Jennifer Heylen verlegt haar culinaire grenzen in 'Sergio Over De Grens'

In 'Sergio Over De Grens', woensdag 8 januari bij VTM, neemt Sergio actrice Jennifer Heylen mee naar één van de meest authentieke streken van Europa, waar de gerechten en producten even puur zijn als de mensen die er leven: Alentejo in Portugal.
Om de keuken van een land écht te ontdekken, moet je volgens Sergio bij de mensen thuis eten. En dus schuift hij samen met Jennifer aan tafel bij Maria, die traditionele Portugese gerechten serveert. Voor Jennifer meteen een uitdaging: “Ik ben zenuwachtig om dingen te proeven die ik nog niet gegeten heb. Ik heb dat thuis nooit geleerd. Wij aten elke dag hetzelfde en ‘s ochtends aten we de overschotjes”. De zenuwen stijgen wanneer Maria naast rivierpaling en krabbetjes uit het vuistje ook ‘kip in bloed’ serveert. Maar voor Sergio geldt maar één regel tijdens de roadtrip: “Wat ik proef, proef jij ook.”
De reis leidt niet alleen langs de lokale specialiteiten van de streek, maar ook naar diepgaande gesprekken. Jennifer vecht tegen de tranen wanneer ze over de band met haar biologische vader en haar stiefvader vertelt, maar de actrice heeft het ook over haar kinderwens: “Mijn vriendinnen krijgen nu baby’s. Maar ik weet het niet. Ik heb nog altijd niet het gevoel dat ik mama wil worden. Ik denk dat dat nefast is voor uw carrière, en dat wil ik echt niet.”, vertrouwt ze Sergio toe. Haar carrière zit nochtans in de lift, zo brak ze internationaal door als actrice met de serie Northern Lights. Maar de druk kan ook overweldigend zijn: “Soms denk ik: oh my god, wat moet ik nu doen? Ik weet niet of ik nog tijd genoeg heb om tot de top te geraken.” Die gevoelens van onzekerheid blijken de actrice wel vaker parten te spelen, ook in haar liefdesleven: “Ik val vaak op mensen waar ik voor moet werken. Waar ik mijn liefde aan moet bewijzen. Omdat ik denk dat ik onderliggend ook nog steeds mijn eigen liefde aan mezelf moet bewijzen of zo. Dus als iemand na een paar dates zou zeggen ‘ik zie u graag, ik wil bij u zijn’, dan geloof ik dat niet, omdat ik het zelf niet geloof. Ik ben heel onzeker, dat ga ik nooit ontkennen.”
Jennifer laat niet alleen in haar hart kijken, maar ontdekt zelf ook de culinaire geheimen van Portugal. Samen met Sergio ontfrutselt ze het recept van pasteis de nata, het wereldberoemde Portugese gebakje. Scheermessen zijn een andere specialiteit van de streek. Gewapend met een emmer en een pot zout trekken Sergio en Jennifer naar de zandbanken van de baai Comporta om de delicatesse zelf te verzamelen. Een emmertje vol is het doel, maar de scheermessen laten zich niet zo makkelijk vangen én ze moeten eerst de woelige boottocht overleven. De roadtrip voert hen verder het binnenland in, naar Alentejo. Hier ontdekken ze de eeuwenoude traditie van Talha-wijn, een van de oudste wijnen van Europa, die er nog steeds volgens Romeinse technieken wordt gemaakt. De culinaire reis eindigt in Monsaraz, de streek van de keramiek. Jennifer kan haar tranen nauwelijks bedwingen wanneer ze proeft van hun laatste avondmaal, rijst met kip en salsa verde: “Ik had niet gedacht dat ik zo’n innerlijke reis zou maken. Ik ben zo gefocust op ‘wat gaat mijn volgende rol zijn?’ en ‘ga ik een goede carrière hebben?’ dat ik soms vergeet: dit is al een godsgeschenk, dit is al kei mooi. Dus ik ben super dankbaar.”
Bekijk de preview uit de aflevering hier:
'Sergio Over De Grens', woensdag 8 januari om 20.40 uur bij VTM én VTMGO
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- NPO en Disney+ kondigen eerste samenwerking aan voor Nederlandse versie van 'Wolven: het spel van list en bedrog'
- Kijkcijfers: donderdag 11 juni 2026
- CAMILLE, Metejoor en Gert & James: eerste artiesten voor 'Tien Om Te Zien' zijn bekend
- Zanger Jaap Reesema presenteert 'Sing With Me'
- Kijkcijfers: woensdag 10 juni 2026
- Yvon Jaspers, Leo Alkemande, Özcan Akyol en Jörgen Raymann in vijfde seizoen van KRO-NCRV's 'Kloostergasten'
- VRT 1 trapt WK 2026 af met vooruitblik en bijzondere terugblik naar Mexico 1986
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- 'FM op 5' opent zaterdag De Week van de Jaren 70
- Radio feestweek van het jaar van start op Qmusic: 'De Foute 1500'
- '3FM Serious Request' komt in actie voor de Nederlandse Brandwonden Stichting
- JOE slingert positiviteit de ether in met 'JOE Oranjedag' voor een winnend Oranje
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
Multimedia SPOTLIGHT
-
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril
Kijktip van de dag

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.
'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.


































