Kanaal Z lanceert de serie 'Z-Food' over de Vlaamse voedingsindustrie

woensdag 26 januari 2022

Vlaanderen kent een belangrijke en zeer diverse voedingsindustrie. De sector heeft vaak nog een traditioneel imago, terwijl ze toch volop investeert in onderzoek en innovatie.

De nieuwe reeks 'Z-Food' op Kanaal Z brengt twaalf innovatieve projecten in beeld.  De reportages tonen aan hoe de voedingssector werkt aan vernieuwende producten, efficiëntere processen en duurzaamheid in de hele keten.


De projecten worden gerealiseerd onder begeleiding van het innovatieplatform Flanders’ FOOD en met steun van onder andere Het Agentschap Innoveren en Ondernemen en EFRO. Intussen zijn er al een heel pak concrete resultaten, die worden voorgesteld in de nieuwe reeks' Z-Food'. Daarin getuigen bedrijven en onderzoekers over hun technologische, product- en procesinnovaties. Experts geven duiding bij de trends en evoluties in de voedingssector.

Alex Coene, Netmanager Kanaal Z: ''Z-Food' toont aan hoe samenwerking onze voedingsbedrijven meer slagkracht geeft en nieuwe perspectieven opent voor de toekomst. De uitdagingen voor de voedingssector zijn divers: de veranderende eetgewoonten van de consument, de nood om in te spelen op de klimaatverandering, het zoeken naar gezondere recepturen en recycleerbare verpakkingen, het verminderen van de ecologische voetafdruk van productieprocessen, enzovoort…  Om antwoorden te vinden op die uitdagingen zet de sector volop in op onderzoek en ontwikkeling, in samenwerking met kennisinstellingen en onderzoekscentra, andere bedrijven en via co-creatie tussen de verschillende stakeholders.'

'Z-Food', vanaf 27 januari elke donderdagavond op Kanaal Z.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Nu de nieuwe film over Michael Jackson is uitgekomen, duiken er nieuwe beschuldigingen van seksueel misbruik van kinderen op. Het gaat om vier kinderen uit één Amerikaans gezin, de familie Cascio. Jackson was er letterlijk vriend aan huis. Ze zijn intussen volwassen en vier van de vijf kinderen beweren dat ze langdurig seksueel misbruikt zijn. Ze wisten het niet van elkaar, want het was een geheim tussen hen en de popster.

'Telefacts Zomer', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:20
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:30
    Nachtlus
    08:00
    Lentebeelden
  • 22:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:35
    Geen uitzending
    06:30
    Plop & de Peppers
  • 01:30
    Geen uitzending
    08:45
    GPs: Behind Closed Doors
  • 01:00
    Geen uitzending
    02:00
    Breeders
  • 01:40
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:25
    Geen uitzending
    15:20
    La Brea
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:15
    Geen uitzending
    08:15
    Leven als vakman
  • 01:50
    Geen uitzending
    02:00
    Criminal Minds
  • 01:35
    Geen uitzending
    06:15
    Blue Bloods
  • 02:20
    Geen uitzending
    02:05
    48 Hours to Buy
  • 02:00
    Geen uitzending
    02:20
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 02:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:49
    De perfecte tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 03:25
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    02:25
    Vanavond bij ons
  • 03:40
    Scott & Bailey
    02:30
    Midsomer Murders
  • 03:35
    American Pickers
    02:20
    Grey's Anatomy
  • 01:40
    NOS Journaal
    07:50
    Nederland in Beweging
  • 02:00
    Nieuwsuur
    08:00
    Petrus in het land
  • 03:20
    NOS Studio Sport
    02:55
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal