'Alleen Elvis Blijft Bestaan' met longarts Eva Van Braeckel

vrijdag 30 oktober 2020

Longarts Eva Van Braeckel leidt de corona-afdeling van het UZGent. Wat inspireert deze topdokter en hoe kijkt zij naar leven en dood?

Vlaanderen leerde haar het voorbije voorjaar kennen als het empathische hoofd van de corona-afdeling in UZ-Gent. Intussen keerde longarts Eva Van Braeckel terug naar haar eigen specialisatie, longinfecties en mucoviscidose bij volwassenen. Hoe haar patiënten vol wilskracht omgaan met die levensbedreigende, ongeneeslijke ziekte inspireert haar hoe ze zelf in het leven wil staan en sterkt haar geloof in de mens.


Na een zware dag in het ziekenhuis durft Van Braeckel de radio wel eens hard zetten in de auto. Muziek is voor haar heel belangrijk. Ze danst al heel haar leven. Schoonheid is een troost en die vindt ze onder meer ook in literatuur en film. Ooit dacht ze er zelfs aan beroepshalve voor de kunsten te gaan. Maar het werd toch geneeskunde, net als haar vader en haar broer. Ze ziet intussen ook schoonheid in virussen en schimmels, als je ze onder een microscoop bekijkt. En schreef een doctoraat over HIV.

Haar man – ook een arts - en kinderen geven haar elke dag weer de zuurstof om er tegenaan te gaan. Thuis wordt wel eens gedanst in de keuken. Ze is vastbesloten om bewust en passioneel uit het leven te halen wat erin zit. Want ook privé kwam de dood al net iets te vaak langs. Maar het 'soms absurdistische bestaan' houdt haar niet tegen. Ze probeert te aanvaarden wat niet te begrijpen is, gelooft in de veerkracht van elke mens en wil die zelf ook tonen.

Eén van haar favoriete fragmenten is al zeker de ultieme twee minuten uit de Boléro, de legendarische choreografie van Béjart op het ballet van Maurice Ravel, met sterdanser Jorge Donn in de hoofdrol. Voor haar nog altijd het mooiste van al.      

'Alleen Elvis Blijft Bestaan' met Eva Van Braeckel, zaterdag 31 oktober om 22.05 uur op Canvas en via VRT NU. Herhaling op zondag om 18.00 uur.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Alex neemt contact op met de politie. Hij heeft cruciale informatie: er staat nóg een aanslag gepland, vandaag nog. Het team schakelt in hoogste versnelling, maar Commander Francis waarschuwt: vertrouw Alex niet te snel. Terwijl de seconden wegtikken, moet Lana beslissen hoeveel ze durft te geloven van een man die alles te verliezen heeft.

'Trigger Point', om 21.00 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:55
    Witse
    17:50
    Kijk uit
  • 16:15
    The Loneliness of the Leopard
    17:10
    Record On
  • 17:00
    Nachtwacht
    17:25
    GameKeepers
  • 16:30
    The Voice van Vlaanderen
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:05
    Interrogation Raw
    17:50
    Verslaafd!
  • 17:00
    9-1-1
    18:35
    Georgia Rule
  • 16:25
    Baywatch Hawaii
    17:20
    Police Interceptors
  • 16:40
    Allegiance
    19:45
    S.W.A.T.
  • 16:45
    Wat nu weer?
    17:25
    Pa heeft een lief
  • 16:35
    Huizenjagers
    20:00
    The Real Housewives of Antwerp
  • 16:55
    NCIS
    22:45
    Criminal Minds
  • 16:35
    Two and a Half Men
    20:35
    Tom Clancy's Without Remorse
  • 16:35
    Chateau Meiland
    20:35
    Zo Man Zo Vrouw
  • 16:55
    World's Most Evil Killers
  • 16:35
    Trends Talk
    17:09
    De CFO podcast
  • 17:00
    Meesterwerk
    18:00
    Classics 55
  • 16:40
    De Smaaktoerist
    17:10
    De Zomerkeuken
  • 16:55
    Art Detectives
    17:50
    Call the Midwife
  • 16:20
    Station 19
    18:10
    White Collar
  • 16:45
    Maestro: Speciale editie
    17:59
    Socutera
  • 17:00
    NOS Journaal 17.00 uur
    17:10
    Petrus in het land
  • 16:45
    Checkpoint
    17:10
    Klaas Kan Alles Kort