'Actua-Commissie' over digitale radio in Vlaanderen

De Vlaamse Regering heeft in mei 2016 het plan gelanceerd om volledig over te schakelen naar digitale radio. Minister van Media Sven Gatz zal tegen eind 2016 bepalen wanneer deze overgang in de praktijk moet worden gebracht. De grote zenders zouden van de FM-band verdwijnen, uiterlijk twee jaar nadat de helft van de luisteraars is overgeschakeld naar DAB+.
Het Vlaams parlement is zich al heel lang bewust van de kansen en mogelijkheden die digitale radio te bieden heeft. De eerste parlementaire initiatieven hierover dateren al van 1992. Ook tijdens de maand juni van dit jaar werd er in de commissie Media uitvoerig stilgestaan bij een conceptnota van enkele CD&V-leden over het onderwerp, en bij de visie van de bevoegde minister. Actua-TV zet de belangrijkste tussenkomsten uit deze vergaderingen voor u op een rij.
Op dinsdag 2 augustus kan u vanaf 18u05 kijken naar de toelichting bij de conceptnota van de CD&V. Op woensdag 3 augustus zetten we vanaf 18u15 de hoogtepunten uit een hoorzitting met enkele hoofdrolspelers binnen het radiomilieu voor u op een rij. Op donderdag 4 augustus vanaf 18u10 tenslotte zenden we de samenvattende zitting over de toekomst van het radiolandschap uit.
DAB+
Wie via de analoge weg naar de radio luistert, zal er af en toe mee geconfronteerd worden: gekraak en geruis, slechte ontvangst of radiostations die voor een paar seconden uit de ether verdwenen lijken te zijn. Met de overstap naar digitale radio in de toekomst zouden al die problemen definitief tot het verleden moeten behoren.
In Vlaanderen (en heel België) is het de bedoeling om op termijn volledig over te schakelen naar DAB+-uitzendingen. DAB staat voor Digital Audio Broadcasting, een term waar systemen mee bedoeld worden om digitaal radio-uitzendingen uit te zenden en te ontvangen. Om DAB-radio te beluisteren is een speciaal DAB-toestel nodig. De huidige ontvangers zijn op dit moment nog duurder dan gewone radio’s, maar toch heeft digitalisering een aantal voordelen:
• het geeft in de regel een radiosignaal van hoge kwaliteit
• het kan een oplossing bieden voor de huidige capaciteitsproblemen op de FM-band, die zo goed als verzadigd is
• het is mogelijk om tijdens de uitzendingen meer randinformatie door te sturen
• Luisteraars kunnen zelf radioreclames wegfilteren, als ze dat willen
'Actua-Commissie' over digitale radio, van dinsdag 2 tot donderdag 4 augustus doorlopend in onze nieuwslus, afwisselend met onze zomerreeks Actua-Talent.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: donderdag 10 september 2026
- Studio 100 onderzoekt volop nieuwe locatie voor tijdelijk theater en stelt musical 'Hallo Radio 2' uit
- Ellen Callebout gaat voor gloednieuw Play-programma op zoek naar bijzondere huisdieren en unieke dierenverhalen
- 'Dat bloeden stopt niet': kan Emma ontsnappen uit de klauwen van Dennis in 'Thuis'?
- Ingeborg wordt nieuwe kotmadam in 'Kotmadam Sarafian'
- Metejoor onthult in 'Happy Hour' dat hij al meerdere K3-nummers schreef onder een schuilnaam
- Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
- Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek: 'Ik had een jumpsuit aan'
- Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd'
- Oproep om pensioenschade te repareren in 'Meldpunt Actueel'
- Na 56 uur radio: Ender Scholtens zat in De Wekker XL
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Coen & Sander vieren bijzonder radiohuwelijk op JOE
- Luistercijfers : JOE beleeft beste maand van het jaar, Qmusic stevig op nummer één
- Tim van Wim De Craene verovert eerste plaats in 'Radio 1 Lage Landenlijst'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz!
Kijktip van de dag

Kruisvaarder Robin of Loxley keert in het gezelschap van de Moorse krijger Little John na jaren terug naar Engeland. Thuis blijkt zijn landgoed verwoest, werd hij ten onrechte doodverklaard en heerst er armoede onder de inwoners van Nottingham die in een wurggreep worden gehouden door de meedogenloze sheriff. Robin en John beginnen een opstand tegen de corrupte Engelse kroon.
'Robin Hood', film uit 2018 met oa. Taron Egerton en Jamie Foxx, om 20.35 uur op VTM 3.




































