Aflevering 500 van Actua-Sport: het einde van een hoofdstuk

zondag 20 november 2016

Twaalf jaar lang al gaat Actua-Sport elke maandagavond op zoek naar de raakpunten tussen sport en beleid. Sportanalist Jean-Marie Dedecker maakt in het programma een kritische analyse van de sportactualiteit.

Maandag 21 november wordt de 500ste en laatste aflevering van Actua-Sport uitgezonden. Daarin krijg je een aantal hoogtepunten te zien uit de voorbije jaren.


Wat op maandag 11 april 2005 begon als een spontaan interview met toenmalig VLD-senator Jean-Marie Dedecker over de sportactualiteit van dat weekend, groeide uit tot een vaste en populaire afspraak met de kijkers van ActuaTV. Het programma bouwde via de kennis en het redenaarstalent van Dedecker snel een schare trouwe kijkers op. Actua-Sport werd druk bekeken, veel besproken en sterk gewaardeerd. Ook door andere sportjournalisten en commentatoren. Actua-Sport was uniek in zijn soort, zoals Jean-Marie Dedecker zelf.

Dopingschandalen
Doping in de sport was willens nillens de rode draad gedurende de 500 afleveringen van Actua-Sport. Tijdens een uitzending op maandag 11 september 2006 liet Dedecker zich ontvallen dat hij weet heeft van drie renners die in de winter van dat jaar elk 24.000 euro op tafel hebben gelegd voor een 'Italiaanse voorbereiding', een behandeling met dopingproducten. Onder andere Patrick Lefevere verweet Dedecker dat hij nooit namen noemde en geen bewijzen voorlegde. Daardoor werd volgens hen onder meer Tom Boonen geviseerd en spanden ze een rechtszaak aan tegen Dedecker.

Dedecker stapte daarop eind 2006 met bijkomende informatie over dopinggebruik in de wielrennerij naar het gerecht. Kortrijkse speurders startten een onderzoek en konden zo een netwerk van dopingdealers oprollen.

Complexloos
Jean-Marie Dedecker kon als onafhankelijke analist in het programma zonder complexen de pijnpunten in de Belgische en internationale sportwereld aankaarten. Als grondig geïnformeerd analist becommentarieerde hij complexloos de grote en kleine verhalen uit de sportactualiteit. Daarbij beperkte hij zich niet tot de klassieke en vaak overbelichte sportdisciplines. Hij nam het daarbij altijd op voor de atleten die erin slaagden om uit te blinken ondanks het systeem.

Een vaste rubriek was de 'vrouwvriendelijke uitsmijter'. Elke aflevering werd afgesloten met de prestaties van een atlete. In die rubriek stak Dedecker ook regelmatig de loftrompet over het talent en doorzettingsvermogen van bokskampioene Delfine Persoon.

Eén van de vele opmerkelijke uitzendingen was de Tyson-special. In een interview via Skype praat ex-wereldkampioen boksen Mike Tyson openhartig over zijn tumultueuze leven dat hij neerschreef in zijn autobiografie 'Niets dan de waarheid'. Het is een fantastisch boek, gedrukt met bloed en met sperma, besluit Dedecker.

'Actua-Sport', de 500ste en laatste aflevering, maandag 21 november vanaf 18.30 uur in de nieuwslus van Actua-TV.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Radio 2 Eregalerij 2025

Isabelle A wordt geëerd voor ‘Een leven vol muziek’. Daarnaast zijn er optredens van Bart Peeters, K3, Gustaph en Nathalie Meskens. Ook het iconische nummer ‘Je t’adore’ van Kate Ryan kreeg zijn verdiende plekje in de Eregalerij. Het slotmoment is een pakkend eerbetoon aan Fred Bekky van The Pebbles met een gezamenlijke uitvoering van 'Seven Horses in the Sky'.

'Radio 2 Eregalerij 2025', om 21.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:20
    #LikeMe in concert 5
    01:55
    Live live live: de strafste optredens
  • 22:55
    For the record
    01:00
    Pet Shop Boys Dreamworld: The Greatest Hits Live at the Royal Arena Copenhagen
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:00
    Home Alone 2: Lost in New York
    01:25
    Kan ik het ook?
  • 22:25
    Speed 2: Cruise Control
    02:45
    Geen uitzending
  • 22:20
    West Side Story
    01:00
    S.W.A.T.
  • 22:15
    L'aile ou la cuisse
  • 22:10
    A New Year's Resolution
  • 23:10
    Walker, Texas Ranger
    01:05
    SOS Piet
  • 21:15
    Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
    01:45
    Play kerst haardvuur 2025
  • 23:05
    Friends
    01:30
    New Amsterdam
  • 22:25
    NCIS: Los Angeles
    01:20
    The Simpsons
  • 22:35
    Melt My Heart This Christmas
    02:20
    Play kerst haardvuur 2025
  • 22:20
    Cold Case
    01:15
    My Life is Murder
  • 23:06
    Z-Beleggen
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:59
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 22:55
    Loïc: Zot van Koken
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:50
    London Kills
    01:25
    Beyond Paradise
  • 22:30
    Robyn Hood
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:25
    Peter Pannekoek: Oudejaarsconference 2025
    02:50
    Eva
  • 22:20
    De terugreis
    01:35
    MAX Muziekspecial - Bouke & The ElvisMatters Band
  • 22:00
    Muziekfeest van het Jaar 2025
    04:40
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal