A.I. versus de mens: kunnen Dina, Andy en Lieven Scheire de robots verslaan in 'Ze Zeggen Dat'?

'Ze zeggen dat één onderwerp van dit seizoen van 'Ze Zeggen Dat' volledig verzonnen is door artificiële intelligentie.' Met die mededeling opent Lieven Scheire de laatste aflevering van 'Ze Zeggen Dat', die volledig in het teken staat van A.I.
Veel mensen vrezen immers voor de opmars ervan, en er wordt zelfs gezegd dat het al onze jobs gaat afpakken. Maar klopt dat ook? Dina Tersago en Andy Peelman doen voor een allerlaatste keer de test!
Om te beginnen krijgen Dina en Andy een indrukwekkende demonstratie waarin ze ontdekken waartoe A.I. allemaal in staat is. Ze ontmoeten hun digitale klonen, zien Dina plots vloeiend Italiaans spreken, en in een oogwenk wordt zelfs een lied over het afgelopen seizoen van Ze Zeggen Dat gecomponeerd. Maar kunnen Dina en Andy A.I. ook doorzien? Eén case uit het afgelopen seizoen is namelijk grotendeels ingefluisterd door A.I. 'Dan is niet alleen onze job in gevaar maar ook die van de redactie', klinkt het bij Andy. Om uit te zoeken over welke case het gaat, blikken Dina en Andy terug op het afgelopen seizoen. 'We weten het eigenlijk niet goed, het kan echt alles zijn', concluderen ze na hun analyse. Slagen ze erin te raden welke case zonder menselijke tussenkomst is bedacht?
Maar daar blijft het niet bij. 'Er is nog één iets waarvan we ons afvragen of A.I. het al kan en dat is humor', vertelt Lieven. Zo zou kunstmatige intelligentie notoir slecht zijn in het bedenken van moppen. Maar feit is ook dat de systemen elke dag beter worden. A.I.-onderzoeker Thomas Winters, bekend van onder andere Torfsbot, wil dan ook weten in hoeverre de robots de mens al hebben bijgebeend. Om dat te weten te komen, gaan Andy, Lieven en improspeelster Sarah Manhaeve de strijd aan tegen de machines tijdens een ‘impro-moppenbattle’. Voor een onwetend publiek brengen ze hun eigen moppen, afgewisseld met moppen die à la minute door ChatGPT gegenereerd werden. Om welke moppen wordt het hardst gelachen?
'Ze Zeggen Dat', donderdag 27 juni om 21.45 uur bij VTM.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw programma '6000-lb Diaries' op TLC
- 'De Krokusquiz' is terug met Phara en Thomas
- Nieuw seizoen van 'Death in Paradise' maandag in première op BBC NL
- Deze gasten zie je in het nieuwe seizoen van 'Dit Was Het Nieuws'
- Nieuw seizoen 'Yous & Yay in het Wild' op NPO 3
- Seizoen 15 van 'Death in Paradise' te zien op BBC First
- Over deze onderwerpen heeft 'Radar' het maandag
- Maandag in 'Close Up': Zet 'm op, Isabella!
- 'Alles in orde!' houdt halt bij de familie Van Beeck
- Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi': 'Als dit bij u zou gebeuren, is het kot hier te klein!'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live uit vanuit café Donkerbroek in Ooststellingwerf
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio Veronica lanceert (S)Top 520 met War Child
- Sky Radio Valentijn Top 50 te horen tijdens Valentijnsdag
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box'
Kijktip van de dag

Pascale Naessens stapt aan boord van de Columbus. De presentatrice en kookboekenauteur trekt eens niet met manlief Paul Jambers maar met Wim de wijde wereld in. Hij ontdekt achter haar elegante charme een vrouw met ballen. Pascale haalt Wim uit zijn comfortzone en neemt hem mee een berg op voor een onverwachte taichisessie.
'De Columbus', om 20.05 uur op VRT 1.



































