Kanaal Z stelt innovatieve ecosystemen in Antwerpen in de kijker

woensdag 9 oktober 2019

Mobiliteit, duurzaamheid, vergrijzing … De uitdagingen waar onze maatschappij voor staat, vragen om innovatieve oplossingen. Om die te realiseren is samenwerking nodig tussen onderzoekers, bedrijven, beleidsmakers, investeerders en burgers.

In 'Z-Innovation' toont Kanaal Z hoe innovatieve ecosystemen vorm krijgen in Antwerpen en welke concrete projecten daaruit voortvloeien.


Een wereldhaven, een sterke chemische sector en industrieel weefsel, een bruisende start-upscene voor digitale toepassingen, een proeftuin voor de slimme stad van morgen, de creatieve economie … al die troeven maken van Antwerpen een unieke plek waar open innovatie perfect kan gedijen.

De Universiteit Antwerpen vervult daarin een katalyserende rol. 'Iedere dag werken onze onderzoekers samen met bedrijven om oplossingen te zoeken voor de uitdagingen van morgen”, vertelt prof. Silvia Lenaerts, vicerector voor valorisatie. “Dit resulteerde reeds in heel wat successen, met verscheidene spin-offs in een waaier van domeinen. In The Beacon, de business- en innovatiehub voor IoT en AI, en binnenkort BlueApp, de pre-incubator voor duurzame chemie, werken bedrijven en onderzoekers samen. Verder is er ook nog de incubator Darwin op het Wetenschapspark UAntwerpen voor innovatieve, onderzoeksgedreven ondernemingen binnen gezondheid en milieu.'

Raakvlakken in de regio
De universiteit focust in haar onderzoek op thema’s als grootstedelijkheid, smart cities, mobiliteit, infectieziekten, milieugezondheid en duurzame chemie en materialen. 'Binnen deze domeinen zijn er veel raakvlakken met de strategische beleidsvisies van andere belangrijke spelers in de regio', aldus Lenaerts. 'We vonden met POM Antwerpen, Stad Antwerpen en Voka Antwerpen-Waasland, dan ook snel de ideale partners om een programmareeks te maken op Kanaal Z.'

In 'Z-Innovation' brengt Kanaal Z tien weken lang reportages over de innovatieve ecosystemen in Antwerpen en toont de concrete projecten die in ontwikkeling zijn en die zowel economische als maatschappelijke impact kunnen creëren. De reeks laat ook experts aan het woord over de succesfactoren voor open innovatie en wat Vlaanderen van de Antwerpse aanpak kan leren.

'Z-Innovation', vanaf 10 oktober elke donderdagavond op Kanaal Z.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Got Talent' (VTM)

Nora-Leah toont in de vierde auditieshow dat meisjes net zo goed kunnen breakdancen als jongens. Clown Tof doet dan weer heel erg haar best om de jury aan het lachen te krijgen, terwijl Meermens een wel héél bijzondere ode brengt aan zijn vriendin.

'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:45
    Dagelijkse kost
    14:34
    Kijk uit
  • 10:00
    Herfstbeelden
    16:20
    The Americas
  • 14:00
    Tik Tak
    14:05
    Bumba
  • 13:35
    Chicago Fire
    14:35
    Chicago Med
  • 12:25
    America's Got Talent: Fantasy Team
  • 13:10
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
    14:05
    The Good Doctor
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:35
    Airwolf
  • 12:30
    Christmas Cupid
    14:05
    Fit for Christmas
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 13:40
    Friends
    15:30
    Huizenjagers
  • 14:00
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 13:40
    Storage Wars
    15:55
    Two and a Half Men
  • 13:55
    Love It or List It UK
    16:00
    Het Roer Om
  • 14:00
    Snapped
    17:00
    World's Most Evil Killers
  • 13:38
    Alle Zaken op een Rijtje
    14:31
    City Reports
  • 14:00
    Play That Song
    15:00
    Vitamine 55
  • 13:35
    Meat Timon
    14:10
    Het Weekmenu
  • 13:30
    Midsomer Murders
    15:30
    The Chelsea Detective
  • 13:45
    Burn Notice
    18:10
    White Collar
  • 13:20
    Strijders
    14:15
    Keuringsdienst van Waarde
  • 13:55
    Meldpunt Actueel
    14:20
    MAX Maakt Mogelijk Helpt
  • 13:45
    Kosmoo
    14:10
    AAP