Jennifer Heylen verlegt haar culinaire grenzen in 'Sergio Over De Grens'

In 'Sergio Over De Grens', woensdag 8 januari bij VTM, neemt Sergio actrice Jennifer Heylen mee naar één van de meest authentieke streken van Europa, waar de gerechten en producten even puur zijn als de mensen die er leven: Alentejo in Portugal.
Om de keuken van een land écht te ontdekken, moet je volgens Sergio bij de mensen thuis eten. En dus schuift hij samen met Jennifer aan tafel bij Maria, die traditionele Portugese gerechten serveert. Voor Jennifer meteen een uitdaging: “Ik ben zenuwachtig om dingen te proeven die ik nog niet gegeten heb. Ik heb dat thuis nooit geleerd. Wij aten elke dag hetzelfde en ‘s ochtends aten we de overschotjes”. De zenuwen stijgen wanneer Maria naast rivierpaling en krabbetjes uit het vuistje ook ‘kip in bloed’ serveert. Maar voor Sergio geldt maar één regel tijdens de roadtrip: “Wat ik proef, proef jij ook.”
De reis leidt niet alleen langs de lokale specialiteiten van de streek, maar ook naar diepgaande gesprekken. Jennifer vecht tegen de tranen wanneer ze over de band met haar biologische vader en haar stiefvader vertelt, maar de actrice heeft het ook over haar kinderwens: “Mijn vriendinnen krijgen nu baby’s. Maar ik weet het niet. Ik heb nog altijd niet het gevoel dat ik mama wil worden. Ik denk dat dat nefast is voor uw carrière, en dat wil ik echt niet.”, vertrouwt ze Sergio toe. Haar carrière zit nochtans in de lift, zo brak ze internationaal door als actrice met de serie Northern Lights. Maar de druk kan ook overweldigend zijn: “Soms denk ik: oh my god, wat moet ik nu doen? Ik weet niet of ik nog tijd genoeg heb om tot de top te geraken.” Die gevoelens van onzekerheid blijken de actrice wel vaker parten te spelen, ook in haar liefdesleven: “Ik val vaak op mensen waar ik voor moet werken. Waar ik mijn liefde aan moet bewijzen. Omdat ik denk dat ik onderliggend ook nog steeds mijn eigen liefde aan mezelf moet bewijzen of zo. Dus als iemand na een paar dates zou zeggen ‘ik zie u graag, ik wil bij u zijn’, dan geloof ik dat niet, omdat ik het zelf niet geloof. Ik ben heel onzeker, dat ga ik nooit ontkennen.”
Jennifer laat niet alleen in haar hart kijken, maar ontdekt zelf ook de culinaire geheimen van Portugal. Samen met Sergio ontfrutselt ze het recept van pasteis de nata, het wereldberoemde Portugese gebakje. Scheermessen zijn een andere specialiteit van de streek. Gewapend met een emmer en een pot zout trekken Sergio en Jennifer naar de zandbanken van de baai Comporta om de delicatesse zelf te verzamelen. Een emmertje vol is het doel, maar de scheermessen laten zich niet zo makkelijk vangen én ze moeten eerst de woelige boottocht overleven. De roadtrip voert hen verder het binnenland in, naar Alentejo. Hier ontdekken ze de eeuwenoude traditie van Talha-wijn, een van de oudste wijnen van Europa, die er nog steeds volgens Romeinse technieken wordt gemaakt. De culinaire reis eindigt in Monsaraz, de streek van de keramiek. Jennifer kan haar tranen nauwelijks bedwingen wanneer ze proeft van hun laatste avondmaal, rijst met kip en salsa verde: “Ik had niet gedacht dat ik zo’n innerlijke reis zou maken. Ik ben zo gefocust op ‘wat gaat mijn volgende rol zijn?’ en ‘ga ik een goede carrière hebben?’ dat ik soms vergeet: dit is al een godsgeschenk, dit is al kei mooi. Dus ik ben super dankbaar.”
Bekijk de preview uit de aflevering hier:
'Sergio Over De Grens', woensdag 8 januari om 20.40 uur bij VTM én VTMGO
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Geen nieuw seizoen voor ‘Live live live’: VRT schrapt muziekshow van Bart Peeters
- Kijkcijfers: donderdag 29 oktober 2026
- Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant'
- Niels en Jeroen zijn terug met nieuw seizoen 'Even Tot Hier'
- 'Welkom bij 75 jaar Jeugd TV': Van Pippi Langkous tot Theo en Thea in één special
- Play Sports zet je op de eerste rij bij Bayern München – Borussia Dortmund
- Viktor en Sarah tonen de werf van hun nieuwe huis in 'De Verhulstjes'
- Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent'
- Een ongeziene herfstvakantie bij Ketnet
- Marcelo Ballardin krijgt stoomcursus strijken in 'Mijn Restaurant'
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
- 'Qmusic Top 40 Live' brengt The Bausa, The Opposites en Suzan & Freek samen in Rotterdam Ahoy
- Roularta Media Group lanceert Libelle Radio
- Barend van Deelen, Wijnand Speelman en nieuwkomer Nellie Benner in Glazen Huis
- Samen op stap voor een warmere kerst: JOE lanceert De Grote Pakjestocht
Multimedia SPOTLIGHT
-
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'? -
Netflix onthult officiële trailer van animatiefilm 'Steps' -
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels
Kijktip van de dag

Aan het begin van zijn vierde jaar op Zweinstein wordt Harry Potter door de Vuurbeker uitgekozen om zijn school te vertegenwoordigen op een belangrijk tovertoernooi. Hij moet het in allerlei gevaarlijke proeven opnemen tegen de beste studenten van drie verschillende tovenaarsscholen. Gelukkig kan hij zoals altijd rekenen op de steun van zijn beste vrienden Hermelien Griffel en Ron Wemel. Ondertussen begint ook de kracht van zijn aartsvijand Voldemort toe te nemen.
'Harry Potter and the Goblet of Fire', film uit 2005 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.




































