'Actua-Commissie' over digitale radio in Vlaanderen

De Vlaamse Regering heeft in mei 2016 het plan gelanceerd om volledig over te schakelen naar digitale radio. Minister van Media Sven Gatz zal tegen eind 2016 bepalen wanneer deze overgang in de praktijk moet worden gebracht. De grote zenders zouden van de FM-band verdwijnen, uiterlijk twee jaar nadat de helft van de luisteraars is overgeschakeld naar DAB+.
Het Vlaams parlement is zich al heel lang bewust van de kansen en mogelijkheden die digitale radio te bieden heeft. De eerste parlementaire initiatieven hierover dateren al van 1992. Ook tijdens de maand juni van dit jaar werd er in de commissie Media uitvoerig stilgestaan bij een conceptnota van enkele CD&V-leden over het onderwerp, en bij de visie van de bevoegde minister. Actua-TV zet de belangrijkste tussenkomsten uit deze vergaderingen voor u op een rij.
Op dinsdag 2 augustus kan u vanaf 18u05 kijken naar de toelichting bij de conceptnota van de CD&V. Op woensdag 3 augustus zetten we vanaf 18u15 de hoogtepunten uit een hoorzitting met enkele hoofdrolspelers binnen het radiomilieu voor u op een rij. Op donderdag 4 augustus vanaf 18u10 tenslotte zenden we de samenvattende zitting over de toekomst van het radiolandschap uit.
DAB+
Wie via de analoge weg naar de radio luistert, zal er af en toe mee geconfronteerd worden: gekraak en geruis, slechte ontvangst of radiostations die voor een paar seconden uit de ether verdwenen lijken te zijn. Met de overstap naar digitale radio in de toekomst zouden al die problemen definitief tot het verleden moeten behoren.
In Vlaanderen (en heel België) is het de bedoeling om op termijn volledig over te schakelen naar DAB+-uitzendingen. DAB staat voor Digital Audio Broadcasting, een term waar systemen mee bedoeld worden om digitaal radio-uitzendingen uit te zenden en te ontvangen. Om DAB-radio te beluisteren is een speciaal DAB-toestel nodig. De huidige ontvangers zijn op dit moment nog duurder dan gewone radio’s, maar toch heeft digitalisering een aantal voordelen:
• het geeft in de regel een radiosignaal van hoge kwaliteit
• het kan een oplossing bieden voor de huidige capaciteitsproblemen op de FM-band, die zo goed als verzadigd is
• het is mogelijk om tijdens de uitzendingen meer randinformatie door te sturen
• Luisteraars kunnen zelf radioreclames wegfilteren, als ze dat willen
'Actua-Commissie' over digitale radio, van dinsdag 2 tot donderdag 4 augustus doorlopend in onze nieuwslus, afwisselend met onze zomerreeks Actua-Talent.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Wie stoot door naar de liveshows? Laatste Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen'
- 'Door de Bomen' laat gasten weer ontsnappen aan dagelijkse druk
- Nieuw seizoen van '90 Day Diaries' op TLC
- Omroep ZWART en BNNVARA lanceren 'Die Andere Late Night'
- Yvon Jaspers reist door Nederland in nieuw seizoen 'Onze Boerderij: De Oogst'
- Bart Appeltans test toilet in 'Huis Gemaakt': 'Met een spot op mijn hoofd zien de buren mij zéker zitten'
- Dit alles zie je in mei bij RTL
- Koningsdagconcert 2026 vanuit Dokkum
- Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance': Puya laat danspartner Daxia vallen tijdens lift
- Dit eet je deze week met 'Dagelijkse Kost'!
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Slot Loevestein
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk
Kijktip van de dag

22 teams van de Vlaamse universiteiten en twaalf hogeschoolploegen nemen het tegen elkaar op. Enkel de acht beste stoten door naar de kwartfinales. De aftrap wordt gegeven door Drama van de LUCA School of Arts, dat het opneemt tegen Tandheelkunde van de KUL.
'Campus Cup', om 21.25 uur op VRT Canvas.




































