Kanaal Z brengt 'Z-Bouw': een nieuwe serie over de bouwsector

woensdag 24 november 2021

Sinds 18 november brengt Kanaal Z op donderdagavond de tiendelige reportageserie 'Z-Bouw'. Daarin toont de zender, in samenwerking met BENOR, toonaangevende projecten en geven experts duiding bij de trends en evoluties in de bouwsector.

Hoogkwalitatieve materialen, gebouwen en infrastructuur tillen de sector op tot een spil in de duurzame transitie.


De bouwsector is een speerpunt van onze economie. Hoewel ze vaak nog een traditioneel imago heeft, wordt de bouw stilaan een hoogtechnologische sector waar innovatie, duurzaamheid en digitalisatie centraal staan. Onlangs nog, in de aanloop naar de COP26-klimaatconferentie in Glasgow, bleek dat de bouwsector een belangrijke rol speelt in het halen van de klimaatambities.

In het kader van die klimaatdoelstellingen moet ook het Belgische gebouwenpatrimonium drastisch worden aangepakt. Grondige renovaties, sloop en heropbouw van verouderde complexen en investeringen in duurzamere, klimaatneutrale materialen moeten tot een energiezuiniger en duurzamer patrimonium leiden. Dit alles past ook perfect in het relanceplan van de Europese Commissie.

Alex Coene, Netmanager: 'Ook op andere vlakken evolueert de bouwsector razendsnel. Nieuwe technologieën en processen helpen om werk te maken van circulaire bouwmaterialen, terwijl de kwaliteit van die materialen gegarandeerd blijft, onder meer dankzij het BENOR-keurmerk. Inzake waterbeheer zet de sector in op minder verharding, het hergebruik van regenwater en de aanleg van collectieve systemen. In de serie 'Z-Bouw' krijgt de kijker alvast een beeld van hoe de sector meer dan ooit kwaliteit en duurzaamheid vooropstelt.'



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Petra De Sutter in 'De Columbus'

In de tweede aflevering van 'De Columbus' gaat Petra De Sutter mee op avontuur. Arts, professor, rector van de Universiteit Gent... Petra draagt heel wat hoedjes en heeft een indrukwekkende carrière opgebouwd. Maar echte rust vinden blijft een uitdaging. Twee joviale Sarden proberen haar alvast op weg te helpen… met een glaasje mirto.

'De Columbus', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:40
    De Raad van Soekie
    01:05
    Journaallus
  • 00:50
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 07:45
    Schaar Steen Papier (met Steffi)
    06:00
    Tik Tak
  • 07:40
    Hallo K3
    01:00
    Geen uitzending
  • 07:15
    Ik Vertrek
    01:30
    Geen uitzending
  • 03:30
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    01:40
    Geen uitzending
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:10
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    01:00
    The Golden Girls
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
  • 07:20
    FBI
    01:10
    Fire Country
  • 07:10
    Seal Team
    01:20
    Taxi Driver
  • 07:15
    De Smaaktoerist
    02:00
    Het Perfecte Plaatje
  • 07:45
    Cold Case
    01:15
    C.S.I. New York
  • 04:14
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:42
    Publireportage
    00:00
    Oh What A Night
  • 07:05
    Bon Appetit
    01:00
    Tot op de Graat
  • 07:30
    Beyond Paradise
    01:35
    London Kills
  • 07:40
    Storage Wars
    01:40
    Grey's Anatomy
  • 07:15
    The Connection
    01:50
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 02:15
    Nieuwsuur
    01:30
    Buitenhof
  • 07:40
    Jojo & Ouma
    01:35
    NOS Studio Sport