Actua-TV brengt live debat over herziening grondwet

dinsdag 24 april 2007

Morgennamiddag komt de Kamer van Volksvertegenwoordigers samen om zich te buigen over het opmaken van de lijst van artikels uit de Grondwet die voor wijziging vatbaar zijn. Actua-TV zal deze zitting live uitzenden. Ondertussen zullen de actuele vragen en antwoorden in het Vlaams parlement gecapteerd worden om na afloop van de kamerzitting op antenne te worden gebracht.

De v

erklaring tot herziening van de Grondwet verloopt in verschillende fasen. Daarbij duidt elk van de takken van de federale wetgevende macht (de Kamer van Volksvertegenwoordigers, de Senaat en de Koning - lees de regering), in drie afzonderlijke verklaringen, de artikels van de Grondwet aan die door de grondwetgevende macht na de verkiezingen mogen worden gewijzigd. Enkel de bepalingen die op identieke wijze in de drie verklaringen voorkomen, zijn voor herziening vatbaar. De voorstellen van verklaring tot herziening van Kamer en Senaat worden bij gewone meerderheid aangenomen. Na de bekendmaking van de herzieningsverklaringen in het Belgisch Staatsblad wordt het federale Parlement ontbonden. Dat gebeurt donderdag. Daarna volgen op 10 juni de verkiezingen. Artikelen die op de drie lijsten staan, kunnen eventueel worden gewijzigd door de volgende legislatuur indien er een 2/3 meerderheid voor is.
 
Eén van de belangrijke artikelen die al dan niet op de lijst zal staan is artikel 195. Dat artikel regelt precies de omslachtige procedure waarmee de grondwet wordt gewijzigd. Sommigen politici willen die zware procedure vervangen door een 'light' versie.

DOSSIER: Verkiezingen 2007

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Barry Allen, een wetenschapper bij de politie, wordt geraakt door de bliksem en krijgt daardoor een kosmische kracht: bliksemsnelheid. Wanneer hij zijn superkracht gebruikt om terug te reizen in de tijd en zijn moeder te redden, creëert hij per ongeluk een wereld zonder superhelden waar Generaal Zod is teruggekeerd. Om hem te kunnen verslaan, moet The Flash de hulp inroepen van een gepensioneerde Batman.

'The Flash', film uit 2023 met oa. Michael Keaton, om 20.40 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    00:10
    Journaallus
  • 18:30
    Misha and the Wolves
    23:50
    Nachtlus
  • 19:20
    Otis-Skate
    22:25
    Geen uitzending
  • 19:00
    VTM Nieuws
    00:00
    Gooische Vrouwen
  • 19:10
    Home and Away
    23:35
    Border Security: Australia's Front Line
  • 19:15
    The Simpsons
    00:50
    The Big Bang Theory
  • 18:40
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 18:50
    Accused
    00:25
    Buffy the Vampire Slayer
  • 19:25
    David
    01:00
    The Golden Girls
  • 18:35
    De Moeite Waard?!
    00:20
    De Tafel van Gert
  • 18:45
    Family Law
    01:00
    FBI
  • 18:50
    Bar Rescue
    01:15
    Swamp People
  • 18:45
    Retour Masters
    00:40
    Bachelor in Paradise Australia
  • 18:50
    Cold Justice
    00:15
    Family Law
  • 14:00
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:17
    Hallo Roger
    00:00
    Oh What A Night
  • 18:55
    De Smaaktoerist
    00:45
    Meesterlijke Klassiekers
  • 18:55
    Death in Paradise
    01:00
    The Castaways
  • 18:45
    Grey's Anatomy
  • 18:55
    Carrie op Vrijdag
    00:25
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 19:10
    BinnensteBuiten
    00:40
    Nieuwsuur
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    00:50
    Je Zal Het Maar Hebben