Alexander De Croo en Bart De Wever voor het eerst sinds 2020 oog in oog in 'Het Conclaaf'

De eerste uitzending van 'Het Conclaaf' ging de voorbije week stevig over de tong. Gemiddeld 824.000 kijkers* - goed voor 40% marktaandeel - zagen hoe Bart De Wever (N-VA), Conner Rousseau (Vooruit) en Tom Van Grieken (Vlaams Belang) als eerste hun intrek namen in het statige kasteel in Jemeppe en meteen de vurige debatten openden.
Op donderdag 23 mei wordt het gezelschap vervolledigd met de komst van Alexander De Croo (Open VLD), Petra De Sutter (Groen), Raoul Hedebouw (PVDA) en Sammy Mahdi (CD&V). De zeven kopstukken gaan de confrontatie aan en schuwen geen enkel onderwerp. Raoul Hedebouw reikt Petra De Sutter en Conner Rousseau de hand om samen in een linkse regering te stappen, het plenaire debat over de reputatie van de politiek wordt geopend en Alexander De Croo en Bart De Wever gaan voor het eerst sinds 2020 de confrontatie aan in een pittig duel. 'Hier kijk ik echt niet naar uit', aldus De Wever. 'Er is bad blood between us. Het zal de eerste keer zijn sinds 2020 dat we nog op deze manier gesproken hebben. Hoe is die regering tot stand gekomen? Dat is the elephant in the room, de mammoet in de kamer.'
Die 'elephant in the room' is al snel hét gespreksonderwerp tijdens het duel tussen De Croo en De Wever. 'Ken je een ander land waar meer dan 400 dagen na de verkiezingen, met covid vlak voor onze neus, de leider van de grootste partij zegt ‘ik wil liever een staatshervorming onderhandelen met Paul Magnette’ in plaats van te zeggen ‘ik ga hier een regering vormen, al was het maar om mijn bevolking te beschermen tegen covid’', klinkt het bij De Croo.
'Je kan mij veel ten laste leggen Bart, maar ik heb wel de moed getoond om op dat moment onze bevolking te beschermen en we hebben dat goed gedaan.' Een uitspraak waartegen De Wever in het verweer gaat. 'Respect, maar nu ben je echt aan het liegen', klinkt het. 'Jij was daarbij, je weet dat je de waarheid niet zegt. Je weet wat er in 2019 is gebeurd. Je weet wat wij onderling hebben afgesproken en je weet wat er uiteindelijk is gebeurd. Mij is er gezegd, in mijn bureau, Egbert Lachaert en jij: we gaan voor die formule met de N-VA. Je moet een akkoord maken met de PS. Egbert heeft toen in de derde persoon naar jou gewezen: maak u geen zorgen, hij wordt geen premier, geen mes in de rug. Wat is er in juli gebeurd? Heb ik een staatshervorming voorwaardelijk gesteld aan Magnette om een regering te maken? Ik kan mij dat niet herinneren.'
'Het Conclaaf', donderdag 23 mei om 21.50 uur bij VTM en op VTM GO.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Viva La Feta' krijgt een nieuw vierde seizoen
- Wie wint de felbegeerde wisselbeker in het zevende seizoen van de 'Campus Cup'?
- Kijkcijfers: dinsdag 7 april 2026
- Generaties nog één keer onder de loep in slotseizoen 'Wortelboer en Van Rossem'
- Nieuw seizoen 'Dag & Nacht' op de afdeling psychiatrie
- Donderdag in 'Zembla': Long-covid, tussen patiënt en patent
- Jacques Vermeire klungelt met bladgoud in 'Eenmaal Andermaal'
- Karine Klaassen gaat 'Op een Ander' in de Vlaamse catch-scene
- Topdokter Guy T’Sjoen mikt via 'Komen Eten' op plekje in 'Viva La Feta': 'Een open sollicitatie'
- D-day in Kessel en Wielsbeke: wie valt af in 'Huis Gemaakt'?
- Luistercijfers: Qmusic en JOE boeken succes met grote nieuwe acties
- Ontdek de 3 finalisten van MNM Start to dj
- 'A Solitary Reign' van Amenra is opnieuw de nummer 1 in 'De Zwaarste Lijst'
- 3FM-dj's Mark en Mai organiseren experiment: 'Concert voor Kleinere Mensen'
- Dit hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'? -
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz
Kijktip van de dag

Catch is een vorm van worstelen die beïnvloed werd door verschillende gevechtstechnieken. De worstelscene in België is veel kleiner dan in de VS of Japan, en je hebt slechts een handvol clubs. We volgen Rob Raw tijdens zijn allerlaatste kamp. De acties van het personage in de shows worden beschouwd als fictief en staan volledig los van het leven van de artiest. Sommige artiesten blijven echter ook buiten de ring in hun rol, zoals in promotievideo's, interviews en zelfs op sociale media.
'Op Een Ander', om 21.30 uur op VRT Canvas.



































