Actua-Live: Debat over de boskaart van Joke Schauvliege

De plenaire vergadering van het Vlaams Parlement opent woensdag met een actualiteitsdebat over de intrekking van de boskaart van minister Schauvliege. Dat is te zien op Actua-TV.
Het nieuws kwam totaal onverwacht. Afgelopen week liet Vlaams minister-president Geert Bourgeois (N-VA) weten dat de boskaart van zijn minister van Natuur, Joke Schauvliege (CD&V), ingetrokken wordt. De bekendmaking van de kaart, waarin zo’n 12.000 hectare bos beschermd wordt, lokte heftige reacties uit. Gronden die werden aangekocht met de bedoeling ze te bebouwen dreigden door de nieuwe boskaart hun waarde te verliezen. Eigenaars zagen hun dromen in rook opgaan.
'De beslissing om de waardevolste bossen te beschermen is genomen door de drie regeringspartijen, zo staat het ook in het regeerakkoord', zegt Wilfried Vandaele (N-VA). 'Minister Schauvliege had anderhalf jaar de tijd om een goede boskaart te leveren, maar nu blijken er veel te veel fouten in te staan.' Volgens Vandaele kon de minister-president niet anders dan de kaart in te trekken.
De partijen Open Vld, sp.a en Groen zijn opgelucht dat de boskaart verdwijnt. 'Op zich is het goed dat de boskaart ingetrokken is, want ze trok op niks', reageerde Bruno Tobback (sp.a). Oppositiepartij Groen haalde sterk uit naar de Vlaamse regering. 'Dit is amateurisme van de bovenste plank. We hebben nood aan een goede boskaart die de eeuwenoude waardevolle bossen beschermt. Minister Schauvliege heeft dit dossier volledig verknoeid', zegt Vlaams parlementslid Elisabeth Meuleman.
CD&V daarentegen is niet te spreken over de eenzijdige communicatie van Vlaams minister-president Bourgeois. Tijdens het actualiteitsdebat in het Vlaams Parlement verwachten ze dan ook een duidelijke uitleg. 'N-VA bleef de minister opjagen om zich een groen imago aan te meten. Door de bomen het bos niet meer zien, luidt het spreekwoord, maar hier was duidelijk sprake van het omgekeerde. Daardoor kwamen we ook echt in de situatie terecht waarvoor ik keer op keer waarschuwde. Met wat gezond verstand hadden we heel wat Vlamingen deze onrust kunnen besparen', aldus Lode Ceyssens (CD&V).
De sprekersvolgorde voor het debat is als volgt:
1. Groen
2. sp.a
3. Vlaams Belang
4. Open Vld
5. Hermes Sanctorum (Onafhankelijke)
6. N-VA
7. CD&V
De actuele vragen volgen aansluitend op het debat.
'Actua-Live, woensdag 24 mei vanaf 14.00 uur op Actua-TV (Telenet, kanaal 42).
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit zijn de WK-afspraken van de Rode Duivels bij Sporza: wanneer België in actie komt
- VTM zoekt kandidaten voor nieuw seizoen van ‘Huis Gemaakt’
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- NPO en Disney+ kondigen eerste samenwerking aan voor Nederlandse versie van 'Wolven: het spel van list en bedrog'
- Liefhebbers van 'South Park' opgelet: seizoen 29 vanaf september op Comedy Central
- 'Vroege Vogels' is zondag op de Oostvaardersdijk in Flevoland
- Dit zie je zondag in 'Mocros'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' vanuit Weesp
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'FM op 5' opent zaterdag De Week van de Jaren 70
- Radio feestweek van het jaar van start op Qmusic: 'De Foute 1500'
- '3FM Serious Request' komt in actie voor de Nederlandse Brandwonden Stichting
Multimedia SPOTLIGHT
-
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril
Kijktip van de dag

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.
'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.



































