Acteur Kevin Janssens in 'Het Huis': 'Nog altijd enorm onzeker over mijn werk'

Na Eddy Planckaert en Marco Borsato is het de beurt aan Kevin Janssens om zijn opwachting te maken in 'Het Huis'. Kevin is veelbesproken, zelfs een tikkeltje berucht, maar bovenal een gesloten boek met een bloedhekel aan interviews.
In 'Het Huis' toont hij voor het eerst zijn ware zelf, wat resulteert in een verrassend kwetsbaar portret.
Zelftwijfel
Met stevige tred stapt Eric Goens naar het huis van Kevin in Antwerpen, want hij is te laat om zijn gast op te pikken. 'Een halfuur te laat. Ik ben van de stipte soort. Ik kan niet tegen laatkomers', lacht Kevin vanuit zijn deuropening. De toon is meteen gezet.
Samen rijden ze naar het huis waar Kevin meteen een frisse duik neemt in het zwembad. Het worden vierentwintig uur waarin Kevin eindelijk nog eens kan ontspannen. Het gaat namelijk hard voor hem. In zestien jaar tijd speelde Kevin mee in zeventien films en negentien reeksen. 'Op werkgebied heb ik altijd geluk gehad. Ik ben nog altijd enorm onzeker en kritisch over mijn werk. Maar die onzekerheid houdt me wel wakker, waardoor ik er altijd honderd procent voor ga.'
Kevin Roels
Er zijn weinig mensen die het weten, maar eigenlijk is Kevin Janssens geboren onder een andere naam: Kevin Roels. Kevins ouders verlaten elkaar als hij drie jaar oud is. De moeder van Kevin vindt snel de liefde terug bij Kevins huidige stiefvader. Als die voorstelt om hem te adopteren, twijfelt Kevin geen seconde om van familienaam te veranderen. Al levert die naamswijziging een zeer pijnlijk weerzien op in de rechtbank. 'Mijn biologische vader en zijn moeder waren daar. Hij keek niet naar mij. Maar mijn oma stapte naar mij om te vragen waar ik in godsnaam mee bezig was.'
Maar Kevin is vastbesloten en verandert zijn naam van Roels naar Janssens. Wanneer zijn biologische vader jaren later sterft, breekt Kevin alsnog. 'Mijn moeder vertelde me net voor een theatervoorstelling dat hij overleden was. Ik heb die avond mijn verdriet gebruikt in dat stuk.'
Grootse plannen
Kevins acteerdroom kreeg al op jonge leeftijd vorm toen hij in de videotheek van Stabroek ging werken. 'Alles waarvan ik droomde, was daar gewoon. Ik moest en zou acteur worden. Ik wist dat het ging lukken. Ik had een enorme bewijsdrang tegenover mijn vader. Hij wou me niet en ik moest dus ik bewijzen wat ik kon.'
De vloek van zijn vader werd een zegen. Groot was de euforie dan ook toen Kevin in 2006 zijn grote filmdebuut maakte in 'Windkracht 10'. Alle rekken van de videotheek in Stabroek werden volgezet met de film. Vijftien jaar later is de man die daarvoor verantwoordelijk was, de verrassingsgast in 'Het Huis'.
Liefdesperikelen
In de kinderkamer toont Kevin zich van zijn meest kwetsbare kant. De liefde voor zijn moeder kent geen grenzen. Eens terug op het zonnige terras, blikt Kevin vooral vooruit. Hoe ziet zijn toekomst eruit en vooral: met wie ziet hij zijn toekomst? 'Veel vrienden zijn jonger, maar hebben wel stabiliteit in hun privéleven. Ik benijd hen daarvoor. De schrik om alleen te blijven, is er wel.'
Welke rol heeft wijlen Marc Van Eeghem gespeeld in het leven van Kevin? Welke opmerkelijke betekenissen schuilen er achter zijn tattoos? Waar maakte Kevin zijn regiedebuut? En wat deed hij om zeventien kilogram bij te komen voor zijn rol in De Patrick? Kevin doet alles uit de doeken in 'Het Huis'.
In de volgende afleveringen ontvangt Eric Goens in 'Het Huis' tv-icoon Wendy Van Wanten, Vooruit-voorzitter Conner Rousseau, presentator Mathias Coppens, sportjournalist Aster Nzeyimana en televisiefiguur Ingeborg Sergeant.
'Het Huis' is een programma van Bargoens voor Eén.
'Het Huis' met Kevin Janssens, dinsdag 16 november om 20.40 uur op Eén.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Ziggo brengt alle wedstrijden VriendenLoterij Eredivisie via ESPN naar alle Nederlandse huiskamers
- Dit is 'The Voice of Holland' 2026
- Kijkcijfers: 6 en 7 mei 2026
- Dit zie je in mei op Cartoonito
- Mei wordt lachen en chaos op Cartoon Network
- Minister Heleen Herbert bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Amy laat haar barbie-parel keuren in 'The Real Housewives of Antwerp'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Groeiend succes voor Kai Merckx op JOE: extra show op vrijdagochtend
- Qmusic brengt K3 en Donnie samen voor het Foute Anthem van 2026
- Luistercijfers: Beste aprilmaand ooit voor radio van DPG Media
- JOE-dj's Coen & Sander gaan de strijd aan met de swipe-verslaving en introduceren 'Mei Smartphonevrij'
Multimedia SPOTLIGHT
-
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand
Kijktip van de dag

Alex neemt contact op met de politie. Hij heeft cruciale informatie: er staat nóg een aanslag gepland, vandaag nog. Het team schakelt in hoogste versnelling, maar Commander Francis waarschuwt: vertrouw Alex niet te snel. Terwijl de seconden wegtikken, moet Lana beslissen hoeveel ze durft te geloven van een man die alles te verliezen heeft.
'Trigger Point', om 21.00 uur op VRT Canvas.



































