Karen Damen blikt terug op haar scheiding in 'Sergio Over De Grens'

Sergio Herman neemt Karen Damen mee naar de verste uithoek van Ierland, het ruige Connemara. De wind heeft het er voor het zeggen en de regen valt er soms met bakken uit de lucht. Maar de producten zijn er puur en als de zon schijnt, zijn de landschappen er ronduit adembenemend.
Alleen… 'is Ierland het laatste land waar ikzelf naartoe zou gaan, ga ik nooit op restaurant en eten interesseert me niet', lacht Karen Damen. Bovendien is het lijstje met dingen die ze niet lust behoorlijk lang. Het belooft dus een gezellige trip te worden. Toch laat Karen zich al snel verleiden door de Ierse gastvrijheid en lokale specialiteiten. Zo proeven Sergio en Karen whiskey in een eigenzinnige distillerie, ontdekken ze het geheim van Ierse hangmosselen, maken ze zelf boter en beklimmen ze bergen om met eigen ogen te zien waar het beste lamsvlees ter wereld vandaan komt. In de oudste pub van Galway is Karen zelfs niet meer te houden en kruipt ze spontaan op het podium: 'Als ik een micro zie, dan is de micro van mij.'
Karen heeft dan ook 18 jaar opgetreden met K3. Tussen de traditionele lamb stew en Guinness door blikt ze meermaals terug op die intense periode, met soms wel zeven shows per weekend. 'Ik heb een miskraam gehad en de dag nadien is mijn grootmoeder gestorven. De dag daarna stond ik in Sint-Niklaas om 10 jaar K3 te vieren. Als je dan op zondagavond thuiskomt denk je: en nu ga ik even wenen.' Toch is Karen vooral ook dankbaar voor haar tijd bij K3. 'Zonder K3 zou ik nooit gestaan hebben waar ik nu sta. Als ik nu op een set sta en ze vragen me of het niet te veel is, of ik het niet te koud heb,... Dan denk ik: maar mannekes toch, ik heb bij K3 gezeten hé.' Bij een pot Ierse mosselen à la Sergio, blikt Karen ook openhartig terug op haar recente scheiding. 'Nu het out in the open is, vragen mensen me of het goed gaat, dat ik het wel zwaar zal hebben. Maar neen, nu niet meer. Ik vond het een jaar geleden erg, en toen heb ik veel geweend. Maar toen hebben jullie dat allemaal niet gezien. Dat is soms heel moeilijk.' Gelukkig vond ze veel steun bij haar zoon Sky. 'Hij heeft me zoveel getroost, meer dan ik hem. Dat kind is ongelooflijk, echt fantastisch. Die voelt ook dat ik gelukkig ben. Uw kinderen zien u liever gelukkig apart, dan ongelukkig samen.' Iets wat Sergio zelf ook kan beamen.
'Sergio Over De Grens', woensdag 5 februari om 20.40 uur bij VTM en ook op VTM GO.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- ‘Liefde voor muziek’ breekt met traditie en kiest voor opvallende verandering
- 'De Afspraak' loopt vanaf nu door in schoolvakanties
- Arnout Hauben trekt voor nieuw seizoen door de Karpaten
- Arnout Hauben trekt voor nieuw seizoen door de Karpaten
- 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' is terug: eerste aflevering met Rinus Van de Velde
- Marcelo Ballardin krijgt stoomcursus strijken in 'Mijn Restaurant'
- 'Meldpunt Actueel': taboe op seks bij ouderen zorgt voor schrijnende situaties in de ouderenzorg
- Paniek slaat toe bij verrader Stephanie tijdens duel in 'De Verraders'
- Astrid Coppens helemaal ontroerd door bevalling: 'Zie wat een schoon patatje'
- Kijk 'NPO Doc: Erfenis van liefde' op NPO 3
- Samen op stap voor een warmere kerst: JOE lanceert De Grote Pakjestocht
- An Lemmens krijgt vrij spel op Willy met '120 Minuten An Lemmens'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit het Jenevermuseum in Schiedam
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'? -
Netflix onthult officiële trailer van animatiefilm 'Steps' -
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels -
Jury grijpt in, in 'Mijn Restaurant' -
Ellen en Matti stoppen het 'Blind Getrouwd'-experiment -
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
Kijktip van de dag

Bert (44) leeft voor zijn gezin en voor zijn basklarinet. Maar wanneer Philippe Geubels hem leert kennen is zijn leven al heel kwetsbaar. Door zijn ziekte is Bert vergeetachtig, maar de – ietwat flauwe – mopjes waar hij zo om bekendstaat, is hij nog niet verleerd. Bert wil dat er ook op zijn uitvaart nog gelachen wordt. Onmogelijk, denkt Philippe, tot Bert zijn beroep verklapt: ambtenaar van de Stad Antwerpen.
'De Laatste Lach', om 20.55 uur op VRT 1.




































