Alexander De Croo en Bart De Wever voor het eerst sinds 2020 oog in oog in 'Het Conclaaf'

woensdag 22 mei 2024
Foto: VTM - © DPG Media 2024

De eerste uitzending van 'Het Conclaaf' ging de voorbije week stevig over de tong. Gemiddeld 824.000 kijkers* - goed voor 40% marktaandeel - zagen hoe Bart De Wever (N-VA), Conner Rousseau (Vooruit) en Tom Van Grieken (Vlaams Belang) als eerste hun intrek namen in het statige kasteel in Jemeppe en meteen de vurige debatten openden.

Op donderdag 23 mei wordt het gezelschap vervolledigd met de komst van Alexander De Croo (Open VLD), Petra De Sutter (Groen), Raoul Hedebouw (PVDA) en Sammy Mahdi (CD&V). De zeven kopstukken gaan de confrontatie aan en schuwen geen enkel onderwerp. Raoul Hedebouw reikt Petra De Sutter en Conner Rousseau de hand om samen in een linkse regering te stappen, het plenaire debat over de reputatie van de politiek wordt geopend en Alexander De Croo en Bart De Wever gaan voor het eerst sinds 2020 de confrontatie aan in een pittig duel. 'Hier kijk ik echt niet naar uit', aldus De Wever. 'Er is bad blood between us. Het zal de eerste keer zijn sinds 2020 dat we nog op deze manier gesproken hebben. Hoe is die regering tot stand gekomen? Dat is the elephant in the room, de mammoet in de kamer.'


Die 'elephant in the room' is al snel hét gespreksonderwerp tijdens het duel tussen De Croo en De Wever. 'Ken je een ander land waar meer dan 400 dagen na de verkiezingen, met covid vlak voor onze neus, de leider van de grootste partij zegt ‘ik wil liever een staatshervorming onderhandelen met Paul Magnette’ in plaats van te zeggen ‘ik ga hier een regering vormen, al was het maar om mijn bevolking te beschermen tegen covid’', klinkt het bij De Croo.

'Je kan mij veel ten laste leggen Bart, maar ik heb wel de moed getoond om op dat moment onze bevolking te beschermen en we hebben dat goed gedaan.' Een uitspraak waartegen De Wever in het verweer gaat. 'Respect, maar nu ben je echt aan het liegen', klinkt het. 'Jij was daarbij, je weet dat je de waarheid niet zegt. Je weet wat er in 2019 is gebeurd. Je weet wat wij onderling hebben afgesproken en je weet wat er uiteindelijk is gebeurd. Mij is er gezegd, in mijn bureau, Egbert Lachaert en jij: we gaan voor die formule met de N-VA. Je moet een akkoord maken met de PS. Egbert heeft toen in de derde persoon naar jou gewezen: maak u geen zorgen, hij wordt geen premier, geen mes in de rug. Wat is er in juli gebeurd? Heb ik een staatshervorming voorwaardelijk gesteld aan Magnette om een regering te maken? Ik kan mij dat niet herinneren.'


'Het Conclaaf', donderdag 23 mei om 21.50 uur bij VTM en op VTM GO.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Het is 1 april, een hoogdag voor Xavier. Zijn aprilgrappen worden echter door weinigen gesmaakt. Hij probeert Fernand een poets te bakken door verkleed als Arabier voor veel geld een duif van hem te kopen. Hij krijgt echter al snel de rekening gepresenteerd. Bieke wil een nieuwe account binnenhalen en besluit de verantwoordelijke te verleiden. Ze zegt Marc dat het een aprilgrap is. Ook zij krijgt het deksel op haar neus.

'FC De Kampioenen', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    Man bijt hond
    20:20
    F.C. De Kampioenen
  • 18:55
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    22:32
    Het weer (laat)
  • 19:40
    Hoe moeilijk kan het zijn?
    19:55
    Noodle and Bun
  • 19:45
    Het Weer
    19:50
    Het echte leven in de ZOO
  • 19:35
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    20:30
    Fast & Furious 8
  • 18:50
    The Addams Family
    20:30
    Identity Thief
  • 19:00
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 19:45
    Zorro
    00:45
    Geen uitzending
  • 19:25
    Are You Being Served?
    20:00
    Nonkel Jef
  • 19:05
    Huizenjagers
    20:00
    Stukken van mensen
  • 19:25
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 19:35
    Brooklyn Nine-Nine
    20:35
    King Arthur: Legend of the Sword
  • 19:40
    Chateau Meiland
    20:35
    Leef!
  • 19:35
    World's Most Evil Killers
  • 19:10
    De CFO podcast
    19:48
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 19:32
    Zelf gedaan, goed gedaan
    20:00
    Affiche
  • 19:20
    Guillaume's Paris
  • 19:00
    Call the Midwife
    20:00
    Silent Witness
  • 19:00
    Paradise
    20:00
    Dodgeball: A True Underdog Story
  • 19:45
    NOS Olympische Winterspelen
    21:50
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 19:05
    Kassa
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:40
    Hein
    20:08
    Socutera