Actua-Live: Debat over de boskaart van Joke Schauvliege

dinsdag 23 mei 2017

De plenaire vergadering van het Vlaams Parlement opent woensdag met een actualiteitsdebat over de intrekking van de boskaart van minister Schauvliege. Dat is te zien op Actua-TV.

Het nieuws kwam totaal onverwacht. Afgelopen week liet Vlaams minister-president Geert Bourgeois (N-VA) weten dat de boskaart van zijn minister van Natuur, Joke Schauvliege (CD&V), ingetrokken wordt. De bekendmaking van de kaart, waarin zo’n 12.000 hectare bos beschermd wordt, lokte heftige reacties uit. Gronden die werden aangekocht met de bedoeling ze te bebouwen dreigden door de nieuwe boskaart hun waarde te verliezen. Eigenaars zagen hun dromen in rook opgaan.


'De beslissing om de waardevolste bossen te beschermen is genomen door de drie regeringspartijen, zo staat het ook in het regeerakkoord', zegt Wilfried Vandaele (N-VA). 'Minister Schauvliege had anderhalf jaar de tijd om een goede boskaart te leveren, maar nu blijken er veel te veel fouten in te staan.' Volgens Vandaele kon de minister-president niet anders dan de kaart in te trekken.

De partijen Open Vld, sp.a en Groen zijn opgelucht dat de boskaart verdwijnt. 'Op zich is het goed dat de boskaart ingetrokken is, want ze trok op niks', reageerde Bruno Tobback (sp.a). Oppositiepartij Groen haalde sterk uit naar de Vlaamse regering. 'Dit is amateurisme van de bovenste plank. We hebben nood aan een goede boskaart die de eeuwenoude waardevolle bossen beschermt. Minister Schauvliege heeft dit dossier volledig verknoeid', zegt Vlaams parlementslid Elisabeth Meuleman.

CD&V daarentegen is niet te spreken over de eenzijdige communicatie van Vlaams minister-president Bourgeois. Tijdens het actualiteitsdebat in het Vlaams Parlement verwachten ze dan ook een duidelijke uitleg. 'N-VA bleef de minister opjagen om zich een groen imago aan te meten. Door de bomen het bos niet meer zien, luidt het spreekwoord, maar hier was duidelijk sprake van het omgekeerde. Daardoor kwamen we ook echt in de situatie terecht waarvoor ik keer op keer waarschuwde. Met wat gezond verstand hadden we heel wat Vlamingen deze onrust kunnen besparen', aldus Lode Ceyssens (CD&V).

De sprekersvolgorde voor het debat is als volgt:

1. Groen
2. sp.a
3. Vlaams Belang
4. Open Vld
5. Hermes Sanctorum (Onafhankelijke)
6. N-VA
7. CD&V

De actuele vragen volgen aansluitend op het debat.

'Actua-Live, woensdag 24 mei vanaf 14.00 uur op Actua-TV (Telenet, kanaal 42).


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Alles in orde!' (VRT 1)

Bij de familie Brantegem uit Aalst hebben de spullen, en dan vooral het speelgoed, het huis overgenomen. Omdat elk gezinslid een 'labeltje' heeft, slagen ze er zelf niet in om de orde en het overzicht in huis te bewaren. De confrontatie met de spullen in de loods zorgt voor een rollercoaster aan emoties, terwijl in huis alles in het werk wordt gesteld om het gezin de juiste handvatten te bieden om de uitdagingen die leven met een label met zich meebrengt, zo verteerbaar mogelijk te maken.

'Alles In Orde!', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:55
    De dag van vandaag
    00:45
    Journaallus
  • 21:25
    Nowhere
    00:40
    90 minutes
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    05:00
    Geen uitzending
  • 21:55
    Politierechters
    06:00
    Vegesauriërs
  • 21:30
    Alert: Missing Persons Unit
    00:15
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 20:35
    Elysium
    00:50
    The Big Bang Theory
  • 20:35
    The Kill Team
    00:10
    60 Days In
  • 21:25
    Snowpiercer
    00:10
    Buffy the Vampire Slayer
  • 21:30
    The X-Files
    01:00
    The Golden Girls
  • 21:15
    James & Co
    00:20
    De Tafel van Gert
  • 20:35
    Grease
    01:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:30
    Seal Team
    00:35
    Bar Rescue
  • 21:40
    Komen eten
    00:35
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 21:20
    World's Most Evil Killers
  • 21:53
    Z-Nieuws
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:52
    De ambachter
    00:00
    Oh What A Night
  • 21:40
    Chris Cooks Cymru
    00:05
    Guten Appetit
  • 21:00
    Return to Paradise
    00:40
    Marie Antoinette
  • 21:30
    Prison Break
    00:15
    The Resident
  • 21:45
    Klaas aan het front
    00:45
    NOS Journaal Laat
  • 21:15
    Opsporing Verzocht
    00:25
    Nieuwsuur
  • 21:50
    NOS Kjeld Nuis: Missie Milaan
    00:40
    Rundfunk: Schwalbe