Actua-Live: Debat over de boskaart van Joke Schauvliege

De plenaire vergadering van het Vlaams Parlement opent woensdag met een actualiteitsdebat over de intrekking van de boskaart van minister Schauvliege. Dat is te zien op Actua-TV.
Het nieuws kwam totaal onverwacht. Afgelopen week liet Vlaams minister-president Geert Bourgeois (N-VA) weten dat de boskaart van zijn minister van Natuur, Joke Schauvliege (CD&V), ingetrokken wordt. De bekendmaking van de kaart, waarin zo’n 12.000 hectare bos beschermd wordt, lokte heftige reacties uit. Gronden die werden aangekocht met de bedoeling ze te bebouwen dreigden door de nieuwe boskaart hun waarde te verliezen. Eigenaars zagen hun dromen in rook opgaan.
'De beslissing om de waardevolste bossen te beschermen is genomen door de drie regeringspartijen, zo staat het ook in het regeerakkoord', zegt Wilfried Vandaele (N-VA). 'Minister Schauvliege had anderhalf jaar de tijd om een goede boskaart te leveren, maar nu blijken er veel te veel fouten in te staan.' Volgens Vandaele kon de minister-president niet anders dan de kaart in te trekken.
De partijen Open Vld, sp.a en Groen zijn opgelucht dat de boskaart verdwijnt. 'Op zich is het goed dat de boskaart ingetrokken is, want ze trok op niks', reageerde Bruno Tobback (sp.a). Oppositiepartij Groen haalde sterk uit naar de Vlaamse regering. 'Dit is amateurisme van de bovenste plank. We hebben nood aan een goede boskaart die de eeuwenoude waardevolle bossen beschermt. Minister Schauvliege heeft dit dossier volledig verknoeid', zegt Vlaams parlementslid Elisabeth Meuleman.
CD&V daarentegen is niet te spreken over de eenzijdige communicatie van Vlaams minister-president Bourgeois. Tijdens het actualiteitsdebat in het Vlaams Parlement verwachten ze dan ook een duidelijke uitleg. 'N-VA bleef de minister opjagen om zich een groen imago aan te meten. Door de bomen het bos niet meer zien, luidt het spreekwoord, maar hier was duidelijk sprake van het omgekeerde. Daardoor kwamen we ook echt in de situatie terecht waarvoor ik keer op keer waarschuwde. Met wat gezond verstand hadden we heel wat Vlamingen deze onrust kunnen besparen', aldus Lode Ceyssens (CD&V).
De sprekersvolgorde voor het debat is als volgt:
1. Groen
2. sp.a
3. Vlaams Belang
4. Open Vld
5. Hermes Sanctorum (Onafhankelijke)
6. N-VA
7. CD&V
De actuele vragen volgen aansluitend op het debat.
'Actua-Live, woensdag 24 mei vanaf 14.00 uur op Actua-TV (Telenet, kanaal 42).
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: donderdag 17 september 2026
- De genomineerden voor de Gouden Televizier-Ring 2026 zijn bekend
- Bluffen, bedriegen en BN'ers op het verkeerde been zetten in derde seizoen 'Pokerface'
- Mediapartijen stellen gezamenlijke richtlijnen op voor AI-transparantie
- Ina Alberts ontvangt Bert van Leeuwen Prijs 2026
- Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney-reclame in 'Happy Hour'
- Koor zonder stembanden laat de jury niet onberoerd in 'Got Talent'
- 'South Park' keert terug met seizoen 29 na zesde Emmy-winst
- Jade Mintjens ergert zich aan huishoudens waar je je schoenen moet uitdoen: 'Wat is het volgende? Een metaaldetector?'
- 'To the Point(er)': waarom is het zo moeilijk om pesten te stoppen?
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Zaterdag schotelt 'FM op 5' je dit muzikale menu voor
- Vincent Fierens maakt dromen waar op 'YES Day'
- Qmusic stunt met Het Geluid: verlossende antwoord hangt al op straat
- Een recordaantal oproepen! Bijna 11 miljoen telefoontjes in amper twee uur tijd voor ‘Elke Beller Wint’ bij Qmusic
Multimedia SPOTLIGHT
-
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent'
Kijktip van de dag

Op een ochtend vliegt een mooie sierduif de kamer van Jef en Ida binnen. Jef is in de wolken en ontfermt zich over het diertje. Rikki wil op leercontract en Rik probeert vuile Juul te overtuigen om hem in zijn garage te laten werken.
'Lili en Marleen', om 18.10 uur op VTM.



































