Aflevering 2 van 'Taboe' over vrouwen

zaterdag 1 januari 2022

In deze aflevering van 'Taboe' gaat Philippe Geubels op zoek naar wat het vandaag betekent om vrouw te zijn. Samen met zes vrouwen onderzoekt hij wat de obstakels vandaag nog steeds zijn voor vrouwen, maar evengoed staan ze stil bij waarom het zo fijn is om een vrouw te zijn.

Bijzonder veel onderwerpen worden aangesneden: heersende stereotypes, humor, werkomstandigheden, gelijke lonen, sekseverschillen qua opvoeding of biologie, rolpatronen... 


Tijdens een uitstap naar het Gravenkasteel van Rochefort en op een boottocht op de Maas leren Philippe en de vrouwen elkaar kennen. Maar vooral in het paradijs van hun verblijfplaats en de omgeving vinden de gasten elkaar tijdens het sporten, mediteren, in de sauna of tijdens de karaoke. Philippe komt te weten welke stilzwijgende taboes nog steeds heersen rond vrouwelijkheid. En zijn gasten vinden elkaar, ieder met een eigen rugzak en ervaringen.

De geportretteerden
Griet (51) is filosoof. Ze bestudeert en benadert feminisme vanuit een biologische hoek, wat vaak een gespannen verhouding veroorzaakt met wat ze zelf moderne feministen noemt. Ze benadrukt de gelijkwaardigheid tussen mannen en vrouwen maar tegelijk vindt ze dat verschillen tussen mannen en vrouwen mogen blijven bestaan, zonder dat de gelijkwaardigheid daardoor in het gedrang zou komen.

Kat Kerkhofs (33), presentatrice, wordt vaak alleen maar aangesproken als 'vrouw van Dries Mertens'. Ze lijkt voor velen het prototype van een voetballersvrouw, met alle vooroordelen die daarbij horen. Het idee dat ze haar carrière louter aan haar man te danken heeft, wil ze de wereld uit helpen. Bovendien spreekt ze zich uit tegen vooroordelen die vrouwen naar het hoofd geslingerd krijgen over hun lichaam. 

Sarah Vandeursen (38) is bekend als comedian in het Canvas-programma 'De Ideale Wereld', maakt deel uit van de muziekgroep Kenji Minogue en werkte al samen met Philippe in het programma 'Geubels en de Idioten'. Sarah stootte - en stoot - nog vaak op het vastgeroeste idee dat comedy een domein is dat vooral of enkel door mannen wordt begrepen. 

Lore (26) is actief in de politiek. Op 15-jarige leeftijd werd ze verkracht, en dat draagt ze nog steeds mee als een onzichtbaar litteken. Als gemeenteraadslid wil ze het verschil maken, zoals het oprichten van een zorgcentrum waar andere slachtoffers sneller de weg naar hulp en verwerking kunnen vinden.

Rabia (23), studente criminologie, wordt naast het vrouw-zijn ook geconfronteerd met de dualiteit van haar identiteit. Als Belgische-Marokkaanse vrouw krijgt ze langs verschillende kanten vaak te horen hoe ze zich moet gedragen. Voor de ene is ze niet geëmancipeerd genoeg, voor de andere is ze te vrij. Ze schippert constant tussen twee werelden om haar identiteit vorm te geven en stelt vast dat er vaak met twee maten en gewichten naar vrouwen van kleur en witte vrouwen wordt gekeken.

Pascale (57) is een vrouw uit de businesswereld. Ze maakte als jonge vrouw carrière in de modewereld, maar stootte op het beruchte glazen plafond. Het hoogste managementniveau bestond uit mannen, en zij werd daarin niet toegelaten. Jarenlang was ze blind voor de systeemfouten in dat bedrijf, maar richtte later een bedrijf op dat andere bedrijven net aantoont hoe diversiteit hen juist vooruit helpt.

'Taboe', zondag 2 januari om 20.05 uur op Eén.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

De vijftienjarige Lara werd geboren in een mannelijk lichaam, maar wil als meisje door het leven gaan. Haar dagelijkse leven bestaat uit het innemen van hormoonremmers en wachten op vrouwelijke hormoontherapie en de operatie die uiteindelijk haar geslacht zal afstemmen op haar identiteit. Ondertussen streeft ze haar droom na: ballerina worden.

'Girl', film uit 2018 van Lukas Dhont met oa. Victor Polster, om 20.30 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:05
    #LikeMe
    06:00
    Mr. Magoo
  • 17:45
    Juan Carlos: Downfall of The King
    08:00
    Winterbeelden
  • 18:05
    Ket & Doc
    04:50
    Geen uitzending
  • 16:55
    I Can See Your Voice
    01:15
    Geen uitzending
  • 18:10
    Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt
    01:50
    Geen uitzending
  • 17:30
    Zorro
    23:30
    Resident Evil: Afterlife
  • 17:30
    Caught on Dashcam
    01:50
    Geen uitzending
  • 18:00
    9-1-1: Lone Star
    08:55
    Geen uitzending
  • 18:10
    'Allo 'Allo!
  • 17:25
    Huizenjagers
    04:50
    Geen uitzending
  • 17:35
    NCIS
    01:00
    Criminal Minds
  • 18:10
    Brooklyn Nine-Nine
    01:40
    See
  • 17:50
    Chateau Meiland
    01:10
    Extreme Makeover: Home Edition
  • 17:30
    World's Most Evil Killers
  • 18:03
    De CFO podcast
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:56
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 18:00
    De Eregast
    01:25
    Bon Appetit
  • 18:05
    London Kills
    01:35
    Midsomer Murders
  • 17:20
    NCIS: New Orleans
    01:15
    The Resident
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    01:40
    NOS Journaal
  • 18:10
    Nederland Zingt
    01:25
    Dit is de Week
  • 18:05
    Voor het blok
    01:10
    First Dates