Karen Damen blikt terug op haar scheiding in 'Sergio Over De Grens'

Sergio Herman neemt Karen Damen mee naar de verste uithoek van Ierland, het ruige Connemara. De wind heeft het er voor het zeggen en de regen valt er soms met bakken uit de lucht. Maar de producten zijn er puur en als de zon schijnt, zijn de landschappen er ronduit adembenemend.
Alleen… 'is Ierland het laatste land waar ikzelf naartoe zou gaan, ga ik nooit op restaurant en eten interesseert me niet', lacht Karen Damen. Bovendien is het lijstje met dingen die ze niet lust behoorlijk lang. Het belooft dus een gezellige trip te worden. Toch laat Karen zich al snel verleiden door de Ierse gastvrijheid en lokale specialiteiten. Zo proeven Sergio en Karen whiskey in een eigenzinnige distillerie, ontdekken ze het geheim van Ierse hangmosselen, maken ze zelf boter en beklimmen ze bergen om met eigen ogen te zien waar het beste lamsvlees ter wereld vandaan komt. In de oudste pub van Galway is Karen zelfs niet meer te houden en kruipt ze spontaan op het podium: 'Als ik een micro zie, dan is de micro van mij.'
Karen heeft dan ook 18 jaar opgetreden met K3. Tussen de traditionele lamb stew en Guinness door blikt ze meermaals terug op die intense periode, met soms wel zeven shows per weekend. 'Ik heb een miskraam gehad en de dag nadien is mijn grootmoeder gestorven. De dag daarna stond ik in Sint-Niklaas om 10 jaar K3 te vieren. Als je dan op zondagavond thuiskomt denk je: en nu ga ik even wenen.' Toch is Karen vooral ook dankbaar voor haar tijd bij K3. 'Zonder K3 zou ik nooit gestaan hebben waar ik nu sta. Als ik nu op een set sta en ze vragen me of het niet te veel is, of ik het niet te koud heb,... Dan denk ik: maar mannekes toch, ik heb bij K3 gezeten hé.' Bij een pot Ierse mosselen à la Sergio, blikt Karen ook openhartig terug op haar recente scheiding. 'Nu het out in the open is, vragen mensen me of het goed gaat, dat ik het wel zwaar zal hebben. Maar neen, nu niet meer. Ik vond het een jaar geleden erg, en toen heb ik veel geweend. Maar toen hebben jullie dat allemaal niet gezien. Dat is soms heel moeilijk.' Gelukkig vond ze veel steun bij haar zoon Sky. 'Hij heeft me zoveel getroost, meer dan ik hem. Dat kind is ongelooflijk, echt fantastisch. Die voelt ook dat ik gelukkig ben. Uw kinderen zien u liever gelukkig apart, dan ongelukkig samen.' Iets wat Sergio zelf ook kan beamen.
'Sergio Over De Grens', woensdag 5 februari om 20.40 uur bij VTM en ook op VTM GO.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'House Hunters: Cabin Dreams' maandag nieuw op HGTV
- Tweede seizoen van 'Blauw' volgt de agent achter de meldingen
- Van 100 euro naar een fortuin: wie wordt de ultieme 'Moneymaker'?
- Nieuw seizoen 'Oorlogsalbums': Philip Freriks ontrafelt vergeten oorlogsverhalen
- '3 op Reis: De reis van je leven' volgt reizigers die zelf hun grote avontuur vastleggen
- Deze gerechten heeft 'Dagelijkse Kost' deze week in petto
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Dit zie je in mei op Pickx+
- Een meimaand vol kijkplezier op Cartoonito
- JOE roept mei uit tot Topmaand: elke vrijdag een gloednieuwe top 100
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Westerkwartier
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Ronald Giphart start boekenclub in 'De Taalstaat' en leest samen met luisteraars
- Een week lang de beste R&B en hiphop aller tijden in de 'NPO BLEND Top 1000'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht
Kijktip van de dag

De studioshows gaan verder en opnieuw dansen de kandidaten in duo's, vaak in stijlen die niet de hunne zijn. Niet alleen de jury, maar ook honderd dansliefhebbers uit Nederland en Vlaanderen hebben inspraak in wie doorgaat.
'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.



































