Kanaal Z lanceert de serie 'Z-Food' over de Vlaamse voedingsindustrie

woensdag 26 januari 2022

Vlaanderen kent een belangrijke en zeer diverse voedingsindustrie. De sector heeft vaak nog een traditioneel imago, terwijl ze toch volop investeert in onderzoek en innovatie.

De nieuwe reeks 'Z-Food' op Kanaal Z brengt twaalf innovatieve projecten in beeld.  De reportages tonen aan hoe de voedingssector werkt aan vernieuwende producten, efficiëntere processen en duurzaamheid in de hele keten.


De projecten worden gerealiseerd onder begeleiding van het innovatieplatform Flanders’ FOOD en met steun van onder andere Het Agentschap Innoveren en Ondernemen en EFRO. Intussen zijn er al een heel pak concrete resultaten, die worden voorgesteld in de nieuwe reeks' Z-Food'. Daarin getuigen bedrijven en onderzoekers over hun technologische, product- en procesinnovaties. Experts geven duiding bij de trends en evoluties in de voedingssector.

Alex Coene, Netmanager Kanaal Z: ''Z-Food' toont aan hoe samenwerking onze voedingsbedrijven meer slagkracht geeft en nieuwe perspectieven opent voor de toekomst. De uitdagingen voor de voedingssector zijn divers: de veranderende eetgewoonten van de consument, de nood om in te spelen op de klimaatverandering, het zoeken naar gezondere recepturen en recycleerbare verpakkingen, het verminderen van de ecologische voetafdruk van productieprocessen, enzovoort…  Om antwoorden te vinden op die uitdagingen zet de sector volop in op onderzoek en ontwikkeling, in samenwerking met kennisinstellingen en onderzoekscentra, andere bedrijven en via co-creatie tussen de verschillende stakeholders.'

'Z-Food', vanaf 27 januari elke donderdagavond op Kanaal Z.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Op een ochtend vliegt een mooie sierduif de kamer van Jef en Ida binnen. Jef is in de wolken en ontfermt zich over het diertje. Rikki wil op leercontract en Rik probeert vuile Juul te overtuigen om hem in zijn garage te laten werken.

'Lili en Marleen', om 18.10 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:40
    Dwars door de Pyreneeën
    23:25
    Eviva España
  • 21:40
    À plein temps
    23:05
    The Patient
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:45
    Mission: Impossible -- Dead Reckoning Part One
    23:55
    Helden van hier: De MUG heli
  • 22:45
    Terminator: Dark Fate
    01:05
    Ozark Law
  • 22:25
    Jerry Maguire
    01:00
    American Horror Story: Delicate
  • 22:30
    Risen
    00:30
    Police Interceptors: Pursuit and Capture
  • 22:15
    A Royal Christmas Match
    00:00
    The Holiday Sitter
  • 22:40
    Slisse & Cesar
    02:25
    Geen uitzending
  • 22:10
    Axel Terug Naar Amerika
    23:15
    Jade en de Belgen
  • 22:05
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 20:35
    Moneyball
    23:05
    American Beauty
  • 22:25
    Naked Attraction
    00:35
    Kopen Of Slopen?
  • 22:25
    Hoax: The Kidnapping of Sherri Papini
    00:05
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:41
    Logistics TV
    23:20
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 22:47
    Het appartement
    00:00
    Oh What A Night
  • 22:45
    Loïc zot van koken weekmenu
    23:45
    Guillaume's Paris
  • 22:05
    Blue Lights
    00:10
    Hope Street
  • 22:45
    American Dad
    23:10
    NCIS
  • 22:25
    NOS Studio Sport Voetbal
    23:25
    NOS Studio Sport
  • 22:40
    Zinzoekers
    23:15
    Silent Witness
  • 22:10
    Concert at SEA 2026
    23:50
    Een huis vol