Kanaal Z lanceert de serie 'Z-Food' over de Vlaamse voedingsindustrie

woensdag 26 januari 2022

Vlaanderen kent een belangrijke en zeer diverse voedingsindustrie. De sector heeft vaak nog een traditioneel imago, terwijl ze toch volop investeert in onderzoek en innovatie.

De nieuwe reeks 'Z-Food' op Kanaal Z brengt twaalf innovatieve projecten in beeld.  De reportages tonen aan hoe de voedingssector werkt aan vernieuwende producten, efficiëntere processen en duurzaamheid in de hele keten.


De projecten worden gerealiseerd onder begeleiding van het innovatieplatform Flanders’ FOOD en met steun van onder andere Het Agentschap Innoveren en Ondernemen en EFRO. Intussen zijn er al een heel pak concrete resultaten, die worden voorgesteld in de nieuwe reeks' Z-Food'. Daarin getuigen bedrijven en onderzoekers over hun technologische, product- en procesinnovaties. Experts geven duiding bij de trends en evoluties in de voedingssector.

Alex Coene, Netmanager Kanaal Z: ''Z-Food' toont aan hoe samenwerking onze voedingsbedrijven meer slagkracht geeft en nieuwe perspectieven opent voor de toekomst. De uitdagingen voor de voedingssector zijn divers: de veranderende eetgewoonten van de consument, de nood om in te spelen op de klimaatverandering, het zoeken naar gezondere recepturen en recycleerbare verpakkingen, het verminderen van de ecologische voetafdruk van productieprocessen, enzovoort…  Om antwoorden te vinden op die uitdagingen zet de sector volop in op onderzoek en ontwikkeling, in samenwerking met kennisinstellingen en onderzoekscentra, andere bedrijven en via co-creatie tussen de verschillende stakeholders.'

'Z-Food', vanaf 27 januari elke donderdagavond op Kanaal Z.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Actie logo

Wanneer een jongeman geëxecuteerd op straat wordt gevonden en een tweede slachtoffer in de buurt wordt neergeschoten, doen rechercheurs er alles aan om de gevaarlijke schutter op te sporen voordat hij opnieuw iemand doodt.

'The First 48', om 20.35 uur op Play Actie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:15
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    23:30
    VRT NWS laat
  • 20:45
    Atomic People
    22:15
    Wakker in Paraguay
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    20:55
    Geen uitzending
  • 20:35
    Familie
    21:10
    Welkom Aan Boord
  • 20:30
    Doctor Odyssey
    22:05
    Will Trent
  • 20:35
    Serena
    22:30
    Vindicta
  • 20:35
    The Gentlemen
    22:35
    Ozark Law
  • 20:50
    La Brea
    22:25
    ER
  • 20:35
    Wat Als?
    21:35
    Tegen de Sterren Op
  • 20:35
    Komen Eten bij De Tafel van Gert/Tine
    21:40
    Blind Gekocht NL
  • 20:35
    The Sisterhood of the Traveling Pants
    22:50
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:25
    Seal Team
  • 20:35
    Het Blok
    21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 20:30
    Snapped: Killer Couples
    21:20
    World's Most Evil Killers
  • 20:41
    Z-Nieuws
    20:52
    Z-Beurs
  • 20:50
    Kan ik het ook?
    20:55
    Sorry Music Classics
  • 20:40
    Loïc: Zot van Koken
    20:55
    Peppe's Toscane
  • 20:10
    Hudson & Rex
    21:00
    Miss Scarlet
  • 20:35
    From
    21:40
    Prison Break
  • 20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    05:50
    Nederland in Beweging
  • 20:30
    Goliath
    21:15
    Opsporing Verzocht
  • 20:40
    De slimste mens België
    21:55
    De pufclub