Actua-Live: Debat over de boskaart van Joke Schauvliege

dinsdag 23 mei 2017

De plenaire vergadering van het Vlaams Parlement opent woensdag met een actualiteitsdebat over de intrekking van de boskaart van minister Schauvliege. Dat is te zien op Actua-TV.

Het nieuws kwam totaal onverwacht. Afgelopen week liet Vlaams minister-president Geert Bourgeois (N-VA) weten dat de boskaart van zijn minister van Natuur, Joke Schauvliege (CD&V), ingetrokken wordt. De bekendmaking van de kaart, waarin zo’n 12.000 hectare bos beschermd wordt, lokte heftige reacties uit. Gronden die werden aangekocht met de bedoeling ze te bebouwen dreigden door de nieuwe boskaart hun waarde te verliezen. Eigenaars zagen hun dromen in rook opgaan.


'De beslissing om de waardevolste bossen te beschermen is genomen door de drie regeringspartijen, zo staat het ook in het regeerakkoord', zegt Wilfried Vandaele (N-VA). 'Minister Schauvliege had anderhalf jaar de tijd om een goede boskaart te leveren, maar nu blijken er veel te veel fouten in te staan.' Volgens Vandaele kon de minister-president niet anders dan de kaart in te trekken.

De partijen Open Vld, sp.a en Groen zijn opgelucht dat de boskaart verdwijnt. 'Op zich is het goed dat de boskaart ingetrokken is, want ze trok op niks', reageerde Bruno Tobback (sp.a). Oppositiepartij Groen haalde sterk uit naar de Vlaamse regering. 'Dit is amateurisme van de bovenste plank. We hebben nood aan een goede boskaart die de eeuwenoude waardevolle bossen beschermt. Minister Schauvliege heeft dit dossier volledig verknoeid', zegt Vlaams parlementslid Elisabeth Meuleman.

CD&V daarentegen is niet te spreken over de eenzijdige communicatie van Vlaams minister-president Bourgeois. Tijdens het actualiteitsdebat in het Vlaams Parlement verwachten ze dan ook een duidelijke uitleg. 'N-VA bleef de minister opjagen om zich een groen imago aan te meten. Door de bomen het bos niet meer zien, luidt het spreekwoord, maar hier was duidelijk sprake van het omgekeerde. Daardoor kwamen we ook echt in de situatie terecht waarvoor ik keer op keer waarschuwde. Met wat gezond verstand hadden we heel wat Vlamingen deze onrust kunnen besparen', aldus Lode Ceyssens (CD&V).

De sprekersvolgorde voor het debat is als volgt:

1. Groen
2. sp.a
3. Vlaams Belang
4. Open Vld
5. Hermes Sanctorum (Onafhankelijke)
6. N-VA
7. CD&V

De actuele vragen volgen aansluitend op het debat.

'Actua-Live, woensdag 24 mei vanaf 14.00 uur op Actua-TV (Telenet, kanaal 42).


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Gekocht' (Play)

Sophie en Daan ontmoeten Fenna en Quinten. Al acht jaar vormen ze een koppel, maar ze schipperen nog steeds tussen vier verschillende plekken: het appartement van haar papa, het huis van haar mama, dat van haar stiefvader en het huis van Quintens ouders. Vooral Fenna voelt zich daardoor nergens écht thuis, en daar willen ze nu verandering in brengen. Hun droom? Een (half)open bebouwing in Bonheiden, met minstens drie slaapkamers, gelegen in een rustige straat.

'Blind Gekocht', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Kunnen we overeenkomen?
    21:35
    Dag & nacht
  • 21:00
    2050
    21:40
    De ideale wereld
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:35
    Huis Gemaakt
    21:45
    Moordzaken: Liefde is geen Alibi
  • 20:30
    Tracker
    21:20
    The Rainmaker
  • 20:35
    The Hunger Games: Catching Fire
    23:05
    See for Me
  • 20:35
    Hot Fuzz
    22:40
    Fare Dodgers: At War With The Law
  • 20:50
    Snowpiercer
    22:35
    ER
  • 21:00
    En Toen Kwam Ons Ma Binnen
    21:35
    De Planckaerts
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Blind Gekocht
  • 20:35
    Eyes Wide Shut
    23:25
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    21:45
    Komen Eten
  • 20:30
    Killer Couples
    21:15
    World's Most Evil Killers
  • 21:08
    Z-Beurs
    21:21
    Z-accelerate
  • 21:06
    Het appartement
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:10
    Peppe's Emilia-Romagna
  • 21:00
    Beyond Paradise
    22:10
    Vienna Blood
  • 20:35
    Rivals
    21:45
    Prison Break
  • 20:35
    Project Dans
    21:45
    Heel Holland Bakt Elke Dag
  • 20:25
    Radar
    21:15
    Opsporing Verzocht
  • 20:25
    Van Roosmalen & Groenteman
    21:25
    BRANDMERK - Kind van een Vermoorde Ouder