Aflevering 500 van Actua-Sport: het einde van een hoofdstuk

zondag 20 november 2016

Twaalf jaar lang al gaat Actua-Sport elke maandagavond op zoek naar de raakpunten tussen sport en beleid. Sportanalist Jean-Marie Dedecker maakt in het programma een kritische analyse van de sportactualiteit.

Maandag 21 november wordt de 500ste en laatste aflevering van Actua-Sport uitgezonden. Daarin krijg je een aantal hoogtepunten te zien uit de voorbije jaren.


Wat op maandag 11 april 2005 begon als een spontaan interview met toenmalig VLD-senator Jean-Marie Dedecker over de sportactualiteit van dat weekend, groeide uit tot een vaste en populaire afspraak met de kijkers van ActuaTV. Het programma bouwde via de kennis en het redenaarstalent van Dedecker snel een schare trouwe kijkers op. Actua-Sport werd druk bekeken, veel besproken en sterk gewaardeerd. Ook door andere sportjournalisten en commentatoren. Actua-Sport was uniek in zijn soort, zoals Jean-Marie Dedecker zelf.

Dopingschandalen
Doping in de sport was willens nillens de rode draad gedurende de 500 afleveringen van Actua-Sport. Tijdens een uitzending op maandag 11 september 2006 liet Dedecker zich ontvallen dat hij weet heeft van drie renners die in de winter van dat jaar elk 24.000 euro op tafel hebben gelegd voor een 'Italiaanse voorbereiding', een behandeling met dopingproducten. Onder andere Patrick Lefevere verweet Dedecker dat hij nooit namen noemde en geen bewijzen voorlegde. Daardoor werd volgens hen onder meer Tom Boonen geviseerd en spanden ze een rechtszaak aan tegen Dedecker.

Dedecker stapte daarop eind 2006 met bijkomende informatie over dopinggebruik in de wielrennerij naar het gerecht. Kortrijkse speurders startten een onderzoek en konden zo een netwerk van dopingdealers oprollen.

Complexloos
Jean-Marie Dedecker kon als onafhankelijke analist in het programma zonder complexen de pijnpunten in de Belgische en internationale sportwereld aankaarten. Als grondig geïnformeerd analist becommentarieerde hij complexloos de grote en kleine verhalen uit de sportactualiteit. Daarbij beperkte hij zich niet tot de klassieke en vaak overbelichte sportdisciplines. Hij nam het daarbij altijd op voor de atleten die erin slaagden om uit te blinken ondanks het systeem.

Een vaste rubriek was de 'vrouwvriendelijke uitsmijter'. Elke aflevering werd afgesloten met de prestaties van een atlete. In die rubriek stak Dedecker ook regelmatig de loftrompet over het talent en doorzettingsvermogen van bokskampioene Delfine Persoon.

Eén van de vele opmerkelijke uitzendingen was de Tyson-special. In een interview via Skype praat ex-wereldkampioen boksen Mike Tyson openhartig over zijn tumultueuze leven dat hij neerschreef in zijn autobiografie 'Niets dan de waarheid'. Het is een fantastisch boek, gedrukt met bloed en met sperma, besluit Dedecker.

'Actua-Sport', de 500ste en laatste aflevering, maandag 21 november vanaf 18.30 uur in de nieuwslus van Actua-TV.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van België - Iran, wedstrijd op speeldag twee in groep G van het WK voetbal in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Los Angeles Stadium in Inglewood, Californië in de VS. Iran mag voor de Rode Duivels geen obstakel vormen. 'Haal het telraam er maar bij', voorspelde Peter Vandenbempt zelfs in zijn voorbeschouwing op Sporza. Commentaar: Filip Joos. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Studiogasten: Gert Verheyen, Steven Defour en Wesley Sonck.

'Sporza FIFA WK voetbal 2026: België - Iran', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:15
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    00:25
    VRT NWS laat
  • 22:45
    Les Intranquilles
    00:40
    Het weer
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:50
    Battleship
    01:15
    Geen uitzending
  • 22:25
    The Bone Collector
    00:35
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
  • 23:00
    Legends of the Fall
    01:25
    Breeders
  • 00:20
    Night Coppers
    01:20
    Geen uitzending
  • 23:50
    S.W.A.T.
    00:35
    Suits
  • 00:15
    Wat nu weer?
    00:50
    Geen uitzending
  • 23:30
    Hel of hotel
    00:35
    Geen uitzending
  • 23:25
    Criminal Minds
    02:00
    Geen uitzending
  • 22:45
    Lara Croft: Tomb Raider
    00:40
    Blue Bloods
  • 23:55
    Paradise Hotel
    01:05
    Billion Dollar Playground
  • 23:40
    CSI: Crime Scene Investigation
    01:55
    Geen uitzending
  • 00:01
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 00:14
    Kan ik het ook?
    00:25
    Lifestyle en wonen
  • 00:10
    Guillaume's Paris
  • 00:00
    The Doctor Blake Mysteries
    00:55
    Murdoch Mysteries
  • 23:55
    Grey's Anatomy
  • 00:10
    NOS WK Avond
    01:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 23:50
    After the Flood
    00:35
    De Nachtzoen
  • 20:25
    Pinkpop 2026 Live Stream
    05:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal