Karen Damen blikt terug op haar scheiding in 'Sergio Over De Grens'

Sergio Herman neemt Karen Damen mee naar de verste uithoek van Ierland, het ruige Connemara. De wind heeft het er voor het zeggen en de regen valt er soms met bakken uit de lucht. Maar de producten zijn er puur en als de zon schijnt, zijn de landschappen er ronduit adembenemend.
Alleen… 'is Ierland het laatste land waar ikzelf naartoe zou gaan, ga ik nooit op restaurant en eten interesseert me niet', lacht Karen Damen. Bovendien is het lijstje met dingen die ze niet lust behoorlijk lang. Het belooft dus een gezellige trip te worden. Toch laat Karen zich al snel verleiden door de Ierse gastvrijheid en lokale specialiteiten. Zo proeven Sergio en Karen whiskey in een eigenzinnige distillerie, ontdekken ze het geheim van Ierse hangmosselen, maken ze zelf boter en beklimmen ze bergen om met eigen ogen te zien waar het beste lamsvlees ter wereld vandaan komt. In de oudste pub van Galway is Karen zelfs niet meer te houden en kruipt ze spontaan op het podium: 'Als ik een micro zie, dan is de micro van mij.'
Karen heeft dan ook 18 jaar opgetreden met K3. Tussen de traditionele lamb stew en Guinness door blikt ze meermaals terug op die intense periode, met soms wel zeven shows per weekend. 'Ik heb een miskraam gehad en de dag nadien is mijn grootmoeder gestorven. De dag daarna stond ik in Sint-Niklaas om 10 jaar K3 te vieren. Als je dan op zondagavond thuiskomt denk je: en nu ga ik even wenen.' Toch is Karen vooral ook dankbaar voor haar tijd bij K3. 'Zonder K3 zou ik nooit gestaan hebben waar ik nu sta. Als ik nu op een set sta en ze vragen me of het niet te veel is, of ik het niet te koud heb,... Dan denk ik: maar mannekes toch, ik heb bij K3 gezeten hé.' Bij een pot Ierse mosselen à la Sergio, blikt Karen ook openhartig terug op haar recente scheiding. 'Nu het out in the open is, vragen mensen me of het goed gaat, dat ik het wel zwaar zal hebben. Maar neen, nu niet meer. Ik vond het een jaar geleden erg, en toen heb ik veel geweend. Maar toen hebben jullie dat allemaal niet gezien. Dat is soms heel moeilijk.' Gelukkig vond ze veel steun bij haar zoon Sky. 'Hij heeft me zoveel getroost, meer dan ik hem. Dat kind is ongelooflijk, echt fantastisch. Die voelt ook dat ik gelukkig ben. Uw kinderen zien u liever gelukkig apart, dan ongelukkig samen.' Iets wat Sergio zelf ook kan beamen.
'Sergio Over De Grens', woensdag 5 februari om 20.40 uur bij VTM en ook op VTM GO.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Pijnlijke misser in 'De Verraders': eerste verbanning treft bondgenoot, Ruben Van Gucht stemt op zichzelf
- Ruben Van Gucht maakt het opnieuw bont in 'De Verraders': 'Hij wil slimmer zijn dan het spel'
- Jolien Roets presenteert 'Naked Attraction Vlaanderen': naakt daten zonder filters op Streamz
- Wetsvoorstel voor hervorming landelijke publieke omroep ingediend
- Huub Stapel bekijkt het jaar vanuit vogelperspectief
- 'Het Uur van de Wolf' over Gene Wilder
- Cartoonito introduceert 'Dino Ranch: Eilandverkenners'
- Deze onderwerpen brengt 'Radar' maandag onder de aandacht
- 'AVROTROS Klassiek' presenteert: Ivan Petrenko
- Arnout en co zetten koers naar de top van de Tourmalet
- Eric Corton blijft de komende jaren te horen bij KINK
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit café De Engel aan de Groote Markt in Oldenzaal
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Na 56 uur radio: Ender Scholtens zat in De Wekker XL
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2
Kijktip van de dag

De koppels groeien dichter naar elkaar toe tijdens hun huwelijksreis in Zuid-Tirol. Elke deelt een belangrijk geheim met Denzel. Marjan en Mattias praten over hun relatie, terwijl Hyndi Valentin uitdaagt. Ellen en Matti hervinden hun speelsheid.
'Blind Getrouwd', om 20.40 uur op VTM.



































