti. Kan Matti, een vader van twee jonge kinderen, het hart veroveren van Ellen, een vrouw die na een intens kankertraject weer op zoek gaat naar liefdesgeluk?
'Blind Getrouwd', om 20.35 uur op VTM.



































