Acteur Kevin Janssens in 'Het Huis': 'Nog altijd enorm onzeker over mijn werk'

maandag 15 november 2021

Na Eddy Planckaert en Marco Borsato is het de beurt aan Kevin Janssens om zijn opwachting te maken in 'Het Huis'. Kevin is veelbesproken, zelfs een tikkeltje berucht, maar bovenal een gesloten boek met een bloedhekel aan interviews.

In 'Het Huis' toont hij voor het eerst zijn ware zelf, wat resulteert in een verrassend kwetsbaar portret.


Zelftwijfel
Met stevige tred stapt Eric Goens naar het huis van Kevin in Antwerpen, want hij is te laat om zijn gast op te pikken. 'Een halfuur te laat. Ik ben van de stipte soort. Ik kan niet tegen laatkomers', lacht Kevin vanuit zijn deuropening. De toon is meteen gezet. 

Samen rijden ze naar het huis waar Kevin meteen een frisse duik neemt in het zwembad. Het worden vierentwintig uur waarin Kevin eindelijk nog eens kan ontspannen. Het gaat namelijk hard voor hem. In zestien jaar tijd speelde Kevin mee in zeventien films en negentien reeksen. 'Op werkgebied heb ik altijd geluk gehad. Ik ben nog altijd enorm onzeker en kritisch over mijn werk. Maar die onzekerheid houdt me wel wakker, waardoor ik er altijd honderd procent voor ga.'

Kevin Roels
Er zijn weinig mensen die het weten, maar eigenlijk is Kevin Janssens geboren onder een andere naam: Kevin Roels. Kevins ouders verlaten elkaar als hij drie jaar oud is. De moeder van Kevin vindt snel de liefde terug bij Kevins huidige stiefvader. Als die voorstelt om hem te adopteren, twijfelt Kevin geen seconde om van familienaam te veranderen. Al levert die naamswijziging een zeer pijnlijk weerzien op in de rechtbank. 'Mijn biologische vader en zijn moeder waren daar. Hij keek niet naar mij. Maar mijn oma stapte naar mij om te vragen waar ik in godsnaam mee bezig was.'

Maar Kevin is vastbesloten en verandert zijn naam van Roels naar Janssens. Wanneer zijn biologische vader jaren later sterft, breekt Kevin alsnog. 'Mijn moeder vertelde me net voor een theatervoorstelling dat hij overleden was. Ik heb die avond mijn verdriet gebruikt in dat stuk.'

Grootse plannen
Kevins acteerdroom kreeg al op jonge leeftijd vorm toen hij in de videotheek van Stabroek ging werken. 'Alles waarvan ik droomde, was daar gewoon. Ik moest en zou acteur worden. Ik wist dat het ging lukken. Ik had een enorme bewijsdrang tegenover mijn vader. Hij wou me niet en ik moest dus ik bewijzen wat ik kon.'

De vloek van zijn vader werd een zegen. Groot was de euforie dan ook toen Kevin in 2006 zijn grote filmdebuut maakte in 'Windkracht 10'. Alle rekken van de videotheek in Stabroek werden volgezet met de film. Vijftien jaar later is de man die daarvoor verantwoordelijk was, de verrassingsgast in 'Het Huis'.

Liefdesperikelen
In de kinderkamer toont Kevin zich van zijn meest kwetsbare kant. De liefde voor zijn moeder kent geen grenzen. Eens terug op het zonnige terras, blikt Kevin vooral vooruit. Hoe ziet zijn toekomst eruit en vooral: met wie ziet hij zijn toekomst? 'Veel vrienden zijn jonger, maar hebben wel stabiliteit in hun privéleven. Ik benijd hen daarvoor. De schrik om alleen te blijven, is er wel.'

Welke rol heeft wijlen Marc Van Eeghem gespeeld in het leven van Kevin? Welke opmerkelijke betekenissen schuilen er achter zijn tattoos? Waar maakte Kevin zijn regiedebuut? En wat deed hij om zeventien kilogram bij te komen voor zijn rol in De Patrick? Kevin doet alles uit de doeken in 'Het Huis'.

In de volgende afleveringen ontvangt Eric Goens in 'Het Huis' tv-icoon Wendy Van Wanten, Vooruit-voorzitter Conner Rousseau, presentator Mathias Coppens, sportjournalist Aster Nzeyimana en televisiefiguur Ingeborg Sergeant.

'Het Huis' is een programma van Bargoens voor Eén.

'Het Huis' met Kevin Janssens, dinsdag 16 november om 20.40 uur op Eén.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Only Joling' (RTL 4)

Samen met zijn hechte buren reist Gerard naar Amsterdam, waar ze volop genieten van de levendige sfeer en unieke bezienswaardigheden die de stad te bieden heeft. Gerard, altijd actief op sociale media, beleeft online een groot succes: zijn vlog wordt bekroond.

'Only Joling', om 21.50 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:30
    De repair shop
    17:10
    Witse
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:30
    Wakker in Paraguay
  • 17:00
    3Hz
    17:25
    GameKeepers
  • 16:40
    Sara
    17:10
    Huis Gemaakt
  • 16:35
    Achter gesloten deuren
    17:30
    MasterChef Australië - Back to Win
  • 15:45
    Your Highness
    17:25
    9-1-1
  • 16:50
    Stargate SG-1
    17:50
    Ultimate Police Interceptors
  • 16:50
    Suits
    17:35
    ER
  • 16:45
    Wat nu weer?
    17:20
    SOS Piet
  • 17:00
    Huizenjagers
    17:50
    Blind Gekocht
  • 16:25
    This Is Us
    17:15
    Manifest
  • 16:50
    Two and a Half Men
    17:50
    3rd Rock From the Sun
  • 17:00
    Interior Design Masters
    18:10
    Million Dollar Listing Los Angeles
  • 16:20
    World's Most Evil Killers
  • 13:23
    Herhalingslus
    19:00
    Z-Extra
  • 16:52
    Hobbyklus
    17:55
    Sixties To Six
  • 17:00
    Chris Cooks Cymru
    17:30
    Loïc: Zot van Koken
  • 17:00
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 16:50
    Below Deck Mediterranean
    18:55
    Grey's Anatomy
  • 17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
    17:10
    Tijd voor Max
  • 17:05
    Planet Earth III
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:00
    Dino Daan & Lucy
    17:10
    De Zoo