Kanaal Z lanceert de serie 'Z-Food' over de Vlaamse voedingsindustrie

woensdag 26 januari 2022

Vlaanderen kent een belangrijke en zeer diverse voedingsindustrie. De sector heeft vaak nog een traditioneel imago, terwijl ze toch volop investeert in onderzoek en innovatie.

De nieuwe reeks 'Z-Food' op Kanaal Z brengt twaalf innovatieve projecten in beeld.  De reportages tonen aan hoe de voedingssector werkt aan vernieuwende producten, efficiëntere processen en duurzaamheid in de hele keten.


De projecten worden gerealiseerd onder begeleiding van het innovatieplatform Flanders’ FOOD en met steun van onder andere Het Agentschap Innoveren en Ondernemen en EFRO. Intussen zijn er al een heel pak concrete resultaten, die worden voorgesteld in de nieuwe reeks' Z-Food'. Daarin getuigen bedrijven en onderzoekers over hun technologische, product- en procesinnovaties. Experts geven duiding bij de trends en evoluties in de voedingssector.

Alex Coene, Netmanager Kanaal Z: ''Z-Food' toont aan hoe samenwerking onze voedingsbedrijven meer slagkracht geeft en nieuwe perspectieven opent voor de toekomst. De uitdagingen voor de voedingssector zijn divers: de veranderende eetgewoonten van de consument, de nood om in te spelen op de klimaatverandering, het zoeken naar gezondere recepturen en recycleerbare verpakkingen, het verminderen van de ecologische voetafdruk van productieprocessen, enzovoort…  Om antwoorden te vinden op die uitdagingen zet de sector volop in op onderzoek en ontwikkeling, in samenwerking met kennisinstellingen en onderzoekscentra, andere bedrijven en via co-creatie tussen de verschillende stakeholders.'

'Z-Food', vanaf 27 januari elke donderdagavond op Kanaal Z.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

De Britse miljonair Shrien Dewani en zijn kersverse vrouw Anni vertrekken op huwelijksreis naar Zuid-Afrika. Maar tijdens een taxirit in Kaapstad overvallen gewapende criminelen hen. De man wordt vrijgelaten, de vrouw ontvoerd. Een dag later wordt ze dood teruggevonden. Eerst lijkt het op een roofmoord, maar is dat ook zo? Of heeft de bruidegom huurmoordenaars ingeschakeld?

'Telefacts Zomer', om 22.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:00
    Zomerbeelden
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 12:00
    Radio 1: #Weetikveel
    13:00
    Zomerbeelden
  • 12:45
    GameKeepers
    13:10
    Ninja Express
  • 12:20
    B&B zoekt Lief
    13:00
    VTM Nieuws
  • 12:30
    Achter gesloten deuren
    13:20
    Onderweg naar liefde
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:55
    Community
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:20
    Stargate SG-1
  • 08:50
    Geen uitzending
    15:55
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:00
    Geen uitzending
  • 12:30
    Lang Leve de Liefde
    13:00
    Het Blok
  • 12:25
    NCIS
    13:15
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 12:55
    Storage Wars
    13:50
    Most Outrageous Crimes
  • 12:25
    Better Date Than Never
    13:05
    Top op het bot: Het Varken
  • 12:25
    Confessions of a Parent Killer
    13:55
    Accident, Suicide, or Murder
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 12:51
    Het zelfbouwhuis
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 12:50
    Open Vuur
    13:30
    Smossen Mag
  • 12:50
    Father Brown
    13:45
    Hudson & Rex
  • 12:45
    Grey's Anatomy
  • 12:40
    NOS Journaal
    13:25
    Kook mee met MAX
  • 12:30
    Andere Tijden Kort
    13:00
    NOS Journaal
  • 12:56
    Jojo & Ouma
    13:07
    Zin in Zappelin