'Actua-Commissie' over digitale radio in Vlaanderen

woensdag 3 augustus 2016

De Vlaamse Regering heeft in mei 2016 het plan gelanceerd om volledig over te schakelen naar digitale radio. Minister van Media Sven Gatz zal tegen eind 2016 bepalen wanneer deze overgang in de praktijk moet worden gebracht. De grote zenders zouden van de FM-band verdwijnen, uiterlijk twee jaar nadat de helft van de luisteraars is overgeschakeld naar DAB+.

Het Vlaams parlement is zich al heel lang bewust van de kansen en mogelijkheden die digitale radio te bieden heeft. De eerste parlementaire initiatieven hierover dateren al van 1992. Ook tijdens de maand juni van dit jaar werd er in de commissie Media uitvoerig stilgestaan bij een conceptnota van enkele CD&V-leden over het onderwerp, en bij de visie van de bevoegde minister. Actua-TV zet de belangrijkste tussenkomsten uit deze vergaderingen voor u op een rij.

Op dinsdag 2 augustus kan u vanaf 18u05 kijken naar de toelichting bij de conceptnota van de CD&V. Op woensdag 3 augustus zetten we vanaf 18u15 de hoogtepunten uit een hoorzitting met enkele hoofdrolspelers binnen het radiomilieu voor u op een rij. Op donderdag 4 augustus vanaf 18u10 tenslotte zenden we de samenvattende zitting over de toekomst van het radiolandschap uit.

DAB+
Wie via de analoge weg naar de radio luistert, zal er af en toe mee geconfronteerd worden: gekraak en geruis, slechte ontvangst of radiostations die voor een paar seconden uit de ether verdwenen lijken te zijn. Met de overstap naar digitale radio in de toekomst zouden al die problemen definitief tot het verleden moeten behoren.

In Vlaanderen (en heel België) is het de bedoeling om op termijn volledig over te schakelen naar DAB+-uitzendingen. DAB staat voor Digital Audio Broadcasting, een term waar systemen mee bedoeld worden om digitaal radio-uitzendingen uit te zenden en te ontvangen. Om DAB-radio te beluisteren is een speciaal DAB-toestel nodig. De huidige ontvangers zijn op dit moment nog duurder dan gewone radio’s, maar toch heeft digitalisering een aantal voordelen:

• het geeft in de regel een radiosignaal van hoge kwaliteit

• het kan een oplossing bieden voor de huidige capaciteitsproblemen op de FM-band, die zo goed als verzadigd is

• het is mogelijk om tijdens de uitzendingen meer randinformatie door te sturen

• Luisteraars kunnen zelf radioreclames wegfilteren, als ze dat willen

'Actua-Commissie' over digitale radio, van dinsdag 2 tot donderdag 4 augustus doorlopend in onze nieuwslus, afwisselend met onze zomerreeks Actua-Talent.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Stukken van Mensen' (Play)

Een studente modetechnieken biedt een trui van Moschino aan die ze kocht op de rommelmarkt voor amper één euro. Axel Daeseleire komt aankloppen met een werk van Albert Szukalski.

'Stukken van Mensen', om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:30
    Lou
    01:15
    Het weer (middag)
  • 00:35
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 06:35
    Dropje
    05:00
    Geen uitzending
  • 06:30
    Plop & de Peppers
    00:45
    Gooische Vrouwen
  • 03:30
    Geen uitzending
    00:05
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 05:25
    Geen uitzending
    00:35
    The Big Bang Theory
  • 00:50
    Geen uitzending
    00:20
    Xena: Warrior Princess
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    01:25
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:55
    De Tafel van Gert
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:45
    Friends
  • 05:40
    Formule 1
    01:20
    Fear Factor USA.
  • 06:30
    Botched
    02:30
    Geen uitzending
  • 06:35
    Cold Case
    01:15
    Big Sky
  • 00:50
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:20
    Diy on wheels
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:10
    Winterse Kost
    01:40
    Puur Oosters - Japans
  • 06:00
    Rosemary and Thyme
    01:30
    A Remarkable Place to Die
  • 06:00
    The Kardashians
    01:10
    First Dates Australia
  • 03:55
    NOS Journaal
    01:20
    EenVandaag
  • 02:15
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Nederland Kiest: De Uitslagen met gebarentaal
  • 06:30
    Clangers
    01:25
    Vol gas door de modder