Flanders Darts Trophy dit weekend live te zien op VTM 2

Na in sneltempo aan populariteit te winnen, is darts nu groter dan ooit in Vlaanderen. Van vrijdag 6 september tot en met zondag 8 september vormt Antwerpen het epicentrum van de internationale dartswereld en wonen meer dan 20.000 dartfans de eerste editie van de Flanders Darts Trophy bij.
Het is al het tweede toernooi van de PDC European Tour dat op Belgische bodem georganiseerd wordt, na drie erg succesvolle edities van de Blåkläder Belgian Darts Open in Wieze. VTM 2 zendt alle matchen van het toernooi live uit én opent er de deuren van de VTM Next Gen Darts Academy, waarmee de zender jong darttalent onder de vleugels neemt.
Tijdens de Flanders Darts Trophy strijden in Antwerp Expo 48 spelers om een prijzenpot van 160.000 euro. Onder hen heel wat internationale kleppers. Zo zakt met onder anderen wereldkampioen Luke Humphries, Luke Littler, Michael van Gerwen, Gerwyn Price, Joe Cullen en Johnny Clayton de absolute wereldtop af naar Antwerpen, waar een groots volksfeest zal losbarsten. Maar het wordt vooral uitkijken naar thuisgooiers Dimitri Van den Bergh en Mike De Decker, die tijdens de Flanders Darts Trophy de Belgische driekleur verdedigen. Kan ‘Dancing Dimi’ in eigen stad schitteren en zijn eerste toernooi uit de European Tour achter zijn naam schrijven? En toont ‘De Dreammaker’ dezelfde vorm als in Wieze, waar hij wereldtopper Michael Smith overklaste?
Dimitri Van den Bergh: 'Tien jaar geleden was onze sport lang niet zo bekend en geliefd als nu. Het is fantastisch om deze evolutie mee te maken en ongelooflijk dat er nu zoveel mensen voor ons supporteren. Een toernooi van deze omvang in eigen stad, daar had ik nooit van durven dromen toen ik met darts begon. Toen ik het nieuws vernam, voelde ik vlinders in mijn buik. Ik wil iedereen trots maken.'
Mike De Decker: 'Enkele jaren geleden keken mensen me raar aan als ik zei dat ik professioneel darter was en vroegen ze me of ik dan iedere dag op café zat. Nu weten ze dat we met iets serieus bezig zijn. Het is heel bijzonder om dichtbij huis te spelen. Wetende dat heel de zaal achter je staat, dat wordt één groot kippenvelmoment. Hopelijk kan ik al die supporters belonen met een goede prestatie.'
VTM 2 stimuleert jong darttalent en opent VTM Next Gen Darts Academy
Terwijl Belgische topdarters Dimitri Van den Bergh, Mike De Decker en Kim Huybrechts al jaren internationaal hoge ogen gooien, stoomt VTM 2 de volgende generatie darttalenten klaar. De zender zet haar schouders verder onder de populaire sport en opent op 6 september de VTM Next Gen Darts Academy. Jonge, aanstormende talenten die de selectie halen worden in de Academy door voormalig topdarter Erik Clarys getraind, begeleid en geëvalueerd. Onder de professionele vleugels van Erik kunnen ze hun darttalent ten volle ontwikkelen en worden ze klaargestoomd om op kosten van VTM 2 deel te nemen aan de Q-School van 2026. Tijdens dat officiële kwalificatietoernooi kunnen de jonge talenten zich kwalificeren voor een felbegeerde tour card. Wie zo’n tour card op zak heeft, speelt de komende twee seizoenen alle internationale dartwedstrijden die ertoe doen. Met de VTM NextGen Darts Academy wil VTM 2 jong, beloftevol darttalent stimuleren en nóg meer Belgisch talent in het professionele dartcircuit en internationale topwedstrijden krijgen.
Wie gebeten is door het darts en tussen 1 januari 2003 en 1 januari 2010 geboren werd, kan zich vanaf vrijdag 6 september om 13.00 uur inschrijven voor de VTM 2 NextGen Darts Academy tijdens de Flanders Darts Trophy in Antwerpen of via vtm.be/next-gen-darts-academy.
Flanders Darts Trophy, van vrijdag 6 september om 13.00 uur tot zondag 8 september live bij VTM 2. Inschrijven voor de VTM Next Gen Darts Academy kan vanaf vrijdag 6 september om 13.00 uur.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Meiden die Rijden' binnenkort niet meer te missen op de weg
- Mooie liedjes duren levenslang: nieuw seizoen van 'Ik Vraag Het Aan' met Niels Destadsbader
- Kijk de eerste beelden van nieuw seizoen 'Kopen Zonder Kijken'
- Kijkcijfers: 6, 7 en 8 februari 2026
- 'JAMES & co' stuurt Hanne undercover naar het optreden van de K3 Originals als mogelijke vervangster voor Karen
- Hoe makkelijk geraak je in België aan een vuurwapen? 'Kan je gewoon ophalen bij een postpunt'
- Stilte van klusser Nick is te snijden in 'Help, Mijn Man is Klusser'
- Maandag in 'Opsporing Verzocht': Wat gebeurde er met Jerzy in Schiedam?
- Man wordt veroordeeld voor rijden onder invloed in Dendermonde, maar ontkent in 'De Rechtbank'
- Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job'
- WK-wedstrijd Oranje live op groot scherm tijdens pre-show Qmusic Foute Party - The Big One
- NPO Klassiek verdubbelt 'Filmmuziek Toplijst': grootste editie ooit met 400 scores
- Arno voert met 'Les yeux de ma mère' voor vijfde keer op rij 'Radio 1 Belpop 100' aan
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Katwijk aan Zee
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max
Kijktip van de dag

Jongeren hebben meer en meer steekwapens bij zich. En tieners gebruiken die wapens ook echt. In het Verenigd Koninkrijk stijgt het aantal jongeren die veroordeeld worden voor moord in de leeftijdscategorie van twaalf tot zeventien jaar. In amper acht jaar tijd is er sprake van een stijging met 300%. Ouders van slachtoffers doen hun verhaal en experten geven toelichting. Ze zien dat de communicatie via sociale media een duidelijke rol speelt in deze evolutie.
'Telefacts', om 21.45 uur op VTM.



































