'Alleen Elvis Blijft Bestaan' met longarts Eva Van Braeckel

vrijdag 30 oktober 2020

Longarts Eva Van Braeckel leidt de corona-afdeling van het UZGent. Wat inspireert deze topdokter en hoe kijkt zij naar leven en dood?

Vlaanderen leerde haar het voorbije voorjaar kennen als het empathische hoofd van de corona-afdeling in UZ-Gent. Intussen keerde longarts Eva Van Braeckel terug naar haar eigen specialisatie, longinfecties en mucoviscidose bij volwassenen. Hoe haar patiënten vol wilskracht omgaan met die levensbedreigende, ongeneeslijke ziekte inspireert haar hoe ze zelf in het leven wil staan en sterkt haar geloof in de mens.


Na een zware dag in het ziekenhuis durft Van Braeckel de radio wel eens hard zetten in de auto. Muziek is voor haar heel belangrijk. Ze danst al heel haar leven. Schoonheid is een troost en die vindt ze onder meer ook in literatuur en film. Ooit dacht ze er zelfs aan beroepshalve voor de kunsten te gaan. Maar het werd toch geneeskunde, net als haar vader en haar broer. Ze ziet intussen ook schoonheid in virussen en schimmels, als je ze onder een microscoop bekijkt. En schreef een doctoraat over HIV.

Haar man – ook een arts - en kinderen geven haar elke dag weer de zuurstof om er tegenaan te gaan. Thuis wordt wel eens gedanst in de keuken. Ze is vastbesloten om bewust en passioneel uit het leven te halen wat erin zit. Want ook privé kwam de dood al net iets te vaak langs. Maar het 'soms absurdistische bestaan' houdt haar niet tegen. Ze probeert te aanvaarden wat niet te begrijpen is, gelooft in de veerkracht van elke mens en wil die zelf ook tonen.

Eén van haar favoriete fragmenten is al zeker de ultieme twee minuten uit de Boléro, de legendarische choreografie van Béjart op het ballet van Maurice Ravel, met sterdanser Jorge Donn in de hoofdrol. Voor haar nog altijd het mooiste van al.      

'Alleen Elvis Blijft Bestaan' met Eva Van Braeckel, zaterdag 31 oktober om 22.05 uur op Canvas en via VRT NU. Herhaling op zondag om 18.00 uur.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Verraders' - finale (VTM)

De finale nadert. Welke rol speelt de 'Munt van de waarheid' in de laatste rechte lijn? Slagen de bondgenoten erin te winnen of halen de verraders dit jaar het voordeel in het spel tussen goed en kwaad?

'De Verraders', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Veldrijden
    06:55
    Karrewiet met VGT
  • 14:55
    Sporza: EK Basketbal Vrouwen Kwalificatie 2027
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 15:45
    Dag Sinterklaas
    07:00
    Kaatje zingt
  • 15:30
    The Masked Singer
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 14:00
    Darts
    03:15
    Geen uitzending
  • 15:15
    The Dark Tower
    11:50
    Geen uitzending
  • 15:30
    The Golden Girls
    07:00
    Willy
  • 14:30
    The National Tree
    05:45
    Instant Message
  • 15:25
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 15:10
    De Slimste Mens Ter Wereld
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 15:05
    C.S.I. New York
    06:50
    Friends
  • 15:40
    Two and a Half Men
    05:00
    Geen uitzending
  • 15:25
    Chateau Meiland
    12:55
    Project Bakeover
  • 15:35
    Cold Justice
    13:50
    Snapped
  • 15:51
    City Reports
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 15:42
    De ambachter
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 15:25
    Chris Cooks Cymru
    06:45
    Sarah's Sweet Table
  • 15:05
    Miss Scarlet
    06:35
    Death in Paradise
  • 15:30
    Station 19
    12:05
    First Dates Australia
  • 15:10
    André Rieu in het Wenen van Johann Strauss
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 15:20
    De Boeddhistische Blik
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 15:30
    Zodi en Téhu - de woestijnrace
    10:51
    Rita & Krokodil