Kanaal Z brengt 'Z-Bouw': een nieuwe serie over de bouwsector

woensdag 24 november 2021

Sinds 18 november brengt Kanaal Z op donderdagavond de tiendelige reportageserie 'Z-Bouw'. Daarin toont de zender, in samenwerking met BENOR, toonaangevende projecten en geven experts duiding bij de trends en evoluties in de bouwsector.

Hoogkwalitatieve materialen, gebouwen en infrastructuur tillen de sector op tot een spil in de duurzame transitie.


De bouwsector is een speerpunt van onze economie. Hoewel ze vaak nog een traditioneel imago heeft, wordt de bouw stilaan een hoogtechnologische sector waar innovatie, duurzaamheid en digitalisatie centraal staan. Onlangs nog, in de aanloop naar de COP26-klimaatconferentie in Glasgow, bleek dat de bouwsector een belangrijke rol speelt in het halen van de klimaatambities.

In het kader van die klimaatdoelstellingen moet ook het Belgische gebouwenpatrimonium drastisch worden aangepakt. Grondige renovaties, sloop en heropbouw van verouderde complexen en investeringen in duurzamere, klimaatneutrale materialen moeten tot een energiezuiniger en duurzamer patrimonium leiden. Dit alles past ook perfect in het relanceplan van de Europese Commissie.

Alex Coene, Netmanager: 'Ook op andere vlakken evolueert de bouwsector razendsnel. Nieuwe technologieën en processen helpen om werk te maken van circulaire bouwmaterialen, terwijl de kwaliteit van die materialen gegarandeerd blijft, onder meer dankzij het BENOR-keurmerk. Inzake waterbeheer zet de sector in op minder verharding, het hergebruik van regenwater en de aanleg van collectieve systemen. In de serie 'Z-Bouw' krijgt de kijker alvast een beeld van hoe de sector meer dan ooit kwaliteit en duurzaamheid vooropstelt.'



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Carmen is haar winkeltje beu en in samenspraak met Boma besluit ze ermee te stoppen. Fernand stelt voor haar inboedel en resterende stock op de rommelmarkt te verkopen. Doortje en Pol willen verhuizen. Hiermee komt Pascal alleen te staan en moet er personeel worden gezocht voor het café. Fernand stelt zich kandidaat, samen met twee jonge vrouwen, waarvan één door Boma is gestuurd. Er worden selectieproeven gehouden in het café.

'FC De Kampioenen', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:55
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:30
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 22:20
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:20
    Geen uitzending
    00:00
    Gooische Vrouwen
  • 02:20
    Geen uitzending
    23:35
    Border Security: Australia's Front Line
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:50
    The Big Bang Theory
  • 00:55
    Geen uitzending
    22:50
    Te bepalen
  • 00:50
    Geen uitzending
    00:25
    Buffy the Vampire Slayer
  • 01:05
    Geen uitzending
    01:00
    The Golden Girls
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:20
    De Tafel van Gert
  • 01:35
    Geen uitzending
    01:00
    FBI
  • 03:10
    Geen uitzending
    00:20
    Bar Rescue
  • 02:55
    Geen uitzending
    00:40
    Bachelor in Paradise Australia
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:15
    Family Law
  • 00:52
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:28
    Het appartement
    00:00
    Oh What A Night
  • 03:15
    Becoming Meewis
    00:45
    Meesterlijke Klassiekers
  • 03:25
    Happy Valley
    01:00
    The Castaways
  • 03:40
    Below Deck
    00:25
    Below Deck Down Under
  • 03:25
    NOS Journaal Laat
    00:25
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 02:10
    Nieuwsuur
    04:00
    Suhoor Stories
  • 02:45
    Sergio Over De Grens
    00:50
    Je Zal Het Maar Hebben