'Alleen Elvis Blijft Bestaan' met Wivina Demeester

vrijdag 27 november 2020

Weinig mensen praten zo vurig over hun inspiratiebronnen en ideeën als Wivina Demeester Deze grande dame in de politiek staat al jaren voor puur engagement en grote levensvreugde. Benieuwd waar zij haar drive vandaan haalt.

Wivina Demeester, geboren in 1943 in Aalst, is één van de vrouwelijke pioniers in de Belgische politiek. Na haar studie voor landbouwkundig ingenieur gaat ze lesgeven. Met inzet en passie om te ijveren voor een betere wereld rolt ze – zonder een voorafgaand plan – in de politiek en zit ze rond haar 30ste in de Kamer. Daar weet ze met haar perfectionistisch karakter ideeën om te zetten in concrete realisaties. Als ze ergens voor gaat, gaat ze voor 100%.


Onder het motto 'Every crisis is an opportunity' engageert ze zich vooral in de sectoren welzijn, gezondheid en cultuur. Ruim 30 jaar lang is ze zo een boegbeeld van de CD&V, waarvan bijna de helft als minister.

Naar eigen zeggen werd haar leven bepaald door haar oudste zoon Steven, die geboren is met het syndroom van Down. 'Mijn visie op de zorg en op de mens is gericht op het creëren van een wereld waarin elke persoon – met zijn eigen waarde - het recht heeft op een normaal en gelukkig leven.' 45 jaar later is het dienstencentrum Monnikenheide, dat ze samen met haar man oprichtte, een toonbeeld voor de opvang van mensen met een mentale handicap.

Een omgeving om je goed te voelen kan volgens Demeester niet zonder kunst en architectuur. Op haar initiatief werd de eerste Vlaamse Bouwmeester aangesteld, ze was ook lang betrokken bij het Flanders Fashion Institute. Haar engagement manifesteert zich tot op vandaag, via uiteenlopende bestuursmandaten en valt altijd weer onder die ene noemer : de zorg voor de ander. 

Voor 'Alleen Elvis' kiest ze al zeker voor een fragment uit de documentaire 'Zie mij doen' van Klara Van Es, over het leven en de emoties van mensen met een zware handicap.

'Alleen Elvis Blijft Bestaan' met Wivina Demeester, zaterdag 28 november om 22.15 uur op Canvas en via VRT NU. Herhaling op zondag om 18.00 uur.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:10
    VRT NWS journaal 13u
    13:35
    Het weer (middag)
  • 13:00
    Zomerbeelden
    16:00
    Radio 1: Sporza Tour
  • 13:10
    Ninja Express
    13:20
    Imago
  • 13:00
    VTM Nieuws
    13:25
    Toespraak Z.M. Koning Filip Nationale feestdag
  • 12:35
    Achter gesloten deuren
    13:20
    Blind Getrouwd Nieuw-Zeeland
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:55
    The Goldbergs
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:45
    All New Traffic Cops
  • 09:35
    Geen uitzending
    16:00
    Matlock
  • 09:55
    Joe
    14:55
    Geen uitzending
  • 13:05
    Geen uitzending
    13:30
    De douane in actie
  • 12:55
    CSI: Crime Scene Investigation
    13:50
    Twilight
  • 13:10
    Storage Wars
    13:40
    Highway Thru Hell
  • 12:45
    Botched
    13:35
    Peppe's Pizza
  • 12:30
    Social Media Murders
    13:25
    Murdered at First Sight
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 13:09
    Tooldokter
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 13:10
    Sarah's Sweet Table
  • 12:25
    Father Brown
    13:20
    Hudson & Rex
  • 12:40
    Grey's Anatomy
  • 13:00
    NOS Journaal
    13:20
    Kook mee met MAX
  • 13:00
    NOS Journaal
    13:20
    De Ongelooflijke Podcast
  • 13:10
    Zin in Zappelin
    13:15
    Pip en Posy